PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mersedes Yeni S Class

blumenberg
29-05-2013, 14:17
Araç muhteşem olmuş, en çok da magic body control'e bittim diyebilirim..

qBb3PvArMnY

MAGIC BODY CONTROL

940wGYCeQ68

alp1903
29-05-2013, 14:23
Şu sistem mütiş işte helal olsun S class a yakışanda bu.

Onurkk06
29-05-2013, 14:35
ee şimdi biz bunu izledik ama arabamızdan soğuduk o nolucak :D

Yiğit Ş.
29-05-2013, 14:38
BOSE Active Suspension comparison - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=q8sVDenpPOE)

q8sVDenpPOE

seneler önce böyle birşey izlemiştim. şimdi merco nun videosunu izleyince aklıma geldi :)

erdalss
29-05-2013, 14:38
onu bunu geçtimde mercedesin reklam kalitesi çok yüksek arkadaş ne izlettiriyor ya. ayrıca araçtada bokunu çıkarmak deyimi kullanılmış. mükemmel. a8 devrini kapattım.

-HaKaN-
29-05-2013, 14:46
son nokta bu yaa resmen aşmış kendisini

lnd_samet
29-05-2013, 14:46
yuh demek istiyorum

krscan
29-05-2013, 14:51
Buram buram kalite kokuyor arkadas. Yıldız bu işi biliyor.

Onrcn
29-05-2013, 14:52
bu sistem turkiye de bozulur, o kamera onunde 2340234234 cukur gorunce kafayi yiyip almanya ya help command i gecer :D

mert_can 41
29-05-2013, 14:57
İzlemez olaydım keşke fotoğraflarda beğenmemiştim içini ama video da çok hoşuma gitti tek gözüme takılan şey ambiyans ışığının kırmızı oluşu beğenmedim arabalardan soğdum yaa yarım saatir kendimi herşeyi akıl eden arabayıda kullanmak zevk vermez diye avutmaya çalışıyorum :) yalnız o ani duruş sistemi türkiyede iş yapmaz arkadan gelen herzeman toyota olmayabilir ***** 4 lüde yaksa havayi fişekte atsa durduramayabilir arkadakini :hahaha:

Faruk'S
29-05-2013, 15:15
the best or nothing :)

playhard
29-05-2013, 15:15
BOSE Active Suspension comparison - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=q8sVDenpPOE)

q8sVDenpPOE

seneler önce böyle birşey izlemiştim. şimdi merco nun videosunu izleyince aklıma geldi :)

:beuj: vidyonun sonunda ne yaptı ya o öyle

Equinox
29-05-2013, 15:27
Araba sürmeyi unutturur bu araba!!

FATİH
29-05-2013, 15:32

q8sVDenpPOE

seneler önce böyle birşey izlemiştim. şimdi merco'nun videosunu izleyince aklıma geldi. :)
mercedes'teki sistemle bunun alakası yok. lexus'taki aracı tahtaya çeviren viraj denge sabitleyicisi bir nevi. mercedes'teki ise yoldaki engebeleri yokmuş hissine çeviren ütü mübarek. otomobilde konfor tarihi açısından bi devrim kısacası. kaldı ki s klasse dünyanın en önemli 3-5 modelinden birisidir.

Onrcn
29-05-2013, 15:38
mercedes'teki sistemle bunun alakası yok. lexus'taki aracı tahtaya çeviren viraj denge sabitleyicisi bir nevi. mercedes'teki ise yoldaki engebeleri yokmuş hissine çeviren ütü mübarek. otomobilde konfor tarihi açısından bi devrim kısacası. kaldı ki s klasse dünyanın en önemli 3-5 modelinden birisidir.

Tahtaya mi ceviriyor ? Viraj denge sabitleyicisi mi ? Vay be muhendis misin? 00:44-0:55 saniyeler arasina hic bakma geregi duymadin herhalde ? Videonun sonunda arabanin atlayabildigi bile iddia ediliyor, bakmadan yaptigin yorum enteresan geldi.

Adamlar o zaman yapmis, uygulanabilir hale getirememisler, ya pahali gelmistir ya birsey olmustur fakat mercedes araclara koyabilmis tebrikler.

