PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes 1,6 dCi

ERK_RS
16-07-2013, 20:36
Mercedes BenzTürkiye Otomobil Satış ve Pazarlama Müdürü Şükrü Bekdikhan'in yaptigi aciklamayi ekliyorum arkadaslar;

"Yenilenen E Serisi için başlangıçta 1.6 litrelik motor gelmeyecek. Bunu Almanya merkez ile sık görüşüyoruz. Ağustos ayına ilk 1.6 litre motorlu E Serisi araçlarımız Türkiye'ye gelebilecek. Fakat bu araçlarımızda otomatik vites seçeneği sunamayacğız. Bu araçlarımız manuel vitesle satışa çıkacak. Ama bu 1.6 litrelik motora otomatik vites kombinasyonu için çalışmalar başladı. Avrupa'da ve dünyada fazla tercih edilmeyen bu tür bir kombinasyon için özel çalışma yapılmasını çok zor kabul ettiriyoruz. Teknik çalışmalar ne zaman sonuçlanır belli değil."

Fiyat olarak da 140 bin TL den baslayacaginiz soyledi.

Baska bir kaynakta yazilan aciklama da su sekilde:

"1.8 litrelik bir dizel motor üretmek yerine Daimler bünyesindeki Mercedes Benz, BMW 3 Serisi ve Audi A4 gibi modellerin rakibi C Serisi’nde Renault’un en başarılı küçük hacimli motorunu tercih edecek. Fransız otomobil üreticisi Renault’un 1.6 litrelik dCi dizel motoru 130 beygir ve 320 nm tork güç üretirken, bu motor seçeneği Megane, Scenic, Grand Scenic ve Nissan Qashqai modellerinde kullanılıyor. Büyük hacmi ile 2.0 litrelik motorların yerini alarak vergi avantajı da sağlayan 1.6 dCi motor, Renault’un ürettiği en karmaşık sisteme sahip olma özelliğini de taşıyor.

Mercedes Benz’in mevcut C 200 CDI modelinde kullandığı 2.0 litrelik dizel motorun yerini alacak 1.6 dCi motor, ilk olarak yalnızca Mercedes Benz tarafından üretilen manuel şanzıman seçeneği ile gelecek. Alman otomobil devi aynı motorun otomatik şanzımanlı versiyonunu ise daha sonra duyuracak.

Renault’un 3484 çalışanlı Cleon fabrikasında üretilecek 1.6 dCi motor ile yalnızca Fransız üreticiye dizel motor üretimi yapan fabrikanın üretim hacmi 2015 yılına kadar 100.000 üniteye çıkacak.

Ayrica Renault'un kullandigi dCi, Mercedes Benz'de CDI olacak. "

tuner faruk
16-07-2013, 20:53
Mercedes dCi ı sevdi :D

lncdlt
16-07-2013, 20:55
cla ya guzel olabilir aslinda.

ayrica mercedes e kucuk motormu olur diye kiziyoruz ama benzinin 5tl oldugu ulkeden adamlarin cikmadigina sukretmek lazim.

Shadow_Dancer
16-07-2013, 20:56
yok satar..

darkmoon
16-07-2013, 20:56
bakalım premium sınıf kullanıcılar renault motorlu mercedesleri sevebilicekmi :) ..
premium sınıfda direk "renault motorlu mercedes" mottosu yayılır.. :) Türkiye bunların dışında bizde yok satar o bir gerçek.. :) Bu arada bu yazdıklarım E kasa için ..

İbrahim33
16-07-2013, 21:12
ben her ne kadar bir e serisine düz vites , 1.6 dizeli yakıştıramasamda , ülkemizin ihtiyaçları bu yönde.ama bence , fazla satılmaz gibi.e serisinde otomatiğe alışık insanlar.

Sert@ç
16-07-2013, 21:24
Bugun mengerlerdeydim 5 tane c 10 tane a 10 tane cla 30taneden fazla e180 vardi
1 aya heryerde e180 goruruz

997TT
16-07-2013, 21:28
E kasa1.6 benzınlıler otom sanzıman ıle gelıcek.
1.6 dızel tam ılac...

FATİH
16-07-2013, 23:25
herşey değişti. 25 yıl öncesine kadar her markanın belli bi çizgisi vardı, belli bi oturaklılığı vardı. artık herşey daha fazla satmak, daha fazla pazar payı elde etmek için. firmalar mecbur kalıyorlar bu duruma ama ben sevmiyorum bu durumu. eskiden e klasse'ye 250'den aşağısı yaramaz derdik, şimdi 1.6'lığını konuşuyoruz vs...

997TT
16-07-2013, 23:30
518 vardı yıllarrrr once...
Yakında 1.6 larda OTV kazıgı artarsa sasırmayın!!!

darkmoon
17-07-2013, 00:11
sıkıntı motor hacmi değil aslında premium sınıf e segmentide aracı alan kesim belliydi şimdi 60 ay bankadan kredi çeken herkes alıcak alsın tabiki almasın demiyoruz ama araba almakla bitmiyor..

Bizde genelde bu yanılgı çok var.. adam araba alıyor krediyle ilk bakımda servise sokuyor süpriz bir arızasıda çıkarsa zaten fatura bin tl ve üstüne hemen çıkıyor adam dünyaları ayağa kaldırıyor..

neyse kısaca bu araçların genel giderleri var süpriz giderleri var..

bir aracın kredi taksidini ödemekle araba alnmış olunmuyor hadi resmi servisi falan geçdim yolda park etsen aynasını kırsalar d segmenti araçların bile aynası 600-700 tl E kasanın aynası allah bilir ne kadardır..

adam o aynanın parasını ödiyemedikden sonra o aynayı koli bandıyla 404 yapışkanla böyle arabic sanayi yöntemleriyle tutturucak yapıcak bu basit bir örnek demek istediğim etraf kırık dökük yarım yamalak çalışan doğru düzgün servis yüzü bile görmemiş bakımsız araçlarla dolucak buda hem görüntü kirliliği hemde markanın tabiki marka kalitesini prestijini düşüre bilir.. o markanın elit yıllanmış kemik müşterileri alternatif markalara yönelebilir..

chiefkadir
17-07-2013, 00:33
Mercedes Reno'ya fason bastırma işini iyi kaptı.

Hafif Ticari piyasasına sundukları "Citan" tamamen kangoo ..Zaten Renault fabrikasında yapılmış ..Tek fark önüne koydukları Yıldız :)

Selim.Y
17-07-2013, 01:05
Geçen bayide araç alırken 1 saat içinde en az 3 kişi geldi yeni e180'e bakmak için talep sanılandan fazla olcak. Satış yapmak için iyi bir taktik Türkiye şartlarında :)

cabrioleter
17-07-2013, 01:18
Mercedes Reno'ya fason bastırma işini iyi kaptı.

Hafif Ticari piyasasına sundukları "Citan" tamamen kangoo ..Zaten Renault fabrikasında yapılmış ..Tek fark önüne koydukları Yıldız :)

renault daha kaliteli.. mercedes o kadar çaldırmış ki araçtan ncapten 4 yıldızla kangoo citan olunca 3 yıldız almış :D

eraslanb
17-07-2013, 01:45
E-180 geliş fiyatı:83.777
E-250:79.567
E-250 Cdi 4 Matic:77.305

böyle bir yazı var doğruysa türkiye giriş fiyatında mercedes ii giydirmiş türk kullanıcısına

b.ustaoglu
17-07-2013, 01:49
bmw 520i içinde 170hp 1.6lt motor geliyor hayırlı olsun :)

Aktaş61
17-07-2013, 01:52
Bir gün herkes 1.6 olacak :D

Yigit-Y
17-07-2013, 02:02
renodan çıkan ses mersodan çıkacaksa aradaki 100k lık mevla bana koyar...

merso bitmiştir. yaşasın bmw vag

b.ustaoglu
17-07-2013, 02:05
renodan çıkan ses mersodan çıkacaksa aradaki 100k lık mevla bana koyar...

merso bitmiştir. yaşasın bmw vag

4 silindir her dizelden aynı ses çıkıyor ki :) sanki e220 veya 520d çok iyi ses mi sahipler sadece daha iyi yalıtıma sahipler. o konuda söylediğin gibi olacağını sanmıyorum. aksine bence biraz fazla ıslık sesi gelir basınçtan dolayı ki bu da güzel bence :D

cabrioleter
17-07-2013, 02:20
E-180 geliş fiyatı:83.777
E-250:79.567
E-250 Cdi 4 Matic:77.305

böyle bir yazı var doğruysa türkiye giriş fiyatında mercedes ii giydirmiş türk kullanıcısına

aynen öyle devlet diyordu ki dışarı para çok çıkıyor ondan büyük motorda ötv ye zam yapıyoruz ama fark o kadar fazlaki giriş fiyatından bakınca daha çok zarar ediyorlar.

bunu duruma da bir devlet kurumu gidip el koymuyor. aynı şey passatın 1.6 ve 2.0 motorlu durumunda da vardı.
2.0 motorun giriş fiyatı daha düşüktü ama yüzde 80 ötv yi yiyince şişen fiyatı yüzünden kimse orasını anlayamıyordu..

