PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Samsung UE 40ES6340 Led Tv Oyun Modu Sorunu ?

-Murat Özcan-
10-07-2013, 10:24
Arkadaşlar samsung led tv yi yeni aldım fakat ürünü karıştırıpta öğrenme şansım olmadı burada da samsung kullanıcıları olabileceğini düşünürekten konuyu açtım,dün gece ps3 taktım tv ye oynamaya da başladım fakat ekran rengi çok mat geldi bana aradım oyun modunu bulamadım oyun modu varmıdır yoksa benmi bulamadım?,Ayrıca oyunlarda saniyelikte olsa takılmalar oluyor bunların nedeni ekran ayarları olabileceğini düşündüm tv den veya ps3 ten kaynaklanan bir sorun olabileceğini düşünmüyorum ama genede sizede bir sormak istiyorum bu sorun neden olur ?şimdiden teşekkürler..

Mr.K
10-07-2013, 10:30
oyun modu universal ayardir,kendi ayarini kisisellestirmen en mantiklisi*oyundan oyuna degistirirsin eger net goruntu istiyosan*
arka plan koyulugu pes oynarken +1 ise araba yarisi oynarken pist detayi icin 0 yaparsin mesela,*gibi*

anlik donmalar ekrandan olmaz,ps3unde sorun vardir.En basit cozum hdmi`dan pcni bagla tv ye ac bitane film ,onda da donuyosa o zamanda bilgisayardandir:D

Met
10-07-2013, 10:41
Menü > Görüntü > Resim Modu içerisinde hazır biçimde dinamik, standart, doğal ve film olarak ayarlar mevcut. Aralarında en göz yormayanı film.

Ekran rengi mat gibi geldi demişsin;

Menü > Görüntü > Resim Seçenekleri > LED Motion Plus Açık konumda ise ışık azalıyor. Kapalı konumda daha canlı izleyebilirsiniz.

-Murat Özcan-
10-07-2013, 10:47
oyun modu universal ayardir,kendi ayarini kisisellestirmen en mantiklisi*oyundan oyuna degistirirsin eger net goruntu istiyosan*
arka plan koyulugu pes oynarken +1 ise araba yarisi oynarken pist detayi icin 0 yaparsin mesela,*gibi*

anlik donmalar ekrandan olmaz,ps3unde sorun vardir.En basit cozum hdmi`dan pcni bagla tv ye ac bitane film ,onda da donuyosa o zamanda bilgisayardandir:D

Ben oyun olarak pes i denedim hocam onda donmalar oldu,hdmi kablosunu kaliteli aldık tv den kaynaklancagını sanmıyorum cunku aynı sekılde arkadasın LG led tv ye taktıgımızda onda takılma olmuyor neden öyle oldugunu çözemedım sızın dedıgınız sekılde pc uzerınden deneyecegım.. :)

Menü > Görüntü > Resim Modu içerisinde hazır biçimde dinamik, standart, doğal ve film olarak ayarlar mevcut. Aralarında en göz yormayanı film.

Ekran rengi mat gibi geldi demişsin;

Menü > Görüntü > Resim Seçenekleri > LED Motion Plus Açık konumda ise ışık azalıyor. Kapalı konumda daha canlı izleyebilirsiniz.

Evet hocam şimdi bakarken gördüm dinamikte daha canlı oldu ama baya göz yoruyor oyundayken flim modunamı almalıyım sizce ?

Ekran renginede şimdi bakacağım menüden çok teşekkür ederim takıldıgım bır yer olursa tekrardan sorarım

HaKo
10-07-2013, 10:51
pesteki görüntü bozulmaları ve kaymaları tv den kaynaklanıyor. Benim TV im de de aynı şey oluyordu oyun biraz hızlanınca ve bir süre sonra. HZ olayıyla ilgili sanırım bu , 100 Hz tv lerde olmuyor o problem.

Met
10-07-2013, 10:55
Evet hocam şimdi bakarken gördüm dinamikte daha canlı oldu ama baya göz yoruyor oyundayken flim modunamı almalıyım sizce ?

Ekran renginede şimdi bakacağım menüden çok teşekkür ederim takıldıgım bır yer olursa tekrardan sorarım

Bence izlemesi en rahatı, yormayanı film modu. Ayrıca LED Motion ı da kapalı konuma getirirsen yeterince canlı ve rahat izleyebilirsin.

Tabi istersen custom olarak kendine göre de ayar yapabilirsin.

fatihob
10-07-2013, 10:58
Benim 2 arkadasımdada takılma vardı ps3 oynarken ne zamanki TV'yi oyun moduna aldık geçti. Biraz menuyu karıştırmak lazım menude bir yerde olması lazım.

-Murat Özcan-
10-07-2013, 11:04
pesteki görüntü bozulmaları ve kaymaları tv den kaynaklanıyor. Benim TV im de de aynı şey oluyordu oyun biraz hızlanınca ve bir süre sonra. HZ olayıyla ilgili sanırım bu , 100 Hz tv lerde olmuyor o problem.

Bendeki 200 hz hocam sanırım çözümü yok herhalde bu şekilde kabullenicez galiba..

