PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ebay'dan ürünüm gelmedi ingiltereden tanıdık var mı?

mcy
26-08-2013, 17:01
konuyu uzun uzun anlatmaya gerek yok mart ayında ödediğim ürünü iki defa kargoladı ama ürünler ingiltere gümrüğünden bile çıkmadı. şimdi ürün hasar gördü sigortadan para bekliyorum diye oyalıyor. elemanın telefonunu istiyorum ama vermiyor. şu elemana ulaşma imkanımız var mı? ingilterede yardım edecek tanıdık var mı?

eBay My World - shahidzara87 (http://myworld.ebay.co.uk/shahidzara87?ssPageName=ADME:X:CEM:GB:1181)

turbo&quattro
26-08-2013, 17:05
Hic ugrasmadan case ac sikayet et sonrasina karisma.

mcy
27-08-2013, 07:24
45 günü geçeli çok oldu.
ürün ingilterede takılıp türkiyeye çıkamayınca case açmadım. adamın satış puanıda %100 dü. onada güvendim biraz ama hala sabırlı ol diyor. 3. 4. aydan beri sabrediyorum.

Low-Rider
27-08-2013, 08:12
Bende %100 olan birine güvendim böyle Amerikadan, adam gönderdim dedi gelen giden yok sonra tekrar gönderdim dedi bu sefer takip numarası verdi

En son bir baktım ürün ulaşmış ama verdiği takip numarası Türkiye'de başka bir adres, tabi bu sürede 45gün geçmişti avcumu yaladım

mcy
27-08-2013, 08:22
bana ikisinde de takip numarası gönderdi. ptt den baktım ingilterede posta istasyonunda duruyor. bu işlerden anlayan bir arkadaşım var. ona sordum. ikinci el malzeme olduğu için posta brosuna gidip evrak doldurması gerekiyormuş öyle çıkarmış yurt dışına dedi ama adama bunu anlatamıyorum.

artık ebay aracılıyla alamayacağımın farkındayım. ebayıda paypalıda aradım. 45gün geçtiği için birşey yapamıyorlar. bana ürünün gelmediğini ispatlayıcı yazıları bile var adamın sistem üzerinde ama birşey yapamıyorlar. son çare olarak ingilterede tanıdık varsa belki gidip bu adamı bulur diye düşündüm.

M U R A T
27-08-2013, 08:25
böyle durumlarda çok geçmeden paypaldan iade almak lazım daha sonra mal ulaştığında tekrar ödeme yapmak daha kolay

darkmoon
27-08-2013, 08:26
arkadaşlar ebay konusunda ayrı bir konu açılırsa sabit elimden gelen yardımı göstermeye çalışırım..

Low-Rider senin çok oldumu ürünün posta idaresinde olabilir o giden adresde öyel bir adres bulamamışlarsa oranın merkez postasına geri gitmişdir. yani alabilirsin ordan bir araştır derim çok mühim bir şeyse..

mcy adam zaten riskli bir adam 128 tane işlem yapmış hepi topu.. türkiye gibi ülkede yaşıyorsak trusted seller dışında alış veriş yapma bir daha.. ancak kurumsal bir firmanın ebay hesabı olur sağlam kurumsal bir firmadır reel hayattada arasıra istek üzerine ebaydan satış falanda yapıyorlardır onların puanı düşük olabilir ama onlardanda alınır bunun dışında kesinlikle bu tür kullanıcılardan alış veriş yapma bizim için riskli ordaki avrupadaki adam bir şekilde ulaşırda türkiyeden ulaşmak zor..

turbu&quattru nun dediği gibi case aç uğraşma paranı geri al .. :)

ofli
27-08-2013, 08:29
bana ikisinde de takip numarası gönderdi. ptt den baktım ingilterede posta istasyonunda duruyor. bu işlerden anlayan bir arkadaşım var. ona sordum. ikinci el malzeme olduğu için posta brosuna gidip evrak doldurması gerekiyormuş öyle çıkarmış yurt dışına dedi ama adama bunu anlatamıyorum.

artık ebay aracılıyla alamayacağımın farkındayım. ebayıda paypalıda aradım. 45gün geçtiği için birşey yapamıyorlar. bana ürünün gelmediğini ispatlayıcı yazıları bile var adamın sistem üzerinde ama birşey yapamıyorlar. son çare olarak ingilterede tanıdık varsa belki gidip bu adamı bulur diye düşündüm.

