PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lcd TV HAKKINDA ACİL

Dookan
18-08-2013, 10:59
Arkadaşlar lcd tv almak istiyorum 106 ekran.ancak hiç mi hiç anlamıyorum televizyon özellikleri ve markalarından.

Bugün alıcam.Ne almalıyım.Ben normal bir tv kullanıcısıyım yani aşırı özellik aramıyorum.3d olursa da kabulum ama fiyat kalite oranı iyi olmalı.marka fanatikliğimde yok.1300 1500 civarına veya çok çok iyiyise biraz daha çıkayım bana önerebileceğiniz bir tv modeli varmıdır*

Teşekkürler

sansar34
18-08-2013, 12:05
tepkıme hızı

ms:5-4 olarak yazar

yenıleme hızı

hz:120 olarak yazar (120hz ustunende 3d fılım ızlenebılıyor)

marka olarak lg yada phılıps önerebılırım samsung ve lg hemen hemen amoled ekranları ortak olarak uretıyor dıyebılırım ama lg yıllardır ekran ureten bır fırma fıyat konusundada en ucuz yıne medıamark gıbı yerler heralde ıstanbulbılesım daha ucuza satıyor ınternet sayfalarından bakabılırsınız

Mivec_4G63
18-08-2013, 12:27
200 hz, lg veya samsung düşünebilirsiniz

Oznsrl
18-08-2013, 12:31
http://www.techturkey.com/forum/sohbet/161736-led-tv-hakkinda-bilgi-deneyim-ve-tecrubenize-ihtiyacim-var.html

şu konuda işinize yarıyabilir

DOHC
18-08-2013, 12:40
Tepkime hızı düşük olmalı (4-5 ms milisaniye)
Hz değeri yüksek olursa iyi olur
Kontrast değeri yüksek olursa iyi olur 1:50000 1:25000'den daha iyidir.
İnternet, dahili uydu alıcısı gibi ek özellikler değerlendirilebilir.
LG, Samsung iyidir......

Ers
18-08-2013, 13:06
lg 42 lm 640s tavsiyedir.

streetracer_nos
18-08-2013, 13:32
Arkadaşlar lcd tv almak istiyorum 106 ekran.ancak hiç mi hiç anlamıyorum televizyon özellikleri ve markalarından.

Bugün alıcam.Ne almalıyım.Ben normal bir tv kullanıcısıyım yani aşırı özellik aramıyorum.3d olursa da kabulum ama fiyat kalite oranı iyi olmalı.marka fanatikliğimde yok.1300 1500 civarına veya çok çok iyiyise biraz daha çıkayım bana önerebileceğiniz bir tv modeli varmıdır*

Teşekkürler

Lg sakın alma 1300-1500 civarına alabileceğin en iyi 42'' cihaz 42f5570 100hz çift çekirdek uydu ve wifi ve interneti var.Renkleride parlak ve canlıdır memnun kalırsın 3d ye girersen samsung 40f6100 var sadece 3d li başarılı bi cihaz değildir.

cabrioleter
18-08-2013, 15:21
panel hızı orijinal 100hz olsun kafi. 200/400/600 hz olanlar yazılımsal gözle görülür bir fark değil.
lg ve samsung bu işin kralları. bu aralar haftasonları turuncu inidirm ile teknosada 1600-1800 arası çok güzel 3d smart led tv ler oluyor. normal fiyatları en az 2000tl.

lncdlt
18-08-2013, 15:43
philips hem televizyon hem de radyo da servisten inanilmaz sikayetciyim philips almayin.

freelife
18-08-2013, 15:45
bende araştırmadayım ve bende lg alma tarafı değilim ( tandıklarımda hep arıza verdi ), şahsen philips veya samsung bakıyorum ben ...mediamarkta eğer başka yerde daha ucuzunu gösterebiliyorsan aynı ürünün ,o ürünü daha ucuza veriyorlar ( burdaki satıcı arkadaş netten bakarız ve çıktısını alırız fiyatın ve dahada ucuza verebilirm , bizde en iyi fiyat garantisi var demişti )

freelife
18-08-2013, 15:45
philips hem televizyon hem de radyo da servisten inanilmaz sikayetciyim philips almayin.

bende bu önerini göze alacağım açıkcası ...

