PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çiğ köfte dükkanı açmak ?

Onur Fatih
01-08-2013, 16:25
Çiğ köfte sektörü günümüzde baya tercih ediliyor bizim burda bile 80 bin nufuslu yerde 10-12 tane bayii var sadece bu işi yapan. Tabi 3-4 sene içinde türedi bunlar. bende diyorum ki sakarya-hendek tarafında bi bayiilik alsam yanına da ufak scooter evlere servis için .
Pişman olur muyum toplamda 10-15 bin sermaye lazım ya batarız ya çıkarız bi serüven olur diyorum ailem de karşı çıkmıyor
iyi bir markadan bayiilik almayı düşünüyorum elim yatkındır dükkanın başında kendim durucam titizliğe güler yüze çok önem veririm.
Ben bile hafta en az 2 öğün çiğ köfte yiyorum son 2 senedir
Gereksiz mi olur sizce? çevresinde yapan,eden çalışan yok mu bu sektörde ?

hddsheriff
01-08-2013, 16:28
Sakarya'da adım başı çiğköfteci var hatta sait ustamı öyle bir adı olan adam dağa taşa çiğköfte bayiliği verip olayı bitirmiş.

arm
01-08-2013, 16:29
10-15 bin sermaye bana az geldi biraz gerçekçi olmak gerekirse daha fazla gerekir sadece açmakla bitmiyor çünkü

SekoLive
01-08-2013, 16:30
ankaradan bi arkadaş böyle bi konu acmstı bulabilrsen bayağa fikir vardı

HaKo
01-08-2013, 16:30
O bir semtte gördüğün 10-12 tane bayinin hepsi kan ağlıyor hiçbiri doğru dürüst para kazanmıyor.

Eğer açacağın yerde çiğköfteci yok veya 1-2 tane falansa para kazanırsın.

hddsheriff
01-08-2013, 16:34
Sakarya'da kampüse yakın yada caddede makarnacı aç :)

aslan
01-08-2013, 16:39
Bu yaşta kendine yazık etme yapma dur bak daha gençsin ne izin günün olur ne birşey sıkılırsın hiç buluşma bence

Onur Fatih
01-08-2013, 16:40
10-15 bin sermaye bana az geldi biraz gerçekçi olmak gerekirse daha fazla gerekir sadece açmakla bitmiyor çünkü
Yeterli olur bence çünkü firma sana belli bir miktar promosyon olarak gönderiyor ürünleri bi masrafta yok dekorasyona gider gidecek olan

ankaradan bi arkadaş böyle bi konu acmstı bulabilrsen bayağa fikir vardı
Malesef bulamadım

O bir semtte gördüğün 10-12 tane bayinin hepsi kan ağlıyor hiçbiri doğru dürüst para kazanmıyor.

Eğer açacağın yerde çiğköfteci yok veya 1-2 tane falansa para kazanırsın.
Bilgim yok bizim burda 10 taneden fazla var hepside memnun halinden hepsinden alıyorum fikir edinmek amaçlı :D

Çiğ köfte yanında makarna olmaz mı veya midye dolma falan??

tool
01-08-2013, 16:44

Bardak makarna?

driftboy
01-08-2013, 16:47

o işi ben yapıcam inşallah :D

hddsheriff
01-08-2013, 17:02
Bardak makarna?

Aynen bardak kağıt tabak vs. Patates kızartması da olur sırada satar

mr.korhan
01-08-2013, 17:05
Çiğköfte dükkanımız var, 10-15 fazla bile işi bildikten sonra ;) max 8-9 diyorum.

driftboy
01-08-2013, 17:40
Aynen bardak kağıt tabak vs. Patates kızartması da olur sırada satar

bardakta makarna serdivanda satar, patates kızartmasıda olabilir güzel fikir.

