PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracını yanlış parkeden Ankaralılar hazır olun!

Faruk'S
19-08-2013, 20:17
Geri zekalı gibi park ederim, yazısının araçlara yapıştırılması planlan projenin Ankaralılar tarafından nasıl karşılanacağı merak konusu.
http://www.ankarahaber06.com/upload/images//1601.jpg
Facebook'ta kendilerini sosyal ve toplumsal bir proje olarak tanıtan Ankara'nın Bugları sayfasında yapılması planlanan projelerden biri özellikle çok dikkat çekiyor. Ankara'da yaşayan 65.000 kişinin takip ettiği sayfada, hatalı park eden araçlar için düşünülen uygulama oldukça caydırıcı olacağa benziyor.

"Geri Zekalı gibi park ederim"

Sosyal Medya sitesi Facebook'ta organize olacak gruplar üzerinde "Geri zekalı gibi park ederim" yazılı stickerleri yanlış ya da hatalı park eden araçların üzerine yapıştıracaklar. Araç sahiplerinin sert tepki verebileceği endişesi ile projenin uygun zaman ve zeminde hayata geçirileceği ise grubun sayfasında yazılanlar arasında.
Caydırıcı etkisi olabilir, ama...

Bu projeyi duyanların Ankaralıların yaptığı yorumlar ise şöyle: "Proje kulağa hoş geliyor fakat stickerler yapıştıtılırken araç sahipleri tarafından görülürse kişiler için sorun olabilir. ***** hatalarımızı kolay kabullenmeyen bir milletiz"...

http://www.ankarahaber06.com/upload/image/20130813192214_89174.gif

By_HaNNibaLL
19-08-2013, 20:18
cok canlar yanacak desenize

brs_odbs
19-08-2013, 20:20
çok olaylar olur araç sahipleri görürse

GÖKTÜRK
19-08-2013, 20:21
valla o arabada bi iz yapsın yakaladıklarından kan alırlar hele bizim mahallede olursa harbi kullanırlar

Sezgin
19-08-2013, 20:25
ahahahahha :D bayanlar baya kızacak bu işe

dirk
19-08-2013, 20:27
boyası olan arabalara yapıştırılırsa pek hoş olmaz :D

individual
19-08-2013, 20:33
CPkhmLoAGi8

Mustafa Karadeniz Sakalari Araba Boyama Sakasi.flv - YouTube (http://youtu.be/CPkhmLoAGi8)

Aklıma bu şaka geldi :D

Onamdar
19-08-2013, 20:37
CPkhmLoAGi8

Mustafa Karadeniz Sakalari Araba Boyama Sakasi.flv - YouTube (http://youtu.be/CPkhmLoAGi8)

Aklıma bu şaka geldi :D

Yemin ediyorum ben koyucaktım bunu :D

Risendark
19-08-2013, 20:37
saçma bence hadi adam ben yapıştırırken görürse tartışma çıkar bende alttan almam birbirimize dalarsak nolcak adama yamuk park etti diye ağzımız yüzümüz şişecek! yada bu olay tam tersi olursa benim arabama yapıştırken görürsem direk dalarım valla gözüm gibi baktığım arabama dangalağın teki yapışkan parçası yapıştırıyor kimse kusura bakmasın valla :) ayrıca ankara gibi boş şeylere bile atar yapan bi memlekette katliam bi çıkar yemin ediyorum :D

Chn53
19-08-2013, 20:40
uygulama mantıklı , stickerlarda camlara yapıştırılırsa problem ortadan kalkar :)

mert_can 41
19-08-2013, 20:42
Ovvv ankarada olmak isterim bu olaydan sonra çok canlar yanar çok kafalar kırılır :D :D
Hoş sadece ankarada değil heryerde olay çıkar biri benimde arabama yapıştırsın ben de ona yapıştırırım ama sticker olmaz :D

Zorbey
19-08-2013, 20:44
Görürlerse adamın a.koyarlar :D ankara deneme için yanlış yer :D

gurcell
19-08-2013, 20:50
Hep duzgun parkederim ama olur da biri bu stickeri yapistirir ve gorursem, kriko ile doverim...

coolvtec
19-08-2013, 20:52
bir de otobanda sağ şerit bomboşken 80-90 km ile orta şeride çöreklenenlere bir çare bulmak lazım.

