PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hasar Kaydında Fiyat Yazmaması

GTCihad
06-04-2013, 17:24
Arkadaşlar bugün bir araca baktım . Gitmeden önce arkadaş lokal boya bile yok dedi , fiyatta anlaştık ptesi kosiflerde baktırayım sıkıntı çıkmazsa satışı yapalım dedim . Herşey güzel , ayrılırken yanında sms ile tramer sorgulaması yaptırdım.

2010 ve 2011de hasar kaydı çıktı ve fiyat yazmıyor. Çocuk yemin ediyor haberim yok , çok mahçup oldum v.s. , sigortacısını aradı falan. Bir ara arka tamponun bakaliti değişmiş biri o olabilir dedi , diğeride camı değiştirdim rezistanslı v.s. ön cam o olabilirmi v.s. diyor.

Benimde kafam karıştı bende sigortacımı aradım ptesi bakacak neden fiyat yazmaz acaba daha önce böyle bir başlık açılmış pek net değil sonuç

kaanpoyrazoglu
06-04-2013, 17:33
Bazen rakam yazmayabiliyor , en iyi cevabı sigortacın ve servis verecektir, hayırlısı olsun..

BERKİN
06-04-2013, 17:38
Abi bildiğim kadarıyla karşı tarafa herhangi bi zarar verildiğinde tutanak tutulduğunda sen haksız çıkarsan sigorta şirketin ödeme yaparsa karşı tarafa sende hasar kayıtı olarak çıkıyor fakat miktar yazmıyor diye söylemişti sigortacım nekadar yalan doğru bilemiyorum..

yan53
06-04-2013, 17:40
benimde bildiğim ucuz fiyatlarda yazmıyor diye biliyorum tabiki yanlısta olabilir

GTCihad
06-04-2013, 17:41
Bende o tarz şeyler okudum , karşıya hasar veriyorsa araçta mutlaka hasar almıştır işin bu boyutuda var. Sigorta firmaları tüm detaya tutanağa , resimlere falan ulaşabiliyormu acaba ?
Satan arkadaş çekinmeden ruhsat fotokopisini verdi ptesi sorduracağımda aracı çok beğendim , moralim bozuldu :S

teggy
06-04-2013, 17:45
Başıma geldi, 206 ile park yerinde geri geri gidiyordum dalgınlığıma geldi, acelem de vardı arkayı kontrol etmeden yürüyünce şahine vurdum. indim baktım bende hiçbir şey yok şahinin ağzı yüzü dağılmış (tampon far kırık...). Neyse sonucta tutanak tutuldu adamın hasarı karşılandı. Bende hasar olmamasına rağmen sorgulamalarda çıkıyordu...

CGTY
06-04-2013, 17:51
Eğer hasar 500TL'den az ise fiyat yazmayabiliyor, diye biliyorum.

GTCihad
06-04-2013, 17:55
Başıma geldi, 206 ile park yerinde geri geri gidiyordum dalgınlığıma geldi, acelem de vardı arkayı kontrol etmeden yürüyünce şahine vurdum. indim baktım bende hiçbir şey yok şahinin ağzı yüzü dağılmış (tampon far kırık...). Neyse sonucta tutanak tutuldu adamın hasarı karşılandı. Bende hasar olmamasına rağmen sorgulamalarda çıkıyordu...

Eğer hasar 500TL'den az ise fiyat yazmayabiliyor, diye biliyorum.

İnşallah böyle şeylerdir :icon_tup:

SmT
06-04-2013, 18:00

Bende bu şekilde biliyorum..Tabi ciddi bir çarpmada olabilir ondan bilen kişiye danışmak lazım..

drummer582
06-04-2013, 18:17
miktarı tam bilmiyorum ama belli bi rakamın aşağısını hasar gösterip rakam yazmıyorlar,en güveniliri sigorta şirketinden sorgulatmak bence.

cgty06
06-04-2013, 18:22
Arkadaşıma 2006 clio aldık biri 1500 biri 200 lira olmak üzere 2 hasar kaydı geldi mesajla. Ben de küçük miktar gelmiyo diye biliyodum fakat geliyomuş. Bilginize.