mert_can 41
01-08-2013, 18:00
Bence de hiç bulaşmayın genç yaşta bende annem yüzünden kırtasiyeye bulaştım geçen yıl sadece pazar günü tatilim olur işi oturtana kadar hep sinir hep stres güler yüzlü olmakla bitmiyor biri illah sizi çileden çıkartabiliyorlar muhasebecisi var kimi zaman kazandığınızı olduğu gib ona verirsiniz yok ben bunları göze alıyorum derseniz de fazla bulunmayan yerlere liseye yakın yerlere bakın oralarda daha çok iş olur biz lisede hep öğle aralarında alırdık :)bir de çiğ köfte yapmayı biliyomusunuz bilmiyorsanız ustanın maaşı var,vergiler,muhasebeci,malzeme,eletirik falan bunları da hesaplayıp girin biz zamanında sadece kar'a odaklanarak açtık çok sıkıntı çektik

XoR
01-08-2013, 18:04
Avrupada özellikle Hollanda ve Belçikada bu şekilde patates satışı çok yaygın ve popüler. Bardağada gerek yok direkt bizim burda lokantalarda elleri kurulama amaçlı astığımız adi kağıtlara sarıp veriyolar :) Ama tadı enfessssss :D

http://2.bp.blogspot.com/_Qt19NwlJjlg/TQxcr02wzNI/AAAAAAAASI8/PdyBP1uJ9F4/s400/20101027_1949-Pommes-Frites_Authentic-Belgian-Fries-with-Frite-Sauce-traditional-European-mayo-%2528%25244.50-regular-size%2529.jpg

cookies
01-08-2013, 18:08
Çiğ köftenin ekmeği yendi bitti.. Yerleşik olanlar kazanıyor olabilir ama başka yeni aperatifler lazım.. Biraz inovatiflik gerekiyor çiğ köfte aşağı çiğ köfte yukarı.. Her yerin çiğ köfteci olması para kazandığından değil en az sermaye ile günü kurtardığından mütevellit.. Tabi birazda okul çıkışına patsocu açıp parayı kırma yaşlarında doğal bu girişimler.. Xor'un örneklediği gibi değişiklikler şart.. Başarı için biraz risk lütfen..

Onur Fatih
01-08-2013, 19:34
Çiğköfte dükkanımız var, 10-15 fazla bile işi bildikten sonra ;) max 8-9 diyorum.

Peki nasıl değer mi bu işi yapmayı kimin bayiiliğini aldınız?

Volkann
01-08-2013, 20:07
ufacık sapancada 12 13 tane çiğköfte dükkanı var ilk açan 1 2 dükkan kazanıyor diğerleri sürekli açıp kapıyorlar.çiğköfte dışında patso,makarna güzel fikir , bendende size bir fikir olsun Islak hamburger yeni trend :)

A.Cem
01-08-2013, 20:13
Şans işi ya, burdan ne desek boş. Deneyip görmen lazım. Ama mutlaka alternatif birşeyler yap makarna gibi, nohut pilav olabilir, aklıma ilk gelenler. Üniversite etrafında olmak çok iyi fikir, bunu değerlendirmelisin.

Çiğköfteci Ahmet Aybak'ın ortağı bir akrabam olur. Niyetin ciddiyse görüşmeni sağlayabilirim.

ERY98
01-08-2013, 20:30
Valla kardeşim, kuzenim floryada osesten bayilik alıp açtı, tabi açarken cepte para yoktu, bankadan falan kredi çekti, lokasyon hatası vs vs öyle böyle derken 40 milyar içeriye girerek kapadı dükkanı.. anlıcağın serüveni kontrollü bi şekilde devam ettirde kuzen gibi olmasın sonun, hakkında hayırlısı olsun inşallah Allah utandırmazda kazanırsın bol bol :)

ARZ1
01-08-2013, 20:38
Bu aralar bekleyin ,haberlerde çiğköftenin icindeki bi kaç katkısal maddenin cıkarıldıgı bundan sonrada böyle üretim yapılcagı söylendi.Çigköfteninde tadında bi değişme olmuş buda pazarlamadaki gücünü düşürebilceği düşünülüyor

Onur Fatih
01-08-2013, 20:41
Şans işi ya, burdan ne desek boş. Deneyip görmen lazım. Ama mutlaka alternatif birşeyler yap makarna gibi, nohut pilav olabilir, aklıma ilk gelenler. Üniversite etrafında olmak çok iyi fikir, bunu değerlendirmelisin.