Mertİ.
19-08-2013, 20:52
rusyada 10-15 kişilik bi grup bunu yapıyodu videosunu izlemiştim bi kaç tane. bi adam silah çekicekti elinden almışlardı silahı valla ama ankarada nasıl olur bilmem:D

r3dkit
19-08-2013, 20:56
valla uygulama iyi ama ankara yanlış memleket. adamdan kan alırım öyle bişey yaparlarsa

mkerim
19-08-2013, 20:59
Zamanında İstanbulda vardı bu tipte bir uygulama. Çok biçimsiz bir çıkartmayı şöför tarafına yapıştırıyorlardı. Yanlış Park gibi bir yazı yazıyordu. Çıkartmayı da soymak uğraştırıyordu.

Chn53
19-08-2013, 21:02
tekrar yazıyorum bence uygulama gayet mantıklı , aracın kaporta kısmına yapıştırılırsa evet sorun yaşanabilir ama bence cam kısmına yapıştırılırsa kimsenin sticker yapıştırıldığı için birşey diceğini sanmıyorum ama sen bana nasıl gerizekalı dersin lan diye yine tartışmalar çıkarabilir :)

Risendark
19-08-2013, 21:45
hadi cama yapıştırdı diyelim kaportaya bulaşmadı ama bu uygulama Ankara için saçma ! çok kavgalar çıkar millet birbirinin kafasını gözünü kırsın diye yapılacak sanırım bu uygulama :)

canozyavuz
19-08-2013, 21:55
Bi tek ben miyim düzgün uygulanmayacağını düşünen? Bizim ülkemizde bu kadar çekememezlik varken düzgün park da etsen gelir kaputun ortasına yapıştırırlar. O zaman da kan çekerler bu şehirde...

PD130
19-08-2013, 21:59
Ankarada adamı çogaltırlar çok sıkıntılı çoook

MeRtCaN
19-08-2013, 22:01
Yanlış Park etmem ama arabama oyle bısı yapıstırrlarsa o unu yapanları bulur eşşek sudan gelınceye kadar doverım

Chatin
19-08-2013, 22:12
lokantaların magnetleri gibi yapılırsa gayet güzel olur.

Armageddon
19-08-2013, 22:17
Eğer yanlış park edersem öyle bir stickerı hakediyorum demektir, yapıştırırlarsa laf etmem... Ama herkes ben değil, kan çıkar valla Ankara'da :D

BLuEBoY
19-08-2013, 22:25
bu uygulama bizim mah.yede gelsin.. devlet bana 2tır sticker versin :D :D

tdipower
19-08-2013, 22:28
yakalarsam zenci sopasıyla dalarım :)

Burak
19-08-2013, 22:39
Ankara zaten trafikte cinayet sıralamasında birinci, katlar artık :)

CasabLanca
19-08-2013, 22:59
bir avuç yürek yiyen genç topluluğu

cheers
19-08-2013, 23:09
Bura Rusya değil gardaşşş :D

Kutluhan
19-08-2013, 23:18
Her zaman nereye park ettiğime çok dikkat ederim, kasten falan biri gelir yaparsa Allah yarattı demem diyenlerdenim bende :)

Fatih_
19-08-2013, 23:19
saçma bence hadi adam ben yapıştırırken görürse tartışma çıkar bende alttan almam birbirimize dalarsak nolcak adama yamuk park etti diye ağzımız yüzümüz şişecek! yada bu olay tam tersi olursa benim arabama yapıştırken görürsem direk dalarım valla gözüm gibi baktığım arabama dangalağın teki yapışkan parçası yapıştırıyor kimse kusura bakmasın valla :) ayrıca ankara gibi boş şeylere bile atar yapan bi memlekette katliam bi çıkar yemin ediyorum :D

Dangalak gibi park etmezsen sorun olmaz ?

