PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Patlak Iphone5 imei ??

Maxi
03-04-2013, 13:10
beyler kardeşimin iphone5 patlamış
kapanacak yani imei olayı yüzünden
yana yana pasaport arıyoruz
bana yol gösteringen pls

ido
03-04-2013, 13:12
benimki 2nci sefer kapandı nette yaptırdım tekrar bı 5-6 ay daha gider :)

mmustu
03-04-2013, 13:12
abi orjin pasaport bulmak çok zor kesin ve garanti çözüm biraz masraflı

en ucuzundan uçak bileti bulup kıbrısa gidip hemen geri döneceksin
giriş çıkış evrağıyla vergi dairesine harç yatırıp operatör işlem merkezlerinden yaptıracaksın kaydını

coder
03-04-2013, 13:13
Pasaportumun süresini uzatacağım birkaç gün içinde haber ederim abi bulamazsan.

darksideİmpreza
03-04-2013, 15:18
Benimde başıma geldi. Birisi aracılığıyla yaptırdıgım kayıt silinince yurt dışından dil okulundan gelen bir arkadaşın pasaport hakkını kullanarak resmi kayıta geçtim bende..

individual
03-04-2013, 15:23
bizim ofisteki bir arkadaş kıbrıs'a gitti 1 saat sonra aynı uçakla geri döndü sonra kaydettirdi.

gfb01
03-04-2013, 15:35
tum geçici kayıtlar patlamiş

mmustu
03-04-2013, 15:38
valla haftalardır yırtıyorum kendimi forumda bulaşmayın diye :D

140 kaydım patladı ve çözüm yok şimdilik

işin kötüsü kayıtları sildiremiyorumda orjin pasaport bulanlar var onlarda bekliyo

PoWDeR!
03-04-2013, 16:21
bir cep telefonunu kaç yıl kullanıyorsunuz ?

yıllık 50tl kayıt yaptırabilirsiniz..

garantili 1 yıl kesintisiz.. gelecek yıl tekrar 50tl vereceksiniz..

1 telefonu ortalama 3 yıl kullansanız 150tl maal olur... diger pasaport işlemleri falan derken inanılmaz pahalıya geliyor..

Tavsiye edecegim bir arkadaş var.. 6 aylık 30tl yapıyor 1 yıllık 50tl yapıyor ve kapanma derdin yok..

B.Koçer
03-04-2013, 16:27
Son post google reklam tadında olmus :D

PoWDeR!
03-04-2013, 16:30
işimiz gücümüz reklam ne yaparsın.. gecim kaynağı

G_TT_I
03-04-2013, 16:32
Baska baslikta sordum ama cvp bulamadim.
Telefon kayit edilmis bir pasaport un harcini yatirdim sonra baska yolla kayit yaptirdim,
O harci nasil geri alirim.

cihan
03-04-2013, 16:44

1 telefonu ortalama 3 yıl kullansanız 150tl maal olur... diger pasaport işlemleri falan derken inanılmaz pahalıya geliyor..

Tavsiye edecegim bir arkadaş var.. 6 aylık 30tl yapıyor 1 yıllık 50tl yapıyor ve kapanma derdin yok..

neyin garantisi? bu garantiyi kim verebilir? hala bunun reklamını yapıyorsunuz. illegal bir işlem, legal olsa diğer postlarda söylenenler gibi patlamaz.

mmustu abinin dediği gibi sistem değişiyor ve bu geçici kayıtların önüne geçilecek. turkcell bile ekranını kiralayan bayiilerin sözleşmelerini feshetti. kim ne derse desin, geçici kaydın garantisi olmaz.

Ayrıca;
konu başlığında bahsedilen veya yurt dışından almaya değer cihazlar öyle 2-3 sene kullanılmıyor. şuan piyasada hala iphone 3g'ler samsung s'ler dolaşıyor. şayet, ben kullanırım sattıktan sonra alanın elinde patlasın derseniz o zaman işin rengi değişir.

PoWDeR!
03-04-2013, 16:48
ne reklamıdır bu ?
ben 4 cihazımı kayıt ettirdim ALLAH'a şükür hiç bir sorun çıkmadı.. binlerce insan da kayıt yaptırdı..

ben çözüm olarak tavsiyede bulundum herkes tutturmuş bir reklam Muhabbeti ?

sanki para benim cebime giriyor benim de kaarım var.. tövbe tövbe yaa!!

Editliyorum mesajımı da biri daha reklam derse kayışı koparıcam..

Evrenoz
03-04-2013, 17:37
ne reklamıdır bu ?
ben 4 cihazımı kayıt ettirdim ALLAH'a şükür hiç bir sorun çıkmadı.. binlerce insan da kayıt yaptırdı..

ben çözüm olarak tavsiyede bulundum herkes tutturmuş bir reklam Muhabbeti ?

sanki para benim cebime giriyor benim de kaarım var.. tövbe tövbe yaa!!

Editliyorum mesajımı da biri daha reklam derse kayışı koparıcam..

