PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : köpeğin ağzındaki problem

Cem.B
22-05-2013, 22:55
3.5 yaşında sibirya kurdum var bu akşam dikkat ettimde bunların ağzının kenarları siyah olur ya bunun sol tarafı siyah sağ tarafı kahvrengi olmuş az birşeyde tüy dökülmüş kenarından

veterinere gidicek tabide huysuz olduğu için bayıltmadan muayene edemiycekler bir ton iş şimdi :) bu durum ne olabilir en azından bilsek ona göre hareket ederdik

teşekkürler...

ghibli06
22-05-2013, 22:58
allerji olabilir, yara olabilir, geçmiş olsun iyi bir veteriner bulun derim...

Cem.B
22-05-2013, 23:02
allerji olabilir, yara olabilir, geçmiş olsun iyi bir veteriner bulun derim...

Yani tabi duz mantik hepsi olabilir dusununcede iste bayiltilmasi lazim kontrol icin agiz yani krali bakamaz :)

Mr.K
22-05-2013, 23:04
kanka hiç meraklanma biyerlere sürtünmüştür yanmıştır(dolayısıyla tüyüdokulmustur)yandıgı(surtundugu ıcınde) o kısım kahve olmustur.

sen gene için rahatlicaksa git ama dediğim gibi olcak sonuc bılgın olsun :D

toprağa,lastiğe vs yakıp alabilcek bişeye surturmustur(oyuncagı bıle olabilir)..

Cem.B
22-05-2013, 23:07
kanka hiç meraklanma biyerlere sürtünmüştür yanmıştır(dolayısıyla tüyüdokulmustur)yandıgı(surtundugu ıcınde) o kısım kahve olmustur.

sen gene için rahatlicaksa git ama dediğim gibi olcak sonuc bılgın olsun :D

toprağa,lastiğe vs yakıp alabilcek bişeye surturmustur(oyuncagı bıle olabilir)..

2 gundur sert plastik yogurt kabi bulmus onla oynuyormus ama yaparmi acaba knka

Mr.K
22-05-2013, 23:13
böyle pütür pütür mü ? hafif şişlik var,dokundugun / dokunmaya çalıştıgın zaman abuk subuk bi şekle bürünüyosa(deri) tahminim ondandır dicem:D ama bak gene diyorum vebalini almıyım(alerjen bişeydir,bişe olmustur vs vs) ama ben dediğim gibi yani..

bzim kopeklerde sogukta fazla kalınca burnu kahverengı oluyo :D normalde ıslak ve siyah:D

bu söylememimi neden diyorum kızım ufakken 1mt yukseklıkten yuz üstü cakılmıstı(aklınca atlıcaktı) bacaklar taşıyamadı yuzunun ustunde toprakta suruklendı.Aynen dediğin durum olmustu(tek fark nokta nokta kan oturmustu) oda surtunme ve toprakla alakalıydı onun harici direk tanıdık geldi.

Çok hafif narkoz versinler bişe olmaz morukcum(bu arada agızın neresinde yara) dış brun çene cevresimi?

yoksa agzını açtıgında iç kısımda sarkan abuk yerlerde mi bahsettiğin olay?

Zero
22-05-2013, 23:18
3.5 yaşında sibirya kurdum var bu akşam dikkat ettimde bunların ağzının kenarları siyah olur ya bunun sol tarafı siyah sağ tarafı kahvrengi olmuş az birşeyde tüy dökülmüş kenarından

veterinere gidicek tabide huysuz olduğu için bayıltmadan muayene edemiycekler bir ton iş şimdi :) bu durum ne olabilir en azından bilsek ona göre hareket ederdik

teşekkürler...

Cem belki havalar ısındığı için isilik yada alerjik bir durumdur ***** sibirya kurdu sıcak havaya uygun olmadığından.Kötü birşey değildir korkma ama vet. göstermekte fayda var tabi.Benimki albino olduğu için her yaz böyle burnunun üstü kulak çevresi veya bazı köşe kenar yerleri kızarır tüyü dökülür falan hemen mamayı dermo bilmemneye çeviririm azalır yaz geçtimide biter.O tarz birşeydir bence.

Cem.B
22-05-2013, 23:47
böyle pütür pütür mü ? hafif şişlik var,dokundugun / dokunmaya çalıştıgın zaman abuk subuk bi şekle bürünüyosa(deri) tahminim ondandır dicem:D ama bak gene diyorum vebalini almıyım(alerjen bişeydir,bişe olmustur vs vs) ama ben dediğim gibi yani..

bzim kopeklerde sogukta fazla kalınca burnu kahverengı oluyo :D normalde ıslak ve siyah:D

bu söylememimi neden diyorum kızım ufakken 1mt yukseklıkten yuz üstü cakılmıstı(aklınca atlıcaktı) bacaklar taşıyamadı yuzunun ustunde toprakta suruklendı.Aynen dediğin durum olmustu(tek fark nokta nokta kan oturmustu) oda surtunme ve toprakla alakalıydı onun harici direk tanıdık geldi.