Çiğköfteci Ahmet Aybak'ın ortağı bir akrabam olur. Niyetin ciddiyse görüşmeni sağlayabilirim.
Çok sağolun dediğim gibi şimdilik bir fikir hendeğe daha gitmedim ailem oraya taşınıyor pazartesi gidicez oralara bakalım gidip göreyim bi

Valla kardeşim, kuzenim floryada osesten bayilik alıp açtı, tabi açarken cepte para yoktu, bankadan falan kredi çekti, lokasyon hatası vs vs öyle böyle derken 40 milyar içeriye girerek kapadı dükkanı.. anlıcağın serüveni kontrollü bi şekilde devam ettirde kuzen gibi olmasın sonun, hakkında hayırlısı olsun inşallah Allah utandırmazda kazanırsın bol bol :)
Sonu iyi olmamış inş ilerde bahtı güzel olur bundan sonra bahsettiğiniz arkadaşın :)
iyi dilekler için tşkler

ufacık sapancada 12 13 tane çiğköfte dükkanı var ilk açan 1 2 dükkan kazanıyor diğerleri sürekli açıp kapıyorlar.çiğköfte dışında patso,makarna güzel fikir , bendende size bir fikir olsun Islak hamburger yeni trend :)
Yeni duydum ıslak hamburgeri
diyorum ki bi yerlerden başlamak lazım bi yerde memur falan olmaya hiç niyetim yok birilerinin emrinde altı olmaya sırf bu yüzden astsubaylığa kazandığım halde gitmedim geçen sene de kazandım bu sene de kazandım sağlık raporuna kadar aldım istemediğimden mi nedir o kadar adam arasından seçilip geldim ama hiç gidesim yok şimdilik

Onur Fatih
01-08-2013, 20:42
Bu aralar bekleyin ,haberlerde çiğköftenin icindeki bi kaç katkısal maddenin cıkarıldıgı bundan sonrada böyle üretim yapılcagı söylendi.Çigköfteninde tadında bi değişme olmuş buda pazarlamadaki gücünü düşürebilceği düşünülüyor

Az önce gördüm bende o haberi ketçap varmış hatta içinde

coastguard
01-08-2013, 21:28
Sakaryada bu işten gerçek anlamda para kazanan 2-3 kişi var gerçek anlamda gördüğüm.
Sakaryalı sait usta'dan başkasını yemiyor komagene tatlıses vs adapazarında tutmaz.

Yukarıda'da dendiği gibi bu işin ekmeği gerçekten yendi. Sadece benim çevremde 2 kişi açıp kapattılar, artık farklı sektörler aramalısın .

Yaşın daha genç eğer gerçekten ticaret yapmak istiyorsan farklı şeyler ara daha küçük başla

Madem böyle merakın var iş hayatına küçük sermayeli
12-15 eylül cnr expo center'da bayilik fuarı var git bi gör kafana yatanları çiğ köfte,mısır tarzı bir sürü iş fikri illa almak zorunda değilsin en azından fikir olur kafanda

yesil
01-08-2013, 21:39
adapazarında adım başı sait usta var, lezzeti diğerlerine göre daha iyi. bakkala, pastaneye, kuruyemişçiye, heryere bayilik vermiş. Herkes dükanının kenarında köşesinde sait ustanın çiğ köftesini satıyor. Sen konseptini başka bir işe göre planla. makarnacı olur pilavcı olur vs, çiğ köftede satmak istersen sait ustanın tezgahını kenara kurarsın zaten.