blumenberg
18-08-2013, 15:52
arkadaşlar bende bilgi amaçlı paylaşayım, henüz aldım geldim arkadaştan duyar duymaz, 7500 den düşmüş sanırım fiyatı, 4 tane tane fiyatı 130 tl'den 3d gözlük veriyo, 500 TL lik hediye çeki artı samsung tab 3 veriyo sanırım onun fiyat da indirimli 700 tl

SAMSUNG 55F7000 FHD SMART 3D DVB-S LE - LED TV - Teknosa.com (http://www.teknosa.com/urunler/110012654/samsung-55f7000-fhd-smart-3d-dvb-s-led-lcd-tv-4-go)

kelalper
18-08-2013, 16:05
arkadaşlar bende bilgi amaçlı paylaşayım, henüz aldım geldim arkadaştan duyar duymaz, 7500 den düşmüş sanırım fiyatı, 4 tane tane fiyatı 130 tl'den 3d gözlük veriyo, 500 TL lik hediye çeki artı samsung tab 3 veriyo sanırım onun fiyat da indirimli 700 tl

SAMSUNG 55F7000 FHD SMART 3D DVB-S LE - LED TV - Teknosa.com (http://www.teknosa.com/urunler/110012654/samsung-55f7000-fhd-smart-3d-dvb-s-led-lcd-tv-4-go)

aynı televizyonu 2 ay önce 4300 tl ye aldım. Şu anda 4000 tl. 2 gözlük akıllı kumanda dahil.
Bedavacım.com a bakın. Esse groupa bağlı.

blumenberg
18-08-2013, 16:26
aynı televizyonu 2 ay önce 4300 tl ye aldım. Şu anda 4000 tl. 2 gözlük akıllı kumanda dahil.
Bedavacım.com a bakın. Esse groupa bağlı.

uyguna geldi yani bize, samsung'un kendi magazasında 5600 lira fiyat çekti.. :)

Chatin
18-08-2013, 17:03
Kanka 106 larin yuruyen sikintili 206 yuruyeni takcaksin biliyorsun :)

Samsung al baska marka alma. 42xxxx li hepsini alabilirsin. Samsung disina yonelme yeter. Formul bu kadar basit.

phoenixs
18-08-2013, 18:19
Hocam 40es6340 bakın fiyatlarına 1400 tl civarı idi ve her işinizi görecek bi Tv

mehmetRS
18-08-2013, 18:39
toshiba kullanıyoruz, memnunuz. 3d değil hatta 3 sene önce almıstık, full hd özelliği var sadece işte.. o zamanın Full+Full modeliydi :)

streetracer_nos
18-08-2013, 19:52

15 gun once 4699 cihaz 500 tl samsung card world card varsada 200 tl puan alıyodunuz tabletin fiyatının yarısını cihaza gömmüşler yani bide o cihaz hiç 7500 olmadı;)

sansar34
18-08-2013, 20:23
bundan 60 yıl onde philips gıbı bır marka lambalı amp ve radıoları ıle unluydu lambaları ve ampullerle ıse baslayan bır marka entegre uretımı yapıyor suan ve baska bır cok markaya entegre lcd panel ve bır cok cesıtlı elektronık sarf malzeme verıyor bu markayı kotulemek bıraz abest olur bazı serılerı kotu olabılır onlarda sızlere denk gelmıstır. ayrıca lg de japon malıdır yanı kalıte konusunda 1 numarada taiwan 2de japon gelıyor ve televızyon sektorunde cok buyuk bır bayı var lg amoled ve super amoled ekran calısmalarını lg ve samsung ortak yuruttu kullanılan malzemeler hemen hemen aynı o yuzden kolay kolay sorun yasanacagını sanmıyorm tek tek bılmıyorum ama bu 3 markanın o fıyat aralıgında kalıtelı 3d tv var 400hz yenıleme hızına sahıp modellere sahıpler anladıgım kadarıyla lg ve samsung aynı amoled ekranı kullanıyor phılıpse ıse yıne led ekran kullanıyor 400hz ıyıce arastırıp alın derım sokakta bulunmuyor para gıdıp gozunuzle gorun alın

Ers
18-08-2013, 22:01
LG alma diyen arkaşadşlar LG tv kullandımı acaba ?