Çok hafif narkoz versinler bişe olmaz morukcum(bu arada agızın neresinde yara) dış brun çene cevresimi?

yoksa agzını açtıgında iç kısımda sarkan abuk yerlerde mi bahsettiğin olay?

İcteki o igrenc durab yerlerdede var valla kahverengilik

Mr.K
22-05-2013, 23:48
valla ya alerjen çıkcak,yada tahriş ama genede veterinere götür için rahat etsin yavru.Geçmiş olsun..

misery1903
23-05-2013, 05:32
Risk almaya gerek yok, veterinere götürün bence. Varsa, yabancı kaynaklara da bakılabilir benzeri problemler için.

Patisever
23-05-2013, 08:56
bu zamanlarda sibiryalar cok sıkıntı cıkarır havalardan dolayı

Yogi
23-05-2013, 08:59
hayvana narkoz verilicek diyince aklıma geldi:D
txqiwrbYGrs

Cem.B
23-05-2013, 09:04
bu zamanlarda sibiryalar cok sıkıntı cıkarır havalardan dolayı

3.5 senedir bir sorun yok bakalım bgn götürcez inş ne diyecek veteriner

UmutRıza
23-05-2013, 12:03
iştahında ve dışkısında problem yoksa basit bir yaralanmadır endişelenmeyin, siz iştah durumunu ve dışkısını bir süre takip edin.

Yiğit G.
23-05-2013, 12:08
Anaconda Veteriner Tanı ve Tedavi Merkezi (http://www.anacondavet.com/)

lncdlt
23-05-2013, 12:46
hayvan sahibi olmadigim icin meraktan soruyorum, bayiltinca ne gibi bir sikinti oluyor da bu kadar cekiniyorsunuz?

typh10
23-05-2013, 15:20
Yakından görsem çok daha net konuşabilirdim ama büyük ihtimal ile anlattığınız durum, tüy dökülen kısmın sürekli cildi tahriş edecek bir nesneye teması nedeni ile ilgilidir. Sizin bilginiz dahilinde olmadan saçmasapan birşey yemişte olabilir. Dışkıda problem yoksa ve halsiz değilse oksijen suyuna benzer bir ilaç var büyük ihtimal ile onu verir veteriner hekim.Birkaç güne hiçbirşey kalmaz inşallah.Benim kızımda yine egzema oldu evde karşılıklı kaşınıyoruz sabah akşam.Geçmiş olsun.

Hiçbir pet sahibi can dostunun baygın halini görmek istemez.Yargılamak için söylemiyorum ama pet sahibi olmadan pek de anlaşılır bir durum değildir. Kendi köpeğimin kulağından küçük bir organizma aldılar teşhis için inanın hüngür hüngür ağlamıştım.

Caner B.
23-05-2013, 18:05
hayvan sahibi olmadigim icin meraktan soruyorum, bayiltinca ne gibi bir sikinti oluyor da bu kadar cekiniyorsunuz?

daha önce de bayıltmışlardı kendinden geçiyor 3-4 saat yürümekte zorlanıyor hatta dilini bile içeriye toplayamıyor :) o yüzden biraz eziyet oluyor ona da :)

RafetAraç
23-05-2013, 23:06
benmde yavru 1 aylık köpeğim var yani 1 aylıkken aldım. alalı 2-3 gün oldu fakat geceleri veya sabah erken saatte ağlıyor köpek. neden böyle bişey yapar karnı acıktığı için falanmı ? yani inleme ağlama gibi bi ses yapıyor geceleri. bahçe karanlık korkuyor olabilirmi hayvancağaz ?

Serhat Y.
23-05-2013, 23:25
benmde yavru 1 aylık köpeğim var yani 1 aylıkken aldım. alalı 2-3 gün oldu fakat geceleri veya sabah erken saatte ağlıyor köpek. neden böyle bişey yapar karnı acıktığı için falanmı ? yani inleme ağlama gibi bi ses yapıyor geceleri. bahçe karanlık korkuyor olabilirmi hayvancağaz ?

alışma sürecinde yakında normale döner ama yaşam alanıda önemli bu konularda. sabahları ağlaması ezan sesi ile alakalı olabilir.

Göki,ZD
23-05-2013, 23:25

1 aylık köpeği annesinden ayırırsanız sütten kesilmeden aglar taniki 2 ay beklenir, hos yinede aglar.. Eski bi kazak giysinizi annesinin altına koyun sürün kokusu sinsin onun giyin bi süre hayvanla vakit geçirirken minymuna iner aglaması..