mr.korhan
01-08-2013, 22:20
Bizde ziyafet cigkoftenin bayiligi var, sait bayilik verirken mahal gozetmez , onun mantigi kim daha iyiyse o kazansin mantigidir, kimine gore dogru kimine gore yanlis bir yonetim orasi tartisilir, fakat her kose basinda olma sebebi budur. Bana gore yanlis cunki adam yatirim yapiyor senin kofteni satiyor , biraz onu kollamak zorundasin.hemen dibine bayilik vermektense..
Gelelim maliyete yukardada yazmistim en fazla 8-9 lira maliyetle acarsin, guzel kari olan bir is ama muhit ve cevre cok onemli, ya carsiya cikan veya carsida olan bir yer olacak(carsi donusu yola acilmaz dukkan) yada okul devlet daireleri vs olan mekana acilacak, yaz donemi cok is olmaz. Kisim daha aktif olursun. Maliyet hesabini guzel yapip isletmeyide siki tutarsan parani kazanirsin.

bilalMW
01-08-2013, 22:27
Avrupada özellikle Hollanda ve Belçikada bu şekilde patates satışı çok yaygın ve popüler. Bardağada gerek yok direkt bizim burda lokantalarda elleri kurulama amaçlı astığımız adi kağıtlara sarıp veriyolar :) Ama tadı enfessssss :D

http://2.bp.blogspot.com/_Qt19NwlJjlg/TQxcr02wzNI/AAAAAAAASI8/PdyBP1uJ9F4/s400/20101027_1949-Pommes-Frites_Authentic-Belgian-Fries-with-Frite-Sauce-traditional-European-mayo-%2528%25244.50-regular-size%2529.jpg

bu fikirde iyiymiş ama dükkanı sadece bu işe bağlamak risk içerikli olur gibi.

5 lira parfüm işi var ondan yoksa bölgede güzel kazancı olur. benim kafamı parfümeri kaşındırıyor. :D

lnd_samet
01-08-2013, 22:29
komageneye bakın bence- yan dükkanımda var bayiisi-- bulundugu ilçeye tek kişiye verir-- seni başka firmaya kırdırmaz-- ellerinde farklı ürünler var.
mesela bu hafta tosta başladılar tost satıyorlar-
hazır menemen+ tursu suyu+ tatlı vs vs gibi ürünleri var yelpazesi daha geniş ve lezzetini her begeniyor gördüğüm.

TigeR
01-08-2013, 22:54
sadece çiğköfte değilde üniversite de nohut pilav+çiğköfte veya ucuz açık parfüm bunlar tutar bayağı

sedat s
01-08-2013, 23:49
daha farklı bıseylere yonelsen bence ıyı olur gazete veya sahıbınden tarzı sıtelerdekı devren iş yerı ılanlarının buyuk cogunlugu cıg kofte bayısı. ınce eleyıp sık dokumak lazım

Onur Fatih
02-08-2013, 15:24
Anladım büyük çoğunluk tutmaz diyor sankii..

maxpower
02-08-2013, 16:42
hocam bu sektöre çok geç kalmışsınız

bence de farklı iş bakın, eski popüleritesi yok

Kahn23
02-08-2013, 16:47
Tatlıses parayı çiğ köfteden vurdu! - haber, Son dakika, fla? haber, en son haber | MuhalifGazete.com (http://www.muhalifgazete.com/haber/74194/tatlises-parayi-cig-kofteden-vurdu.html)

5 bin 900 TL Franchising bedeli

arifozcelik
31-08-2013, 10:25
kardeşim bende hendek'deyim yaklaşık 8-9 yıldır burdayım merkezde çiğ köfteci alabildiğine yenimahallede yanılmıyorsam 2 tane var handek---maya evleri civarında bir tane çiğ köfteci var geriye kalıyor hgm civarı orda da o iş zor olur, ben hendek'e geldiğimden beri burda ne yapılır diye düşünüyorum senin dediğin gibi ufak 10-15bin lira sermayeyle ilk başlarda çiğköfte konusu benim hiç aklıma gelmemişti 9 yıl önce böyle birşey olur deselerdi gülerdim ama oldu???