Berkan
20-08-2013, 00:12
illa millleti birbirine düşürcekler dövdürcekler vs o olcak rahat etmicek yoksa kimse bu ne lan

yanındaki cizgiyi ortaladı park etti dogal olarak sende yamuk parka sürükleniyosun sonra o cıktı gitti sana patladı hadi bakalım nolcak şimdi :D

timucintt
20-08-2013, 00:46
stikırları yapıştırmak iyi olabilir ama stikırın çöpünü fotodaki elemanlar gibi yere atmak ?!! aceba kim gerçekten gerizekalı sorusunu sordurtdu bana...

GÖKTÜRK
20-08-2013, 01:12
bu uygulamanın yapılacağı son yer ankara olmalı , korna basanı inip kovalıyolar neredeyse böyle bişeyle karşı karşıya kalsa stickeri ne yaparlar bilemiyorum o yüzden çok gereksiz bi uygulama olur arayıp trafiğe şikayet etsin kimseyi boş yere germenin anlamı yok

EmreS13
20-08-2013, 01:13
Eğlenceli uygulama :D çok makara çıkar burdan :D

Remon
20-08-2013, 01:17
uygulama güzel ama üstünde yazan yazı biraz daha ikna edici olabilir. yanlış parkettim diyelim gerizekalı falan yazacak,olmaz o iş o zaman :D

Sert@ç
20-08-2013, 01:26
Ben boyle bi durumda yapistiran adami tutar polis cagiririm aracima zarar veriyo diye sonra gorurum onu "abi yanlis park etmis uyariyoduk" derken

Burak-Akın
20-08-2013, 01:30
Ankara da bu olay çok can yakar, şahsen biri aracıma yapıştırırken görsem sorgusuz suratına indiririm yumruğu

Remon
20-08-2013, 01:31
Ben boyle bi durumda yapistiran adami tutar polis cagiririm aracima zarar veriyo diye sonra gorurum onu "abi yanlis park etmis uyariyoduk" derken

böyle bir şey yapacaklarsa polisin bilgisi olur zaten.

Ertug_T.
20-08-2013, 01:32
gerekli bi uygulama arkasındayım :D cama yapıştığı sürece sorun yok gibi =) millet babasının tarlası gibi parketmez en azından :D

SmT
20-08-2013, 01:35
Yanlış park edip başka bir aracın yerini gasp ettiysem eğer yapıştırabilirler sorun yok..Yapıştırana saldırmadan önce bi düşünmek lazım 'neden yapıştırdı ki ? 'diye..

Anu
20-08-2013, 01:40
Yanlış park edersem tüm arabayı kaplasınlar haklılarsa tek kelime etmem. Yanlış park edenin arabasını da kaplasınlar, 15-20 kişi dolaştıkları sürece kimse bir halt yapamaz. Ama tek yakalanırlarsa hastanelik ederler :)

phantom
20-08-2013, 01:42
kıçımızda don yok
ankaranın bugları bilmemne vay yanlış yere park ettin
park yerinin doğrusu yok doğrusu
yanlışını nasıl ayırt edecek
eskiden düzenli, her yeri birbirine yakın, yolları basit pırıl pırıl şehirde aptal aptal 1. köprü trafiği yaşanıyor
yemişim protestosunu

Anu
20-08-2013, 01:58
kıçımızda don yok
ankaranın bugları bilmemne vay yanlış yere park ettin
park yerinin doğrusu yok doğrusu
yanlışını nasıl ayırt edecek
eskiden düzenli, her yeri birbirine yakın, yolları basit pırıl pırıl şehirde aptal aptal 1. köprü trafiği yaşanıyor
yemişim protestosunu

Muhtemelen eğri büğrü park etmek gibi şeyler değil de engelli yolunu ve kaldırımı işgal etmek, çift sıra park gibi şeylere yaparlar.

ALPER-VNS
20-08-2013, 02:05
Ben de takip ediyorum sayfayı.. fikir ortaya atıldı ama ulusa bekleriz tarzı yorumlar da vardı :) sıkar biraz

bond777
20-08-2013, 02:26
fikir guzelde uygulamada sorun cikabilir biraz

Sert@ç
20-08-2013, 03:19
böyle bir şey yapacaklarsa polisin bilgisi olur zaten.

