PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : New Civic 1.6 I-vtec Safc ıı Veya Vafc ??

Güvenc
20-05-2008, 13:54
Arkadaşlar yenı cıvıc 1.6 i-vtec motorumuza (R16A Motor kodu ) safcII VEYA vafc takma ve kullanma ımkanımız varmı.. bu yenı nesıl 125 hp lık motorumuz buna ne derecede karşılk verırı?

Güvenc
20-05-2008, 23:56
hıc bır fıkır yürütebılecek olandamı yok :( :)

utkuselamoglu
22-05-2008, 17:47
Selamlar, Senin araba için değil ama yeni kasa type r için biraz araştırma yapmıştım. Bunun beyin şeması olması lazım ben bulamadım. ne yazıkki Apexi Vafc2 den sonra Çıkan Noe da bile bu tip civic lerin şemaları görünmüyor installation manual larında. İnternetten baktım bulamadım. Ama şema olur ise çalışma prensibi aynı oldugu için vtec ve vtc için bağlantı yapabilmelisin. Yani benim fikrim kesin bağlanıyordur fakat pin out larını yeni kasanın araştırıp bulmanda fayda var.

emreekin
29-05-2008, 01:05
yeni civicler biraz fazla elektronik...ama sanırım istenirse takılabilir safc yada vafc...ama başka şeylerde yapmadan güç artışı bekleme bence....header,filtre,komple egzoz.....vs..

Oz`
10-06-2008, 09:07
vafc veya neo takabiliyoruz ama yeni civicler biraz ekonomik ve gerçekten cimriler benzin konusunda vtec ini öçnce açarıs ama 4.vites 4000de açsak orjinal beyi,n neden açıldı bu leee deyip arıza ışını yakıcaktır alıcağın karşılık belki 2 beygir olucak :) ama verdiğin 600$ e deymicek

Schumi
10-06-2008, 12:48
vtec ini öçnce açarıs ama 4.vites 4000de açsak orjinal beyi,n neden açıldı bu leee deyip arıza ışını yakıcaktır

Eee olmadı bu şimdi :D Öle herşeye karışan beyin varsa bunlara turboda olmaz :D