PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik sigortası geri iade?

Maxi
23-08-2013, 22:37
yakın zamanda 2 tane scooterımı sattım.
haliyle bunların trafik sigortaları açığa çıktı
firmaların bu kalan süreler karşılığındaki paraları bana geri ödemesi gerekiyor.

fakat her iki sigortadan geri ödeme bir türlü gelmiyor
kaç kere söyledim, mail gönderdim (noter satış kağıtları dahil) tık yok

alırken güzel, geri ödeme yaparken karınları ağrıyor değilmi?
ne yapmalı sizce?

CRX
23-08-2013, 22:40
Bana bu zamana kadar ayni gun yatti hep iadeler, acenteden yaptirdiysaniz onlarin cozmesini saglayin bence

R21TURBO 41
23-08-2013, 22:42
Son 3 ayda 4 tane satış yaptım. Noter satşını gönderdikten 1 gün sonra paramı iade ettiler. Hepsi farklı sigorta şirketleriydi , axa , alians , anadolu vs. Sorun işlemini yapan şubenin ağır davranması olabilir.

snan1910
23-08-2013, 22:49
Bence sorun tamamen acenteniz ile ilgili, bu zamana kadar, bu tarz işlemlerin hepsini anında yaptı kullandığım acente

wolrath
23-08-2013, 22:55
aynen acenteden. satısı maıl attıysanız en gec 1 gun sonra muhasebe kredı kartınıza odeme yapmıs olması gerekır.

chatlaxs
23-08-2013, 23:00
tramerde poliçe iptal oalrak gözüküyor mu ?

cerkez_kral
23-08-2013, 23:23
hazır konu açılmışken sorayım kasko yaptırmıstım 12 taksitle karttan ve ben 5 ay kaskoyu kullandım aracımı sattım şimdi hala para kesiliyo 12 ay sonunda her ay taksit taksit iade yapılacakmıs bu dogrumu ?

Chn53
23-08-2013, 23:28
@cerkezkral bende ayni sekilde oldu ama kalan direk yatti karta

chatlaxs
23-08-2013, 23:30
taksitle yapılan ödeme iadede taksit taksit karta yatar bu sigortayla ilgili değil banka ile ilgili

cerkez_kral
24-08-2013, 00:08
yani 12 ayın sonunda benim param taksitlemi yatacak tekrar 12 ay onumu beklicem direk hepsimi yatar ?

Frid
24-08-2013, 06:16
yani 12 ayın sonunda benim param taksitlemi yatacak tekrar 12 ay onumu beklicem direk hepsimi yatar ?

taksit taksit yatıyor, aslında kalan taksitler kesilmiyor yeşil bakiye olarak görünüyor kk hareketlerinde

fatihyılmaz
24-08-2013, 07:44
abi acentenin ağırkanlılığından olabilir ya da şirkete ağırlıklarını koyamıyolar ben de son 3 ayda 3 tane poliçe iptal ettirdim acente taksitli ödeme olduğu için taksit taksit gelir demişti hepsi de tek seferde geldi ve bi sonraki extremde gördüm hepsini 1 ay bile atlamadı

BosphorusBoys
24-08-2013, 08:30
yakın zamanda 2 tane scooterımı sattım.
haliyle bunların trafik sigortaları açığa çıktı
firmaların bu kalan süreler karşılığındaki paraları bana geri ödemesi gerekiyor.

fakat her iki sigortadan geri ödeme bir türlü gelmiyor
kaç kere söyledim, mail gönderdim (noter satış kağıtları dahil) tık yok

alırken güzel, geri ödeme yaparken karınları ağrıyor değilmi?
ne yapmalı sizce?

Eğer nakit ödediyseniz nakit olarak iade yaparlar.
kredi kartı ile ödediyseniz kredi kartınıza iade yapabilirler.
eğer acente ödemiyorsa bölge müdürlüğüne şikayet edin hemen öderler ;)

ozgurluk
24-08-2013, 08:34
Mecburi iki ödeme seçeneğin var ;

- Kredi kartı
- Nakit

Eğer kredi kartı ile ödediysen, iptal işlemi gerçekleştikten 2 iş günü sonra kredi kartı hesabına iadesi gerçekleşir.