Arkadaşının başına birşey gelse?
İşleri bozulsa?
Canı sıkılıp bundan sonra yurt dışında yaşamaya karar verse?
Sektör değiştirse?
Devlet geçici kayıt yani bir diğer deyişle sahte kayıt yapılan cihazları işlemez hale getirse?
Bugüne kadar sorun çıkmayan cihazlarında 1 hafta sonra sorun çıksa?

Sen mi karşılayacaksın madur olanların zararını?

Madem bu işte kârın yok, bu tarz sahtekârlıkları çözüm diye önerme insanlara.. Bu yapılan geçici kayıt uygulaması devleti kandırmaktır. Sistemdeki açıktan yararlanmaktır..

fatihob
03-04-2013, 17:39
Hakana abi yazılanları okumadım sorun çözüldüyse bilmiyorum. Ben daha dün girdim TR'ye passaport musait gerekirse benimkine işletebiliriz ;)

utkunoa
03-04-2013, 17:58
Arkadaşının başına birşey gelse?
İşleri bozulsa?
Canı sıkılıp bundan sonra yurt dışında yaşamaya karar verse?
Sektör değiştirse?
Devlet geçici kayıt yani bir diğer deyişle sahte kayıt yapılan cihazları işlemez hale getirse?
Bugüne kadar sorun çıkmayan cihazlarında 1 hafta sonra sorun çıksa?

Sen mi karşılayacaksın madur olanların zararını?

Madem bu işte kârın yok, bu tarz sahtekârlıkları çözüm diye önerme insanlara.. Bu yapılan geçici kayıt uygulaması devleti kandırmaktır. Sistemdeki açıktan yararlanmaktır..

yanlış anlamayın da devlet herşeyi çokmu düzgün yapıyor da biz gerçek orjinal pasaprotumuzla bile imei patlaması yaşıyorsak tabikide illegal yollara basvurucaz

cihan
03-04-2013, 18:16
yanlış anlamayın da devlet herşeyi çokmu düzgün yapıyor da biz gerçek orjinal pasaprotumuzla bile imei patlaması yaşıyorsak tabikide illegal yollara basvurucaz

bu mantıkla Türkiye'de yaşanmaz :icon_tup: illegal yola başvurmanın bedeli bu işte. bir gün 1500 lira para saydığın telefona hat gelmeyince öyle olmuyor işte. değil orjinal pasaportta, faturalı garantili cihazda bile imei çalınabiliyor. sorun yaşıyorsanız btk bu işlere bakıyor, bilgin olsun.

onursumer
03-04-2013, 18:19
gerçek pasaportla ne gibi bir imei patlaması yaşıyorsun ? en fazla 1 telefon açarsın 1-2 dokuman isterler düzeltilir

şuan gerçek pasaport kaydı için kimse pasaportunu 100-200 tl ye vermiyor

haliyle ucuz kıbrıs bileti kollayıp günübirlik gidip gelebilirsiniz 250tl ye gidip geldiğimi biliyorum ben 100tl de harc deseniz zaten tr de pasaportu insanlar bu paralara veriyor

Evrenoz
03-04-2013, 18:24

Umarım illegal yollarla işlettiğin telefonun kapanır, illegal yollarla yaptığın kaydı sildirmek için de haftalarca uğraşırsın.. O zaman anlarsın legal yolla yapılan kayıt ile illegal yolla yapılan kaydın farkını...

Ers
03-04-2013, 20:25
valla haftalardır yırtıyorum kendimi forumda bulaşmayın diye :D

140 kaydım patladı ve çözüm yok şimdilik

işin kötüsü kayıtları sildiremiyorumda orjin pasaport bulanlar var onlarda bekliyo

kayıtlar silinemiyor mu? pasaport bulmuştum tamda.

onursumer
03-04-2013, 20:36
patlayan kayıtlar şuan için silinemiyor diye biliyorum

kayıt sadece kayıt yapan kişi tarafından silinebiliyordu en son başvuru yapınca

pirasa
03-04-2013, 21:18
yaşasın androide imei çakma :D

deniz
03-04-2013, 21:32
sırf bu yüzden fazla olsun ama garantılı olsun ..cok sıkıntılı işler ya Allah kolaylık versın uğraşanlara.

Ranthor
03-04-2013, 23:14
Buralarda bir arkadas vardi,garantili kayit yapiyordu. Bir çok kullanıcı telef oldu.
havadan 100 tl, turist pasaportuna çak. 100 TL yi cebe at. Pek güzel.

Esasında bu durum, işe başvuranların birazda suçu kendilerinde aralamarına sebep oldu.
Bundan sonra sanmıyorum aklı selim biri kaçak yollardan ithal bir cihaz kullanmaya cesaret etsin.

Bizim forumda bile hala bavul ticareti ile türkiyeye gelmiş, ayfonlar satılıyor "garantili kayıt ile"
almayın arkadaşlar bu cihazları, başınıza bela alırsınız.

300-400 TL aza alacağım diye 1500 TL lik telefonlar çöp oluyor.

