PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekne alim satim- takas yardimi,

G_TT_I
25-08-2013, 18:20
Bizdeki tekne bu:
Sahibinden masrafsız kullanıma hazır Bertam motoryat tekne, - Bertram Motoryat - 130247528 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-deniz-araclari-motoryat-sahibinden-masrafsiz-kullanima-hazir-bertam-motoryat-tekne-130247528/detay/)

Tek satma sebebi, kaptan gerekmeyen, masrafi en az farkli bir tekne almak, yelkenlide olur.

Suan ki ihtiyacim, nakit satışına yardimci olacak birileri birde, bugun bizim aksimize daha buyuk tekne isteyen biri takas teklif etti ama bu teknenin piyasa ederi hakkinda bilgi edinemedim,

11 m.American WELLCRAFT GRAND SPORT Büyük tekne TAKASI olur. - Wellcraft Motoryat
102275197 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-deniz-araclari-motoryat-11-m.american-wellcraft-grand-sport-buyuk-tekne-takasi-olur-102275197/detay?showViewPreferences=false)

Bu 11mt olan tekneni gerçek ederini soylebilecek biri varsa iyi olur, yada tanidiginiz varsa yonlendirin lutfen.

dietpepsi
25-08-2013, 19:58
bence o tekne hayatta o paraları etmez
degıl 150-160 bın tl
100 bın tl bıle veren zor çıkar
cok eskı tekne
tek artısı cıft dızel motoru

G_TT_I
25-08-2013, 20:40
bence o tekne hayatta o paraları etmez
degıl 150-160 bın tl
100 bın tl bıle veren zor çıkar
cok eskı tekne
tek artısı cıft dızel motoru

Bende biraz yüksek yazdim ama yaptığımız masraf ile gercekten yaklaşık bu rakamları buldu, bide rahat etmek icin değişiklik istiyoruz, tok satici modeli.

Bizimki uzerine 40-45eu gibi para istemem gerekiyor ozaman.

kelalper
25-08-2013, 22:01
sıkıntı kaptanlık belgesi ise size teklif edilen tekne içinde kaptanlık belgesi gerekiyor ki benim dıştan takma 40hp için bile gerekli. Bildiğim kadarı ile 10 hp üstü motoru olan teknelere gerekiyor. Bunun dışında size teklif edilen tekne ile gerçekten uğraşılmaz. Marine işinde sadece motor değil herşey zamanla dert açıyor.

atituti
25-08-2013, 22:03
piyasa her zaman tutturabildiğine olduğu için bence o riske girilmez

onursumer
25-08-2013, 23:04
sizin tekneniz takas ettiğiniz tekneden çok daha iyi durumda gozukuyor

ayrıca 9.9bg den sonra amator denizcilik belgesi almak gerekiyor ki oda 24mt ye kadar olması lazım

yani bu durmda rahat edebiliceğiniz yelkenlide alsanız belge şart ufaltırsanız şoyle bir avantaj olur dediğinzi gibi harici kaptan tutmak zorunda kalmazsınız genede tekneniz rahat kullanılabilir ideal boyutta gozukuyor

G_TT_I
25-08-2013, 23:05
sıkıntı kaptanlık belgesi ise size teklif edilen tekne içinde kaptanlık belgesi gerekiyor ki benim dıştan takma 40hp için bile gerekli. Bildiğim kadarı ile 10 hp üstü motoru olan teknelere gerekiyor. Bunun dışında size teklif edilen tekne ile gerçekten uğraşılmaz. Marine işinde sadece motor değil herşey zamanla dert açıyor.

Kaptanlik belgesi var ama bizim teknede en az 2 kisi birde aşçı olunca zor oluyor, daha amatör kullanılabilecek bisey lazim, yanasma demir atma vs.

Cok uzun yol gidilmedigi icin kaptan gereksiz bir olgu, cok içen denk geliyor bide tekne biraz özel bir olgu oldugu için rahat olunamiyor.

civelek
25-08-2013, 23:10
bencede o tekne o paraları etmez 90 model 2 tane volvo ama çok eski bakımı cartı curtu kuyrukları ne alemde ?? büyükle uğraşmiim derken başına iş alma.

ACYV
25-08-2013, 23:14
Teknenize yüksek rakam yazmasaydiniz kendi 9m Norveç yapımı teknemi takasa sunabilirdim. Ben de daha büyük tekne arıyorum 9m yetersiz kalıyor.

SmT
25-08-2013, 23:19
Bence tekneniz bakımlı ve güzel ,yerinizde olsam çok ciddi bir fırsat düşmedikçe macera aramaz ve sıkıntılarına katlanırdım :)

G_TT_I
25-08-2013, 23:19
bencede o tekne o paraları etmez 90 model 2 tane volvo ama çok eski bakımı cartı curtu kuyrukları ne alemde ?? büyükle uğraşmiim derken başına iş alma.

Kasimda bağlama parasida geliyor, oyuzden biraz acele ettim ama dediğiniz gibi daha buyuk sikinti almamak lazim, jeneratör, bot yeni olmasina rağmen, hafta sonu tam çıkacakken bozulması insani geriyor ki 90 model sac baş yoldurabilir.

Edit:
Bağlama dönemi gelmesi, son aylarda kaptan kaynakli cok yuksek elektirik ucreti gelmesinden dolayi fiyati cok aşağı cekecektim ama sanirim böyle birakicam, yoksa yeni teknede dert cikarsa sikinti bana patlar :)

civelek
25-08-2013, 23:26
Bence tekneniz bakımlı ve güzel ,yerinizde olsam çok ciddi bir fırsat düşmedikçe macera aramaz ve sıkıntılarına katlanırdım :)

kesinlikle katılıyorum acele kara verme teknen mis gibi maaşallah

G_TT_I
25-08-2013, 23:35
Teknenize yüksek rakam yazmasaydiniz kendi 9m Norveç yapımı teknemi takasa sunabilirdim. Ben de daha büyük tekne arıyorum 9m yetersiz kalıyor.

Fiyat cok daha yüksekti, son rakam 1-2 aşağı olabilir ama daha düşmez, kasima kadar satilsin diye vitrin filan yaptim ama arkadaslarin dedigi gibi uygun fiyat olmazsa satilmaz.
Sizin teknenin bilgilerini resimlerini aliyim ona göre konuşalım.

tayreep_john
26-08-2013, 01:32
90 model tekne 140 bin tl fiyat düşündürüyo insanı 20 saatte motoru da ve boyuda ilgisini çekiyo insanın karar sizin resimlerden gördüğüm kadarıyla birtek master kamarası var :( bence iyice araştırın.

G_TT_I
26-08-2013, 08:13
Cift kamara ama tek duş, aradaki fiyat farkini veririm dedi ama acikcasi bu tekne ile takasa girmem artik.