Bence izlemesi en rahatı, yormayanı film modu. Ayrıca LED Motion ı da kapalı konuma getirirsen yeterince canlı ve rahat izleyebilirsin.

Tabi istersen custom olarak kendine göre de ayar yapabilirsin.

Ben izlemekten ziyade pes oynarken bu modları kullansam nasıl olur onu merak ediyorum keyif verir mi sence ?

Benim 2 arkadasımdada takılma vardı ps3 oynarken ne zamanki TV'yi oyun moduna aldık geçti. Biraz menuyu karıştırmak lazım menude bir yerde olması lazım.

Menüde oyun modu göremedik biz hocam bizim tvde yok sanırım eğer tam olarak yerini biliyorsanız söyleyin tekrardan bakayım derdime çare olabilirsin :)

Met
10-07-2013, 11:07
Ben izlemekten ziyade pes oynarken bu modları kullansam nasıl olur onu merak ediyorum keyif verir mi sence ?

Menüde oyun modu göremedik biz hocam bizim tvde yok sanırım eğer tam olarak yerini biliyorsanız söyleyin tekrardan bakayım derdime çare olabilirsin :)

Pes mes merakım olmadığından tahmin edemiyorum.

Bende 40es5500 var kurcalıcam şimdi oyun modu varmı diye.

fatihob
10-07-2013, 11:11
Nette baktım şimdi.

Menü->Sistem->Genel->Oyun modu olarak yazıyor.

Met
10-07-2013, 11:11
Menü > Sistem > Genel > Oyun Modu - Kapalı/Açık :)

-Murat Özcan-
10-07-2013, 11:29
Pes mes merakım olmadığından tahmin edemiyorum.

Bende 40es5500 var kurcalıcam şimdi oyun modu varmı diye.

Nette baktım şimdi.

Menü->Sistem->Genel->Oyun modu olarak yazıyor.

Menü > Sistem > Genel > Oyun Modu - Kapalı/Açık :)

Bende nete baktım bulamamıştım fakat şimdi sizler bulmuşunuz hemen bakıyorum oyun moduna umarım değişiklikler olur :D

phoenixs
10-07-2013, 13:03
Hocam 6340 modelin den memnun musunuz dahili wi-fi si dahili HD uydu alıcısı ? Şu anda 55es6340 2900 tl teknosa da ve 200 tl hediye çeki veriyor fiyat bana uygun geldi ama 6340 sizce hak ediyor mu bu parayı yoksa gidip bi 46es7000 almak mı mantıklı olur

uqr
10-07-2013, 13:21
Hocam 6340 modelin den memnun musunuz dahili wi-fi si dahili HD uydu alıcısı ? Şu anda 55es6340 2900 tl teknosa da ve 200 tl hediye çeki veriyor fiyat bana uygun geldi ama 6340 sizce hak ediyor mu bu parayı yoksa gidip bi 46es7000 almak mı mantıklı olur

46 inç 6340 kullanıyorum,bence hak ediyor.

55 inç e de sanıyorum arkadaşa tv alırken denk gelmiş ve beğenmiştik fakat yeni seri istediği için elemiştik.

Her hangi bir mağaza da canlı olarak 2 sine de bakarsanız işiniz kolaylaşır gibime geliyor.

rodya
10-07-2013, 13:24

ahahahahahaha koptum bunu okurken:D

serkan demir
10-07-2013, 13:32

ben 46es7000 kullanıyorum aradığın tüm özellikleri bulabileceğin ve acaba bunu çalıştırırmı diye aklına soru bile getirmeyecek bir smart tv. tek gereksiz bulduğum özelliği kullanıma kapattığım sesle ve elle komut olayı.

-Murat Özcan-
10-07-2013, 15:35

ben 46es7000 kullanıyorum aradığın tüm özellikleri bulabileceğin ve acaba bunu çalıştırırmı diye aklına soru bile getirmeyecek bir smart tv. tek gereksiz bulduğum özelliği kullanıma kapattığım sesle ve elle komut olayı.

Tavsiye ederim gerekli tüm özellikler mevcut zaten arkadasşta açıklamış sana tavsiye ederim alabilirisn

hondafit
10-07-2013, 22:37
ps3 en fazla 100 hz e kadar çıkıyor hertzle alakası olacağını sanmıyorum.

DarkSky
10-07-2013, 22:50
46es6340 aldım birkaçgün önce, daha kurulumun yapmadım kenarda yatıyor.Ps3 üm ve ben konuyu dikkatle takip ediyoruz :)

-Murat Özcan-
10-07-2013, 23:12
ps3 en fazla 100 hz e kadar çıkıyor hertzle alakası olacağını sanmıyorum.

46es6340 aldım birkaçgün önce, daha kurulumun yapmadım kenarda yatıyor.Ps3 üm ve ben konuyu dikkatle takip ediyoruz :)

Anladım kurulsun cok keyıflı oluyor oynaması sıddetle tavsıye ederım :D

fatihob
11-07-2013, 10:40
Oyun moduna alınca takılmalar geçti mi?

-Murat Özcan-
11-07-2013, 14:55
Oyun moduna alınca takılmalar geçti mi?

Geçti hocam ekran daha net oldu ve çözünürlük arttı..