ben hep daha büyük düşünmüşüm hep aklımda bowling salonu yok diyordum veya gokart pisti hayal ediyordum zamanında az parayla büyük hayal kurmuşum aslında paran kadar hayal kurmak lazımmış ama organize sanayide büfe tarzı birşeyler yapılabilir geçen hafta adapazarında organize sanayi civarında eğitimdeydik koskoca sanayide tek bir büfe var ızgara-köfte ekmek falanda yapıyor ben iki günde oraya yaklaşık 50tl bıraktım hendek organizede de neden olmasın, bir dünya fabrika var fabrikadaki yemeği beyenmeyen personel köfte ekmek yemeğe gelir kolaydı çaydı v.s. yazın dondurmada iyi gider sigara mutlaka olmalı ve en azından gece 1-2 ye kadar açık tutmalasın tabiki

fdoganb
31-08-2013, 10:38
Simit sarayı tarzı bir yer açabilirsiniz. Birkaç kurumsal firma var. Ya da altyapısını hazırlayıp kendi markanızla satarsınız. Çay satıp parayı kırarsanız. Ama daha fazla sermaye isteyecektir tahminimce

Onur Fatih
11-02-2014, 20:21
Konuyu açalı çok olmamış :)
Komagene bayiliği aldım yaklaşık 2-3 aydır işletiyorum. 10 - 15 bin sermaye dedik ama nerdeyse bi polo gti parası harcadım ufak bi scooter var evlere servis yapıyorum eleman var bi tane de. Hem dersler hem dükkan beni yoruyor göründüğü kadar kolay bi iş değil. Takip etmem gereken çok şey var şimdilik. Pişman olmadım hiç ama gezmeyi tozmayı unuttum. :)
Sabah 11 de dükkana geliyorum gece 12 - 1 de kapatıyorum dükkanı. Komagene den aldığım için ürünler diğer bayilere göre biraz pahalıya geliyor bana ama tutunmak için fiyatlarım diğer markalarla aynı. dürüm ayran 3 lira. Yurtlardan çok sipariş geliyor özellikle.
Marka olduğu için gelenler var bu checkid in olayı var öğrenciler vs geliyor konum belirtiyorlar vs.
Tost yapıyorum aynı zamanda soğuk mezeler sütlü tatlılar var. Tost fena gitmiyor şimdilik. Sabah erken açabilsem menemen vermeyi düşünüyorum ama şimdilik zor gibi :)
Buraya gelene kadar ailem çok destek oldu onlar olmasa ben hiç bişey yapamazdım sağolsunlar. her geçen gün potansiyel artıyor tavsiye üzerine geldim diyen çok :)
Yorulduğum için bazen diyorum açmasaydım gezip tozsaydım diye ama öyle de bi yere kadarmış şimdiki durumdan memnunum
Eğer düşünenler varsa komageneyi tavsiye ederim yardımcı olmaya çalışırım komagene gerçekten diğer markalardan farklı gidenler bilir.
İyi dilekleriniz için şimdiden teşekkür ederim herşeyin hayırlısı

dahan
11-02-2014, 20:27
ankaranın yerel bi rayyosunda durmadan reklam veriyodu,,bayilikler verilecek diye,,

Onur Fatih
11-02-2014, 20:29
ankaranın yerel bi rayyosunda durmadan reklam veriyodu,,bayilikler verilecek diye,,

Doğrudur ayın 15 in de %50 kampanyası var onun da reklamını televizyonda veriyorlar bu arada faturaların altında reklam bedeli diye belli bi ücret var yani reklam giderleri bizlerden çıkıyor :)

aodabasi
11-02-2014, 20:30
Allah yolunu açık etsin inşallah yolumuz düşerde yeriz :)

EREN34
11-02-2014, 20:38

Kesinlikle tadı enfes:D Hele birde o samuray sos yok muuu:D

emrekuzdere
11-02-2014, 20:41
3 yıllık üniversite hayatımda düzenli çiğ köfte tüketicisi oldum. 3 yıldır ben ve ev arkadaşlarım, nar ekşisini bol koyan, ıslak mendil peçete vs gibi şeyleri servislerinde eksik etmeyen yeri bulduğumuzda kaçırmıyoruz :D Nar ekşisi ve ıslak mendil çok önemli :) İnşallah sizin içinde hayırlısı olur

