PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Varis Tedavisi

Bad-Fast
20-08-2013, 12:58
Annem'de varis Sıkıntısı var ve bir kaç yere gitmemize rağmen pek iyi bakılmadığını düşünüyorum bunu çeken tecrübe eden arkadaşlar vardır , hastane , doktor , devlet , özel bütün tavsiyelerinizi bekliyorum ..

Bad-Fast
20-08-2013, 18:37
bi güncel ..

turbo&quattro
20-08-2013, 18:41
Sag ayagimda vardi 7 sene once ameliyat oldum ama mor mor izleri kaldi . Dize kadar olan dar varis coraplarindan giyilmesi gerekiyormus vs... ama hic dikkat etmemistim ben . Gecmis olsun .

Bad-Fast
20-08-2013, 18:44
teşekkür ederim , ameliyatdan sonra bi sıkıntı oldu mu hiç , tavsiye eden doktor oldu , bi başka doktor tam tersini söledi falan araştırıyoruz bizde ..

Er34
20-08-2013, 18:51
Annem ameliyat olmuştu. İki güne turp gibisin modunda girmişti. Hem çok yattı hemde değişme pek olmadı. Spor ve çorap şart benim gördüğüm.

turbo&quattro
20-08-2013, 18:52
Cerrahpasada ameliyat olmustum ben . Ameliyattan ertesi gun taburcu edilmistim ve sonrasinda herhangibir sorun yasamadim. Dr lar varis corabi giymem gerektigini soylemislerdi ama asiri dar ve rahatsiz oldugu icin hic giymemistim. Ondan yada degil bilmiyorum ayagimda iz kaldi .

Bad-Fast
20-08-2013, 19:17
teşekkürler arkadaşlar bu yorumlarla az çok fikir edinmiş oluyorum , çorap şart zaten önermişler bizimkine de bakalım .

Er34
20-08-2013, 19:27
teşekkürler arkadaşlar bu yorumlarla az çok fikir edinmiş oluyorum , çorap şart zaten önermişler bizimkine de bakalım .

Beni anne havuza gidiyor düzenli yüzüyor valla acayip iyi geliyor ona. Varsa imkan tavsiye ederim. Söylemeden geçmiyeyim.

Bad-Fast
20-08-2013, 20:09
o imkan yok maalesef , ama teşekkür ederim ilgin için .

srkns
20-08-2013, 20:18
Geçmiş olsun öncelikle, aynı durum benim valide de mevcuttu lazerle tedavi yaptırdı şimdi çok şükür durumu iyi, iki seans gitmiş hatta birinde ben götürmüşüm ama hiç hatırlamıyorum, doktor Küçükyalı tarafındaymış, sabah programında konuk olarak çıkmış dr, o sırada iletişim bilgilerini kaydetmiş bizimkiler oradan ulaşmışlar, bir kurcalayım eski hastane evraklarını telefon, adres paylaşırım.

Bad-Fast
20-08-2013, 20:22
laseri falan duydum ne kadar etkilidir bizim için bilmiyorum ama iyi gelebilir sevinirim ;)

srkns
20-08-2013, 20:59
Maltepe Üni. hastanesinde Dr.Mehmet Mahir Atasoy, 444 0 620

Sanırım önce ufak bir bölgede yapıp alerjisi var mı yok mu diye bakıyorlar, duruma göre tedavi şekli belirleniyor. Yanlış da biliyor olabilirim, aklımda bu şekilde kalmış.

Acil şifalar.

ecz_murat
20-08-2013, 21:25
Sülük tedavisinden sonuç alan

Bad-Fast
20-08-2013, 21:38
tamam tşkler bakıcam buna ;)

bloodfast_06
21-08-2013, 11:26
Öncelikle geçmiş olsun. Varisin tedavisi yoktur. Sadece ilk başlangıç dönemlerinde fark edebilirseniz varis çorabı giyerek biraz olsun artmasını önleyebilirsiniz. Saygılar...