EREN34
03-04-2013, 23:20
Benim bakis acimda isin vardigi boyut:

Kendi pasaportun varsa al kaydet kullan yoksa kiy parana kafan rahat olsun.

Ben hic gecici kayit yaptirmadim yaptirmam da. Hatta pasaport kaydini halletmeden cihazlarima hat bile takmadim bugune kadar

playhard
03-04-2013, 23:29

numaranı pmler misin benim telefon 1-2 haftaya gelecek ona geçici yaptırmam gerek.

onursumer
03-04-2013, 23:31
geçici kayıt yaptırmayın sildiremeyebilirsiniz imei nosunu telefon elinizde kalır :)

Yigit-Y
03-04-2013, 23:35
bimeksdeydim geçen haftasonu işim gereği neredeyse tüm teknomarketleri geziyorum.

adam bimeksden orjinal 5 almış.ertesi gün telefon imei patlamış.bu işler orjinal almaklada bitmiyor.türkiye burası garantili sıfır 2000 tl ye kıyar alırsın yine patlak imei lisi düşer sonra uğraş dur.bimeksdeki olay hemen çözüldü karşı taraf çok sakin bir adamdı allahtan ben olsam mağaza müdürünü öperdim...

gfb01
03-04-2013, 23:40
bimeksdeydim geçen haftasonu işim gereği neredeyse tüm teknomarketleri geziyorum.

adam bimeksden orjinal 5 almış.ertesi gün telefon imei patlamış.bu işler orjinal almaklada bitmiyor.türkiye burası garantili sıfır 2000 tl ye kıyar alırsın yine patlak imei lisi düşer sonra uğraş dur.bimeksdeki olay hemen çözüldü karşı taraf çok sakin bir adamdı allahtan ben olsam mağaza müdürünü öperdim...

Senin dedigin olay teknosalarda cok basimiza geldi satis yaparken bu yuzden teknosadan elektronik bise almam kolay kolay bnm orjinal pasaport kayitli 4s imei calindi ve bnm telefon kapandi turkiye burasi hersey olur

KAYA
03-04-2013, 23:51
Arkadaşlar 1 pasaporta 2 telefon kayıt edilebiliyor gibi birşeyler duydum ama ne kadar doğrudur?

gfb01
03-04-2013, 23:52
1 pasaport 2 yil boyunca tek telefon kaydettirebilirsin

KAYA
03-04-2013, 23:55
1 pasaport 2 yil boyunca tek telefon kaydettirebilirsin

bu sayı 2 ye çıkmış dediler doğrumudur?

Fatih_
03-04-2013, 23:57
Yıllardır telefon derdim olmadı şuan kullandığım telefon 3310 çakması birşey hatta .
Sinirlenince rahat rahat fırlatıyorum.

İlk defa teleofn almayı düşünüyorum , vodafone ya da turkcelle den faturama ek olarak ödeye ödeye almayı düşünüyorum.

Bu telefonlarda da bu sıkıntıyı yaşarmıyım ?
Turkcell yada vodafone dan almış olsam bile ?

gfb01
03-04-2013, 23:57
Btk yi ara sor oyle bisey yok

I-HANN
04-04-2013, 01:48
Yıllardır telefon derdim olmadı şuan kullandığım telefon 3310 çakması birşey hatta .
Sinirlenince rahat rahat fırlatıyorum.

İlk defa teleofn almayı düşünüyorum , vodafone ya da turkcelle den faturama ek olarak ödeye ödeye almayı düşünüyorum.

Bu telefonlarda da bu sıkıntıyı yaşarmıyım ?
Turkcell yada vodafone dan almış olsam bile ?

vodafone nın ayponlarının kenarlarında çizik var cogunda. turkcell de sıkıntı yok genpa garantılı .

mmustu
04-04-2013, 07:56
lan hala gelip 1 yıl garanti diyosunuz amk :D

lan geçen hafta yaptırdığım kayıtlar patladı bu hafta be

g.tümü yırtıyorum kaç zamandır forumda GARANTİLİ KAYIT safsatası çekenlere girmeyin bu işe başınız ağrır diye btk değiştiriyo sistemini TURKCELL ve AVEA bayi toplantısı yaptı tespit ettikleri bayileri bitirdi

hala ben yaptım olmadı tribindesiniz be :D

Bu arada vergi dairesine yatırılan harcı geri alamıyosunuz bildiğim kadarı ile

erdi52
04-04-2013, 07:58
lan hala gelip 1 yıl garanti diyosunuz amk :D

lan geçen hafta yaptırdığım kayıtlar patladı bu hafta be

g.tümü yırtıyorum kaç zamandır forumda GARANTİLİ KAYIT safsatası çekenlere girmeyin bu işe başınız ağrır diye btk değiştiriyo sistemini TURKCELL ve AVEA bayi toplantısı yaptı tespit ettikleri bayileri bitirdi

hala ben yaptım olmadı tribindesiniz be :D

Bu arada vergi dairesine yatırılan harcı geri alamıyosunuz bildiğim kadarı ile

:D

abi şimdi nolcak peki çöp mü kayıtsız telfnlar yokmu bi çözümü :beuj:

cem_subasi
04-04-2013, 08:00
bizim ofisteki bir arkadaş kıbrıs'a gitti 1 saat sonra aynı uçakla geri döndü sonra kaydettirdi.

masrafı ne kadar tuttu acaba :)

SONE-R
04-04-2013, 08:03
Haziran ayında ydışına gidiyorum. 17 Haziranda Türkiye'de olacağım.