TolgaEsentepe
18-08-2013, 22:05
la doğukan ben nerede çalışıyorum ???

streetracer_nos
18-08-2013, 23:45
LG alma diyen arkaşadşlar LG tv kullandımı acaba ?

Ben hepsini satıyorum

streetracer_nos
18-08-2013, 23:49
bundan 60 yıl onde philips gıbı bır marka lambalı amp ve radıoları ıle unluydu lambaları ve ampullerle ıse baslayan bır marka entegre uretımı yapıyor suan ve baska bır cok markaya entegre lcd panel ve bır cok cesıtlı elektronık sarf malzeme verıyor bu markayı kotulemek bıraz abest olur bazı serılerı kotu olabılır onlarda sızlere denk gelmıstır. ayrıca lg de japon malıdır yanı kalıte konusunda 1 numarada taiwan 2de japon gelıyor ve televızyon sektorunde cok buyuk bır bayı var lg amoled ve super amoled ekran calısmalarını lg ve samsung ortak yuruttu kullanılan malzemeler hemen hemen aynı o yuzden kolay kolay sorun yasanacagını sanmıyorm tek tek bılmıyorum ama bu 3 markanın o fıyat aralıgında kalıtelı 3d tv var 400hz yenıleme hızına sahıp modellere sahıpler anladıgım kadarıyla lg ve samsung aynı amoled ekranı kullanıyor phılıpse ıse yıne led ekran kullanıyor 400hz ıyıce arastırıp alın derım sokakta bulunmuyor para gıdıp gozunuzle gorun alın

Lg japon malımı
Philips panel mi üretiyorr
Amoled ekran mı dostum eyleniyomusun bizimle;)

cabrioleter
19-08-2013, 02:55
Lg japon malımı
Philips panel mi üretiyorr
Amoled ekran mı dostum eyleniyomusun bizimle;)

ben de çok şaşırdım bu duyduklarıma :D

kelalper
19-08-2013, 07:26

Birincisi LG japon değil Kore malıdır. İkincisi LG yaptığı herşeyde Samsung u kopyalar. Bütün piyasa araştırmalarında müşterilere samsungun şu özelliğini bu özelliğini kullanıo musunuz gibi sorular sorar. Türkiye piyasa araştırmasını eşim yürütüyor. Lg de üst düzey yönetici arkadaşım olmasına ve inanılmaz fiyat almama rağmen Samsung u tercih ettim. Samsung un araştırmalarını da eşim organize ediyor. Samsung da sadece şöyle bir özellik böyle bir özellik istermiydiniz gibi sorular var. Yani biri araştırmacı diğer kopyacı. Bu araştırma sonuçlarıda direk koreye yollanıyor. Türkiye LG ya da Samsung yaptırmıyor. Haberleri araştırma bittikten raporlandıktan sonra oluyor. Philips e gelince panelleri konusunda haklısın panelleri çok başarılı. Ancak embilight yüzünden ısı çok yüksek ve zamanla board üzerinde arızalara neden oluyor. Soğuk lehim hataları ortaya çıkmaya başlıyor. O nedenle evet tamiri kolay çünkü genelde sorunlar bunlar. Bunun dışında 3D diye aldığın TV, DTS ses desteği vermiyor. Yani gittin 3D bir film aldın PS3 e koydun ya da blueray oynatıcıya Ya da internetten indirdin usb ile izleyeceksin. Görüntü var ses yok. Ses alman için ses sistemi alman gerek. USB den izleme şansın hiç yok tv ye bağlasanda ses sistemini gene ses alamıosun. Sadece TV kanallarından gelen sesli 3D leri izleyebiliosun onlar DTS olarak yayınlamıyor. Dublaj ve decode sırasında DTS özelliğini kaldırıolar. Ve de bu yazılım güncellemesi ile düzelecek bir problem değil. Smasung F serisinde türkçe karakter sorunu vardı yazılımla düzeldi. Ü Ö İ ile başlayan tek kelimelik altyazılar TVnin kapanıp açılmasına neden oluodu. Artık kalmadı ama ilk aldığımda algılayana kadar TV bozuk dedirtti. Sonra filmin aynı yerinde aynı hatayı yapınca araştırma sonrası buldum. Yazılım güncellemesi 2 gün sonra geldi ve çözüldü.