Ahmet.S
17-07-2013, 02:27
A serisinde renault motoru çıktığı gün söyledim 1.6 130 bg olanda çıkar diye bence başarılı olur.

ERK_RS
17-07-2013, 02:55
Bence de satislar gayet basarili olur. Ozellikle dizel olmadi buyuk avantaj.
130 hp ve yuksek tork kasayi da guzelce kaldirir.
Asil onemli olan mercedesin buna otomatik sanzumani gelistirmesi. Iste o zaman satislar patlar.

63owen63
17-07-2013, 07:25
Zaten yok sartıyorlardı, şimdi ne olacak bilemiyorum ,yine çok da tahmin edildigi kadar ucuz olacagını sanmıyorum, verilen arzın üzerinde talep olacaktır:)

Tunç
17-07-2013, 07:54
1.6 dizelde mazotu koklar üst segmentte en az yakan dizel olur

efe_
17-07-2013, 08:40
1.6 dci motor şuan C segmentindeki en iyi motor zaten. Torku yüksek ve tamamını hissettiriyor, güç eğriside çok iyi.

ERK_RS
17-07-2013, 09:29
gerçekten çok merak ediyorum, gelse de kullansak bi :)

CLIORS
17-07-2013, 09:37
renault un 1.6 dci motoru doğru kaputun altını bulmuş.

twin
17-07-2013, 09:46
satışlar artıcağı için biraz prestij kaybı yaşayacak olsada firma adına akıllıca bir hamle.

HaKo
17-07-2013, 09:49
1.6 dci e serisi nedir şaka mı.. e180 e ok dedik mantıklı ama 130 hp 1.6 dci mercedes e serisiyle işin bokunu çıkartmışlar. Manuel E serisi de ayrı bir mevzu tabi.

MatraX_07
17-07-2013, 09:50
1,6 130hp Renault Motoru İlaçç cidden
Bu da Mercedes'in satışlarını daha iyi şekilde etkileyecektir

Yigit-Y
17-07-2013, 09:57
1.6 dci e serisi nedir şaka mı.. e180 e ok dedik mantıklı ama 130 hp 1.6 dci mercedes e serisiyle işin bokunu çıkartmışlar. Manuel E serisi de ayrı bir mevzu tabi.

Birde bu is s kasaya sicriyormus abowwww

HaKo
17-07-2013, 10:00
Birde bu is s kasaya sicriyormus abowwww

0-100 ü 20 saniye falan olur heralde 2 ,5 tonluk araba :)

darkmoon
17-07-2013, 10:11
olay artık prestijli araba üretebilmek değil sadece satalımda nasıl satarsak satalım mantığı..

o yüzden porsche jaguar volvo gibi alternatif markalar türkiyede son yıllarda tarihlerinde yapmadıkları satışı yapıyorlar mercedes bmw den kaçan bu markalara yöneliyor..

efe_
17-07-2013, 10:14
0-100 ü 20 saniye falan olur heralde 2 ,5 tonluk araba :)

Volvo S80 , 1.6 112 hp dizelle yürüyorsa E serisi gayette tatminkar olacaktır :)

MCN21
17-07-2013, 10:15
130 hp e ye az degil mi , bir tek ben mi böyle düsünüyorum , birde mercedesle uzun yola cıkıp gaza dokundukca yolu yutarak ilerleme , sürekli hızlanma istegi olmicaksa ..... hos degil

Nightfish
17-07-2013, 10:16
Volvo S80 , 1.6 112 hp dizelle yürüyorsa E serisi gayette tatminkar olacaktır :)

S80, S60 ve S40 1.6 dizel olarak var bizim şirkette. 60 ve 80 kalkışta ölü, hayattan bezdiriyor.

HaKo
17-07-2013, 10:19

evet hareket ediyordur illaki de biz o yürümekten bahsetmiyoruz.

onat
17-07-2013, 10:24
olay artık prestijli araba üretebilmek değil sadece satalımda nasıl satarsak satalım mantığı..

o yüzden porsche jaguar volvo gibi alternatif markalar türkiyede son yıllarda tarihlerinde yapmadıkları satışı yapıyorlar mercedes bmw den kaçan bu markalara yöneliyor..

aynen doğru tespit bence de. neden her taraf panamera, jagura doldu.. bu nedir yaa. 1.6 dci merco mu olur. toros hesabı gaza bastığında viteside oynicak mı acaba ileri geri. o olmazsa olmaz.

efe_
17-07-2013, 10:25
evet hareket ediyordur illaki de biz o yürümekten bahsetmiyoruz.

Hocam E250 cdi dahi alan adam performansı için almıyor genel kullanıcı kitlesi belli E serisinin yani bence tatminkar olacaktır belirli kitle için

ERK_RS
17-07-2013, 10:34
satışlar artıcağı için biraz prestij kaybı yaşayacak olsada firma adına akıllıca bir hamle.

prestij kaybı demek bence yanlış, çünkü Mercedes yine mercedes.
bizim ülkemizde prestij anlayışı ötv ile yükseldi zaten. garip oranlarda ötv verdiğimiz için fiyatlar ucup gidiyor.
yurtdışında E serisi veya 5 kasa pek de prestij simge etmiyor.
ayrıca 1.6 hacim bile olunca 140bin TL den başlayacak E serisi fiyatı.
hele donanımlı ve otomatik olursa muhtemelen 160 binden aşağı olmaz..
zaten normal şartlarda olması gereken E serisi veya bmw 5 serisi aracın fiyatı budur.

bir çoğumuz 1,4- 1,6 binmek zorunda kalıyoruz sadece ötv den dolayı, bizde hak ettiğimiz prestiji yakalamıyoruz bu yüzden.

utkunoa
17-07-2013, 10:36
Qashqai deki kangoodaki iğrenç gırgır sesini e serisinde duymak nası bi haz acaba :D

darkmoon
17-07-2013, 10:36
peki ya 130 bin euro ya e250 cdi alan adam ne yapsın.. bence bu mantıkla bir sürü gelip geçici fiyatına bağlı müşteri elde ederler yokda satarlar ama kemikleşmiş eski elit müşteri kesmindende kaybederler gibime geliyor..

HaKo
17-07-2013, 10:38
Hocam E250 cdi dahi alan adam performansı için almıyor genel kullanıcı kitlesi belli E serisinin yani bence tatminkar olacaktır belirli kitle için

e250 cdi alan yakıt ekonomisi için alıyor bu çok doğru ama aracın 200+ hp olduğunu da bilerek alıyor. e250 cdi ı tercih eden müşteri kitlesi asla gidip 1.6 dci motorlu e serisine para vermez. Burada hitap edilen kullanıcı kitlesi farklı. Benim anlamadığım bu paralara ve bu motorlara e satarlarsa c serisini nasıl satacaklar çok merak ediyorum.

HaKo
17-07-2013, 10:40
peki ya 130 bin euro ya e250 cdi alan adam ne yapsın.. bence bu mantıkla bir sürü gelip geçici fiyatına bağlı müşteri elde ederler yokda satarlar ama kemikleşmiş eski elit müşteri kesmindende kaybederler gibime geliyor..

mercedes mercedestir kemikleşmiş müşterisi basar 100bin euroyu yine biner e250 cdi 4 matic aracına. Yeterki A serisi gibi piyasa araçları yapıp kaliteden ödün verilmesin. Çünkü kim inkar ederse etsin bu bir gerçek ki mercedese binen ve seven insan kesinlikle başka arabaya binmiyor

SONE-R
17-07-2013, 10:49
koskoca m-benz şirketi bu işi yapacaksa, vardır bir bildiği..

darkmoon
17-07-2013, 10:55
mercedes mercedestir kemikleşmiş müşterisi basar 100bin euroyu yine biner e250 cdi 4 matic aracına. Yeterki A serisi gibi piyasa araçları yapıp kaliteden ödün verilmesin. Çünkü kim inkar ederse etsin bu bir gerçek ki mercedese binen ve seven insan kesinlikle başka arabaya binmiyor

benim gözlemlediğim kendi çevremde pek öyle değil.. öz amcamda dahil 60 yaşında adam 40 yıllık mercedescidir sıfırı çıkdımı elindekini mercedese verir gider sıfırını alır hepde e kasa alır adam gitti geçen sene panemera dizel aldı..

keza bildiğim mercedesci olan bir kaç iş yapdığımız abilerimiz arkadaşlar var biri jaguar aldı xf 3.0d falan.. mercedes kalitesinde yada mercedesdende kaliteli araç üreten firmalar var hakiki mercedes süren adamın zaten cebinde parası var cebinde parası olan insanada araba çok..

bu tip insanların aradığı genelde tek şey ismine prestijmi dersin yoksa herkesin altında olmayan herkesin ulaşamıycağı arabamı dersin artık ne dersen o tip binek arabalar.. E kasayıda herkez alamazdı eskiden şimdi doğan şahin gibi her yerde türerse illaki belli bir kesim soğuycakdır arabadan alternatif markalara yönelicekdir..