Pasaportum cihaz kaydı için müsait olacaktır. İlgilenen arkadaşlar not etsin. :)

mmustu
04-04-2013, 08:27
:D

abi şimdi nolcak peki çöp mü kayıtsız telfnlar yokmu bi çözümü :beuj:

gülüm eskiden 6 ay idare eden kayıtlar şimdi 1 haftada yada birkaç ay içinde patlıyo sebeb btk sürekli güncelliyo sistemini

çöp olmayacak telefon tabi ama masraflı olacak kullanıcıya

ya orjin pasaport bulup kayıt ettireceksiniz bulamazsanız kıbrıs yapıp geleceksiniz

fatiii
04-04-2013, 08:33
orjinal pasaport olunca kapanmıyo sanki al benim telefon pasaport kayıtlı kapandı 1 haftadır mücadele veriyorum :D

mmustu
04-04-2013, 08:35
orjinal pasaport olunca kapanmıyo sanki al benim telefon pasaport kayıtlı kapandı 1 haftadır mücadele veriyorum :D

kanku o cenabetlikten oluyo işte :D :D

fatiii
04-04-2013, 08:41

alan arkadaşlara alırken dedimki olum sahteler patlar yaptırmayın gidin pasaport kayıtlı alın başınız ağrır vs vs..

benimki patladı adamlar hala kullanıyo toshack oglanı olduk :D

Ers
04-04-2013, 09:45
Az once BTK ile görüşüp işi çözdüm

Geçici kaydı düşmüş olanlar Abone Kayıt Merkezinden Gerçek pasaporta kayıt yaptıracaklar ise eski kayıtlarının ( kapanmış dahi olsa ) silinmesi şartmış sadece e-devlet üzerinden yapılan kayıtlarda silinme olayı istenmiyor ( kapanmış cihazlar için ) az once e-devletten yaptım kaydı gibi bir mesaj okudum diğer forumlarda.

arkadasımdan passaport buldum.

İnternet bankacılığından vakıf banktan diğer vergiler adı altında, ankara veraset vergi dairesini seçip yolcu beraberinde getirilinen cihaz harcını yatırıcam.

ve e-devletten kaydını yapıcam.

Dookan
04-04-2013, 12:35
benim ı phone da patladı.9 unda kapanacak dıyo pasaportum da var.bı sıkıntı cekermıyız kı acaba.dırek dusermı ki eski kayıt.ya da dustu de bana o yuzden mı bunu yazdılar

Fatih_
04-04-2013, 14:02

abi mesaj kutusunu boşaltabilirmisin :)

Dragger
04-04-2013, 14:27
Bizim de telefon patlamıştı, 2 gündür kapalıydı.

Dün pasaport buldum, vergiyi ödedim Ersine götürdüm sağolsun Tcellden hallettik.

2 gün sonra açılır diye bekliyorduk, sabahtan açıldı süper oldu vallahi.

AEM
04-04-2013, 20:21
Bende tam olarak anlamadım, babam 1 hafta sonra İngiltere'ye gidecek bana da YASALUYARI diye sms geldi Nisan'ın 7 sinde kapanacak diye. Babam gelince kayıt sildirme sonra yeni pasaporta kayıt etme gibi nasıl bir yol izlemeliyim, teşekkür ederim.

Maxi
04-04-2013, 21:10
birsey sorayim
kimse satin aldigi telefonun imeisini kontrol etmiyor internetten kayitlimi degilmi diye ?

c20let
04-04-2013, 21:13
Android için imei "çakma" işlemini nasıl yapabiliriz rootlu telefonum var ama bu işlem çocuk oyuncağı değil telefonu bir daha kullanamayabilirsiniz diyorlar.

Aldım telefonu geçici kayıtmış kendi adıma yaptırdım dedi kargo ile aldık kontrol etme şansımda olmadı açıkçası aklıma da gelmedi. Sonra başkasına yaptırdım bir kayıt daha patladı tekrar düzeltti şimdi pek iplemiyor elimde kullanmadığım çalışmayan 5-6 telefon var birinin imeisini kullanayım bu işlemle. Çünkü üzerindeki kayıdı sildirmeyi de yapamam yoksa pasaport bulup kaydedeyim diyeceğim.

Not: telefon Htc desire s

cihan
04-04-2013, 21:28
Android için imei "çakma" işlemini nasıl yapabiliriz rootlu telefonum var ama bu işlem çocuk oyuncağı değil telefonu bir daha kullanamayabilirsiniz diyorlar.