GTCihad
06-04-2013, 19:07
Pazartesi sigortacımı bekleyeceğim mecburen sizede bilgi veririm sonucu alınca

tylan
06-04-2013, 19:23
geçen sene amcamın arabasının anahtarının tekını kaybetmişti sonra kaskodan karsılandı anahtar tramer a plakayı yazınca hasar olarak gozukuyor meblag belli olmuyor bence aracı begendıysenız bı exper raporu çıkarın gonul rahatlıyla satın alın

Oznsrl
06-04-2013, 20:35
bende de 1 tane parasız hasar gözüküyor benmde merak ettiğim bi konu aslında

Sheyhzade
06-04-2013, 22:25
Aynı durum bende de var, rakam yazmıyor ama benim arabamın o kazada arka tamponu değişmiş ve bagaj boyanmış ki bu işlemler her halukarda 500tl'den fazla tutar. bence en mantıklısı sigortacı.

Emre.E
06-04-2013, 22:54
Bunun bir çok sebebi olabiliyor , mesela bende bir örnek vereyim bir araca bakmıştık hasar çıkıyordu ama fiyat yazmıyodu bizde ufak meblağdır ondan yazmamışlardır diye geçiştirdik, sonra öğrendim ki araç otobanda ağır kaza yapmış airbag ler tampon kaput çamurluklar değişmiş , birde karşı tarafa hasar vermiş o arabanın da değişen parçaları olmuş ama yinede fiyat yazmıyordu , yani sonuca gelirsek şundandır bundandır dersek sizi yanıltmış oluruz. Siz araştırın kaza anındaki poliçesinden falan bulunur ne işlem yapılmış.

cheers
07-04-2013, 08:00
Sigortacı arkadaşıma sordum verdiği cevap;

-Tramer bilgileri sadece ait olunan şaseye işlenir.Başka aracın karıştığı hasar kayıtları sizin aracınıza-şasenize işlenmez,

-Tramer bilgisinde hasar tutarı yazmıyorsa 400-500 liranın altında ki rakamdır diye bir bilgi verdi.

ErenErdem
07-04-2013, 08:48
Bizim araclar da 345 liralık hasar kaydı da var 410 liralık hasar kaydı da var. Her ikisinde de fiyatlar yazıyor.

En iyisi geçmişe dönük sigortalarından hasar sebeplerini bulmak.

umutckr
07-04-2013, 12:02
Bizim kamyonun söförü gecen yaz kaza yaptı alkol almış arac pert kaskoya iletildi hasar kaydında sadece carpma yazıyo ama kasko ödemedigi için fiyatı yazmıyor

barti
07-04-2013, 16:23
karısık bi konu ama kendimden ornek veriyim.benim arabayı ilk aldıgım zaman arabayı daha tam cozememısken,park ederken arkadamki arabaya dokundum benim plakalıgım kırıldı sadece arkadakı araba e39 5 kasaydı on bobrekler egildi birde kaputun sacı hafıften egildi benden kaput parası ısteyınce tutanak tuttuk.ben kendi arabama yaptırdıgım tek sey plakalıgı sokmek oldu ama benım plakada da fıyat yazmayan hasar cıkıyor

ALPER-VNS
07-04-2013, 16:27
Sigortacı arkadaşıma sordum verdiği cevap;

-Tramer bilgileri sadece ait olunan şaseye işlenir.Başka aracın karıştığı hasar kayıtları sizin aracınıza-şasenize işlenmez,

-Tramer bilgisinde hasar tutarı yazmıyorsa 400-500 liranın altında ki rakamdır diye bir bilgi verdi.

combo ilkini bende öyle sanıyodum ama senin sigortan başka arabayı yaptırırsa o da senin plakana yazılıyo.. yaşadım ordan biliyorum :)

GTCihad
08-04-2013, 11:40
Arkadaşlar aracın en ince ayrıntısına kadar detayına ulaştım .

