PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dyno hakkında

nicomedia
23-05-2008, 15:05
arkaşlar kuzenin araca ufak tefek ayar çektirip dyno ya soktuk 108 kw yani 146 hp güç üretti tekerde.. motorun ürettigi güce nasıl çevircez bunu.. kurdugum bazı orantılara göre 176 hp çıktı ama bunun daha profesyonel biri tarafından çevrilip açıklanmasını rica ediyorum
araçta olanlar
dc sport 4-1 header 60 mm düz boru kat orta susturucu felan yok sebring silencer lı son susturucu..filtre borusundaki sensörü yanıltıcı ufak bi çip aem v1 cold air intake (tamponda).. bide motora bor katkısı attık güç egrisini 3.6 kw yükselttigini gözümle gördüm... birazdan dyno verisini ekliyorum buraya

MiaMi
23-05-2008, 15:08
Araç vti mı benin araç tamamen standart iken 135.7 verdi paşaoğlu dyno'da. Yanlız 1.4 ile çarpıyor o dyno. Normali 1.3636

nicomedia
23-05-2008, 15:32
http://img299.imageshack.us/img299/5250/p5230320lh7.jpg
http://img391.imageshack.us/img391/8711/p5230320gy3.jpg

nicomedia
23-05-2008, 15:33
Araç vti mı benin araç tamamen standart iken 135.7 verdi paşaoğlu dyno'da. Yanlız 1.4 ile çarpıyor o dyno. Normali 1.3636

veri burda buyrun
hp ile ilgili hiçbirşey yazmıyo araç vti.. ben de 1.36 yla çarparak hesaplamıştım

nicomedia
23-05-2008, 15:36
siyah çizgi ilk veri
kırmızı çizgi egsozdaki silencer ı söktügümüzde aldıgımız veri
yeşil çizgi yanıltıcı çip ten sonra ki veri
pembe çizgi hassa bi avans ayarından sonraki veri
mavi çizgi ..en son bor katkısı attık ondan sonraki veri

Oz`
23-05-2008, 16:07
bakın afedersiniz ama o yenıltıcı çip deil direnç o direnç in anlamı intake temp sensorunu yanıltmak doal olarak soğuk görüpbeyinin avans açmasını sağlıyor bunu distiributıordende yapabilirsin ÇOK daha sağlıklı olur yanıltııcan sonra ile yeşil ç izgide iğreç bi kırılma var ki belli avans vurmuş hasssas avansı nasıl ayarladınız öğrenebilirmiyim ?

şöle söleyeyem çipi öküp avansı 19- yada 20 derece yaparsan aynı gücü alabilirsin bence

nicomedia
23-05-2008, 16:24
awansı distırbitörden ayarladı usta.. yanıltıcıdan kastım da o çipti

MiaMi
23-05-2008, 16:47
bakın afedersiniz ama o yenıltıcı çip deil direnç o direnç in anlamı intake temp sensorunu yanıltmak doal olarak soğuk görüpbeyinin avans açmasını sağlıyor bunu distiributıordende yapabilirsin ÇOK daha sağlıklı olur yanıltııcan sonra ile yeşil ç izgide iğreç bi kırılma var ki belli avans vurmuş hasssas avansı nasıl ayarladınız öğrenebilirmiyim ?

şöle söleyeyem çipi öküp avansı 19- yada 20 derece yaparsan aynı gücü alabilirsin bence

Benim avansım şuan 19 ayarlı mesela cip falan yok ama.

nicomedia
23-05-2008, 17:02
bu gücü sadece distırbitörden ayar yaparak alabilecek biri varsa en az 20 tane vti getireyim ayara hemde yarın...

cem
25-05-2008, 13:21
s
headers egsoz düz boru ve ufak bi çip.. sadece filtre ve egsoz deil ..:)
ölçtürdügüm yer bosh servisi.. ve pasaoglunda da ölçtürücem;)
belki dyno fazla göstermiştir..
ama burdaki cevaplar benim aradıgım cevap deilki;)
tekerlege 145 hp veren bir aracın motoru kaç hp üretir..:o sadece bu kadar
belki benim bile bilmedigim başka bişey vardır araçta

168 hp ~ civarı üretir. Bu araçtan araca kayıp oranında değişir.
Vtecde aşşağı yukarı bu civarda güç alınır.Dyno parametrelerinde girilen
degerler sonucundada teker ile krank beygirleri arasındaki farklarda değişiklikler
olabilir, ortalama deger budur.Teker gucu hesaplanırken krank hpsine göre bazı
katsayılar, kayıplar carpılarak hesaplanır bunların ufak bir değişkenlik göstermesi
sonucu elde edilen sonucu değiştirir,aktarmadaki sorunlar teker gücünü etkileyebilir.

nicomedia
26-05-2008, 09:34
168 hp ~ civarı üretir. Bu araçtan araca kayıp oranında değişir.
Vtecde aşşağı yukarı bu civarda güç alınır.Dyno parametrelerinde girilen
degerler sonucundada teker ile krank beygirleri arasındaki farklarda değişiklikler
olabilir, ortalama deger budur.Teker gucu hesaplanırken krank hpsine göre bazı
katsayılar, kayıplar carpılarak hesaplanır bunların ufak bir değişkenlik göstermesi
sonucu elde edilen sonucu değiştirir,aktarmadaki sorunlar teker gücünü etkileyebilir.

budur yaa .. çok teşekkür ettim hocam