Sanmiyorum emniyet hayatta izin vermez bunun icin

Emre Ekrem
20-08-2013, 07:42
El değmeden itina ile şişeye oturturum, 2 litre kanı F1 pompasından daha hızlı boşaltırım projesi hayata geçer.

Chn53
20-08-2013, 07:55
uygulama hayata geçsin ozaman görcem ben görcem ben " klavyede sedat peker gerçekte pamuk şeker" leri :D :D

DoganSuper
20-08-2013, 08:18
bnce bi işe yaramaz sticker i yapıstıranlar yedikleri küfürle kalır :)

Emre Ekrem
20-08-2013, 08:18
uygulama hayata geçsin ozaman görcem ben görcem ben " klavyede sedat peker gerçekte pamuk şeker" leri :D :D

Umarım görmezsiniz zira bir ömür unutmak isteyeceğiniz hatıralar zihninizde döner durur, bu arada merak ettim, vurguyu arttırmak için mi iki kere yazdınız "görcem ben kısımını"?

Tunacan
20-08-2013, 08:22
Ne çok delikanlı varmış :)

CasabLanca
20-08-2013, 08:25
Umarım görmezsiniz zira bir ömür unutmak isteyeceğiniz hatıralar zihninizde döner durur, bu arada merak ettim, vurguyu arttırmak için mi iki kere yazdınız "görcem ben kısımını"?

arkadaş kekeme takılınca iki kez tekrarlıyor

metinalan
20-08-2013, 08:26
bence komik ve espirili sıkıntı yok :)

Emre Ekrem
20-08-2013, 08:36
Ne çok delikanlı varmış :)

Saatlerce polisaj yapayım, bir ton emek sarf edeyim sonra biri gelsin aracımın üzerine çıkartma yapıştırsın, bir an düşününce beynime kan sıçradı ve tansiyonum düştü, bu arada bu şekilde düşünen tek kişi olduğuma da inanmıyorum.

Ayrıca yanlış park etmenin kriteri nedir, Tunalı'da an geliyor 2. şerit açılıyor ve Park görevlileri makbuz verip para alıyor, kısacası ben hala ilk teorimde ısrarcıyım, bu benim aracımın başına gelirse ve ben tesadüf oralarda olursam tepkim hiç hoş olmaz, yukarıda bana delikanlı diyen arkadaşa hitaben söylüyorum.

Tunacan
20-08-2013, 08:54
Neden yanlış park ediyorum diye düşünmek yerine adam dövmeye odaklanmaz ilginç.
Sizin yaptığınız hatalı park sebebiyle belki bir engelli vatandaşa araba çarpacak?

Sanırım en temizi etiket yerine trafik memurunun ceza yazması. Belki o nu da döverek cezadan kurtulabilirsiniz.

orhan_guney
20-08-2013, 08:57
çok dayak yiyen olur ben size peşin peşin diyim :)

baymustang
20-08-2013, 09:05
kimse demiyor niye böyle park edeyim ki diyede aracıma yapıştırırsa vururum diyor herkess :)

Emre Ekrem
20-08-2013, 09:11
Neden yanlış park ediyorum diye düşünmek yerine adam dövmeye odaklanmaz ilginç.
Sizin yaptığınız hatalı park sebebiyle belki bir engelli vatandaşa araba çarpacak?

Sanırım en temizi etiket yerine trafik memurunun ceza yazması. Belki o nu da döverek cezadan kurtulabilirsiniz.

Ben yeterli derecede açıkladığımı düşünüyorum, Tunalı Hilmi caddesi ile ilgili bir örnekte vermişim, hatta kriteri nedir diye sormuşum, kalkıp da engelli vatandaşların yerine park etmek yada geçişi engelleyecek şekilde kaldırıma yada sokak ortasına dememişim, keşke polemik olsun veya itham etmek olsun diye değilde, tarafsız olarak okusaydınız yazdıklarımı, Türkiye'de her durumun göreceli olduğu bir ortam olduğu sürece bu ve benzeri işler olmaz, otopark görevlisi park ettirip para alıyor, polis ise ceza kesiyor, bu ortamda bir de bahsi geçen oluşumlar müdahil olursa, bu işin içinden çıkılmaz.

