PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lys kayıtları

Ufuk
23-04-2013, 19:58
Beyler bayanlar.Tüm öğrenci arkadaşlarım.Lys kayıtları 22-29 nisan arası yapılıyor.Aklınızda bulunsun.
Sorularım var.
Ziraat bankasına gittim pazartesi günü okul çıkışı kapanmaya az kala.Sorduğumda herkes ilgisiz alakasız bilmem ben havasındaydı birisi bankamatikten yatıralacak diyor birisi vezneden veznede 70 yaşında bi teyze ben bilmiyorum evladım sen hesap numarası ver diyor..Nerden yatırılacak bilen var mı ? Lys1 - Lys2 'ye kayıt yaptıracağım.(mat ve fen).Kimlik fotokopisini kendim mi götürmem lazım ? Kimlik ve ücretten başka ne lazım ? Hangi bankalar yapıyor ?

_FrKn_
23-04-2013, 20:08
Hatırlatma için teşekkürler ilk postu okuyunca kendimden geçtim tarihi görünce kendime geldim :D
geçen sene lys ye girmemiştim nasıl oluyor bunlar her dersin sınavı ayrı ayrı mı paraları ayrı ayrı mı yatırılıyor.
Ayrıca ygs harcı bazı bankaların atm sinden yatırılabiliyordu lys içinde geçerlidir heralde.

tolgapitbull
23-04-2013, 20:16
Beyler bayanlar.Tüm öğrenci arkadaşlarım.Lys kayıtları 22-29 nisan arası yapılıyor.Aklınızda bulunsun.
Sorularım var.
Ziraat bankasına gittim pazartesi günü okul çıkışı kapanmaya az kala.Sorduğumda herkes ilgisiz alakasız bilmem ben havasındaydı birisi bankamatikten yatıralacak diyor birisi vezneden veznede 70 yaşında bi teyze ben bilmiyorum evladım sen hesap numarası ver diyor..Nerden yatırılacak bilen var mı ? Lys1 - Lys2 'ye kayıt yaptıracağım.(mat ve fen).Kimlik fotokopisini kendim mi götürmem lazım ? Kimlik ve ücretten başka ne lazım ? Hangi bankalar yapıyor ?

Bi arkadaşın yalancısıyım bende Vakıf Banka gidip vezneye hangi oturumdan giriceksen söylüyormuşsun sonra makbuzunu alıp herhangi bir okula gidip kaydını yaptırıyormuşsun.

_FrKn_
23-04-2013, 20:22
Adaylar 5 LYS'den, hesaplanmasını istedikleri sınavlara girebilecek. Adaylar girmek istedikleri her bir sınav için 25 lira yatıracak.

Adaylar; Akbank, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Türk Ekonomisi Bankası ve Deniz Bank'ın tüm şubeleriyle internet bankacılığı aracılığıyla ya da tüm PTT işyerlerinden veya ÖSYM'nin internet sayfasında yer alan "ücretler" alanından kredi kartı veya banka kartı ile sınav ücretini yatırılabilecek.
LYS başvuruları için adayların, hangi LYS'lere girmek istediklerine karar vermeleri, sınav ücretini yatırmaları ve internet veya bir başvuru merkezi aracılığıyla başvurularını yapmaları gerekiyor.

Ufuk
24-04-2013, 06:47
Yeni konu açılmış teşekkür ederim.
Evet birazdan gidip (9'da) ziraatte yapmayı deneyeceğim.Bankamatikten yapsak bize bi fiş,dekont falan veriyor dimi ?

fastchild
24-04-2013, 07:59
panpa dekont vermeleri lazım onu okula götüreceksin sonrasında işte hangi sınava gireceğin felan orada belirlenecek
bende bugün çıkışta gidicem PTT'ye
Bu arada yşne kurtulamadım senden bende aynı sınavlara giricem

Gko
24-04-2013, 08:56
Bankamatikte tc'ni girip basvuru yapiyosn zaten.

Dekont veriyo evet

Ufuk
24-04-2013, 09:09
Evet arkadaşlar az önce yaptım.Ben 2 tane sınava gireceğim.(mat ve fen) ordanda 2 tane seçtim 50lirayı yatırdım ama o 2 sınavı sormadı hangi 2si olduğunu okuldan mı seçeceğiz ?

Gko
24-04-2013, 09:21
Evet arkadaşlar az önce yaptım.Ben 2 tane sınava gireceğim.(mat ve fen) ordanda 2 tane seçtim 50lirayı yatırdım ama o 2 sınavı sormadı hangi 2si olduğunu okuldan mı seçeceğiz ?

dekontla okula gidip kaydını yaptırabilirsin kardeşim ordan seciceksin buyuk ihtimal

Ufuk
05-06-2013, 15:03
Sınav yerleri açıklanmış beyler bakmayı unutmayın erkenden.
Okulu gidip görmeniz gerektiğini daha önce 1 milyon kez duymuşsunuzdur da hatırlatma olsun.

https://ais.osym.gov.tr/

Gko
05-06-2013, 15:30
arkadaş gene 9 eylulde giriyom ya ugursuzluk getiriyo bana ygsye de orda girdim ben :D

Ufuk
01-07-2013, 09:38
Beyler bugün açıklanacak diyorlar doğru mu? Bilgisi olan var mı ?

Almanci Tane-R
01-07-2013, 09:55
Lys sonucları 2013 Temmuz'dan sonra bu hafta falan açıklanması lazım

denizalpakinci
01-07-2013, 10:08
Saat 13:00 açıklanacakmış.

Gimifayf
01-07-2013, 10:51
Bana da kuzen dedi bugun aciklancakmis diye.

Risendark
01-07-2013, 11:08
Evet arkadaslar saat 1 den sonra açıklanıyor var mı heyecan :)