Aldım telefonu geçici kayıtmış kendi adıma yaptırdım dedi kargo ile aldık kontrol etme şansımda olmadı açıkçası aklıma da gelmedi. Sonra başkasına yaptırdım bir kayıt daha patladı tekrar düzeltti şimdi pek iplemiyor elimde kullanmadığım çalışmayan 5-6 telefon var birinin imeisini kullanayım bu işlemle. Çünkü üzerindeki kayıdı sildirmeyi de yapamam yoksa pasaport bulup kaydedeyim diyeceğim.

Not: telefon Htc desire s

daha önce farklı bir konuyu okurken bir mesaj gözüme çarpmıştı, androidde imei çakma durumu -özellikle bazı cihazlar, neler olduğunu unuttum- oldukça tehlikeliymiş. zira, oto güncelleme vs olunca tel imeisi bi anda 0000000 'a dönebiliyormuş ve çözüm için servise başvurmak gerekiyormuş. bu yazdıklarım için kaynak belirtemeyeceğim ancak donanımhaber'de vs bir araştırın derim.

c20let
04-04-2013, 21:57
daha önce farklı bir konuyu okurken bir mesaj gözüme çarpmıştı, androidde imei çakma durumu -özellikle bazı cihazlar, neler olduğunu unuttum- oldukça tehlikeliymiş. zira, oto güncelleme vs olunca tel imeisi bi anda 0000000 'a dönebiliyormuş ve çözüm için servise başvurmak gerekiyormuş. bu yazdıklarım için kaynak belirtemeyeceğim ancak donanımhaber'de vs bir araştırın derim.

Bakıyorum ama her kafadan bir ses çıkmış bilgisine güvenmediğim insanların lafıyla iş yapmak istemiyorum. Güncelleme yapamıyorum zaten rootlu ve custom rom yükledim cihazıma hoş artık güncelleme de gelmiyor :D

Day Walker
05-04-2013, 07:25
o konuda vodafone da hiç sıkıntı çekmedim.bi tane iphone 4 aldım kontratlı 2 sene içinde cihaz 4 kere değişti hiç birinde sorun yaşamadım.

erdi52
05-04-2013, 07:42
heralde artık geçici kayıt felanda yapılmıycak

mmustu
05-04-2013, 07:58
Bizim de telefon patlamıştı, 2 gündür kapalıydı.

Dün pasaport buldum, vergiyi ödedim Ersine götürdüm sağolsun Tcellden hallettik.

2 gün sonra açılır diye bekliyorduk, sabahtan açıldı süper oldu vallahi.

ulen 45 günlük pasaporta kayıt yaptı adam helal olsun :D

imei çakma muhabbetine gelince yok arkadaşlar hiç bir sorun yooookkk rakam vereyim desem veremem yüzlerce yapılmıştır :D tek sorun telefon üzerinden versiyon güncellemesi yapamıyorsunuz pc üzerinden oluyor o kaddan :D

fatiii
05-04-2013, 08:03
ulen 45 günlük pasaporta kayıt yaptı adam helal olsun :D

imei çakma muhabbetine gelince yok arkadaşlar hiç bir sorun yooookkk rakam vereyim desem veremem yüzlerce yapılmıştır :D tek sorun telefon üzerinden versiyon güncellemesi yapamıyorsunuz pc üzerinden oluyor o kaddan :D

hacı daha sonradan yanlış evrak olarak geri kapanmasın peki telefon?

bide sen kaydı silinmiyo kaydettirmek için dedinya o nasıl oluyo kanka?mesaj gelen telefonun öyle bi sıkıntısı yok demi?

mmustu
05-04-2013, 08:33
kanku geri kapanmasın dediğin 45 günlük pasaportsa bi sıkıntı olmaz hallederiz :D

şimdi bi telefona kayıt yaptırdın kayıt çakma çıktı telefon kapandı yeni pasaport buldun diyelim önce o eski kaydı sildirmen gerekiyor oda sistem üzerinden olduğu için ve sistem şuan kapalı olduğu için bekliyoruz :D

yani orjinal pasaporta kayıt yaptırdın ama evrak eksikliği falan dediyse bu işleme gerek yok

Maxi
05-04-2013, 09:51
mustu şuna bi cevap verebilirmisin
şu an patlamış iphone var ama daha açık kapanmadı, mesaj geliyor kapanacak diye.

pasaporta kayıt ettirsem sorun yaşarmıyım?
yada farklı bir yöntemimi var? eski kaydı sildirmemmi lazım ?

birde bu pasaport kaydı nasıl yapılıyor?

selam

SiMaO
05-04-2013, 09:52
20 Gün sonra gidicem bulgaristan'a ailecek
Benim pasaportta Ozan's abinin ip5 i kayıtlı ama annem ve babamınkisinde kayıt yok
Ama problem çıkmasından korkuyorum ozan abide ararda telefon kapandı der diye :S

mmustu
05-04-2013, 11:17
şu an patlamış iphone var ama daha açık kapanmadı, mesaj geliyor kapanacak diye.

