PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İngilizce Anlayamayanlar İçin

enesy
27-03-2013, 00:37
Kesinlikle ticari amaçlı değildir , ücretsiz bir hizmet olup yararlı olabileceği için konu açtım

Arkadaşlar ,

Yakınen tanıdığım ve ingilizce ile yıllarca başı dertte olan emekli bir bürokrat tarafından kurulan ingilizce eğitimine destek amaçlı bir web sitesi var.

Evikka.com - Evinizde kendi kendinize ingilizce öğrenin (http://www.evikka.com)

İngilizce yi size sıfırdan öğretmez fakat az buçuk ingilizce biliyorum diyenlerin ingilizce konuşulanları anlamasında faydalı olacağını düşündüğüm bir site.

Ben yeterli düzeyde ingilizce biliyorum fakat rica üzerine bir denedim , ciddiye alınıp ilgilenilirse kişiye fayda sağlayacak bir site.

aşağıda kullanıcıların yazdığı bir kaç mesaj var ,

Evikka.com - Ögrencilerden (http://www.evikka.com/Home/Ogrencilerden)

Denemekte fayda var.

MBuğra
27-03-2013, 01:27
Bende böyle birşey arıyordum, umarım faydası olur. Şuan vize haftasına hazırlandığımdan dolayı kayıt olamadım ama sınavlarım bittikten sonra hemen başlamayı düşünüyorum. Teşekkürler :)

ALPER-VNS
27-03-2013, 02:01
kaç para acaba

MBuğra
27-03-2013, 02:11
kaç para acaba

"EVİKKA, 1 yıllık pilot uygulama süresince 100 öğrenciye ücretsiz olacaktır."

FaruKsvs
27-03-2013, 09:59
Bir arkadaşım uzun zamandır kullanıyor. Sıfır ingilizcesi vardı ama kelime bazında baya ilerleme kaydetti. Zaten bir cümle içindeki kelimelerin ne olduğu bilince az çok ne ifade ettiğini anlaşılıyor. Bende kısa bir sure denedim. Öğrencilerle çok ilgililer, baya yardımcı oluyorlar. Geçen yıl ücretsizdi ama bu seneki şartlarından haberim yok. Birde kayıt olurken öğrencilikle ilgili birkaç bilgi istiyorlardı. Öğrenci olmayanlar kayıt olabiliyor mu onu da öğrenmek lazım.

enesy
27-03-2013, 11:01
İlgili olmalarının sebebi kurucusunun yıllarca ingilizce yüzünden sıkıntı çekmiş bir amcamız olması , inanın mail geldiğinde işini gücünü bırakıp maillere cevap veriyor. Adile naşit gibi tek tek seviniyor bak enes 4. Kuru tamamlamış diye ;)

Uzunca bir süre ücretsiz olucak daha sonra sadece ingilizce textleri hazırlatmak için gerekli olan çeviri ücretini ve bazı lisans ücretlerini karşılayacak kadar gelir elde edilecek. Yani kişi başı yıllık 150 200 tl gibi bir rakam olacak ama en az 1 yıl daha ücretsiz.

Kayıt olmak isteyip olamayan varsa memnuniyetle yardımcı olurum. Ana amaç insanlara fayda sağlamak öğrenci olması çok önemli değil

Canselmo
27-03-2013, 11:13
İlgili olmalarının sebebi kurucusunun yıllarca ingilizce yüzünden sıkıntı çekmiş bir amcamız olması , inanın mail geldiğinde işini gücünü bırakıp maillere cevap veriyor. Adile naşit gibi tek tek seviniyor bak enes 4. Kuru tamamlamış diye ;)

Uzunca bir süre ücretsiz olucak daha sonra sadece ingilizce textleri hazırlatmak için gerekli olan çeviri ücretini ve bazı lisans ücretlerini karşılayacak kadar gelir elde edilecek. Yani kişi başı yıllık 150 200 tl gibi bir rakam olacak ama en az 1 yıl daha ücretsiz.

Kayıt olmak isteyip olamayan varsa memnuniyetle yardımcı olurum. Ana amaç insanlara fayda sağlamak öğrenci olması çok önemli değil
ders başvursu yaptım kayıt oldummu şimdi :soru:

enesy
27-03-2013, 11:18
Canselmo , isim soy isim rica edeyim hemen sorayım

enesy
27-03-2013, 11:23
Arkadaşlar konuştum şimdi telefonla , hastanedelermiş , gün içerisinde kayıt işlemleri tamamlanıcaktır.

Canselmo
27-03-2013, 11:23
Arkadaşlar konuştum şimdi telefonla , hastanedelermiş , gün içerisinde kayıt işlemleri tamamlanıcaktır.

1 Sene ücretsiz mi yararlanılcak

enesy
27-03-2013, 11:57
Pm atmıştım , burdan da belirteyim. Bir seneye yakın ücretsiz olacak daha sonra şu an alıntı olarak free kullanılan metinler lisanslı alınacak ve kendi kültürümüzle alakalı metinler ingilizce ye tercüme ettirilecek. Günlük haberler gündem vs ingilizce ye tercüme ettirilecek ve bundan doğan tercüme ücretleri öğrenci sayısına bölünecek. Yani kişi başına çok küçük bir rakam düşecek.

Şu an uzunca bir süre ücretsizken denemekte fayda var baktınız işe yarıyor 7 8 ay kullandınız daha sonra ücretli olur ise de ayda 15 lira gibi sembolikbişey olacaktır.