Eğer nakit ödediysen, iptal işlemi gerçekleştiği an iadeni yapmaları gerekir. (gerek havale , gerekse elden. )

Dilersen bana ö.m olarak biraz bilgi ver. Acente ile ben konuşayım senin adına, anladıkları dilden... Tabi tanıdığın bir yer değilse, yoksa ayıp olur. :)

Bir de şöyle bir durum var;

Bu trafik sigortaları ve tüm zorunlu sigortalar , genelde bir çok sigorta acentesi tarafından sadece kredi kartı tahsilat yöntemi ile yapılabiliyor. (kapalı ekran sistemi deniyor.)

Şimdi sen nakit vermişsindir adamlara, ama ekran kapalı sistem olduğu için oradan bir çalışan veya patron kendi kredi kartı ile basmıştır poliçeyi. Senin verdiğin nakdi de kendisi almıştır.

Şimdi ee banane bundan ben verdiğim nakiti bilirim diyebilirsin haklı olarak. Haklısın da..

Adam iptali yapmıştır , kk 'ına iadesi de olmuştur fakat sonuçta bu kk şahsi harcamaları da içeriyor. Ve adamın cebinde sana iade yapcak kadar nakit ödeme durumu da olmayabilir :))

Malesef bu tarz durumlarla karşılaştım bir kaç kez. Seninki de bir ihitmal böyle bir şey çıkabilir..

Emre Ekrem
24-08-2013, 08:36
Ödeme şekline göre max 2 gün içerisinde geri ödeme olması gerekiyor, acentenin ihmali olabilir.

Maxi
24-08-2013, 09:03
Mecburi iki ödeme seçeneğin var ;

- Kredi kartı
- Nakit

Eğer kredi kartı ile ödediysen, iptal işlemi gerçekleştikten 2 iş günü sonra kredi kartı hesabına iadesi gerçekleşir.

Eğer nakit ödediysen, iptal işlemi gerçekleştiği an iadeni yapmaları gerekir. (gerek havale , gerekse elden. )

Dilersen bana ö.m olarak biraz bilgi ver. Acente ile ben konuşayım senin adına, anladıkları dilden... Tabi tanıdığın bir yer değilse, yoksa ayıp olur. :)

Bir de şöyle bir durum var;

Bu trafik sigortaları ve tüm zorunlu sigortalar , genelde bir çok sigorta acentesi tarafından sadece kredi kartı tahsilat yöntemi ile yapılabiliyor. (kapalı ekran sistemi deniyor.)

Şimdi sen nakit vermişsindir adamlara, ama ekran kapalı sistem olduğu için oradan bir çalışan veya patron kendi kredi kartı ile basmıştır poliçeyi. Senin verdiğin nakdi de kendisi almıştır.

Şimdi ee banane bundan ben verdiğim nakiti bilirim diyebilirsin haklı olarak. Haklısın da..

Adam iptali yapmıştır , kk 'ına iadesi de olmuştur fakat sonuçta bu kk şahsi harcamaları da içeriyor. Ve adamın cebinde sana iade yapcak kadar nakit ödeme durumu da olmayabilir :))

Malesef bu tarz durumlarla karşılaştım bir kaç kez. Seninki de bir ihitmal böyle bir şey çıkabilir..

selam
yok ikiside kredi kartı

biri tanıdık, dün tatilde olduğunu iletti, dönüşte halledecektir sorun çıkmaz ondan.
ama öteki tarafta 1TL bile bırakmak istemiyorum, ilk satışta da bana sıkıntılar çıkardılar.
Pazartesi son kez bir email göndericem akşama kadar para iade olmaz ise salı günü ne kadar şikayet edilebilecek yer varsa hepsine ulaşıcam.

ozgurluk
24-08-2013, 09:10
selam
yok ikiside kredi kartı

biri tanıdık, dün tatilde olduğunu iletti, dönüşte halledecektir sorun çıkmaz ondan.
ama öteki tarafta 1TL bile bırakmak istemiyorum, ilk satışta da bana sıkıntılar çıkardılar.
Pazartesi son kez bir email göndericem akşama kadar para iade olmaz ise salı günü ne kadar şikayet edilebilecek yer varsa hepsine ulaşıcam.

