PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok acil yardımınıza fikirlerinize ihtiyacım var

emrah turan
20-08-2013, 19:14
Bugun itibariyle (20,08,2013) annem bel kayması sebebiyle amelıyat olmak için İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Araştırma Hastanesine yatırıldı. Yatırılması öncesi sırasında bütün evraklar okudum anladım şeklinde imzalatıldı. Amelıyatın normal süreci 4-5 saat olacagını soylenmişti fakat amelıyata girdiğinden 1 saat içinde çıkartıldı ve amelıyatın gerçekleşmediği söylendi gerekli acıklamayıda amelıyatı gercekleştirecek doktor ve anestezi uzmanlarının açıklayacagını söylediler.. Aksilik çıktı dendi saat 5 gibide anestezi uzmanları gelip durumu izah etmeye geldi ve açıklama olarak Hastanız Anestezi uzmanımızın durumu fark etmesinden dolayı ölümden döndüğü veya komple felç kalma riskinden kurtuldugunu açıkladı... Bu durumun yaşanma sebebi ise anestezi uygularken gırtlağa takılan farklı bir ekipman varmış o ekipmanın olmamasıymış... treji komik durum ise; hastanızı yarın taburcu edecegız raporu yazacagız bu agrı kesılmesı için ilaç verecez ilaç bitene kadarda kendinize Universite hastanelerınden amelıyat tarıhı almamız soylendi..

Danışmak istediğim yada cahil kaldığım noktaları bu olay üzerinden siz büyüklerim , kardeşlerim veya görmüş geçirmiş kişilere danışmak istiyorum.

1-Ameliyat öncesi Kan tahlilleri , Mr ' lar , Tomografiler , Anestezi testleri vs herşey yapılırken bu ekipmanın kullanılacagı nasıl görülmez , bu ekipmanın gerektiğini bildikleri halde nasıl amelıyatta insan hayatını riske atabilirler ? Bir kişinin hayatı anestezi uzmanının elindemi ? Ya fark etmeseydi ?
2-Böyle bir durum oluştuğu için farklı bir hastaneye sevkini gerçekleştirme zorunluluğu yokmu ? Şuan annemin psikolojisi bitik durumda amelıyat olmak istemiyor ama ağrıdanda emekleyerek yürüyor... Ben felç kalmak istemiyorum diyor ağlıyor... Ne demektir ben raporu yazacagım sen bu rapor ile kendine tarih vs al ? bu tarihi zaten biz sizden almak için 2 ay uğraşmışız...

ruudvan
20-08-2013, 19:20
Allah acil şifa versin annenin ellerinden öperim .inşallah herşey yolunda gider .

Armageddon
20-08-2013, 19:36
Çok büyük geçmiş olsun ama hata yapılmadan engellenmiş olması bile sukredilecek birsey tabi..

Ben bir doktor arkadaşıma sorayım bakayım ne yapilabilir böyle bir durumda.

emrah turan
20-08-2013, 19:39
Çok büyük geçmiş olsun ama hata yapılmadan engellenmiş olması bile sukredilecek birsey tabi..

Ben bir doktor arkadaşıma sorayım bakayım ne yapilabilir böyle bir durumda.

Tabikide herşeyden önce Allah'a sonsuz şükürler olsun..
Çok makbule geçer abicim delirmek üzereyim çaresizce artık bütün forum siteleri tüm avukatlık hastane baglantılı sitelerini araştırıyorum çevremdede yardımcı olacak yön gösterecek kimse yok şimdiden Allah Razı olsun..

Armageddon
20-08-2013, 19:59
Tabikide herşeyden önce Allah'a sonsuz şükürler olsun..
Çok makbule geçer abicim delirmek üzereyim çaresizce artık bütün forum siteleri tüm avukatlık hastane baglantılı sitelerini araştırıyorum çevremdede yardımcı olacak yön gösterecek kimse yok şimdiden Allah Razı olsun..

Mesaj attım çocuğa faceboktan, telefonu yok çünkü. Cevap gelir gelmez sana haber veririm. Acil olduğunu özellikle belirttim. Haberleşiriz :)

GokhanRS
20-08-2013, 20:12
malesef çevren yoksa sürekli bu sorunlarla karşılaşılıyor devlet hastanelerinde, hastane yaptılar ya o hastaneler bu hastaneler işte.

annemede bi mr için 2 ay sonrasına gün vermişlerdi. sonra para harcayıp halletmek zorunda kaldık.

yani çok uzun yıllar ssk ya ödenen 300+ liranın karşılığı bu :(

Armageddon
20-08-2013, 20:17
Emrah sana özel mesaj attım, arkadaşı hemen ara istersen...