Öncelikle şöyle söyleyeyim hasar kaydında tutar yazmaması tutarın ufak olması ile alakası yok.

Benim baktığım araçta satıcının söylediklerinin aynılarına sigorta servisinden resimlerine kadar ulaştım çok şükür. 1. hasar cam değişimi (cooper s camı sanırım pahalı olduğu için kaskoda gözüküyor) , 2. hasar ise tampon değişimi . Bununda resimlerini aldım arka tamponda ufacık bir göçük sebebi ile Borusan tamponu değiştirmiş tutarı ise 2.080 TL .

Yani .2080 tl lik hasar kaydında tutar gözükmüyor , bunun 500 TL altında olması ile alakası yok.

Tavsiyem ;

İyi bir sigortacınız var ise poliçe no veya kasko sigortanın nerede yapıldığını öğrenmek
Daha sonra kaskonun yapıldığı firmanın hasar merkezi tüm detayları açık açık size veriyor
Buda olmadı size eksperin nosunu bile veriyor ki ben eksperden aracın resmini bile aldım.

Araç sahibi ile de el sıkıştık :) hayırlı olsun Cooper S imiz :)

c20let
08-04-2013, 11:54
Hadi hayırlı olsun güle güle kullan abi. Bende önceki aracımda ve baktığım araçlara sorgulama yaptığımda 250-300 tl bile olan hasarlar vardi tutar önemli değil işlenmesinde benimde bildiğim.

cem_subasi
08-04-2013, 12:37
Fiyat ufak diye yazmıyor diye bişey yok sisteme girilen kayıtla ilgili bi şey olması lazım

darksideİmpreza
08-04-2013, 13:37
Bu hasar kaydı konularını hep takip ederim ama Tam sonucu kimse tam bilemiyor.. bende karsı tarafa ödeme yapıldıysa fiat çıkmıyor diye biliyorum ama sigortacı 500 tll altı demiş. ama bazı sorgulamalarda 300-400-500 çıkıyor :(

GTCihad
08-04-2013, 15:43
Bu hasar kaydı konularını hep takip ederim ama Tam sonucu kimse tam bilemiyor.. bende karsı tarafa ödeme yapıldıysa fiat çıkmıyor diye biliyorum ama sigortacı 500 tll altı demiş. ama bazı sorgulamalarda 300-400-500 çıkıyor :(

Tam sonucu detaylı olarak yukarıda belirttim herkes bilgilensin diye.

TUGCA
08-04-2013, 16:16
50 TL de olsa hasar kaydı yazar.

MatraX_07
08-04-2013, 17:52
Hocam onun 2sebebi var
Ya küçük hasarlardır
Ya da sigortadan yapılmış mevlası bellı olmayan bır durumdur onu da sigortadan ögrenebilirsin

Faruk'S
03-04-2014, 14:36
az önce(15:04) bi sorgulama için 5664 e mesaj gonderdim ama henuz cevap gelmedi sizce neden olabilir?

BosphorusBoys
03-04-2014, 14:59
Cam kırılmalarında bile gelir o hasar kayıdı 50tl dahi olsa.

Ben size yanıtlayayım herkesinde aklında bir soru işareti kalmasın

2 3 seçenek den dolayı gelmiyor.

Kasko dan MİNİ onarım yaptırdığınızda hasar dosyası açılır ama yazmaz fiyatı boş kalır.

Kaza yaparsınız sizde bir şey olur karşı tarafta birşey olmaz görünmez.(tutanak tramere yansırsa)

Hasar olur sigorta şirketi ödeme yapmazsa görünmez.

Hasar olur dosya kapanmaz muallakda (inceleme) kalır görünmez.

Hasar olur araştırmada dır görünmez.

Hasar olur red edilir görünmez.

ve en saçmasını söyleyeyim ; kaza yaparsınız suçlu karşı taraftır ama yinede sizin sigortanızdan hasar dosyası açar boş görünür.

Ranthor
03-04-2014, 15:28
benim baktigim araba da csroma yaziyordu. sigortadan bakinca 18000 hasar bulduk

wrcsinan
03-04-2014, 15:45

doğru cevap budur . karşı tarafa ödeme yapıldıysa tutar yazmaz. 500 tl altı 100 tl bide işliyor.

