PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fedex kargo rezilligi..yardim

-Ata-
28-03-2013, 16:50
Arkadaslar yakin zamanda hondata kpro beyin aldim abdden.urun saticimdan kargoya verildi burayakadar hersey tamamdi kargo san diagodan alinip indianapolis fedexe getirildi 2 gunluk sure zarfinda ve ayin 11inden beri orda duruyor fedex tr ile gorustugumde kargonun kayboldugunu soyledi ben boyle bisey gormedim sanki surat kargo koskoca fedex hakkim olarak urun bedeli ve kargo bedelini oodeyebiliyorlar fakat ben gumrukten dolayi dusuk miktar yazdirdim geri odenecek para cok dusuk benm isime gelmiyor.surekli ariyorum araniyor deniliyor ama kargo yok ortada ben calindigini dusunuyorum. Daha once basina gelen kimse var mi ne tur bir yol izlemeliyim ? Yoksa soguk suluk mu olduk

Dodoo
28-03-2013, 16:57
Valla ürün bedelini düşük göstermek bu gibi durumlarda sıkıntı yaratıyor bildiğim kadarıyla senin de belirttiğin gibi.

Paranın tamamını geri alabileceğini sanmıyorum şu durumda, tek çare kargonu bulmaları oluyor sanırım.

wekoo
28-03-2013, 16:57
walla geçmiş olsun ürün fiyatını degilde ürünün aynısını isteme sansın yokmu peki...örnegin sen bi ucuz k pro almışın bidaha denk gelmez hesabı...

chatlaxs
28-03-2013, 17:05
ebaydan mı almıştın hocam ?

Eyüp
28-03-2013, 17:10
DHL'de aynı sorunu yaşamıştık , paletimiz kaybolmuştu..

1 haftalık yoğun telefon ve e-mail trafiği sonucunda palet bulgaristandan çıkmıştı.Şimdiden geçmiş olsun..

dorukky
28-03-2013, 18:00
odemeyı paypaldan yaptıysan ıtıraz ac paran ıade olur basıma 1 2 kez gelmıstı satıcıda ıyı nıyetlıyse sıkıntı olmaz.

Nightfish
28-03-2013, 18:09
İşim gereği sürekli yurtdışı kargolarla çalışıyorum. Bu gibi durumlarda tazminat davası açacağınızı belirtmek büyük işe yarıyor.

TURBO_S2K
28-03-2013, 18:11
paypal dan iade istersen olmaz
adam neden zarar etsinki fedex yüzünden
şu anda tek çözüm kargonun bulunması
bulunmazsa ne kadar fiyat yazıldı ise onu öderler
sonuçta fedex pakette ne olduğunu bilemez

-Ata-
28-03-2013, 18:54
ürünü bir arkadaş vasıtasıyla aldım hesabına yatırıp paypaldan almadım,yani onla ilgili bir sorun yok kesinlikle. tamamen fedexin rezilliği.tazminat davası açacağımı belirtmeyi düşünüyorum ama adamlar sadece ürün bedelini öderiz deyip çıkarlar işin içinden ürünün aynısını istemek ne kadar doğru olur acaba dediğin gibi ben ucuza buldum desem. kargoyu ısrarla bulmalarını söyledim şuanlık tek çare o sanırım

M_PROJECT
28-03-2013, 19:00
ürünü bir arkadaş vasıtasıyla aldım hesabına yatırıp paypaldan almadım,yani onla ilgili bir sorun yok kesinlikle. tamamen fedexin rezilliği.tazminat davası açacağımı belirtmeyi düşünüyorum ama adamlar sadece ürün bedelini öderiz deyip çıkarlar işin içinden ürünün aynısını istemek ne kadar doğru olur acaba dediğin gibi ben ucuza buldum desem. kargoyu ısrarla bulmalarını söyledim şuanlık tek çare o sanırım

istedigin davayi ac alip alacagin beyan ettigin ucrettir . ucreti odemeyi kabul etmeseler neyse de , beyan ettigini aninda oderler zaten . o yuzden dua ette bulunsun

-Ata-
28-03-2013, 19:04
bende öyle düşünüyorum davayla uğraşacağım bana ekstra masraf zaten avukatıdır vs. üstelik yurtdışı.. mecburen bekliyoruz inşallah bulunur

SmT
28-03-2013, 19:33
Hocam zaten önemli olan senin ürüne ne kadar ödediğin ? Paypal yada ne şekilde ödediysen extreni mail at ücreti budur diye..Zaten ürün kaybolmuş kutuda ne yazdığının bir önemi yokki.

cnrsrn
28-03-2013, 19:47
kanka takip numarası olan ürün kolay kolay kaybolmaz ya bi siteden ürün almıstım 50 gün sonra geldi pttyle, keske sende ptt den yollatsaydın.

-Ata-
28-03-2013, 20:04
bilmiyorum kanka valla inşallah çıkar da rahatlarım sinir hastası olcam yakındır

McS_R53
28-03-2013, 20:30
vergi kaçırırken başına böyle bişi gelmiş bence yapıcağın hiç birşey yok firma yerindede olsam kutuya yazılı parayı öderdim olup biterdi. Boşuna sigorta yapmıyorlar.

Sen dava açarsan bu sefer de senin başın derde girebilir vergi kaçırmaktan.