SULTANOGLU
20-08-2013, 09:18
Herkes gta oynamis zamaninda sanirim, bu mesajlardan bunu anladim.

Not: kizilayda arka sokaklarda hem save yeri var, hemde killfrenzy var baya puan toplarsiniz.

Burak18
20-08-2013, 09:22
bütün sorunlar bitti aç olan doyuruldu fışkiyeler tamir edildi şimdide ankarada sıra buna geldi...
Yeminle ülkemde ironi bitmiyo gardaş.

CasabLanca
20-08-2013, 09:33
Herkes gta oynamis zamaninda sanirim, bu mesajlardan bunu anladim.

Not: kizilayda arka sokaklarda hem save yeri var, hemde killfrenzy var baya puan toplarsiniz.

Gta san anderastaki hollywood dagındaki vice citydeki malibu kulubundeki polis karakolundaki adamların çektiği nedir amk hep müşterileri ölüyor meslektaşları ölüyor üstüne yetmezmiş gibi arabalarını bozukayla vuruyorlar hele o evin sahibine yaptıkları adamın evine giriyorlar havuzunda yüzüyorlar arabasını bazukayla patlattıp adamı öldürüyorlar helikopter geliyor onu vuruyor..Rıza baba ve ekibini arama vakti geldi

Tunacan
20-08-2013, 09:36
Yanlış yere parkın kriteri; Trafik Cezası Madde 61/1-n kaldırıma park etme cezası. Taşıt yolu üzerinde ayrıca yönetmelikte belirtilen haller dışında yaya yollarında park etmek

Ben kimseyi birşeyle itham etmedim. Alıntı da yapmadım zaten. E zaten siz yasak olan birşeyi yapmadıktan sonra kim niye aracınıza böyle bir şey yapıştırsın ki? Tuna'lı aracını 2. şeride çekenler düşünsün. Yani neyi tartışıyoruz onu anlamadım. Ha dersiniz ki evet ben kaldırıma park ediyorum ve aracıma yapıştıranı affetmem, sorun da burda zaten. Niye oraya park ediyorsunuz?

Kimse kendini polis zannetmemeli. Geçen ay izledik eli palalıları. Zaten herkes birbirinden üstün oldunuğunu zannettiği şu günlerde toplumu iyice bölmeye, sınıflandırmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Bu hem kendini eli palalılara benzetenlere hem de kendini polis zannedenler için geçerli...

Emre Ekrem
20-08-2013, 09:42
Eyvah ya konu nerelere geldi böyle, ben bu örneği yaşadığım için verdim, farazi konuşmuyorum, daha fazla uzatmakta istemiyorum, kendimi net bir şekilde ifade ettiğime inanıyorum...

mkerim
20-08-2013, 09:42
Birde aracın tekerleklerine kilit takıyorlardı. uzun süre park eden araçları kilitleyerek park parası almak için şimdi o da yok oldu galiba.

Tunacan
20-08-2013, 09:45
Konu amacından saptı haklısın, ben seni anladım, kendimi de iyi ifade ettiğimi düşünüyorum.

Umarım bu eylemin sonuçlarını tv lerden hayretler içerisinde izlemeyiz.

Gko
20-08-2013, 09:59
Yapiskanla yapistircaklarina brosur dagitan elemanlar gibi cam kenarina taksalar daha iyi olur herkes rocky cikti forumda

01ASU
20-08-2013, 10:18
Haydar sopa SPEC olurlar bence

Yiğit Ş.
20-08-2013, 10:25
bazı yorumlar çok ilginç gerçekten. asarım keserim pataklarım yamulturum... düzgün park edin adam gibi kimse bişi yapmaz aracınıza. ha düzgün park etmiyorsanda kusura bakma yapıştırsınlar .. akıllanırsınız belki.

Gunes G.
20-08-2013, 10:32
Ayilar dogalari geregi evcillesmeyen canlilardir, karsi karsiya kaldigimizda biz insanoglu kendimizi ayilardan sakiniriz, oradan uzaklasiriz. Ayiya sticker yapistirmaya calismak tehlikeli ve bir o kadar da ise yaramaz olacaktir.