selam

abi senin durumunda öncelikle telefonun kapanacak sonra kaydı sildireceksin

sonra son 1 ay içinde giriş yapmış ve 2 senedir üzerinde telefon işlenmemiş bir pasaport bulacaksın vergi dairesine 115 lira harç yatıracaksın ve TİM lere gidip yada e devlet şifresi ile kayıt yapacaksın

orjinal pasaport bulamayacaksanda ekranlar açılırsa sana yine bi geçici kayıt yapacağız ve cihazı satacaksın abi :)

Ers
05-04-2013, 11:28

sonra son 1 ay içinde giriş yapmış ve 2 senedir üzerinde telefon işlenmemiş bir pasaport bulacaksın vergi dairesine 115 lira harç yatıracaksın ve TİM lere gidip yada e devlet şifresi ile kayıt yapacaksın

orjinal pasaport bulamayacaksanda ekranlar açılırsa sana yine bi geçici kayıt yapacağız ve cihazı satacaksın abi :)

Kayıt işlemi e devletten yapılırsa sildirmeye gerek yok.

ofli
05-04-2013, 13:00
Kayıt işlemi e devletten yapılırsa sildirmeye gerek yok.

eski kayıdı bi sildirebilsek problem kalmayacak e devletten yapınca kesin oluyorsa hemen yapacam pasaport var ama kayıt yaptıramıyorum eminmisin bu konuda ?

Ers
05-04-2013, 13:41
eski kayıdı bi sildirebilsek problem kalmayacak e devletten yapınca kesin oluyorsa hemen yapacam pasaport var ama kayıt yaptıramıyorum eminmisin bu konuda ?

Eğer kaydı düştüyse silme işlemi yapmana gerek yok bu şekilde bir çok cihazı kaydettik silme işlemi hali hazırda geçici kaydı olanlar içindir ve bu bilgi kesindir. Tek engel bazen geçici kayıtlar örneğin Turkcell'de yapıldıysa başka operatörden kaydetmek gerekebiliyor ama e-devlet üzerinden yapıcaksan direk yapabilirsin.

Az once BTK ile görüşüp işi çözdüm

Geçici kaydı düşmüş olanlar Abone Kayıt Merkezinden Gerçek pasaporta kayıt yaptıracaklar ise eski kayıtlarının ( kapanmış dahi olsa ) silinmesi şartmış sadece e-devlet üzerinden yapılan kayıtlarda silinme olayı istenmiyor ( kapanmış cihazlar için ) az once e-devletten yaptım kaydı.

Btk yı arayıp sorabilirsiniz. Pazartesi e-devletten kayıt yaptıcam kısmetse kesin bilgi veririm.

Maxi
08-04-2013, 08:36
1-eski kaydı sildirmek şartmı?
2-"e-devletten kayıt yapınca sildirmek gerekmiyor" sorusunun kesin cevabı nedir?
3-e-devletten kayıt için pasaport sahibinin e-devlet girişindenmi kayıt yapmak şart?
4-e-devletten kayıt yapmazsak nereden sildireceğiz ?
5-harç illa vergi dairesinemi ödenir? bankaya olmazmı?

darksideİmpreza
08-04-2013, 08:56
Maxi´
isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster

selam

Bu olay birebir benim başıma geldi, şimdi bir tanıdık vasıtasıyla kayıt yaptırdım yaklaşık 5-6 aydır kullanıyordum,geçen 10 gün önce yasal uyarı diye mesaj geldi (teli ilk aldığımda kayıt ettirmeden kullanırkende gelen mesaj) ***** nolu ımei numaralı teliniz kayıt dışıdır dedi, bende yurt dışı dil okulundan gelen bir arkadaşın pasaportuna kayıt ettirdim..maliyeye 125 tl harç ve turkcele 25 tl telefon açtırma parası suan sorguladığımda geçici kayıt yapıldı evraklar inceleniyor diyor... ben herhangi sildirme yapmadım ilerde ne olur bilmiyorum ama.. zaten kayıtlı olsaydı kayıt işlemi başlamazdı..

mmustu
08-04-2013, 09:12
2-"e-devletten kayıt yapınca sildirmek gerekmiyor" sorusunun kesin cevabı nedir?
3-e-devletten kayıt için pasaport sahibinin e-devlet girişindenmi kayıt yapmak şart?

abi akşam biraderle konuşuyoduk oda söyledi kayıt yaparken sildirmeye gerek kalmadı yapılabiliyor diye ve dediğin gibi pasaport sahibinin e devlet şifresi lazım

erdi52
08-04-2013, 09:46
mustu abi geçici kayıt yapılabiliyomuş heralde cumartesi bi arkadaşım yaptırmış ayrıca başka bi arkadaşımda bi tanıdığı olduğunu ve geciçi kayıt yapabildiğini söyledi hatta aradım sordum yapabiliyorum dedi ekranlar açıldımı ki?

mmustu
08-04-2013, 10:15
az önce kayıtlarım tamamlandı :)

Maxi
08-04-2013, 10:32
ya kusura bakma mustafa sorularım bitmiyor
bu vergi dairesinde hangi bölüme gitmemiz lazım pasaport harcını yatırmak için ?