Bad-Fast
21-08-2013, 11:46
çoraba başlıyacak evet .

asmisinsan
21-08-2013, 12:39
varis tedavisinde çorap şart çorap babamda var çorap kullanmaya başladıgından beri rahatım diyor çorap olarakta sigvaris öneririm bayagı kaliteli çorapları diger ucuzlar hiç bir işe yaramıyor

s2k
21-08-2013, 12:58
Sag ayagimda vardi 7 sene once ameliyat oldum ama mor mor izleri kaldi . Dize kadar olan dar varis coraplarindan giyilmesi gerekiyormus vs... ama hic dikkat etmemistim ben . Gecmis olsun .

Ulan o çorap dar diye zaten varislerde veriliyor :D:D:D

Varis dediğiniz şey venöz dönüşümün vasküler patolojisi ( havalı olmayan şekilde yazarsak toplardamar bozukluğu :D ).

Bacaklara giden kan geri dönerken gerek yerçekimi nedeniyle çok daha zor döner. Bu sebeple toplar damarların yapısı farklıdır. Bu sistem tamamen bozulduğunda ise kabaca o damarlarda göllenmeler olur ve damar çapı çok genişler ancak içerisindeki basınç çok düşük olduğunda akım olmaz. Buda bacaklarda ödem yani sıvı birikmesine neden olur. Vücut sıvılarının farklı bölgelerde istenmeyen kontrolsüz göllenmeside bir çok sisteme yük bindirir. Ani tansy. değişiklikleri, kalp yükü artması vs vs .

O yüzden mekanik olarak eğer siz dışarıdan basınç uygularsanız, hem bu sıvı birikimini engellersiniz, hem de birikmiş olan sıvının geri dönüşü için dolaşıma yardımcı olursunuz ;)

Çok daha radikal bir yöntem ise hastayı bacaklarından tavana asmak :D:D:D yer çekimini tam tersine çalıştırırsan haliyle dolaşım baya rahatlar :p ama sanırım kullanan olmadı daha :D

TünayK
21-08-2013, 13:29
Ulan o çorap dar diye zaten varislerde veriliyor :D:D:D

Varis dediğiniz şey venöz dönüşümün vasküler patolojisi ( havalı olmayan şekilde yazarsak toplardamar bozukluğu :D ).

Bacaklara giden kan geri dönerken gerek yerçekimi nedeniyle çok daha zor döner. Bu sebeple toplar damarların yapısı farklıdır. Bu sistem tamamen bozulduğunda ise kabaca o damarlarda göllenmeler olur ve damar çapı çok genişler ancak içerisindeki basınç çok düşük olduğunda akım olmaz. Buda bacaklarda ödem yani sıvı birikmesine neden olur. Vücut sıvılarının farklı bölgelerde istenmeyen kontrolsüz göllenmeside bir çok sisteme yük bindirir. Ani tansy. değişiklikleri, kalp yükü artması vs vs .

O yüzden mekanik olarak eğer siz dışarıdan basınç uygularsanız, hem bu sıvı birikimini engellersiniz, hem de birikmiş olan sıvının geri dönüşü için dolaşıma yardımcı olursunuz ;)

Çok daha radikal bir yöntem ise hastayı bacaklarından tavana asmak :D:D:D yer çekimini tam tersine çalıştırırsan haliyle dolaşım baya rahatlar :p ama sanırım kullanan olmadı daha :D

ahahah:D:D son paragrafa kadar iyi geldin doktor ama bitiremedin:D:D

s2k
21-08-2013, 13:59
ahahah:D:D son paragrafa kadar iyi geldin doktor ama bitiremedin:D:D

Dayanamıyorum :D:D:D

Onamdar
21-08-2013, 14:45
benim pederin bacaktan damar aldılar ameliyatla biraz faydasını gördü ama öyle aman aman bi fark olmadı.

Bad-Fast
21-08-2013, 15:26
ameliyat olanların hepsi nerdeyse aynı şeyi sölüyor zaten fark yok pek falan .