Bülent76
20-08-2013, 11:01
bazı yorumlar çok ilginç gerçekten. asarım keserim pataklarım yamulturum... düzgün park edin adam gibi kimse bişi yapmaz aracınıza. ha düzgün park etmiyorsanda kusura bakma yapıştırsınlar .. akıllanırsınız belki.

:icon_tup: Katılıyorum.

Bülent76
20-08-2013, 11:04
Ayilar dogalari geregi evcillesmeyen canlilardir, karsi karsiya kaldigimizda biz insanoglu kendimizi ayilardan sakiniriz, oradan uzaklasiriz. Ayiya sticker yapistirmaya calismak tehlikeli ve bir o kadar da ise yaramaz olacaktir.

:hahaha: Süper bir yorumdu, çok güldüm :)
Maalesef o ayılarla aynı havayı soluyoruz, aynı trafiği paylaşıyoruz. Hata yapan bir ayıyı uyarmak ne derece başarılı olacaktır ki:)
Ayılar kırmızı ışıkta geçer, engelli vatandaşlar için yapılan rampaların önüne parkederler, yolda üstüne kırarlar, herşeyi kendine hak olarak görürler, sonra da çıkıp demokrasi için, özgürlükleri için protesto yaparlar, ne yaman çelişkidir bu ... :)

Onamdar
20-08-2013, 11:04
Dopingli çıkan güreşciler ceza olarak kamu hizmeti kapsamında bu uygulamayı yaparlarsa bi nebze sağlıklı olabilir.

Quantum
20-08-2013, 11:13
Şöyle döverim böyle ağzını yamulturum diyen rocky ler gocunduklarına göre demek ki araçlarını böyle saçma sapan parkediyor..

Düzgün park eden insan gülümser böyle haberler okuduğunda..

Başkalarına saygı duymazsan sana ve senin malına da saygı duymazlar.. İnşallah hayata geçer proje..

esmerhan
20-08-2013, 11:21
haberı okuyunca cok sevındım,,bıranonce uygulamaya gecılsın yaa :)
sahıncıler,, bmw cıler,, karılarr buna cok kızacak :D

hasan çağri
20-08-2013, 11:24
Yapiskanla yapistircaklarina brosur dagitan elemanlar gibi cam kenarina taksalar daha iyi olur herkes rocky cikti forumda

Biraz farklı sebeplerden olsa da ben buna benzer bir uygulamayı şahsım adına yapıyorum.

Haftada 5 gün bisikletle işime gidip geliyorum. Doğal olarak bağdat caddesinin geniş kaldırımlarını çok sık kullanıyorum bunun dışında, az olsalarda bisiklet yollarını da kullanıyorum. İşe gidiş gelişlerimin haricinde binişlerim ile birlikte haftada 400km den fazla bisiklet üzerinde olduğum oluyor.

Bu bağlamda kaldırımlardaki iniş çıkış rampalarını kapatacak şekilde park edenleri, bisiklet yoluna park eden yada işgal edenleri biraz aydınlatabilmek için A5 boyutunda kağıtlara aklıma geldikçe değişen ikaz yazıları yazıp sileceklere (içeriden görünecek şekilde) yada sürücü camına parabandı ile üşenmeden yapıştırıyorum. Para bandı camda iz bırakmadığı için içim rahat. Belki okurlarsa anlarlar.

"İNSAN OLSAM DOĞRU PARK EDERDİM, DEĞİL Mİ?"
"ARABAN KIYAK AMA PARK ETMEYİ BİLMİYORSUN"
"PARK EDERKEN İKİ KERE DÜŞÜN, O YOLDA TEK DEĞİLSİN"
"YOLA DEĞİL PARK YERİNE PARK ETMEK LAZIM, AYIRT EDEBİLİYORSAN TABİ"

Tabi ki kimse arabasına birşey yapıştırılmasını istemez, bende istemem. Arabamı mecbur kalmadıkça çıkartmıyorum zaten. O zamanda kendi yaşadıklarımdan bildiğim için park ederken, hem yerine hem şekline dikkat ediyorum. Dikkat edersem kimse yapıştırmaz.