FATİH
29-05-2013, 15:51
ben o videoyu 4-5 sene önce izledim. :)

"tahta" ibaresi anlaşılmamış. şimdi siz hiç yana yatmayan bi araçta, viraja hızlı girdiğinizde oturduğunuz koltukta sabit kalacağınızı mı zannediyosunuz? :) mühendis değilim ama beyinsiz de değilim.

ayrıca ortaya çıkarıp araçta uygulamadıktan sonra bi anlamı yoktur o teknolojinin. yoksa neler yapıldı bu dünyada neler... ;) gerçi konuştuğumuz modellerden birisi büyük ölçüde otomobil tarihini şekillendiren s klasse; diğeri de zamanında ona, onun silahlarıyla (bir nevi kopya) rakip olarak ortaya çıkmış bi model.

imprezaWRC
29-05-2013, 15:58

O değilde ne ara Bose süspansiyon sistemli Lexus LS400 ve yani kasa S kullandın?

Al bak tahta viraj çubuğu
http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2011/09/Bose-suspension-system-11_edited.jpg

http://media.ed.edmunds-media.com/non-make/cartechnology/cartechnology_218_600.jpg

A Bose Suspension - News - Automobile Magazine (http://www.automobilemag.com/features/news/0410_bose_suspension/)

Low-Rider
29-05-2013, 16:04
yeni s kasayı bir süre kullanıp başka bir araba kullanan adam 2güne dağıtır o arabayı bu konfora, cukurları hissetmemeye alıştıktan sonra :D

tahta yorumu da cem yılmaz'ı hatırlattı :)

phoenixs
29-05-2013, 16:04
mükemmel ötesi gerçekten :) ama trafik de böyle arabaların gezmesi doğru değil arkanda vuracaz sonra al başına belayı D:

ham
29-05-2013, 16:06
Borked borked :(

ice
29-05-2013, 16:11
Almanya baslangıç fiyatı 80 bin euro Türkiye de 240 bin euro başka birşey yazmaya gerek yok sanırım...

MiaMi
29-05-2013, 16:17
Adamlar konforu icat ediyor :)

FATİH
29-05-2013, 16:17
ne ls ne de s klasse kullanmadım, o güzelliklere nail olamadım.

tahta yorumunda haklısınız, saçma bi şekilde abarttım. yalnız kastettiğim şuydu ki, virajda yana yatmayan bi araçta, özellikle yüksek hızlı dönüşlerde aracın içindekiler aynı hızla kapılara doğru ilerlemez mi? hatta sert bi şekilde çarpmazlar mı? aracın belli bi oranda yatması veya yaylanması iyi değil midir? g kuvvetine maruz kalma olayı kastettiğim.

bir de mercedes başka bi firma tarafından yıllar önce ortaya çıkarılan bi sistemi çalmış ya da kopyalamışsa o da ayrı bi konu. neden lexus uygulamamış, o ise daha merak ettiğim başka bi konu.

Yiğit Ş.
29-05-2013, 16:24
araba yatınca daha az G kuvveti mi hissedilir diyosun virajda. e güzelmiş :)

Onrcn
29-05-2013, 17:06
ne ls ne de s klasse kullanmadım, o güzelliklere nail olamadım.

tahta yorumunda haklısınız, saçma bi şekilde abarttım. yalnız kastettiğim şuydu ki, virajda yana yatmayan bi araçta, özellikle yüksek hızlı dönüşlerde aracın içindekiler aynı hızla kapılara doğru ilerlemez mi? hatta sert bi şekilde çarpmazlar mı? aracın belli bi oranda yatması veya yaylanması iyi değil midir? g kuvvetine maruz kalma olayı kastettiğim.

bir de mercedes başka bi firma tarafından yıllar önce ortaya çıkarılan bi sistemi çalmış ya da kopyalamışsa o da ayrı bi konu. neden lexus uygulamamış, o ise daha merak ettiğim başka bi konu.