Low-Rider
17-07-2013, 10:57
tüm dizeller sessiz, renault sesli bir tek zaten :)

ERK_RS
17-07-2013, 11:00
tüm dizeller sessiz, renault sesli bir tek zaten :)

e 250 cdi kırkırkır diye çalışmıyor zaten :icon_tup:

utkunoa
17-07-2013, 11:09
1.5 dci nin motor sesiyle 2.2 cdi nin motor sesi aynı yani bumu ?

SONE-R
17-07-2013, 11:13
1.5 dci nin motor sesiyle 2.2 cdi nin motor sesi aynı yani bumu ?

2.2 cdi'nin kaputu açıldığında yine sessiz mi? yoksa kaput altı yalıtımı iyi olduğundan mı daha sessiz?

utkunoa
17-07-2013, 11:15
ben sessiz mi dedim ? iyi okursanız anlayacaksınız ne dediğimi, dci motorlarda herzaman kendine has tiz bir ses var. bu sesi zaten sokakta heryerde duyuyorsunuz, diğer dizeller daha tok ses veriyor ses kaliteli yada kalitesiz o tartışılır. Ancak ben mercedesin kaputu altında tiz dci sesi duymak istemem.

SONE-R
17-07-2013, 11:18
Ancak ben mercedesin kaputu altında tiz dci sesi duymak istemem.

tamam m-benz ceo'su Dieter Zetsche'ye hemen bir mail atıyorum. bu işten vazgeçin, utku arkadaşımız istemiyormuş diye.. :D :D

Yigit-Y
17-07-2013, 11:18
Bmw 2.0 ile vag 2.0 tdi efsane oldu birkez daha.

utkunoa
17-07-2013, 11:23
tamam m-benz ceo'su Dieter Zetsche'ye hemen bir mail atıyorum. bu işten vazgeçin, utku arkadaşımız istemiyormuş diye.. :D :D

tamam :icon_tup:

FATİH
17-07-2013, 11:26
mercedes'in kemikleşmiş müşteri dönemi w124, w140 gibi ekol modellerin zamanlarında kaldı. 2005-2006'dan sonra ise artık kimse mercedes'e binen bi daha inemez mantığını taşımıyor. şahsen ben de zır mercedes'ci olmama rağmen böyle düşünüyorum. o eski ağırlığı ve zirvedeki konumu yok artık mercedes'in. mercedes, otomobil adına birşeyler yapmak için değil, çok satmak için araç üretiyor artık.

HaKo
17-07-2013, 11:29
benim gözlemlediğim kendi çevremde pek öyle değil.. öz amcamda dahil 60 yaşında adam 40 yıllık mercedescidir sıfırı çıkdımı elindekini mercedese verir gider sıfırını alır hepde e kasa alır adam gitti geçen sene panemera dizel aldı..

keza bildiğim mercedesci olan bir kaç iş yapdığımız abilerimiz arkadaşlar var biri jaguar aldı xf 3.0d falan.. mercedes kalitesinde yada mercedesdende kaliteli araç üreten firmalar var hakiki mercedes süren adamın zaten cebinde parası var cebinde parası olan insanada araba çok..

bu tip insanların aradığı genelde tek şey ismine prestijmi dersin yoksa herkesin altında olmayan herkesin ulaşamıycağı arabamı dersin artık ne dersen o tip binek arabalar.. E kasayıda herkez alamazdı eskiden şimdi doğan şahin gibi her yerde türerse illaki belli bir kesim soğuycakdır arabadan alternatif markalara yönelicekdir..

ne yani mercedes e serisi 1.6 motorla çıktı diye mi almadılar ? :) Onlar sıkılmış belli ki mercedesten. E serisi nerde panamera nerde, fiyatı e serisinin 2 katı. Amcanın parası çokmuş almış :) Jaguar XF alanda 3 gün sonra mercedesi mumla arar. Ben genelleme yapmak istemiyorum ama mercedes binen adam ne panemaerada ne bilmem ne de rahat edemez. Açıkçası benim çevremde de bu hep böyle. Amcalarım dayılarım dedeler hep mercedescidir biraz da eski toprak mantığı diğer arabaları göz önünde bile bulundurmazlar.

Bu arada şahin doğan gibi e serisi türeyeceğini sanmıyorum. 140 bin TL liste fiyatı var bu araçların , premium paket ekleyince 155bin TL oluyor. Çok büyük para bugünün şartlarına göre. Erk_RS yukarıda yazmış aslında bu araçların olması gereken fiyat zaten bu. Biz sadece anlamsız vergiler yüzünden küçük hacime binmek zorunda bırakılıyoruz.

tool
17-07-2013, 11:36
bir arkadasimiz jaguar ornegi vermis;
sahsen yildiz hayrani olsam tercihim CLS olurdu

twin
17-07-2013, 11:48
mercedes'in kemikleşmiş müşteri dönemi w124, w140 gibi ekol modellerin zamanlarında kaldı. 2005-2006'dan sonra ise artık kimse mercedes'e binen bi daha inemez mantığını taşımıyor. şahsen ben de zır mercedes'ci olmama rağmen böyle düşünüyorum. o eski ağırlığı ve zirvedeki konumu yok artık mercedes'in. mercedes, otomobil adına birşeyler yapmak için değil, çok satmak için araç üretiyor artık.

fatih bey bu konuda size katılamıyorum hala öyle kemikleşmiş insanlar var emin olabilirsiniz :)

twin
17-07-2013, 11:51
prestij kaybı demek bence yanlış, çünkü Mercedes yine mercedes.
bizim ülkemizde prestij anlayışı ötv ile yükseldi zaten. garip oranlarda ötv verdiğimiz için fiyatlar ucup gidiyor.
yurtdışında E serisi veya 5 kasa pek de prestij simge etmiyor.
ayrıca 1.6 hacim bile olunca 140bin TL den başlayacak E serisi fiyatı.
hele donanımlı ve otomatik olursa muhtemelen 160 binden aşağı olmaz..
zaten normal şartlarda olması gereken E serisi veya bmw 5 serisi aracın fiyatı budur.

bir çoğumuz 1,4- 1,6 binmek zorunda kalıyoruz sadece ötv den dolayı, bizde hak ettiğimiz prestiji yakalamıyoruz bu yüzden.

Hocam prestijten kastım eski çekiciliği kalmıyacağı yönündedir.Şöyle ki her yerde olursa insanların gözleri alışır İstanbulda 3 serisi olduğu gibi

FATİH
17-07-2013, 12:04
fatih bey bu konuda size katılamıyorum hala öyle kemikleşmiş insanlar var emin olabilirsiniz. :)
elbette var başka araca binmem diyenler. ancak 15 yıl önce diyenlerle şimdi diyenler arasında da sayı olarak dağlar kadar fark var. benim içinse s ve g klasse halis mercedes, hala bozulmadılar. diğerleri genetiğiyle oynana oynana el salladılar bana.

SSagnak
17-07-2013, 12:09
allatan audi ye bulaşmadılar :D

darkmoon
17-07-2013, 12:10
ne yani mercedes e serisi 1.6 motorla çıktı diye mi almadılar ? :) Onlar sıkılmış belli ki mercedesten. E serisi nerde panamera nerde, fiyatı e serisinin 2 katı. Amcanın parası çokmuş almış :) Jaguar XF alanda 3 gün sonra mercedesi mumla arar. Ben genelleme yapmak istemiyorum ama mercedes binen adam ne panemaerada ne bilmem ne de rahat edemez. Açıkçası benim çevremde de bu hep böyle. Amcalarım dayılarım dedeler hep mercedescidir biraz da eski toprak mantığı diğer arabaları göz önünde bile bulundurmazlar.