Mesela apartman kapılarının hemen önüne park etmemeye dikkat ederim acil-giriş çıkış anında engel olmasın diye. Kaldırım rampalarına park etmemeye çalışırım sadece bisiklet değil, engelli vatandaşlar ve bebek arabası gibi araçlar zorlanmasın diye.

Aynı kağıtlardan arabamda da mevcut AVm lerde ve benzeri yerlerde davar gibi parkeden, insansıların arabalarına bırakmak için. Gerekirse az dolanıyorum düzgün bir yer buluyorum. Bulmaya çalışıyorum.

Hayatta herşey karşılıklı saygı ve anlayış. Malesef eğitimle olmuyor. Hepimiz görüyoruz.

imprezaWRC
20-08-2013, 11:36
Ben düzgün park ediyorum, benim aracıma bu stickerı yapıştırırlarsa asarım, keserim diyenlere ;
Birader, düzgün parktan kastın, kaldırıma 5 cm açıkta yanaşmak, jantları ve tamponları sürtmemek, değdirmemek değil ki. Bulunduğun yerde kaldırımda rampa vardır, garaj vardır, apartman girişi vardır, yükleme-boşaltma yeri vardır...vs sen o noktaları bilip-bilmeden tıkarsan o sticker'ıda hak edersin.
Yok ya, sanane istediğim yere park ederim, o stickerı yapıştıranıda döverim diyorsan, birgün burnu kıllının birine denk gelirsin, engelli eşi-dostu olana denk gelirsin...vs o dayağı hem oracıkta sen yersin, hemde paket yaparlar evdede yedirirler.
Bol keseden havalara sıkmayın.

RSX
20-08-2013, 11:37
Adana böyle birşey yapsalar fazla sürmez hemen biterler, valla burda bilerek arabayı yanlış park edip pusuya girer sonra elemanları öldüresiye döverler :D

esmerhan
20-08-2013, 12:15
ben düzgün park ediyorum, benim aracıma bu stickerı yapıştırırlarsa asarım, keserim diyenlere ;
birader, düzgün parktan kastın, kaldırıma 5 cm açıkta yanaşmak, jantları ve tamponları sürtmemek, değdirmemek değil ki. Bulunduğun yerde kaldırımda rampa vardır, garaj vardır, apartman girişi vardır, yükleme-boşaltma yeri vardır...vs sen o noktaları bilip-bilmeden tıkarsan o sticker'ıda hak edersin.
Yok ya, sanane istediğim yere park ederim, o stickerı yapıştıranıda döverim diyorsan, birgün burnu kıllının birine denk gelirsin, engelli eşi-dostu olana denk gelirsin...vs o dayağı hem oracıkta sen yersin, hemde paket yaparlar evdede yedirirler.
Bol keseden havalara sıkmayın.

+1 :)

esmerhan
20-08-2013, 12:17
hertaraf mal kaynıyo bırak yanlıs parketmeyı adam yolun ortasına bırakıp gıdıyor ,,sonunda pes ederler..

esmerhan
20-08-2013, 12:18
guzel bır ornek olucaktır ahahah

Yoksa On Numara Namaz Kılarım Abi... - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=PAgzJZftaOA)

SULTANOGLU
20-08-2013, 12:32
Gta san anderastaki hollywood dagındaki vice citydeki malibu kulubundeki polis karakolundaki adamların çektiği nedir amk hep müşterileri ölüyor meslektaşları ölüyor üstüne yetmezmiş gibi arabalarını bozukayla vuruyorlar hele o evin sahibine yaptıkları adamın evine giriyorlar havuzunda yüzüyorlar arabasını bazukayla patlattıp adamı öldürüyorlar helikopter geliyor onu vuruyor..Rıza baba ve ekibini arama vakti geldi

San andreas artik cok degisti eskisi gibi degil :(

Gko
20-08-2013, 12:56
Biraz farklı sebeplerden olsa da ben buna benzer bir uygulamayı şahsım adına yapıyorum.