İbrahim33
16-04-2014, 19:51
Aşağıdaki araca niyetlendim ancak hasar kaydı çıkıyor 2 tane fakat fiyat yazmıyor.Konuyu incelediğim kadarıyla sigortacıya başvurmamız gerek tam net bir şekilde anlayabilmemiz için herhalde.Karşımıza daha farklı sürpriz birşeyler çıkar mı ? Tecrübelerinize ihtiyacım var :)

Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-sahibinden-tertemiz-alfa-159-jtd-distinctive-155127233/detay)

Mesut-RR
30-06-2016, 10:20
Bunun net cevabı belli oldu mu ?

Her forumda farklı bir şey yazıyor.Bir araca bakıyorum 2014 yılından sadece KTT çarpma yazıyor Tramer sorgulamasında, herhangi bir bedel yazmıyor.

Forumlarda böyle aldık, iki sene sonra satarken 10 bin kayıt çıktı vesaire yazanlar var, yukarıda yazıldığı gibi karşı taraf için sigortadan tahsil edilen bedel olmasının aksine.

Nedir bu işin aslı ?

Ome_RS
30-06-2016, 10:29
Bu işin aslı hiç bir bokun düzgün yapılmadığı Türkiye devletindeki bir kurumun s.kik bir uygulaması olmasıdır. İnsanlara yardımcı olması için yapılan ama mağduriyetten başka bir şey yapmayan piyasanın da şeftalisine koyan bir sistemdir.
benimde başıma geldi konu açmıştım. (26,500e anlaşılan ve expertizi yapılan ve beğenilen araba son dk kontrolunde gelen mesaj yüzünden alınmadı. Kimseyi mağdur etmemek için ilanına herşeyini yazdım ben üzerine 2000tl fiyat kırdım yine satılmıyor. Buna sebep olanların Allah belasını versin başka birşey değil.)
buyrun;
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/216199-5664-tramer-bilgi-magduriyeti.html

driftboy
30-06-2016, 10:29
97 lira hasar kayıtlı aracım var, 500 tl altı filan galerici yalanı :D

Kazaya karışıp, sigortan senin arabana bişey yapmaz para harcamazsa tutanakta plakan olduğu için kayıt görünür, ödeme yapmadığı için fiyat görünmez.

Hee ya sen tutanak tutup kendi arabanı dışarda yaptırırsın görünmez, yada arabana bişey olmamıştır o ayrı.

driftboy
30-06-2016, 10:30
işin o boyutuna girersek bitane sorentom var 2006 aralık çıkışlı , ama 2006 haziran ayından 67 bin tl kayıt var. Hem şaseden geliyo hem plakadan. Ama o tarihte araba Türkiye'de bile değildi belki :D

Yigit-Y
30-06-2016, 10:32
Sigortadan şasesen sorgulatın

Rakam yazmaması pert olmadığı anlamına gelmez

Pertin kralı bile olabilir

2jz
30-06-2016, 12:58
Örneklerle açıklayayım bildiğim kadarını.

Park yerinden çıkarken yandakinin aynaya çarptın. Adamın aynası kırıldı sende bir şey yok. Tutanak tuttunuz. Sen hiç servise gitmedin. Sende Çarpma olarak yazar. Aynası kırılanda çarpma 300-500 ayna ne kadarsa o yazar.

Mesela mini onarım. Ben geçen otoking'e gittim. Tamponun köşesi ısıtıp düzeltildi ve boyandı. 150 lira falan tutar dedi. Kayıt olarak çarpma girdi. Ama mini onarıma değil servise gitsem 150 lira tutsa kayıt çarpma 150 tl olurdu. Bir çok mini onarım çarpma çıkıyor. Ama serviste kapı bandı düşse 10 liraya yapılsa çarpma 10 tl yazıyor.