Bu arada şahin doğan gibi e serisi türeyeceğini sanmıyorum. 140 bin TL liste fiyatı var bu araçların , premium paket ekleyince 155bin TL oluyor. Çok büyük para bugünün şartlarına göre. Erk_RS yukarıda yazmış aslında bu araçların olması gereken fiyat zaten bu. Biz sadece anlamsız vergiler yüzünden küçük hacime binmek zorunda bırakılıyoruz.

sen beni anlamadın yada ben anlatamadım kendimi bu süreç yeni bir şey değil uzun süredir zaten hurda indirimiyle beraber satılan 1.6 c kasalardan beri olan bir süreç konuşulan şeyler ve bir rahatsızlıkda var bunu mb sitelerine girersende görebilirsin konular var çokcana.. bunun şu anki e kasanın 1.6 motorla gelmesiyle bir alakası yok ama bu artık son nokta olur gibime geliyor bundan sonrası yok çünkü gidip s kasayada 1.6 motor koyucak halleri yok. :)

seni anlıyorum ama şu lafın E kasa ve sonrası için geçerli sanırım mercedese binen adam mercedesden başka araca binemez zira c kasa yada cla ya binen adam hiç mercedesi aramaz indimi..

fiyata gelince insanlar premium paket falan alma derdine düşüceğini sanmıyorum ucuzu neyse onu alıcaklardır. c kasada olduğu gibi bomboş paketi alırlar dışarda bir yerde bin tl ye yan sanayi amg façası atarlar tam dolu araç havasında gezerler..
o arkadaşlarada bir lafım yok yanlış anlaşılmasın..

140 bin tl de 48 ay / 60 ay kredi ile alan adama koymaz birazısını peşin verir gerisini takside bağlar zaten mercedesin kendi anlaşmalı yıldızlı kasko kampanyaları var 36 aya kadar %0.57 orandan taksit yapıyorlar.. kısaca bu oranlarda orta halli vatandaş bile rahatçana alır.. tabi hayatının 4-5 yılını bankaya hapis eder o ayrı..

-Murat Özcan-
17-07-2013, 12:12
Çok güzel olur o kasaya göre cuk oturur

ERK_RS
17-07-2013, 12:30
o değilde, kafayı kırıp alsam mı diye düşünmeye başladım :)

efe_
17-07-2013, 12:32
İmkan varsa alınır, 6 litre ortalamayla gezilir saatlerce

darkmoon
17-07-2013, 12:50
İmkan varsa alınır, 6 litre ortalamayla gezilir saatlerce

o motorun üstüne o kasanın yükü binerse ben 6 yakıcağını pek sanmıyorum daha yüksek yakar bence..

HaKo
17-07-2013, 13:27
sen beni anlamadın yada ben anlatamadım kendimi bu süreç yeni bir şey değil uzun süredir zaten hurda indirimiyle beraber satılan 1.6 c kasalardan beri olan bir süreç konuşulan şeyler ve bir rahatsızlıkda var bunu mb sitelerine girersende görebilirsin konular var çokcana.. bunun şu anki e kasanın 1.6 motorla gelmesiyle bir alakası yok ama bu artık son nokta olur gibime geliyor bundan sonrası yok çünkü gidip s kasayada 1.6 motor koyucak halleri yok. :)

seni anlıyorum ama şu lafın E kasa ve sonrası için geçerli sanırım mercedese binen adam mercedesden başka araca binemez zira c kasa yada cla ya binen adam hiç mercedesi aramaz indimi..

fiyata gelince insanlar premium paket falan alma derdine düşüceğini sanmıyorum ucuzu neyse onu alıcaklardır. c kasada olduğu gibi bomboş paketi alırlar dışarda bir yerde bin tl ye yan sanayi amg façası atarlar tam dolu araç havasında gezerler..
o arkadaşlarada bir lafım yok yanlış anlaşılmasın..

140 bin tl de 48 ay / 60 ay kredi ile alan adama koymaz birazısını peşin verir gerisini takside bağlar zaten mercedesin kendi anlaşmalı yıldızlı kasko kampanyaları var 36 aya kadar %0.57 orandan taksit yapıyorlar.. kısaca bu oranlarda orta halli vatandaş bile rahatçana alır.. tabi hayatının 4-5 yılını bankaya hapis eder o ayrı..

Evet lafım kesinlikle E ve sonrası için şu an. Çünkü E ve altı artık piyasa arabası oldu tamamen satış odaklı yapılan modeller , buna söyleniyoruz ama adamlar ne yapsın ki ? Sonuçta yapılan şey üretim ve ticaret, kimse zevk olsun diye bir şey üretmiyor her işletmenin 1. amacını hepimiz biliyoruz , kar etmek..

Açıkcası ben rahatsız olunacak bir şey görmüyorum bunda , rahatsız olanda kibirindendir diye düşünüyorum. Daha çok parası varsa artık mercedes beyenmeyecek duruma geldiyse gider bir üst segment alır, sonuçta para harcamak istedikten sonra bu dünyada lüksün sonu yok herşey zenginler için. Ben yollarda doğan şahin hyundai ford vs. her neyse görmektese bol bol mercedes bmw görmeyi tercih ederim beni rahatsızda etmez bir mercedes kullanıcısı olarak.

onurgoyunc
17-07-2013, 13:32
Cls shooting brake 1.6dci ile gelsin 160bini geçmesin :D

Yeni gelecek c serisinde de 1.6dci bekliyorum

powERS
17-07-2013, 13:36
önden çekere de dönerlermi ? e serisinde ? :S

Hakkaten araçlardaki ruh gün geçtikçe kayboluyor..

W211 Bence e serisinin Dibidir. hayallerimdeki araçlardan birisi.

Motora birşey denilemez sanırım başarısı ortada. şanzımanı uzun yapmazlarsa kalkışlarda sıkıntı olmazsa uzun süre kullanılır bu sistem.

fascination
17-07-2013, 13:45

Baştan sona katılıyorum. Eski mercedesci ler beğenmiyor yeni modelleri anlayan bilen binen beğenmez.

HaKo
17-07-2013, 13:50

Motora birşey denilemez sanırım başarısı ortada. şanzımanı uzun yapmazlarsa kalkışlarda sıkıntı olmazsa uzun süre kullanılır bu sistem.

w211 e320 miz var , bana göre de bugüne kadar 2013 dahil çıkan en efsane kasa e serisidir , ayrıca son atmosferiklerden birine sahibiz çok ayrı bir keyfi var aracı kullanmanın. yeni nesil araçlar ticari kaygılar ve maliyet düşürme hesaplarından dolayı gerçekten ruhsuz çıkıyor.

aslan
17-07-2013, 13:53
yokmu bu yeni çıkacak E serisi aracın resmi felan ?

HaKo
17-07-2013, 13:57

http://cdn.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2012/12/2013-mercedes-benz-e-class-1-e1355373449901.jpg

http://theworldofmbamg.files.wordpress.com/2012/08/2013_mercedes-benz_e_class_3.jpg

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR4z4-JZ9sGGex00QrNXBP_qZScyvyVNvwu5PAd-ZsQ87UeuqeQ

aslan
17-07-2013, 14:00
Hako teşekkürler
Bu arada bu araba 140.000TL ise %38 Ötv farkı düşünce bedavaya geliyor :)

ERK_RS
17-07-2013, 14:16

bu arada araç şu anda zaten satışta, sadece 1,6 motorlusu daha gelmedi.

HaKo
17-07-2013, 14:19
bu arada araç şu anda zaten satışta, sadece 1,6 motorlusu daha gelmedi.

1,6 benzinli motor geldi bu hafta TR ye.

twin
17-07-2013, 14:28
Baştan sona katılıyorum. Eski mercedesci ler beğenmiyor yeni modelleri anlayan bilen binen beğenmez.

bu ne demek

ERK_RS
17-07-2013, 14:35
1,6 benzinli motor geldi bu hafta TR ye.

ben dizel olarak düşünerek yazdım da :)
ufak bir detayı atlamışım.

twin
17-07-2013, 14:41
ben dizel olarak düşünerek yazdım da :)
ufak bir detayı atlamışım.