Dookan
19-08-2013, 17:55
lg nin bir modelini aldım 200hz 3d 106 ekran full hd led tv mi amolet mi ne 1800 civarına kampanya varmış 2600 den dusmus.ilginize tesekkur ederım bılgılerınız harıka oldu

HaKo
19-08-2013, 18:04
Lg ile Samsung aynı fabrikadan çıkmıyor mu neyi tartışıyorsunuz ? :) Benim bildiğim kadarıyla tek farkları samsungda parlak panel kullanılıyor , Lg de mat , geriye kalan çoğu şeyi aynı iki cihazında. Ben parlak görüntü sevdiğim için Samsung seviyorum.

kelalper
19-08-2013, 19:20
hako o dediğin eski lcd lerdeydi. Artık tamamen farklı aletler. Samsung yeni ledlerinde işlemci kullanmaya başladı. Diğerlerinde öyle birşey yok.

sansar34
19-08-2013, 22:54
anladım ben lg nın japon malı olarak bılıyordum yanlıs bılgı ıcın k.bakmayın abılerım :) ama phılıps uzun yıllardan berı sektorun ıcınde halıyle bu bı adım onde olmasına sebep olmaz mı? ıkıncısı zaten bu malzemelerın markaların %80 aynı fabrıkalarda uretılıyordur dıye dusunuyorum sadece fark olarka yazılımsal fark vardır tabı malzeme kalıtesıde onemlı. benımde merak ettıgım sey su yukarıda hz yenıleme hızını yazılımsal olark degıstırıle bılır gozle gorulur bısy degıl gbı bı yazı vardı o nasıl oluyor yanı 150hz bı lcd ıle 400hz bı lcd arasındakı tv arasında dunyalar kadar fark var gozle gorulebılıyor anlaadıgım bu? hazır konu acılmısken bende bısyler ogrenım

streetracer_nos
19-08-2013, 23:01
yazılımsal hz değeleri hikaye şurdan yola çık Lg de 400 ler 50hz 800 ler 50 hz sadece la860v gerçek 100 hz bu cihazlar görüntü testlerinde çuvallıyo çünkü tepkime süresi çok uzun panel kalitesi zayıf samsung 7-8 serisi gerçek 200 f6800 gerçek 200 geri kalanı 50 hz , philipsin eski kalitesi yok sharp panel 9 serisi gerçekten iyidi ve gecen seneki sonu 7 ile biten 6-7-8 serileri , bu seneki satılan cihazlar tırt

Agah
19-08-2013, 23:05
babam bu işi yapıyor. kendi evimizde 6 tane LCD/PLAZMA var. hepsi samsung. diğer markalardan kesinlikle ve kesinlikle uzak durun. abim LG aldı görüntüsü iyidi hoştu güzeldi fakat sonradan tv yi kapatınca kanal logoları gibi uzun süreli hareketsiz görüntüler iz yapıyor kalıyor. LG de kronikmiş.

Bad-Fast
19-08-2013, 23:17
5 yıldır lg nin LCDsini kullanıyorum , gayet memnunum sıkıntısı yok , 106 led olanını alıcam bi süre sonra hatta :)

cabrioleter
20-08-2013, 13:33
hako o dediğin eski lcd lerdeydi. Artık tamamen farklı aletler. Samsung yeni ledlerinde işlemci kullanmaya başladı. Diğerlerinde öyle birşey yok.

yanlışınız var çok çekirdek işlemciler lg lerde de var.
lg nin smart tv ler için olan kumandası şu an en iyisi, 2+1 ses sitemiyle gelen tv leri normalden daha tatminkar ses sunuyor..

gcapraz
20-08-2013, 14:44
tv üretimi yapan bir firmanın sahibiyim. 3d lcd tv de lg panel kullanıyorum lw serisi ile aynı özellikte paneller. gözlükler pasif gözlüktür. 42" ve 47" elimde mevcut. fiyat soran olursa pm gönderebilirim. fiyatı buraya da yazabilirdim fakat ticari münasebetlerimden dolayı fiyatı yazamıyorum...

diger boyutlarda tv arayan olursa yarımdı olurum teknik konularda da yardımcı olurum...