Ayni G etkisi yaratir. Hatta daha cok sallanirsiniz araba yana yatacak ve bir yerde duracak, e direksyonu birde diger tarafa cevirdiysen camdan cama.. Ayrica Bose de buyuk ihtimal cok yavas bir sekilde esniyordur tahta degildir. Ama detaylari bilmeden kullanmadan bu tarz bir videodan arabanin icinde ne hissedildigini anlamak pek mumkun degil.

şaman
29-05-2013, 17:23
bu tarz reklamlar bana çok sıkıcı gelir ama izledim sıkılmadan adamlar yine yapmış helal olsun

SerkanÇakır
29-05-2013, 17:46
Cok iyi gercekten Helal Olsun..

barisy
29-05-2013, 17:55
Aktif süspansyon benim bildiğim kadarı ile ilk olarak formula 1 de williams tarafından geliştirilmişti. O sene takımlar şampiyonu olmuş , ertesi sene yasaklanmıştı f1 de.

Mercedes te aktif süspansyon uzun süredir bulunan opsiyonel donanım. Aktif süspansyondan kastım, yükseklik ayarı veya comfort- sport mod gibi sürüş modları değil. Videodaki gibi aracın yattığı noktaya doğru aktif bir şekilde süspansyon kontrolü.

Fakat burada mercedesin yeniliği aktif süspansyon değil. Virajda yine videodaki gibi aktif tepki vermesinin yanında aracın yürüdüğü yoldaki tümsek veya çukurlara göre süspansyonu aktif bir şekilde ayarlayabilmesi. Bu yeni bir donanım dünya üzerinde.

Not: bildiğim kadarı ile s500 ve üzeri modeller için opsiyonel sunulan bir donanım.

Onurkk06
29-05-2013, 18:55
Aktif süspansyon benim bildiğim kadarı ile ilk olarak formula 1 de williams tarafından geliştirilmişti. O sene takımlar şampiyonu olmuş , ertesi sene yasaklanmıştı f1 de.

Mercedes te aktif süspansyon uzun süredir bulunan opsiyonel donanım. Aktif süspansyondan kastım, yükseklik ayarı veya comfort- sport mod gibi sürüş modları değil. Videodaki gibi aracın yattığı noktaya doğru aktif bir şekilde süspansyon kontrolü.

Fakat burada mercedesin yeniliği aktif süspansyon değil. Virajda yine videodaki gibi aktif tepki vermesinin yanında aracın yürüdüğü yoldaki tümsek veya çukurlara göre süspansyonu aktif bir şekilde ayarlayabilmesi. Bu yeni bir donanım dünya üzerinde.

Not: bildiğim kadarı ile s500 ve üzeri modeller için opsiyonel sunulan bir donanım.

videoda da yazıyor s500 ve üzeri için diye gerçekten mercedes yine yapmış:)

sinan-s
29-05-2013, 18:57
Mükemmell :)

FATİH
29-05-2013, 19:45
Ayni G etkisi yaratir. Hatta daha cok sallanirsiniz araba yana yatacak ve bir yerde duracak, e direksyonu birde diger tarafa cevirdiysen camdan cama.. Ayrica Bose de buyuk ihtimal cok yavas bir sekilde esniyordur tahta degildir. Ama detaylari bilmeden kullanmadan bu tarz bir videodan arabanin icinde ne hissedildigini anlamak pek mumkun degil.
eyvallah arkadaşım. şimdi olayı daha iyi idrak ettim. aslında benim olayım lexus'un oldu olası mercedes'i kopyalaması. bu sebepten lexus'a olan nefretim abuk subuk mesajlar attiriyo bana. kusura bakmayın. :)

mechanıcer
29-05-2013, 19:50
magıc body hayranlık verici..

Onrcn
29-05-2013, 20:02
eyvallah arkadaşım. şimdi olayı daha iyi idrak ettim. aslında benim olayım lexus'un oldu olası mercedes'i kopyalaması. bu sebepten lexus'a olan nefretim abuk subuk mesajlar attiriyo bana. kusura bakmayın. :)

Problem degil, tahta deyince bizde sert ciktik : ) herkes herkesten caliyor artik birseyler. Her markette bu is buraya dondu malesef.

DoganSuper
29-05-2013, 20:52
vay arkadas yine adamlar yapmış!