Coupe sine de geliyorsa bence direk copue sini alın hocam çık şıklar :)

umut01
17-07-2013, 14:44
renault'a da olumlu etkileri olur diye düşünüyorum.

hasan çağri
17-07-2013, 15:13
Artık 1.6 motorlardan baya güzel güçler çıkıyor kasayı taşıma sorunu olmayacaktır birde edc ye benzer şanzıman gelir otomatik. C serisi bigi E serisi görmeye başlarız. Motor Renoult la ortak olabilir ama E sınıfındada malzeme kalitesinden ödün vermeyeceklerdir. o sınıfta araç almak isteyenler için ÖTV zulmüne son. Mercedes en küçük 2.2 olan dizelleri yüzünden o sınıfta 5 serisine çok insan kaçırdı vergilerin yüksekliğinden. Yerini fazlasıyla geri alacaktır.

Ama ilk başlarda söylendiği gibi sadece almak değil aldıktan sonra kullanabilmekte önemli. Sonuçta bakımı yedek parçası da Mercedes olacaktır. İstanbulda bir sürü traktör gibi yürüyen c180 görüyorum içim gidiyor. A serisi alayım diyorum alırsam masrafı beni aşar deyip vazgeçiyorum.

Bu arada yeni E serisini hem yolda hemde galerilerde görmeye başladım ben sık sık kızıltoprakta. Öndenbiraz küçük bir araba hissi veriyor ama yandan yada çaprazdan büyüklüğünü belli ediyor.

extreme__
17-07-2013, 15:30
bi yazılım tamamdır 1.6 dizel mersolarla rolle çıkarız haha :D

darkmoon
17-07-2013, 15:31
W211 kasa bence E kasalar içinde en güzeliydi son kasadan bile hala gözüme güzel görünüyor.. o kasada az sayıda 320cdi yollandı 224 beygirlik tiptironik 7 ileri chip ile 280-288 beygir arasına kadar çıkıyor.. yakışıda motoruna göre çok makul 1.6 benzinli araba kadar yakıyor şehir içi 10 yakıyor uzun yolda 6 chipden sonra 1 litre düşse canavar gibi işde..

fascination
17-07-2013, 15:34
bu ne demek

Şöyle demek gerçek mercedes ciler için mercedes denildiği zaman akla bunlar gelir.
Yeni modelleri mercedes den saymıyoruz. Eski tadı yok şu arabaların yolda giderken verdiği zevkin yarısını vermiyorlar. Şimdikilerin %95 i beyaz amg paket + cam tavan. Eski mercedeslere bak araştır hepsi birbirinden farklı koltukları renkleri aynı birbirinin eşi araba göremezsin çünkü her donanım opsiyonel kişiye özel. Bu bile farklı kılıyor bana kalırsa. 1.6 motora turboyu dayayarak 130 beygir almış umrumda değil.. Bu arabalar gibi efsane olabilicek bir mercedes göremiyorum ben şimdi showroomlarda.

http://img2.netcarshow.com/Mercedes-Benz-S-Class_W126_1979_800x600_wallpaper_01.jpg

http://imageshack.us/scaled/landing/547/55688543996147271959311.jpg

http://pictures.topspeed.com/IMG/jpg/200601/1991-mercedes-s-class-199-4w.jpg

http://www.majhost.com/gallery/Veloce300DT/W123/NewBundts/qtr.jpg

http://www.consulenzacaci.it/wp-content/uploads/2012/07/2006102321318_Mercedes-Benz-w115-200.jpg

http://s1.cdn.autoevolution.com/images/gallery/MERCEDESBENZS-Klasse-W116--1939_5.jpg

FATİH
17-07-2013, 15:40
daha çok var yukarıdaki listeye eklenecek, sec'lerde tutun da r129 sl'lere kadar... w211 de mesela adam akıllı mercedes'tir bence, hatta e klasse'ler içerisinde ben de en çok o kasayı severim. kolay kolay ulaşılamadığından mıdır nedir mercedes apayrı bi prestijdi eskiden. yanlış anlamasın kemikleşmiş merso'cular, şimdi de hala mercedes premium bi markadır ama 90'larda zirvede yalnızdı ama şimdi değil.

aslan
17-07-2013, 15:51
Desenize o zaman benim w115 paha biçilemez :)

darkmoon
17-07-2013, 15:51
işin aslında kabacası şu eskiden markalar kendi dallarında satıyorlardı halk arabası satan halk işi araba yapıp satıyordu premium araç yapanda premium araç yapıp satıyordu. hepsi birbirinin sınırına saygılıydı ihlal etmiyordu..

şimdi bu kalmadı halk işi üretim yapanda premium kalitesinde araç üretiyor
premium araç üretende halk işi araç üretme çabasına girdi pazar kurtlar sofrası oldu kim nerden ne koparırsam derdinde..

bu rekabet yanında fason başka firmalardan motor alma ucuz üretim ikinci kalite parça malzeme kalitesinide düşüş getirdi bir w211 e binin inin w212 ye binin aradaki farka siz karar verin..

efe_
17-07-2013, 15:56
Arkadaşlar eski-yeni kıyaslaması yapmak üstüne eskiyi övmek bana mantıklı gelmiyor.Eski her zaman eskidir baş ağrıtır.Günümüz koşullarına öyle veya böyle herkes adapte olmak zorunda.
Mercedes'in 2 özelliği her zaman almam için bana yeterli.(Kendi segmentlerindeki araçlara kıyasla)

Yol bozukluklarını içeri yansıtmayıp,mide bulandıran sesler gelmemesi
direksyon dönüş açısı ve o güzel eğimi :)

darkmoon
17-07-2013, 16:08
yeni hiçmi baş ağrıtmıyor doğuşun bir servisine gitmeni öneririm içerde arızalardan gelmiş araçların çoğu 3-4 yaşını geçmemiş yep yeni araçlar.. eski baş ağrıtır diye bir şey yok bakımsız araç baş ağrıtır eski yada yeni fark etmez zira konuşulan burdaki konu bu değil kaldıki mercedesin eskiside en az baş ağrıtmayan araçlardır temiz bakımlı mercedesler 600-700 bin km leri motoru anahtar değdirmeden görüyor..
tabi motor derken renault motoru değil :D

eraslanb
17-07-2013, 16:10
bmw de 1.6 ya döndükten sonra audi den haber bekleniyor 1.4 a6 için

twin
17-07-2013, 16:19
Fascination söylediklerinde haklılık olduğu gibi yanıldığın yerler var ne demek yeni mercedesler Mercedes değil denek biraz iddialı olmuş bence evet eskiler nadir di ozaman haklısın ozaman ki alış gücüyle şimdi ki bir mi ? Ozaman bu imkanlar olsa insanlar almak istemez miydi :)

Berkan
17-07-2013, 16:25

arada kaynamış ama bende merak ettim bu konuyu
1.6d arkadandır heralde

efe_
17-07-2013, 16:37
yeni hiçmi baş ağrıtmıyor doğuşun bir servisine gitmeni öneririm içerde arızalardan gelmiş araçların çoğu 3-4 yaşını geçmemiş yep yeni araçlar.. eski baş ağrıtır diye bir şey yok bakımsız araç baş ağrıtır eski yada yeni fark etmez zira konuşulan burdaki konu bu değil kaldıki mercedesin eskiside en az baş ağrıtmayan araçlardır temiz bakımlı mercedesler 600-700 bin km leri motoru anahtar değdirmeden görüyor..
tabi motor derken renault motoru değil :D

Extreme örnekler verdiğinizin farkındasınızdır sanırım.Ben eski-yeni araç konusunda öyle düşünüyorum :) Tektük sorun çıkaran yeni araçlar olabilir sanayi'deki görülmeyen eski mersolar bmw'ler ....Silecek motoru bozuluyor 92 model Mercedes'in sıfırı Almanyadan gelse tosba alır çıkma peşine düşüyorsunuz o da uzun süre dayanmıyor vb vb

HaKo
17-07-2013, 16:42
arada kaynamış ama bende merak ettim bu konuyu
1.6d arkadandır heralde

araç arkadan itiş. Benzinli olan öyle yani. Haberde bahsi geçen renoyu bilemiyorum

darkmoon
17-07-2013, 16:58
Extreme örnekler verdiğinizin farkındasınızdır sanırım.Ben eski-yeni araç konusunda öyle düşünüyorum :) Tektük sorun çıkaran yeni araçlar olabilir sanayi'deki görülmeyen eski mersolar bmw'ler ....Silecek motoru bozuluyor 92 model Mercedes'in sıfırı Almanyadan gelse tosba alır çıkma peşine düşüyorsunuz o da uzun süre dayanmıyor vb vb

Eski yeni algılamana saygı duyarımda yok öyle bir şey ben corvette topladım ne araçlar topladım hiç birinde öyle bir tosbağa parası parçalık bir şey almadım keza kaldıki muadil parça yani yan sanayide almadım..