Örnek alkollüsün kaza yaptın. Araba bagaj kapağına kadar pres oldu. Sen hastaneye gittin alkollü olduğun kayda girdi. Tutanak tutuldu, kaskon ödeme yapmadı. Kaza çarpma olarak kayda girdi. Arabayı cepten yaptırdın.

sigorta kayıt işleri karışık her türlü yanlışlık, çakallık dönüyor. Kayıtlar değişiyor, araba üretilmeden önceye ait kayıtlar çıkıveriyor oluyorda oluyor. Bunlarıda göz ardı etmemek lazım m

R.I.P
30-06-2016, 20:39
ben mini onarımdan arka tamponu boyatmıştım 150 lira mini onarım olarak çıkıyor. 1000 liralık cam değişimim çıkmıyor ama

ggtoker
01-07-2016, 03:02
kazada suclu tarafın tramer sorgusunda sadece kaza yazar fiyat yazmaz....

dulger007
03-06-2017, 09:32
Bir upp yapalım.

Bende bir araç bakıyorum 4 tane boş hasar kaydı gözüküyormuş aracın sağ ön ve sağ arka çamurluğu boyalı sadece başka bir şey yok diyor. Bu 4 boş hasar kaydı beni kuşkulandırdı acaba nasıl öğrenebilirim bunun sebebini ? Forumda yardımcı olacak sigortacı kaskocu var mıdır acaba bi yardımcı olursanız çok makbule geçecek

MatraX_07
03-06-2017, 09:35
zamanında bende ''çarpma'nın önemsiz olduğunu düşünerek bir araca pazarlık ettim tam uçak bileti alırken içime kurt düştü sigortacıya sordum ''yanmadan dolayı pert olduğunu söyledi'' DONDUM kaldım onun için o tarz ''çarpma '' yazan bedellere güvenemıyorum

siz siz olun sadece 5664u dıkkate almayın...

dulger007
03-06-2017, 09:39
zamanında bende ''çarpma'nın önemsiz olduğunu düşünerek bir araca pazarlık ettim tam uçak bileti alırken içime kurt düştü sigortacıya sordum ''yanmadan dolayı pert olduğunu söyledi'' DONDUM kaldım onun için o tarz ''çarpma '' yazan bedellere güvenemıyorum

siz siz olun sadece 5664u dıkkate almayın...

İşte bu yüzden gözümü kapatıp almak istemiyorum her kontağa basışımda kuşku düşer içime. Sigortacıda sorgulatmak için plaka yeterli olurmu şase no falan mı almak lazım ?

MatraX_07
03-06-2017, 09:43
İşte bu yüzden gözümü kapatıp almak istemiyorum her kontağa basışımda kuşku düşer içime. Sigortacıda sorgulatmak için plaka yeterli olurmu şase no falan mı almak lazım ?

plaka ile olmaz Şase ve motor numarası ıle sorgulatın

dulger007
03-06-2017, 09:46
plaka ile olmaz Şase ve motor numarası ıle sorgulatın

Anladım, şimdi adam galerici açıpta şase ve motor no desem tepki ne olur tahmin edemiyorum :) Peki bu sorgulama işini bütün sigortacılar yaparmı benim hiç tanıdığım yokta sizin var mıdır bildiğiniz

oğuz
03-06-2017, 09:51
sigortacılar artır sorgulayamıyor sanırım tramer ekranı kapandı deniyordu.
ek olarak şöyle bir şey paylaşayım. aracımızla birine çarptık oda bizim sigortadan aracını yaptırdı bizde bir şey yoktu. sonrasında merak edip sorgulattım 5664'e sadece kz1:xx/xx/xxxx tarih çarpma olarak çıktı. hani karşı tarafın hasarı diye ağlıyorlar ya hep merak ediyordum öğrenmiş oldum. sizde biliniz bu durumu.

turkerrr
03-06-2017, 10:06
Küçük rakamlar yazmıyor diye bir şey yok.

