PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üsküp/Makedonya

chiefkadir
20-07-2013, 01:53
Üsküp'e veya Prizrene Priştinaya o taraflara giden gelen arkadaşlar varmı ?
Önümüzdeki ay ailece Üsküp'e gitmeyi düşünüyoruz,nerde kalınır nereler gezilir,arabayla gidilir mi yorumları bekliyorum:)

başalp
20-07-2013, 07:59
Gitmedim ama çok güzel bir yer olduğundan bahsediyorlar, bende gitmeyi düşünüyorum...konunun takipçisiyim

free-hifi
20-07-2013, 09:43
bende takipçisiyim o köfteciyi gördüm televizyondan :D hasta oldum oruç başıma vurabilir fazla yemek detayına girmeyelim :D

BosphorusBoys
20-07-2013, 10:44
KADİR ABİ bilmiyorum baktın mı ama
baya iyi açıklamış arkadaş

GEZDİM - GÖRDÜM - YAZDIM: 72 Saatte Üsküp, Makedonya (http://www.gezdimania.com/2011/11/72-saatte-ukup-makedonya_22.html)

chiefkadir
20-07-2013, 10:55
Hüseyinim onu okumuştum eleman iyi anlatmış :)
Üsküp bizim anne tarafının memleketi özellikle onun görmesini istiyorum , bakalım ok yaydan çıktı.
Birde uzaktan akraba bulduk ordan ağustosun sonuna doğru gidiyorum :)

TGY
20-07-2013, 14:11
Uskupe gitmedm ama Pristinaya ve Prizrene gittim bence prizren cok daha guzel ozellikle tepelerdeki restaurantlar,tabiati harika,et seviyosaniz et mevsuzu zaten tartismasiz ve bunun yaninda cok ucuz.

corrado
20-07-2013, 15:25
Ben hep uskup hem prizreni begenmistim.pristina santiye alani gibiydi.eger vaktiniz olursa ohrid ve struga da listeye eklenebilir.
Ohri yolunda tetova(kalkandelende) alaca camii ve bektasi tekkesi var.oralarda ziyaret edilebilir.
Arac ile gitmek tercih meselesi ve fakat yunanistanida gececeginiz icin schengen ve diger evrak isleri olur.
Pegasus ta uctugu icin ucuz bilet mumkun ve fakat bayram doneminde giderseniz tuzlu olur biraz.en mantiklisi arac kiralamak ve cevreyi gezip araci teslim ettikten sonra 1_2 gunu uskube ayirmak.
Uskup un ortasindan vardar nehri gecer.bir taraf makedon ( daha gelismis ) diger taraf turk musluman arnavut tarafidir.her 2 tarafta da bir cok guzel cafe vardir ve cinsi latifeler :-)
Prizren tam bir osmanli sehridir bir cok eser ve tabiki besimi restaurant. Her cesit et kofte sosis burada denenmeli.bu kent turk kentidir herkes turkce konusur gibi.
Ohri golu vqrdir meshur.ve eski carsisi guzeldir.struga da ohriye yakin yine gol kenari bolca turkun yasadigi bir yer.
Aksam benim gezimin fotograflarini paylasirim.
Baska sorun olursa seve seve cevaplarim.
Simdiden yolun acik olsun kadir :-)

DERAN_TUYNER
20-07-2013, 16:09
Benim annem de Ohrili seneye nasipse bizde gideceğiz gerçi valide her sene gidiyor o yuzden biz sıkıntı çekmeyiz :) su anda cindeyim yoksa valideye sorar sana yardımcı olurdum kardeşim kusura bakma

corrado
20-07-2013, 18:30
benim balkanlar ezimin fotoğrafları.fikir vermesi aısından.

balkanlar (http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=63669.0)

chiefkadir
20-07-2013, 23:26
Ben hep uskup hem prizreni begenmistim.pristina santiye alani gibiydi.eger vaktiniz olursa ohrid ve struga da listeye eklenebilir.
Ohri yolunda tetova(kalkandelende) alaca camii ve bektasi tekkesi var.oralarda ziyaret edilebilir.
Arac ile gitmek tercih meselesi ve fakat yunanistanida gececeginiz icin schengen ve diger evrak isleri olur.
Pegasus ta uctugu icin ucuz bilet mumkun ve fakat bayram doneminde giderseniz tuzlu olur biraz.en mantiklisi arac kiralamak ve cevreyi gezip araci teslim ettikten sonra 1_2 gunu uskube ayirmak.
Uskup un ortasindan vardar nehri gecer.bir taraf makedon ( daha gelismis ) diger taraf turk musluman arnavut tarafidir.her 2 tarafta da bir cok guzel cafe vardir ve cinsi latifeler :-)
Prizren tam bir osmanli sehridir bir cok eser ve tabiki besimi restaurant. Her cesit et kofte sosis burada denenmeli.bu kent turk kentidir herkes turkce konusur gibi.
Ohri golu vqrdir meshur.ve eski carsisi guzeldir.struga da ohriye yakin yine gol kenari bolca turkun yasadigi bir yer.
Aksam benim gezimin fotograflarini paylasirim.
Baska sorun olursa seve seve cevaplarim.
Simdiden yolun acik olsun kadir :-)Kanka pasaportlarımız Yeşil:D uyarılarını dikkate alıcam:icon_tup:

Redbull
20-07-2013, 23:57
Kadir'im muhtemelen o tarihlerde bende orada olacağım benim de baba memleketi priştina bizde ailece gidip bir hafta gezeceğiz konuşalım.
Bu arada giden arkadaşların yönlendirmelerini dikkate alıyorum.

chiefkadir
21-07-2013, 00:26
Kadir'im muhtemelen o tarihlerde bende orada olacağım benim de baba memleketi priştina bizde ailece gidip bir hafta gezeceğiz konuşalım.
Bu arada giden arkadaşların yönlendirmelerini dikkate alıyorum.Tamam Engincim cumaya istanbuldayız erkutla ataşehirde olursan konuşuruz,benim rahmetli dede üsküplü anneanne Niş'li :)