battalgazi
08-04-2013, 10:58
az önce kayıtlarım tamamlandı :)

şuan geçici kayıt yapılabiliyormu yani

fatih(fb)
08-04-2013, 11:04
bu vergi dairesinde hangi bölüme gitmemiz lazım pasaport harcını yatırmak için ?
abi vergi dairesine gerek yok bankalarda alıyor ziraat teb garanti denediklerim hepside alıyor pasaport sahibi tc si ve imei istiyor o kadar.
ikinci aşama pasaport sahibinin edevletinden pasaport numarası imei yurda giriş tarihi yazıp işlemi tamamlıyorsun edevlet üzerinden silmeye gerek yok direk yapıyor

mmustu
08-04-2013, 11:16

estağfurullah abi

valla bölümün adını bilmiyorum ama gayrettepede 2. katta vezneye gidiyorum ben direk :D

şuan geçici kayıt yapılabiliyormu yani

aynen :icon_tup:

Dragger
08-04-2013, 11:24
Vergi dairesinde girişte bir form doldurup veznede direk o form ile ödeniyor harç.

Muştu pm attım bi bak hele :)

Dragger
08-04-2013, 11:28
Mesaj kutunu boşalt keko :D

erdi52
08-04-2013, 11:53
Mesaj kutunu boşalt keko :D

:D aynen abi ya

Ers
08-04-2013, 12:57

1- Kayıt daha önceki operatör ekranından yapılacak ise, sildirmek gerekiyor. E- devlet ve diğer operatörlerin ekranından kayıt gerçekleşcek ise gerekmiyor.

2- Hayır sildirmek gerekmiyor.

3- Kayıt ekranı kullanabilen iletişim merkezlerinden tanıdık veya ücret karşılığı. Diğer operatörün ekranından keydettirmek daha mantklı.

4- Bankaya ödenir, Hatta internet bankacılığı ilede ödenir.

Bugün kaydımı yaptım, Vakıf internet bankacılığı üzerinden vergiyi yatırdım.
e-devletten kaydı gerçekleştirdim.

Sonuç:
IMEI Numarası E-Devlet üzerinden geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından beyan edilen bilgilerin kontrolü aşamasındadır

Not: Telefoncu değilim, mağdurum.

Maxi
08-04-2013, 13:28
ben garanti internet bankacılığındaki ödeme bölümünü bulamadım
belkide yoktur?

birtek vergi bölümü altında
9151-YOLCU CEPTEL diye birşey var omudur değilmidir anlamadım

Dragger
08-04-2013, 13:30
Aynen o olması lazım...

mmustu
08-04-2013, 13:34
dracır pm at

fatiii
08-04-2013, 14:43
şimdi benim telefon eksik evrak nedeniyle orjinal pasaport kayıtlı olmasına rağmen kapandır.

kaydı yaptırdıgım teleses bayi 1 haftadır tabiri caizse g.tunu başını sallıyo yok belgeleri istedik yok 2 gune gelir yok bilmem nooldu falan filan sonuc ortada hala benim evraklar yok ve telefon kapalı.

nasıl bi yol izlemem gerekirki turkcelı telefonla arayıp şikayetmi etsem naapsam bilemedim

MiaMi
08-04-2013, 14:59
20 Gün sonra gidicem bulgaristan'a ailecek
Benim pasaportta Ozan's abinin ip5 i kayıtlı ama annem ve babamınkisinde kayıt yok
Ama problem çıkmasından korkuyorum ozan abide ararda telefon kapandı der diye :S

Adamsın adam kardeşim,

KGüneyli
08-04-2013, 15:04

Benim telefonum kapatıldı gecici kayıt yüzünden. KAyıt ettirdim (5 saat sonra acıldı )

Bende kendi pasaportuma kaydettirmek için harcı vs yatırdım.
Eski kaydın silinmesine gerek yok, O kayıt zaten düşüyor. Sistemde gözükse bile yeni kaydı alıyor TİM.

Yanlız söle bi durum var, TİM deki arkadas BTK yı yanımda aradı sesi dısarı vererk konusmak zorunda kaldı bilgileri girerken. E devletten yapılan kayıtlarda gecici kayıt olarak gözükücekmiş artık, Yeni sistem gelene kadar. Bence imkan varsa Yeni sistem gelene kadar TİM den yaptırın kaydınızı.

MCN21
08-04-2013, 15:04
dracır pm at

Merhaba mustu abi , benimde imei patladi sen bu isleri yapabiliyor musun ? Daha once gecici kayit vardi

Ers
08-04-2013, 15:19
ben garanti internet bankacılığındaki ödeme bölümünü bulamadım
belkide yoktur?

birtek vergi bölümü altında
9151-YOLCU CEPTEL diye birşey var omudur değilmidir anlamadım

doğrudur 9151 kodu.