Onur Fatih
11-02-2014, 20:45
3 yıllık üniversite hayatımda düzenli çiğ köfte tüketicisi oldum. 3 yıldır ben ve ev arkadaşlarım, nar ekşisini bol koyan, ıslak mendil peçete vs gibi şeyleri servislerinde eksik etmeyen yeri bulduğumuzda kaçırmıyoruz :D Nar ekşisi ve ıslak mendil çok önemli :) İnşallah sizin içinde hayırlısı olur

Yolu düşeni beklerim :D
Aynen ben bol bol sallıyorum kutudan hepsinden. Bi süre böyle :D

TayfunS
11-02-2014, 22:23
Komageneye gittigimde yanında sarma ve arkasina tatli alirdim. Sarma olmasi yetiyodu zaten.
Hayirli olsun

Onur Fatih
12-02-2014, 01:14
Komageneye gittigimde yanında sarma ve arkasina tatli alirdim. Sarma olmasi yetiyodu zaten.
Hayirli olsun

Ev lezzeti var mezelerde tatlılarda bende beğeniyorum özellikle şakşuka çok güzel :) tatlılardan kazandibi var herkese tavsiye ederim
teşekkürler

cagalazade
12-02-2014, 01:22
ne güzel yapmışsın cesur davranarak, Allah utandırmasın daha iyi olur işin gücün inşallah kardeşim :)
bol kazançlar...

lnd_samet
12-02-2014, 12:09
Konuyu açalı çok olmamış :)
Komagene bayiliği aldım yaklaşık 2-3 aydır işletiyorum. 10 - 15 bin sermaye dedik ama nerdeyse bi polo gti parası harcadım ufak bi scooter var evlere servis yapıyorum eleman var bi tane de. Hem dersler hem dükkan beni yoruyor göründüğü kadar kolay bi iş değil. Takip etmem gereken çok şey var şimdilik. Pişman olmadım hiç ama gezmeyi tozmayı unuttum. :)
Sabah 11 de dükkana geliyorum gece 12 - 1 de kapatıyorum dükkanı. Komagene den aldığım için ürünler diğer bayilere göre biraz pahalıya geliyor bana ama tutunmak için fiyatlarım diğer markalarla aynı. dürüm ayran 3 lira. Yurtlardan çok sipariş geliyor özellikle.
Marka olduğu için gelenler var bu checkid in olayı var öğrenciler vs geliyor konum belirtiyorlar vs.
Tost yapıyorum aynı zamanda soğuk mezeler sütlü tatlılar var. Tost fena gitmiyor şimdilik. Sabah erken açabilsem menemen vermeyi düşünüyorum ama şimdilik zor gibi :)
Buraya gelene kadar ailem çok destek oldu onlar olmasa ben hiç bişey yapamazdım sağolsunlar. her geçen gün potansiyel artıyor tavsiye üzerine geldim diyen çok :)
Yorulduğum için bazen diyorum açmasaydım gezip tozsaydım diye ama öyle de bi yere kadarmış şimdiki durumdan memnunum
Eğer düşünenler varsa komageneyi tavsiye ederim yardımcı olmaya çalışırım komagene gerçekten diğer markalardan farklı gidenler bilir.
İyi dilekleriniz için şimdiden teşekkür ederim herşeyin hayırlısı

sevindim komagene olmasına, çiğköfte sektöründe devam edebilecek tek marka bence şuanda.
ALlah utandırmasın

LnchCntrl
12-02-2014, 12:29
Senin adına çok sevindim, Allah daha çok bereket versin kardeşim. Bol kazançlar, hayırlı işler diyelim :)

Burak
12-02-2014, 12:37
Hendeğe yolum düşerse uğrarım, hayırlı olsun Allah bol kazanç versin :)

Onur Fatih
12-02-2014, 12:51
ne güzel yapmışsın cesur davranarak, Allah utandırmasın daha iyi olur işin gücün inşallah kardeşim :)
bol kazançlar...
Teşekkür ederim :)

sevindim komagene olmasına, çiğköfte sektöründe devam edebilecek tek marka bence şuanda.
ALlah utandırmasın
Bende öyle düşünüyorum teşekkürler :)