Noter satışını karşı tarafa göndermek,ulaştırmak sureti ile hangi gün istedin poliçenin iptal edilmesini ? Kaç gün oldu.

Plakanı gönderirsen ö.m olarak eğer 24 saatten önce bir poliçe iptali yapıldıysa, iptalinin yapıldığı tarihi görebiliriz.

Ve şayet 48 saatten daha önce yapılmış olsaydı bu iptal. KK hareketlerinde mutlaka iadeyi görürdün..

Bence pzt sini bekleme şimdiden saldır telefon yoluyla :)

Edit : poliçenin iptalini geç de yapsalar. İade hesabının senin noter satış tarihinden itibaren olması gerekir. Bu açıdan maddi bir kaybının olmayacağını düşünüyorum. sadece geç iade edilmesi canını sıkmış olur.

Maxi
24-08-2013, 09:24
Noter satışını karşı tarafa göndermek,ulaştırmak sureti ile hangi gün istedin poliçenin iptal edilmesini ? Kaç gün oldu.

Plakanı gönderirsen ö.m olarak eğer 24 saatten önce bir poliçe iptali yapıldıysa, iptalinin yapıldığı tarihi görebiliriz.

Ve şayet 48 saatten daha önce yapılmış olsaydı bu iptal. KK hareketlerinde mutlaka iadeyi görürdün..

Bence pzt sini bekleme şimdiden saldır telefon yoluyla :)

Edit : poliçenin iptalini geç de yapsalar. İade hesabının senin noter satış tarihinden itibaren olması gerekir. Bu açıdan maddi bir kaybının olmayacağını düşünüyorum. sadece geç iade edilmesi canını sıkmış olur.

biri net 1 ay oldu
ötekide sanırım 3 hafta falandır(tanıdık olan)

plakaları pm atıyorum

ozgurluk
24-08-2013, 09:34
bilgileri ö.m attım.

Maxi
18-11-2013, 11:37
güncelleme yapmak istiyorum

sigortanın birisi iade oldu
fakat diğer scooterın sigortasına ağustos aynından beri taksit ödüyorum
bu ay 4. taksiti çekmişler yapı krediden.

kısaca yazayım
ağustosun ilk haftası sigortamı yaptım, yeniledim
bir hafta sonrada motoru sattım.
acentaya bilgi verdim
noter satış bilgisini falan gönderdim
araya bayram tatili falan girdi falan.

neyse bir süre sonra tramerden baktım, poliçe iptal olmuş güzel.
ama her ay taksitler kesiliyor!

acenta yabancı değil, 10 kere falan aradım konuştum ama kabak tadı verdi.

bende bugün HDI sigortanın iletişim bölümüne olayı yazdım
bakalım dönceklermi
1 hafta sonra direk tramere şikayet maili yada dilekçesi vericem

sigortacı arkadaşlar ne dersiniz bu duruma ?

BosphorusBoys
18-11-2013, 11:40
Şİrketİn hesabina dÜŞmÜŞtÜr İade paraniz Şİrket sİze nakİt Ödeme yapmak zorunda
yapmiyorsa kesİlen polİÇenİn bÖlge mÜdÜrlÜĞÜne gİdİp bİlgİ verİnİz aninda sİze Ödeme yaparlar syg

ozgurluk
18-11-2013, 12:36
o scooter çok başını ağrıttı ya :) bağlı bölge müdürlüğünün muhasebe bölümüyle görüşürsen iyi olur.

Can_DCK
19-11-2013, 16:03
şaka gibi . bizim sektörde maalesef böyle insanlar çokca mevcut . şirketin kendisiyle görüşürseniz sonuç alabilirsiniz .

slowmotion
19-11-2013, 16:15
acenteyi boşverin direk bölge müdürlüğünden halledin.
ayrıca bölge müdürlüğünden nekadar geri alacağınızı öğrenin. acente bu paranın bir kısmını kendine alarak ödeme yapıyor. bu sadece nakit sigortalar için geçerli. dilim yandı. dikkatli olun.
ben şikayet etmiştim merdiven altı sigortacıyı. fark kapıma gelmişti :D

Maxi
19-11-2013, 16:36
HDI sigorta gerekli meblayı bugün kredi kartıma geri ödemiş

herşeyi takip edicez yani
bakmasak ilgilenmesek öde dur