sen biraz gözünde büyütmüşsün temiz tıkır tıkır çalışan birsürü araçlar var.. sanayi diyorsun bende tavsiye ederim gir bakalım maslak sanayiye 2.kısımdan gezmeye başla tepeden bütün tamirhanelere servislere bak bakalım kaç tane eski kaç tane yeni modelli araç görüceksin :) yeni araçlardaki şanzıman elektrik elektronik sorunları azımsanmıycak kadar fazla öyle ekstrem ölçekde falan değil. :) neyse konumuz dışında kalıyor bu mevzular :)

ahmetbaha-drs
17-07-2013, 17:04
S250CDI'da(2.1 I4silindir) mevcut zaten yani S-Class'a kadar çıktı bu hacim düşürme olayı. Muhtemelen yeni gelen kasada da olacak. Jaguar XJ'de de 2.0 motor mevcut yani bunlara alışmalıyız artık bence.
Agamemnon: Mercedes-Benz S250 CDI BlueEFFICIENCY (http://onurkoray.blogspot.com/2012/05/mercedes-benz-s250-cdi-blueefficiency.html)
Jaguar TR - Jaguar XJ (http://www.jaguarturkey.com/yeni_xj_20/luxury_donanim.asp)
http://i277.photobucket.com/albums/kk41/ahmetbaha-drs/2010-mercedes-benz-s250-cdi-blueefficiency-04_zps7898fbc6.jpg (http://s277.photobucket.com/user/ahmetbaha-drs/media/2010-mercedes-benz-s250-cdi-blueefficiency-04_zps7898fbc6.jpg.html)

İbrahim33
17-07-2013, 17:09
S classta boşta gaza bastınmı araba sallanmayacaksa , ne yapayım ben o s classı :)

Berkan
17-07-2013, 19:15
araç arkadan itiş. Benzinli olan öyle yani. Haberde bahsi geçen renoyu bilemiyorum

dizel için sormuştum ama sağol yinede :)

fascination
18-07-2013, 01:28
Fascination söylediklerinde haklılık olduğu gibi yanıldığın yerler var ne demek yeni mercedesler Mercedes değil denek biraz iddialı olmuş bence evet eskiler nadir di ozaman haklısın ozaman ki alış gücüyle şimdi ki bir mi ? Ozaman bu imkanlar olsa insanlar almak istemez miydi :)

Evet parça kalitesi motor ömrü dayanıklılıgı olarak yeni mercedes ler gözümde mercedes değil. Bir çok kişininde düşüncesi bu yönde o arabaların içinde büyümüş olanların. Çoğu dizel mercedes motoru için 500 600 bin km çocuk oyuncagıdır 200 bin km ye gelince rodajı bitti derler. Şimdi üretilen bu 1.6dci lar kaç bin km gidecek çok merak ediyorum ? Mesela w201 2.316 ların endurance test diye bir dayanıklılık testi var durmadan 247 km hızla 50 bin km yaptığı
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/943637_176346779205168_1404701821_n.jpg?oh=e8d5db5 b9fef88c28a3aa71ed2a0d435&oe=51E8F24B&__gda__=1374227434_1bb192b4fd3e35b4fea45fba33ffe0e b
Mercedes in dizel motorlarının kendine has bir sesi vardır ustalar fındık kırıyor derler çoğu sesinden hangi motor oldugunu anlar :D Şimdiki dizel mercedes ler reno dci sesi çıkartıcak. Bende onu mercedes den sayıcam ?
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/v/1004009_176347362538443_1700855207_n.jpg?oh=bf785e 24deeb9499b722b361a2862858&oe=51E8FE0A&__gda__=1374253546_e94e641071d4bb1a1521130703be048 8
Bak yukardaki mercedes w115 240d 4.6 milyon km de hangi yeni mercedes dayanabilir ayakta durabilir bu km de ?
Yeni üretilen arabaların çoğunun ticari kaygılarla üretildiğini düşünüyorum. Mercedes de bu duruma ayak uydurmak zorunda kaldı. Zaten ürettiği güzel modeller var zamanında.. Bizde o modellerin temizini orjinalini bulup tadını çıkartmaya bakıyoruz. Bence gerçek mercedes ler o zamanlar üretilen mercedesler bu benim kendi görüşüm. Hem duygusal bir bağ kuramıyorum malesef yeni mercedes lerle o yüzden haklı oldugumu düşünüyorum yeni mercedesleri mercedes saymamakla.

tuner faruk
18-07-2013, 01:47
@Fascination

Sonuna kadar katılıyorum :)

Yigit-Y
18-07-2013, 01:50
mercedes demek motor milyon km yapar demekti.şimdi taksicilere sormak gerek olucak.

hayırlı olsun BMW smg III 2.0 dizellere primin kralını yapar artık

cookies
18-07-2013, 01:57
Citan'a bindiğimde kangoo'dan daha kalitesiz hissiyatı vermişti.. Bilemiyorum o an mı yanıldım ama Mercedes eksen kayması yaşıyor mecburi olarak..

fore
18-07-2013, 02:07
Yadırgadığım nokta, otomotiv sektöründe yeniliğiyle neyin nasıl yapılacağını belirleyen Mercedes'in dönüp Renault'dan motor alması... Ar-ge masrafı vs kaçmak mantıklı olabilir belki.

Aklıma Ford motoru kullanan X-type geldi birden...

Onurkk06
18-07-2013, 03:34
Gerçek mercedesler falan filan hikaye bence bakarsan bağ bakmazsan dağ olur ha illa ki lüks sınıfdaki bir araçla orta sınıf bir aracın kalitesi bir olmaz olay km de bitiyosa 700 bin 800 bini bitirmiş bilmem kaçtane albea var ona kaldıysak

b.ustaoglu
18-07-2013, 08:03
türkiyede bile 800-900bin kmde renault fiat vb. marka araçlar var. bence, km işi tamamen şans ve bakım ile alakalı. kalite ve verimlikil ayrı bişey ama bakarsan her araç çok rahat sorunsuzca gider.

efe_
18-07-2013, 08:12
Kim ne derse desin bomba gibi girecek piyasaya yorumlar çok erken ve biraz önyargıyla gelmiş

utkunoa
18-07-2013, 09:20
800-900bin dediğiniz albealarla 800-900 bindeki mercedeslerin motorda yürürde değişen parçalarını karşılaştırın bakalım hangisinde ne değişmiş, utanmasanız şu an albea e serisinden daha kaliteli yazcaksınız komik olmayın

63owen63
18-07-2013, 09:25
Bir söz var hiç şaşmaz. ' Old is cool ' .

ceyhun737
18-07-2013, 09:37
800-900bin dediğiniz albealarla 800-900 bindeki mercedeslerin motorda yürürde değişen parçalarını karşılaştırın bakalım hangisinde ne değişmiş, utanmasanız şu an albea e serisinden daha kaliteli yazcaksınız komik olmayın

Kesinlikle albea sözü geciyor ya :)

onursumer
18-07-2013, 09:42
1.6 dci tam rent a car işi olmuş ya ortalık dolup taşıcak bu e ler ile :)

ama ticaret olarak bakıldığında çok mantıklı buldum c kasada yakalanan satış başarısını e kasayada taşıyıp pazar payını yükseltmeyi planlıyorlar buyuk ihtimalle

C coupe ye 1.6 dizel otomatik koysalar düşünebilirm açıkcası :)

ERK_RS
18-07-2013, 10:20
ya beyler güzel güzel anlatıyorsunuz evet sizlere katılmıyor değilim;
eski mercedesler yok artık.. eski kaliteli araçlar hiç bir markada yok artık.

ama görüyorsunuz bmw de 5 serisinde 1.6 ya geçiyor..
S serisine 2.0 motor var..
volvo s80 de 1.6 kullanıyor..

amerikan araç apzarına bakın;
butun v8ler v6 ya dönüyor.
3.0 v6 lar 2.0 a dönüyor,
2.0 motorlar 1.8 lere dönüyor.

çağın gerektirdiği bu, firmaların piyasalarda tutunabilmesi için yapması gereken bu.

bizim isteklerimiz bunlar olmayabilir ama olması gereken bu.