Şehir ankara
Şube verasetler vergi dairesi diye geçiyor.
bilgileri girdiğimde ödemeniz yoktur dedi ilk , yindede devam et dedim yatırdım. İhbarsız trafik cezası ödeme gibi.

erdi52
08-04-2013, 15:25
Merhaba mustu abi , benimde imei patladi sen bu isleri yapabiliyor musun ? Daha once gecici kayit vardi

abi bende pm attım yaw bi dönüversen:)

ÖNDE-R
08-04-2013, 21:54
56 günlük pasaporta da kayıt ettirebilirmiyiz acaba muştu bey :)

Maxi
10-04-2013, 14:33
ya edevlette sorun cikti
arkadasin pasaport numarasi 9 hane
edevlet 6 hane istiyor???

Maxi
10-04-2013, 14:46
ayrica su an fildir fildir kayit uapam tim ariyoruz
kimse yapmadi
sizler nerede yasiyorsunuz ya

Yogi
10-04-2013, 14:50
ya edevlette sorun cikti
arkadasin pasaport numarasi 9 hane
edevlet 6 hane istiyor???

abi dun aynısı banada oldu orda lacivert pasaport seçmişim onun yerine çipli seçince duzeldı

darkmann
10-04-2013, 14:59
bende pasaport var timlerde sistem iki gündür arızalıymış ne kadar doğru kayt yapamıyolar ?

mmustu
10-04-2013, 15:00
56 günlük pasaporta da kayıt ettirebilirmiyiz acaba muştu bey :)

kısmet neden olmasın deneriz şansımızı :)

mmustu
10-04-2013, 15:01
geçici kayıt isteyen arkadaşlar diğer konuyada yazdım

tamamen garantisiz ne zaman kapanacağı belli olmayan :D kaydı şuan 160 liraya yaptırabiliyorum sanki altın satıyolar

Maxi
10-04-2013, 15:20
abi dun aynısı banada oldu orda lacivert pasaport seçmişim onun yerine çipli seçince duzeldı

aynen dediginiz gibi chipli secince oldu
bosuna dolandik

c20let
10-04-2013, 18:43
Babamın pasaportu 2 yılı doldurmuş kaydı yaptığından beri çok sevindim ve direk konuya girdim :D

Ben şimdi kendi telefonumun geçici kaydını sildiremeyeceğim için e-devletten kayıt yaptırmam lazım.

bunun için işlem sırası nasıl oluyor ? önce vergi dairesine para yatırıp mı işlemleri yapıyoruz bu işlemleri yapmış birisi bana sırasıyla yazabilir mi sadece yarın için vaktim var sonra Kuşadası'na dönmem gerekiyor.

c20let
10-04-2013, 20:10
Birde Tim'de kayıt sildirmeden yeni kayıt yapmak mümkün mü ?

Maxi
10-04-2013, 22:18
yukarıda sağolsun arkadaşlar güzel güzel anlattılar
aynı şeyleri bir daha yazmanın anlamı yok, okuyunuz.

önce vergi dairesi ilgili vezneye
pasaport numarasına bir 115 TL para yatırıyorsun
sonra e-devlet ten kayıt işlemini bitiriyorsun

bu arada TIM falan hikaye

bugün içerenköydeki yere gittik, biz kayıt yapmıyoruz dediler
neresi yapar diye sorduk? bilmem diye cevap geldi
ama belki bostancıdaki yaparmış..

oradan yolun karşısına geçtik
vodafona girdik, biz yapmıyoruz dediler
neresi yapar diye sorduk?
kozyatağı carrefour içindeki vodafone yapıyor dediler..

hemen yan taraftaki avea ya girdik
biz yapmıyoruz dediler.

atladık kozyatağına gittik
tam kasada evrakları verirken ardanın (@yogi) pasaport mesajını okudum
e-devlet üzerinden tekrar girdik ve IMEI kaydını yapabildik.

gokcell13
10-04-2013, 22:29
Hala bilmeyen telefoncular var.Ben dun yaptırdım. Vergi dairesine 115 tl pasaport sahibinin tc numarasına yatırıyorsunuz.Sonra Time gittim oldu.Aslında E devletten daha kolay olurdu ama dedemin e devletle bir işi olmadagından dolayı postane felan ugrasmadık :)

c20let
10-04-2013, 22:32
mesela 115 olduğunu bilmiyordum onu da öğrenmiş oldum 100 diye aklımda kalmıştı. Birde önce para mı yatıyor yoksa e devletten işlem mi yapılıyor o konu net değildi Ersin abiyle özelden konuştuk sağolsun detaylıca anlattı harın halledeceğim inş.

darkmann
11-04-2013, 14:31
bu konu çok yardımcı oldu 3 gündür turkcell kayıt yapamıyorz dedi.Vergi dairesine 115 tl yatırdım sonra e devletten kolayca hallettim.Konuyu açıp bilgilendirdiğiniz için teşekkürler :)

106arts
12-04-2013, 18:12
Ikinci el Iphone alirken gecici kayitmi kalicimi nasil bakicaz

mmustu
12-04-2013, 18:28
Mcks.gov.tr den imei sorgulayacaksınız