Haftada 5 gün bisikletle işime gidip geliyorum. Doğal olarak bağdat caddesinin geniş kaldırımlarını çok sık kullanıyorum bunun dışında, az olsalarda bisiklet yollarını da kullanıyorum. İşe gidiş gelişlerimin haricinde binişlerim ile birlikte haftada 400km den fazla bisiklet üzerinde olduğum oluyor.

Bu bağlamda kaldırımlardaki iniş çıkış rampalarını kapatacak şekilde park edenleri, bisiklet yoluna park eden yada işgal edenleri biraz aydınlatabilmek için A5 boyutunda kağıtlara aklıma geldikçe değişen ikaz yazıları yazıp sileceklere (içeriden görünecek şekilde) yada sürücü camına parabandı ile üşenmeden yapıştırıyorum. Para bandı camda iz bırakmadığı için içim rahat. Belki okurlarsa anlarlar.

"İNSAN OLSAM DOĞRU PARK EDERDİM, DEĞİL Mİ?"
"ARABAN KIYAK AMA PARK ETMEYİ BİLMİYORSUN"
"PARK EDERKEN İKİ KERE DÜŞÜN, O YOLDA TEK DEĞİLSİN"
"YOLA DEĞİL PARK YERİNE PARK ETMEK LAZIM, AYIRT EDEBİLİYORSAN TABİ"

Tabi ki kimse arabasına birşey yapıştırılmasını istemez, bende istemem. Arabamı mecbur kalmadıkça çıkartmıyorum zaten. O zamanda kendi yaşadıklarımdan bildiğim için park ederken, hem yerine hem şekline dikkat ediyorum. Dikkat edersem kimse yapıştırmaz.

Mesela apartman kapılarının hemen önüne park etmemeye dikkat ederim acil-giriş çıkış anında engel olmasın diye. Kaldırım rampalarına park etmemeye çalışırım sadece bisiklet değil, engelli vatandaşlar ve bebek arabası gibi araçlar zorlanmasın diye.

Aynı kağıtlardan arabamda da mevcut AVm lerde ve benzeri yerlerde davar gibi parkeden, insansıların arabalarına bırakmak için. Gerekirse az dolanıyorum düzgün bir yer buluyorum. Bulmaya çalışıyorum.

Hayatta herşey karşılıklı saygı ve anlayış. Malesef eğitimle olmuyor. Hepimiz görüyoruz.
çok iyi yapıyosunuz:icon_tup:

bi laf vardır bazı insanlara cuk oturuyo; beyni yok fikri var.

bencillikten biraz uzaklaşsak bunlara gerek kalmıcak

M.A.D
20-08-2013, 13:30
bu işe el atmalıyım o stickerı ben yapmalıyım :D

Chatin
20-08-2013, 14:45
Sticker yerine lokantaların reklamlarının olduğu kart halindeki magnetler olursa çok daha iyi olur.

Hem sticker ın bu yapışıp kalma durumu ortadan kalkar, hem yanından araba ile geçerken arabanın üstüne bile atsanız yapışır hem de sürekli sticker üretmek, almak zorunda kalınmaz. Hatta böylelikle bir döngü olur ve aracının üstünden bu magneti alan sürücü, başka bir yanlış park yapan aracı görünce kendisinde olan bu magneti yapıştırır.

Böylelikle asarım, keserim, kafa-göz dalarım olayları da olmaz. Rahatlıkla kaportaya tutturulur.

Yiğit Ş.
20-08-2013, 14:49
Kaldırımdan giden bisiklet ve motorsiklet için de bi uygulama yapsınlar. Destekliyorum..

akay
20-08-2013, 14:55
geçen baumaxın otoparkına arabayı bıraktım. tam girişe yakın yerde 5 araçlık falan engelli park yeri var. yerde ve tam karşıda da kocaman uyarı levhaları var. ve ayılar park etmiş. gittim içeri anons ettirdim bi kişi bile çıkmadı iyi mi. yav sen adam gibi park edersen neden yapıştırsınlar sana? yazılanlardan anladığım kadarıyla itiraz edenler çekinmeden bulduğu yere bırakıyor arabasını.. ben açıkçası para verip alırım o stickerlardan. burada yapıştıracak araç çok..