HaKo
18-07-2013, 10:34
Evet eski mercedesler , bmw ler arabalar yok artık ama şunu göz önünde bulundurmak lazım, adamlar çağa ayak uyduruyorlar , şu an tüm alanlarda üretim şu şekilde yapılıyor ; ömürlük kalite değil , kabul görür makul kalite. Günümüzde yeni çıkan hiç bir şeyin bir kaç sene sonra değeri kalmadığı ve çılgın bir tüketim olduğu için üreticiler kabul görür kaliteyle daha makul fiyatı birleştirerek daha çok kullanıcıya hitap edebiliyor. Aracı veya herhangi mamulu çok kaliteli yapıp yılların eskitememesi modası artık geçti , insanlarda artık bunu istemiyor, aldığı mamulu bugün işimi görsün , nasıl olsa yarın yenisi çıkar bitane daha alırım diyor. Otomobil endüstrisi de artık bu akıma ayak uydurmuş durumda. Şimdi burda oturup eski kalite yok nerde o eski arabalar deyip oturup o tarz araçlar yapmalarını beklemek fazla iyimser olur.

b.ustaoglu
18-07-2013, 10:39
benzinli e180 hızlanma testi.

3.vitese geçerken biraz sıkıntı var gibi. hatta şanzıman komple sıkıntılı gibi :)

gjA96oZm_Vo

Yeni Mercedes-Benz E180 test (0-100 km/h, 100-0 km/h) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=gjA96oZm_Vo)

dizeli bakalım nasıl bi performans sergileyecek...

cosekar
18-07-2013, 14:38
1,6 dci motoru Mercedes'e koymak ne kadar prestijli olur bilmem ama geçen sene bizde Infinity fx30d vardı, motoru renault-nissan ortaklğıydı, ve gayet başarılıydı, gidişi iyiydi, twinturbo 306hp x6 dizelin 180 km'ye kadar yarım boy gerisinde geliyordu, ve yakıt 11.2 lt ortalaması vardı...
Sonuc olarak, Renault dizelde iyi iş cikarıyor.

cosekar
18-07-2013, 14:40
Evet eski mercedesler , bmw ler arabalar yok artık ama şunu göz önünde bulundurmak lazım, adamlar çağa ayak uyduruyorlar , şu an tüm alanlarda üretim şu şekilde yapılıyor ; ömürlük kalite değil , kabul görür makul kalite. Günümüzde yeni çıkan hiç bir şeyin bir kaç sene sonra değeri kalmadığı ve çılgın bir tüketim olduğu için üreticiler kabul görür kaliteyle daha makul fiyatı birleştirerek daha çok kullanıcıya hitap edebiliyor. Aracı veya herhangi mamulu çok kaliteli yapıp yılların eskitememesi modası artık geçti , insanlarda artık bunu istemiyor, aldığı mamulu bugün işimi görsün , nasıl olsa yarın yenisi çıkar bitane daha alırım diyor. Otomobil endüstrisi de artık bu akıma ayak uydurmuş durumda. Şimdi burda oturup eski kalite yok nerde o eski arabalar deyip oturup o tarz araçlar yapmalarını beklemek fazla iyimser olur.

+1 kesinlikle katılıyorum...

RSBurak
18-07-2013, 14:47
piyasanın ilacı mercedes görünümlü renolar :) araç satmak için değilde müşterilerine değer verdiğini hissetirmek için araç üreten firmaların araçlarını kullanmaya devam her ne kadar ülkemiz şartlarında zor olsada :)

HaKo
18-07-2013, 14:56
piyasanın ilacı mercedes görünümlü renolar :) araç satmak için değilde müşterilerine değer verdiğini hissetirmek için araç üreten firmaların araçlarını kullanmaya devam her ne kadar ülkemiz şartlarında zor olsada :)

hangi markalar bunlar mesela ?

RSBurak
18-07-2013, 15:38
hangi markalar bunlar mesela ?
tartışma ortamı olsun diye söylemedim.tercih meselesidir.bende isterim kız gibi bir mercedesim olsun ama her şeyiyle mercedes olsun.illa hangi markalar derseniz boxer olacak diye hala 2000cc 150 hp arabayı piyasaya süren subaru derim.tercih meselesidir otomobil hakkında bilgim yok ancak bana bu müşterisine değer verdiğini hissettiriyor.

HaKo
18-07-2013, 15:48
tartışma ortamı olsun diye söylemedim.tercih meselesidir.bende isterim kız gibi bir mercedesim olsun ama her şeyiyle mercedes olsun.illa hangi markalar derseniz boxer olacak diye hala 2000cc 150 hp arabayı piyasaya süren subaru derim.tercih meselesidir otomobil hakkında bilgim yok ancak bana bu müşterisine değer verdiğini hissettiriyor.

tartışma olsun diye sormadım merak ettim hangi markayı böyle gördüğünü.

darkmoon
18-07-2013, 15:57
konuyu okudumda en son yazımdan itibaren zaten arabadan anlıyan herkes eski mercedeslerin kalite ve dayanıklılık uzun ömürlülüklerine bir şey demiyor kabul ediyor sanırım..

yenilerde oluşucak sıkıntılarda belli bunuda az çok herkes anlıyordur hakanında dediği bir yandan çok doğru devir artık bir malı al kaliteli olsun yıllarcana kullan çocuğuna evladiyelik kalsın devri değil tam aksine al kullan çöpe at yenisini al devri..

çağın getirdiği bu ne yazık ki.. eskiler değerlidir zaten eski op orjinal mercedesler bugün hala sıfır yerli araba paralarına satılıyorlar bu bile ne kadar değerli olduklarının kanıtı.. yeşil op orjinal teybine kadar 560 sec geçen ekimde 27 bin tl ye satıldı..

mercedesin bu ufak hacimdeki atakları belki hızlı oldu hazmedemedi insanlar onlarda haklı neticede bmw nin 5.18 denemeleri olmuşdu 3 kasada zaten 1.6 sı vardı bmw de insanlar şaşırmadı hatta bmw 1.4 çıakrtsa gene şaşırmaz insanlar ama mercedes de benim bildiğim daha 10 sene öncesine kadar a kasa dışında 1.6 motor bile bünyesinde yokdu hiç bir kasasında..

neyse kısaca bence.. "old is always better"

FATİH
18-07-2013, 17:53
Evet eski mercedes'ler, bmw' ler, arabalar yok artık ama şunu göz önünde bulundurmak lazım: adamlar çağa ayak uyduruyorlar. şu an tüm alanlarda üretim şu şekilde yapılıyor; ömürlük kalite değil, kabul görür makul kalite. Günümüzde yeni çıkan hiç bir şeyin bir kaç sene sonra değeri kalmadığı ve çılgın bir tüketim olduğu için üreticiler kabul görür kaliteyle daha makul fiyatı birleştirerek daha çok kullanıcıya hitap edebiliyor. Aracı veya herhangi mamulu çok kaliteli yapıp yılların eskitememesi modası artık geçti. insanlarda artık bunu istemiyor, aldığı mamulu bugün işimi görsün; nasıl olsa yarın yenisi çıkar bitane daha alırım diyor. Otomobil endüstrisi de artık bu akıma ayak uydurmuş durumda. Şimdi burda oturup eski kalite yok nerde o eski arabalar deyip oturup o tarz araçlar yapmalarını beklemek fazla iyimser olur.
bu yoruma harbiden katıldım. ;)

biraz fazla abarttık yok prestijdi, yok taş gibi kaliteydi falan... devir değişti arkadaşlar. kullan-at-yenile mantığı var piyasada. kimse eskisi gibi bi aracı 10 sene kullanayım demiyor ve 5. senesi bitmeden satıp yeni kasasını alıyor. e premium markalar da bi aracı 10 sene adam akıllı idare edecek malzeme ve işçiliği sunuyolar zaten. mercedes kendisi değişmedi; zaman, insanlık ve beklentiler mercedes'i değiştirdi. bmw'yi de, jaguar'ı da, volvo'yu da, taa amerikan'ları da... alışmamız gerekecek.

darkmoon
18-07-2013, 18:25
aynen kullan at tarzı aracın üstünede eskisi gibi ömürlük yapalım evladiyelik yapalım mantığında titriyceklerini o kalitede yapıcaklarını sanmam zaten kullanılıp atılıcaksa o ömür ayarında bir kalite kullanırlar ömrü bittimi aracın zaten malzemelerde artık değişimi akarı kokarı artar..
eski mercedeslerde en azından bunlar yok..

ceyhun737
18-07-2013, 18:45
1,6 dci motoru Mercedes'e koymak ne kadar prestijli olur bilmem ama geçen sene bizde Infinity fx30d vardı, motoru renault-nissan ortaklğıydı, ve gayet başarılıydı, gidişi iyiydi, twinturbo 306hp x6 dizelin 180 km'ye kadar yarım boy gerisinde geliyordu, ve yakıt 11.2 lt ortalaması vardı...
Sonuc olarak, Renault dizelde iyi iş cikarıyor.