Senin adına çok sevindim, Allah daha çok bereket versin kardeşim. Bol kazançlar, hayırlı işler diyelim :)
amin teşekkür ederim :)

Hendeğe yolum düşerse uğrarım, hayırlı olsun Allah bol kazanç versin :)

Burak seni bekliyorum ben haftada bir adapazarındayım zaten. sen pm den numaranı yolla geldiğimde ararım

Gko
12-02-2014, 13:10
adına sevindim dostum allah kolaylık versin :)

bulunduğun şehirde bi buluşma gibi etkinlikler yapabilirsin mesela techteki sakaryadaki üyeler vs.

SerhatA.
12-02-2014, 13:34
Bende istiyorum açmak 15-20 arası maliyet tutar diye düşünüyordum ama polo gti okuyunca bi an vazgeçtim :)

SekoLive
12-02-2014, 13:39
Komagene iyi seçim olmus eğer çiğköfte alıcaksam ilk 3 tercihimden birisidir :)

Kahn23
12-02-2014, 13:54
Hayırlı olsun. Allah bol kazançlar versin..

Ben de 2 sene önce Çiğköftem'i düşünmüştüm. Gidip görüştüm adamlarla. Özellikle Forum avm'lere girmek istiyorlardı. Bazı avm'ler de konsept'e uymadığı kabul etmemiş. Ben o zamanlar bikaç avm ile görüşme yaptım kabul ettiler.

Başlangıçta avm'lerde bulunan 15-20m2'lik anahtar teslim stand veriyorlar. Bunun içinde içecek hariç herşey dahil. Çiğ köfte de veriyordu ki verdikleri neredeyse 1 aylık cirona eşit. O zamanın parası 20binTL idi. Kredi çıkmayınca yarıda kaldı işimiz. Ama açsaydım cidden iyi iş yapardı o kesin.. Cadde'de açmak istersen belli kriterleri vardı. En az 3 çalışan, bilmem kaç m2 dükkan. Onların belirlediği lokasyonda olacak tabi. Ona da fiyat 30binTL çekmişlerdi..

arifozcelik
17-03-2014, 00:17
hayırlı olsun uzun zamandır buralara uğrayamıyordum msj'ı yeni gördüm msj kutun dolu olduğu için ordan yazamadım, dükkanını biliyorum varoğlu elektirk Ali komşum&arkadaşım olur fırsat bulduğumda ona uğrar sohbet ederiz şimdi sayende bir kapım daha olmuş oldu, Komagene iyi olmuş bölgede farklı bir marka olmuş farklı olmuş ilk fırsatta uğrarım.
hayırlı işler bol kazançlar

Osmrdn
17-03-2014, 00:52
Daha bugun kayseri atayurt komagene 5 liralik siparisimi disarda yagmur yagiyor motorla getiremem arabada 2 lira yakar gibi musteriyi ilgilendirmeyen nedenle siparisi getirmedi.Ev ile arasi 1 km var yok.Koskoca firma 2 liranin hesabini yapan adamlara dukkan actirmasin.Hem sikayetvara hemde komagene sitesine sikayetimi yazdim.Bunlar gibi ne sacma olaylar oldu olur dedik ama bir yere kadar.Is yeriniz hayirli olsun ama bundan sonra komageneden hicbirsey almam aldirmam.Iyi aksamlar

yilmazcatalbas
17-03-2014, 11:48
allah bereket versin yolum düşüyor oralara uğramak tanışmak isterim

HaKo
17-03-2014, 11:51
Daha bugun kayseri atayurt komagene 5 liralik siparisimi disarda yagmur yagiyor motorla getiremem arabada 2 lira yakar gibi musteriyi ilgilendirmeyen nedenle siparisi getirmedi.Ev ile arasi 1 km var yok.Koskoca firma 2 liranin hesabini yapan adamlara dukkan actirmasin.Hem sikayetvara hemde komagene sitesine sikayetimi yazdim.Bunlar gibi ne sacma olaylar oldu olur dedik ama bir yere kadar.Is yeriniz hayirli olsun ama bundan sonra komageneden hicbirsey almam aldirmam.Iyi aksamlar

5 liralık sipariş eve mi getiriyorlar ? Ben koç holding olsam getirmem.