Trafik sigortanızdan karşı tarafa ödeme yapıldı ise rakamsız kayıt çıkar.

oğuz
03-06-2017, 10:19
aynen öyle milleti yiyorlar rakam küçük olduğu için hasar yazmıyor diye halbuki 2xx tl yazan hasar gördüm.

dulger007
03-06-2017, 11:14
Hasar tutarı yazsa neysede yazmıyor o sıkıntı bide 4 tane ne olmuş olabilirki çok kuşkulandırıyor ...

EOZDAG
03-06-2017, 12:18
Hasar tutarı yazsa neysede yazmıyor o sıkıntı bide 4 tane ne olmuş olabilirki çok kuşkulandırıyor ...

Örneklerle açıklayayım bildiğim kadarını.

Park yerinden çıkarken yandakinin aynaya çarptın. Adamın aynası kırıldı sende bir şey yok. Tutanak tuttunuz. Sen hiç servise gitmedin. Sende Çarpma olarak yazar. Aynası kırılanda çarpma 300-500 ayna ne kadarsa o yazar.

Mesela mini onarım. Ben geçen otoking'e gittim. Tamponun köşesi ısıtıp düzeltildi ve boyandı. 150 lira falan tutar dedi. Kayıt olarak çarpma girdi. Ama mini onarıma değil servise gitsem 150 lira tutsa kayıt çarpma 150 tl olurdu. Bir çok mini onarım çarpma çıkıyor. Ama serviste kapı bandı düşse 10 liraya yapılsa çarpma 10 tl yazıyor.

Örnek alkollüsün kaza yaptın. Araba bagaj kapağına kadar pres oldu. Sen hastaneye gittin alkollü olduğun kayda girdi. Tutanak tutuldu, kaskon ödeme yapmadı. Kaza çarpma olarak kayda girdi. Arabayı cepten yaptırdın.

sigorta kayıt işleri karışık her türlü yanlışlık, çakallık dönüyor. Kayıtlar değişiyor, araba üretilmeden önceye ait kayıtlar çıkıveriyor oluyorda oluyor. Bunlarıda göz ardı etmemek lazım m

buradada açıklandığı gibi misal bende bir araca çarptım bende birşey yoktu fakat benim sigortamdan karşı tarafın hasarı karşılandı o yüzden bende rakamsız kayıt görünüyor bu araba bu tarhite kazaya karıştı ama hasar almadı anlamına geliyor

bolt yaptığım kısımda exper gelir arabayı görürse eğer kafasına göre ödeme yapmadan da rakam yazdığı oluyor forumdan da bir kaç kişinin başına gelmişti ödeme almadan rakam yazması durumu

E21hamza
03-06-2017, 12:22
Benim aracımda bir tane hasar kaydı çıkıyor o da 42 TL böyle bir şey mümkün mü? Detaylarını öğrenmek için mesaj attığımda bir şey yazmıyor.

EOZDAG
03-06-2017, 12:23

edit araç yüksek arazi aracı gibi bir şeyse genelde ufak kazalarda dokunma vs. durumlarda karşı taraf hasar alıyor ama sana bir şey olmuyor çünkü benim tamponum adamın bagaj kapağına denk geliyor yada arkadan çarpıyor stepne bagaj kapağında stepnenin kabına bile bir şey olmuyor ama karşı tarafın çamurluk far tampon kaput geçmiş olsun yani eğer baktığınız araba yüksek bir arabaysa normal bence

MCN21
03-06-2017, 12:23
Araca zaten expertiz yapilmayacak mi? Ufak tefek seylerse cam beya bakalit gibi araba zaten expertizden sorunsuz cikar

dulger007
03-06-2017, 13:32
buradada açıklandığı gibi misal bende bir araca çarptım bende birşey yoktu fakat benim sigortamdan karşı tarafın hasarı karşılandı o yüzden bende rakamsız kayıt görünüyor bu araba bu tarhite kazaya karıştı ama hasar almadı anlamına geliyor

bolt yaptığım kısımda exper gelir arabayı görürse eğer kafasına göre ödeme yapmadan da rakam yazdığı oluyor forumdan da bir kaç kişinin başına gelmişti ödeme almadan rakam yazması durumu

edit araç yüksek arazi aracı gibi bir şeyse genelde ufak kazalarda dokunma vs. durumlarda karşı taraf hasar alıyor ama sana bir şey olmuyor çünkü benim tamponum adamın bagaj kapağına denk geliyor yada arkadan çarpıyor stepne bagaj kapağında stepnenin kabına bile bir şey olmuyor ama karşı tarafın çamurluk far tampon kaput geçmiş olsun yani eğer baktığınız araba yüksek bir arabaysa normal bence

