PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi mail adresi kullanılmalı?

rebelh
03-07-2013, 16:34
arkadaşlar bir sürü mail firması(belki başka bişi deniyordur bilmiyorum) mevcut

bunlar içinden hangisi güvenli, spam yaymayan, reklam tacizinde bulunmayan, ip ve kişisel bilginizi özel şirketlerle paylaşmayanıdır?

Tunacan
03-07-2013, 16:37
gmaili tek geçerim.

darkmoon
03-07-2013, 16:37
ben yahoo kullanıyorum yıllardır spami en az yediğim adresdir..

SOMEONESPECIAL
03-07-2013, 16:41
ttmail, gmail, hotmail kullanıyorum...

Gmail iyi diyebilirim.

Evrenoz
03-07-2013, 16:42
Ücretsiz mail adreslerinden her zaman çekinmişimdir.. Hem bilgi paylaşımı hem de hacklenme vs durumlarda geri alamama problemleri açısından..

@superonline.com kullanıyorum, senelik 30 lira veriyorum.. Kafam rahat, sorunum olduğunda çözüm 1 telefon uzağımda..

darkmoon
03-07-2013, 16:45
2000 lilerin başından beri kullandığım yahoo adresim var allaha şükür daha bir şey gelmedi başıma.. tabi gelmiycek anlamına gelmez :)

eğer ticaret ve önemli yazışmalar yapılıyorsa paralı mailler her zaman en güvenlisidir.. güvenlik kanalları çünkü sadece sanal değil tel üstünden faks üstünden ve kredi kartı bilgileriniz teyiti üstünden..

anıl turan
03-07-2013, 16:46
yandex kullaniyorum... diger tum mail hesaplarimi (sirket hesaplarimda dahil) yandex hesabimdan da kontrol edebiliyorum... ustelik com.tr uzantisida var..

HaKo
03-07-2013, 16:52
adresinizi olup olmadık her yere yazarsanız her türlü spam alırsınız hangi server a ait olduğu önemli değil.

Ben o yüzden 3 tane e-mail kullanıyorum. Biri şirket hesabım sadece kurumsallara veriyorum.

2 tane de hotmailim var birini mail isteyen ve yazmak zorunda olduğum her siteye yazıyorum spamdan geçilmiyor.Zaten açıp bakmıyorum bile doğru dürüst. şahsi işlerim için kullandığım 2.si ise tertemiz yıllardır. Bahsettiğim bu mailler en az 7-8 senelik hala spam yemiyorum

b.ustaoglu
03-07-2013, 16:54
ben ilkposta.com ve hotmail.com kullanıyorum. şirket için ise güvenlik olduğu kadar belki prestij açısından da paralı olan mail adresleri daha iyi olabilir.

punto_multijet
03-07-2013, 16:56
normalde @msn kullanıyorum ve spam yok gibi bişey kurumsallarda ise yandex e geçtik (mail hala firma domainli sadece hosting yandexte) oldukca memnunuz tavsiye ederim.

volume81
03-07-2013, 17:01
hertürlü mail için Gmail'i kullanıyorum zaten alayı gereksiz ve spam olduğu için ayda 1 bakarım yeter

diğeri ise şirketimizin kendi server'ında ve kendi adına olan mail şirket için yazışmalarda ve kişilerle görüşmede kullanıyorum :)

rebelh
03-07-2013, 17:18
şu sebeple soruyorum;
vakti zamanında hotmail kullanıyordum tmmgençken bazı arkadaşlık sitelerine üye olmuş olabilirim ama aynı nick resim ve maille bir sürü arkadaşlık sitesine üyeliğim çıktı ve bu ciddi bir sorun yarattı hatunla :)I

bide snowden muhabbetinden ötürü bir çok mail adresinin gizli devlet örgütleriyle iş yaptığını öğrendim ve bunların içinde yahoo google facebook ve hotmail de var o yüzdende sordum

Boost Up
03-07-2013, 17:22
benimde 3 tane var. biri okul ile ilgili, diğeri 4-5 yıllık Gmail im, diğeride hotmail. Forum üyeliklerine hotmaili veriyorum geri kalanı normal. okulun mailide Gmail tabanlı ve hiç bir türlü spam gelmiyor.

ama denildiğ gibi, hiç biri kolay kolay spam yemez abuk subuk sitelere üyelik olmadığı durumda.

tdipower
03-07-2013, 17:49
yıllardır gmail kullanıyorum çok memnunum :)

bora1311
03-07-2013, 19:09
gmail ve hotmail kullaniyorum...

İbrahim33
03-07-2013, 22:33
gmail ve hotmail kullanıyorum.gmaili önemli yerlerde ve sitelerde kullanıyorum.

!KO
03-07-2013, 22:50
gmail ve şirketın maıl adresı

lethaldoze
04-07-2013, 01:21
adresinizi olup olmadık her yere yazarsanız her türlü spam alırsınız hangi server a ait olduğu önemli değil.

Ben o yüzden 3 tane e-mail kullanıyorum. Biri şirket hesabım sadece kurumsallara veriyorum.

2 tane de hotmailim var birini mail isteyen ve yazmak zorunda olduğum her siteye yazıyorum spamdan geçilmiyor.Zaten açıp bakmıyorum bile doğru dürüst. şahsi işlerim için kullandığım 2.si ise tertemiz yıllardır. Bahsettiğim bu mailler en az 7-8 senelik hala spam yemiyorum

Aynen katılıyorum. Benimde aynı şekilde adresim var ve açarsamda bakmadan kopmle siliyorum.
Onun dışında kurumsal mail adresim var ismim@şirketiminismi.com olarak. Hem karşı tarafa söylemeside kolay, hafızada kalmasıda. Outlook harika kullanışlı ve kaliteli oluyor.
Bizim şirkete web sayfası yapmak için arkadaşım host domain almıştı zaten 3-5 adresi ücretsiz sağlamışlardı. Senede web sitesi hostu için 20-30 tl ödüyoruz mailler yine bedava devam ediyor.
İmkan varsa seneliği tek mail adresi için fazla meblalar tutmaz herhalde. Gönül rahatlığıyla verilebilir.