Berkan
17-03-2014, 12:51
siparis limiti koymassan seve seve getirmek zorunda .yada soguyacak sıcak yenmesi gerekmeyen bişey olmadığı için 2-3 siparişi cıkartırsın beraber

Onur Fatih
17-03-2014, 19:12
Herkesi beklerim :)
Bayiden bayiye degisir durum. Ben cok uzak olmadikca gonderiyorum bir durum dahi olsa. Uzaktakilerde ona gore anlayisli zaten. Yagmur oldugu zamanlar arabayla kendim birakiyorum. Komageneden almama konusuna gelince. Tercih meselesi tabi. Ben sadece sacma buldum o tutumu ;)

berkay_aydin
17-03-2014, 19:41
Yeni gördüm konuyu hayırlı olsun yolum düşerse kesin gelicem :)

gökberk
17-03-2014, 20:01
Hayırlı olsuna geleceğiz bir gün Onur :)

Onur Fatih
17-03-2014, 21:06
Hayırlı olsuna geleceğiz bir gün Onur :)

Gel kesin bekliyorum cayiniz kaldi uzerimde :)

Onur Fatih
17-03-2014, 21:07
Yeni gördüm konuyu hayırlı olsun yolum düşerse kesin gelicem :)

Gel guzel kardesim kapim hep acik :)

ARUDA
17-03-2014, 23:44
kardeşim oses istanbul çapa şubesi.oradan tecrübeliyim biraz

çiğ köfte işi yapmak için yaya trafiği çok olan cadde üzeri bir dükkan bulmalısın.böyle bir dükkanında kirası 1000 tl civarıdır minimum.+elektrik+su+muhasebe+vergi vs vs 1000 tl+1 eleman ortalama maaş ve ssk 1500 tl=3500 tl. bu masrafı çıkarmak için günde minimum 12-14 kilo satmak zorundasın.daha üstü seni kara geçirmeye başlar.dükkana ekstra olarak meşrubat çeşitleri+mevsime göre dondurma limonata+şekerleme çeşitleri+tatlı çeşitleri+soğuk meze çeşitleri+sabahları sandeviç kahvaltı vs vs koyarsan para kazanırsın.
ve tekbaşına yapılacak iş değil sabah 10 da aç gece 12 ye kadar 7 gün baya yorcu olur.

Onur Fatih
17-03-2014, 23:50
kardeşim oses istanbul çapa şubesi.oradan tecrübeliyim biraz

çiğ köfte işi yapmak için yaya trafiği çok olan cadde üzeri bir dükkan bulmalısın.böyle bir dükkanında kirası 1000 tl civarıdır minimum.+elektrik+su+muhasebe+vergi vs vs 1000 tl+1 eleman ortalama maaş ve ssk 1500 tl=3500 tl. bu masrafı çıkarmak için günde minimum 12-14 kilo satmak zorundasın.daha üstü seni kara geçirmeye başlar.dükkana ekstra olarak meşrubat çeşitleri+mevsime göre dondurma limonata+şekerleme çeşitleri+tatlı çeşitleri+soğuk meze çeşitleri+sabahları sandeviç kahvaltı vs vs koyarsan para kazanırsın.
ve tekbaşına yapılacak iş değil sabah 10 da aç gece 12 ye kadar 7 gün baya yorcu olur.

Benim giderim o kadar değil eleman var ben genelde başında durmaya çalışıyorum onun dışında dersler vs var meze tatlı hepsi var daha yazı göremedim ama bu işin bana uygun olmadığını anladım insanlarla uğraşmak gerçekten zor bazen öyle kıl tipler çıkıyor ki deli olmamak elde değil ve her geçen gün işler biraz daha yoğunlaşıyor ayın 15 i kampanyasında bi ara dükkanı bırakıp çekip kaçasım geldi sabır işi gerçekten teşekkür ederim bu arada bilgilendirme için