İşte güven olmuyor adamda galerici tanımıyorum etmiyorum adamın lafıylada iş yapmak istemiyorum. Şükür başıma hiç gelmedi bilmiyorum bu kayıt işlerini ama dediğiniz gibi hasarsız sıkıntısız tarafada boş hasar kayıtları açabiliyorlarmış

dulger007
03-06-2017, 13:33
Araca zaten expertiz yapilmayacak mi? Ufak tefek seylerse cam beya bakalit gibi araba zaten expertizden sorunsuz cikar

Eksperte sokacaz ama ekspert bilirmi bunu oda plaka sorgulayıp boş diyecek. Ben bu kayıtların derinliklerine inmek istiyorum sebebi ne, neden ?

EOZDAG
03-06-2017, 14:21
Eksperte sokacaz ama ekspert bilirmi bunu oda plaka sorgulayıp boş diyecek. Ben bu kayıtların derinliklerine inmek istiyorum sebebi ne, neden ?

İşini iyi yapan birine giderseniz size atıyorum aks değişmiş mi değişmemiş mi söyleyebilir far ayakları radyatör ayakları gibi yerlere kendiniz bakarak da ufak tefek çıkarımlarda bulunabilirsiniz e arabada boya yok hata yok alttakımda yürüyeninde değişen parça yok şasede çektirme-işlem yok motor saat gibi şanzuman sıkıntısız bunları expertizde size söylerler bu durumda 4 tane boş kayıt bence çok önemli değil yeterki güvenilir ve işini doğru yapan birine gidin

MK8800
03-06-2017, 14:25
2013'de kaldırıma sürttüm 2 Jant + sol marşpiyelim değişti . Tramer de bedel çıkmıyor ama ben yetkili serviste yaptırmış oradan sorgulanınca hasar bedeli ve ayrıntısını alıcıya iletmiştim

Lee-on!
03-06-2017, 14:29
Kısaca Sbm hasar kayıtlı araba sattırmış oluyor. İşgüzarlık başka bir şey değil. Araç sizdeyken kendi kendine hasar çıkması... Saçmalık... Elinizde ekran görüntüsü olsa bile itiraz edememeniz ayrı bi saçmalık... Şaşırmıyorum artık bu tür şeylere. 20 yaşında araba alırken bile artık civatasına kadar kendiniz bakıp baktıracaksınız. Para tuzağı başka bir şey değil sbm falan... Ben alırken bakarım baktırırım, satarken de ne varsa yazarım... Baktırınca da aksini yaşamaz alıcı. Sbm yi yemişim yarım yamalak işler başka bir şey değil...

MCN21
03-06-2017, 15:33

Serviste yaptirdilarsa kayit bulabilirsiniz.

gkhn55
03-06-2017, 16:34
Kaza sonrası tutulan tutanakta araca herhangi bir işlem yapılmazsa tutarsız tramer çıkar.

Kubilay
03-06-2017, 17:06
Sistem saçma sapan doğru düzgün bir açıklaması yok tecrübe ede ede öğrenmeye çalışıyoruz. Karşı tarafın aynasını kırıyorsun sende çarpma yazıyor karşı tarafı pert edip kendi arabanı cebinden yaptırıyorsun yine çarpma yazıyor hiçbir açıklama yok. Arabaların hepsinin üzerinde kayıt var ama geçmişler yine karanlık bi km kayıt sistemini bile oturtamadılar. Japonyada ne güzel çiziğin göçüğün herşeyin hasarına boyutuna göre kodu var mesela b2 her arabada b2 aynı anlama geliyor bakınca anlıyorsun. Bizde bi çarpma var her anlama geliyor.