Kesinlikle öyle renault hiç de bu konuda küçümsenicek bir marka değil bizde de şu anda fx30ds var çok başarılı bir motor tüketim konusunda değerler bizde biraz daha aşağıda şu anda. Mercedes ar-ge çalışmalarına daha fazla para harcamamak için renault ile iş birliğine girdi değil mi?

cabrioleter
18-07-2013, 23:30
Kesinlikle öyle renault hiç de bu konuda küçümsenicek bir marka değil bizde de şu anda fx30ds var çok başarılı bir motor tüketim konusunda değerler bizde biraz daha aşağıda şu anda. Mercedes ar-ge çalışmalarına daha fazla para harcamamak için renault ile iş birliğine girdi değil mi?

aynen öyle. çünkü şu an sınıfının en güçlü motorlarından birisi 1.6 dci. mercedes üretse bile bu güçleri yakalayabilecek miydi muamma çünkü herkes 1.6 dci daki komplike ve özel mühendislikten bahsediyor piyasada muadillerinden çok farklı bildiğim kadarıyla..

aynı şeyi ticaride de yaptılar. ilerleyen yıllarda ise bir türlü istediği başarıyı üst segmentte yakalayamayan renault yine mercedes ile ortak çalışıp üst segment araç üretecek diye biliyorum bu sefer de mercedes renaulta destek verecek..

Remon
19-07-2013, 00:51
Ford 1.0 L ecoboost daha iyi olmazmıydı acaba diye düşünmedim değil :D

b.ustaoglu
19-07-2013, 09:48
aynen öyle. çünkü şu an sınıfının en güçlü motorlarından birisi 1.6 dci. mercedes üretse bile bu güçleri yakalayabilecek miydi muamma çünkü herkes 1.6 dci daki komplike ve özel mühendislikten bahsediyor piyasada muadillerinden çok farklı bildiğim kadarıyla..

aynı şeyi ticaride de yaptılar. ilerleyen yıllarda ise bir türlü istediği başarıyı üst segmentte yakalayamayan renault yine mercedes ile ortak çalışıp üst segment araç üretecek diye biliyorum bu sefer de mercedes renaulta destek verecek..

bence de bu işten en karlı çıkıcak renault gibi gözüküyor. türkiyede ki kötü imajını (bence öyle bişey yok ama :) ) silip atıcak.

efe_
19-07-2013, 10:11
Türkiyedeki röno imajını silmek zor ama şunu anlamıyorum mesela ford,toyota binip de röno arabamı demek mesela :) Çünkü premium markalar hariç hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynı.
Rönoyu batıran TR'de ürettiği araçlardan çalmasıdır başka sebep göremiyorum.

aslan
22-07-2013, 08:34
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/1277612/E5FAD414A94E4AB1B4248C83712485A0.jpg

ERK_RS
22-07-2013, 09:38
fotoğrafta almamız gereken bir mesaj mı var?

aslan
22-07-2013, 09:43
fotoğrafta almamız gereken bir mesaj mı var?

Yoo e serisi statıon wagon'u bu aracın

ERK_RS
22-07-2013, 10:29
Yoo e serisi statıon wagon'u bu aracın

fotoğrafını koyduğunuz makyajsız olan. yani eskidi artık.

konuda bahsi gecen araç 2013 model makyajlı olanlar. onü ledli tek far olanlar.

http://i2.mirror.co.uk/incoming/article1724300.ece/ALTERNATES/s615/I130219_103927_671208224-1724300.jpg

Burak K.
23-07-2013, 00:42
İyi hos 1.6 dizel vergi falan az da 150-160 gibi rakamlardan bahsediliyor manuel vites olmasi satislari etkileyecektir bence sonucta cogu insan o kadar para veriyorum vitesle debriyajla mi ugrasacagim diye dusunuyor ek olarak yolda giderken 1.6 dizel E serisiyle yeni BMW 3.20 dizelin arkasindan yetisememek komik olur diye dusunuyorum bana gore Mercedes 2.2 dizel yerine 2.0 dizel getirseydi ve bi alt vergi dilimine dahil olsaydi daha iyi olurdu diye dusunuyorum biz de arac alma arefesindeyiz Mercedes E serisinin 2.2 motorunun vergi olayi yuzunden A6 ve 5.20 dizellere yoneldik.

bilalMW
23-07-2013, 01:39
o değil de mercedes önde 4 lü farı bozmayacaktı kocaman farı koydu 4 farın asaleti verdiği hissiyatı kaybetti bence.

FATİH
23-07-2013, 10:19
o değil de mercedes önde 4'lü farı bozmayacaktı. kocaman farı koydu; 4 farın asaleti, verdiği hissiyatı kaybetti bence.
aynen. ;) artı olarak panjura o yıldızı almayacaktı, iyice dibe indi e klasse.

Dragger
23-07-2013, 10:49
Valla herşey iyi güzel de o kangooya gidip mercedesin yıldızını koydular ya, bende bitti olay :D

b.ustaoglu
23-07-2013, 17:19
dün gazete de konusu vardı bmw ve mercedesin. bu konu tam olarak. orda köşe yazarı da aslında güzel bir konuya değinmiş. şimdi adam 1.6 mercedes alıcak 150bine iyi güzel vergisi filan düşük ama durumu mercedes almaya müsait olmayan adam gibi 1.6 veya daha düşük hacimli bir araç alıyor. şimdi burda motorlara bakarsak herşey adil ancak araçlara baktığımızda eşitsizlik var.ben gittim örn 1.5 dizel clio aldım. neden mercedese binen adam benimle aynı vergiyi ödesin onun daha fazla ödemesi lazım. ben ondan daha mı zenginim ki 30-40binlik arabaya onun kadar vergi ödüyorum...

aslında vergi sisteminin tamamen değimesi lazım. aynı örnek çoğu araç için söylenebilir.

darkmoon
23-07-2013, 18:48
ötv nin adaletli olması lazım ve artık kaba üstün körü hacim değerleri üstünden değil daha profesyönelce daha arabadan anlıyan uzman ehliyetli kişiler tarafından detaylandırılması lazım hacime göre ötv değil yakıta göre emisyon değerine göre ötv alsınlar 3.0 araç var 20 litre yakıyor şehir içi 3.0 araç var 6-7 litre yakıyor şehir içi.. keza 1.6 var 10-11 litre yakıyor şehir içi 1.6 var 5-6 yakıyor şehir içi..

lncdlt
23-07-2013, 19:50
emisyon sistemine gore duzenlenmeli vergi sistemi, luks yada degil ayrimina da gerek yok.

b.ustaoglu
23-07-2013, 21:04
emisyon sistemine gore duzenlenmeli vergi sistemi, luks yada degil ayrimina da gerek yok.

ben de yazdığıma baktım da lüks veya alt segment gibi bişey demek istemedim :) yani bir ferrari, lamborghini içinde geçerli aynı durum. fiyat olarak çok çok uçuk rakam olsalarda sadece motor hacmi büyük ama fiyat olarak uygun araçlarla aynı vergilere sahipler.

anlatabildim mi demek istediğim bilemedim :D

bu arada yeni e serisine 9g tronic şanzıman geliyomuş :D

serkanokan
23-07-2013, 21:42
Renault yetkili servisleri yakında kampanya yapar, Mercedeslerinizin periyodik bakımlarını Renaultlarla aynı fiyata yapıyoruz diye..

ulaş kelav
24-07-2013, 09:25
talep oranı bayağı yükselicek gibi duruyo

bond777
24-07-2013, 21:48
duz vites merc kullanicisini bozar gibi

ERK_RS
24-07-2013, 23:13
Ilk bi parti gelir; sonra cikacak zaten otomatigi.

bilalMW
24-07-2013, 23:20
konu dışı ama buraya yazayım dedim beyler CLA kotası bitti MB Türkiye'nin .. 2014'de sıra veriyorlar. :D

aynen. ;) artı olarak panjura o yıldızı almayacaktı, iyice dibe indi e klasse.

o konuda esnek sunuyor Mercedes sport pakette panjurda yıldız comfort pakette ise kaput üstünde. sport pakette egzozlar çok tatlı bir tasarımla ışıldarken comfort pakette egzoz ucları yok bile. :)

efe_
25-07-2013, 08:26
duz vites merc kullanicisini bozar gibi

Düz vites coupe 250 dizeller felan var takıntı tercih vs ne derseniz artık :)