öyle bi evrak doldurması gerekmiyor. ablam ingilterede yaşıyor ve ben aldığım parçaları direk onun adresine gönderiyorum. birikince oda büyük bi koli yapıyor ve bana gönderiyor. koli içeriğini bildiriyor benim kartımdan postanın odemesini yapıyor ertesi gün gelip kapıdan alıyorlar postayı ve direk bana geliyor benim aldığım parçalarda ikinci el ve öyle bir evrak doldurulmuyor. sadece kutu içeriğindeki parçaların değerlerini bildiriyorsun okadar.

darkmoon
27-08-2013, 08:30

ben ingiltereden kendime ve arkadaşlarıma yüzlerce ürün aldım bilhassa ingiltereyi tercih ederim almanlar sıkıntılı oluyor anlaşma açısından ve postada.. ben daha hiç öyle ikinci el evrak falan duymadım..

ürünün kodunu verirmisin bir adama mesaj çekiyim.

Low-Rider
27-08-2013, 08:33
arkadaşlar ebay konusunda ayrı bir konu açılırsa sabit elimden gelen yardımı göstermeye çalışırım..

Low-Rider senin çok oldumu ürünün posta idaresinde olabilir o giden adresde öyel bir adres bulamamışlarsa oranın merkez postasına geri gitmişdir. yani alabilirsin ordan bir araştır derim çok mühim bir şeyse..

mcy adam zaten riskli bir adam 128 tane işlem yapmış hepi topu.. türkiye gibi ülkede yaşıyorsak trusted seller dışında alış veriş yapma bir daha.. ancak kurumsal bir firmanın ebay hesabı olur sağlam kurumsal bir firmadır reel hayattada arasıra istek üzerine ebaydan satış falanda yapıyorlardır onların puanı düşük olabilir ama onlardanda alınır bunun dışında kesinlikle bu tür kullanıcılardan alış veriş yapma bizim için riskli ordaki avrupadaki adam bir şekilde ulaşırda türkiyeden ulaşmak zor..

Benim baya oluyor bu olay olalı, ucuz birşeydi.

İlk kargo yaptım dedi gelen giden yok baya zaman geçti, sonra kaybolmuş kargo tekrar göndericem dedi bende inatla takip numarası istedim.

Bana bir takip no verdi, adresim bahçelievler takip no adresi florya

İnatla bunu sordum, yanlışlık olmuştur kontrol edicem falan filan dedi sonra hiç bir mesaja cevap vermedi

ofli
27-08-2013, 08:35
Benim baya oluyor bu olay olalı, ucuz birşeydi.

İlk kargo yaptım dedi gelen giden yok baya zaman geçti, sonra kaybolmuş kargo tekrar göndericem dedi bende inatla takip numarası istedim.

Bana bir takip no verdi, adresim bahçelievler takip no adresi florya

İnatla bunu sordum, yanlışlık olmuştur kontrol edicem falan filan dedi sonra hiç bir mesaja cevap vermedi

her milletin bi dolandırıcısı var arkadaş

darkmoon
27-08-2013, 08:40
hong kong çinliler trusted olmayan fena dolandırıyor.. ingiltere kore tayfası fena değiller daha ordan sıkıntı çekmedim.. ispanyol tayfasıda üç kağıtçısı çok ürün alıyorsun saçma sapan bir ürün yolluyor honda type r anahtarlığı sipariş ettim arkadaş çok beğenmiş 3 dolarlık bir şey önemli değil arkadaşdan parasını bile istemedim ispanyadan bize bir şey yollamış bilye gibi bir şey :D ne olduğu tam çözemedik rulmana benziyor :D

Alman tayfasıda dilden dolayı sıkıntılı bride çok katılar.. adama normal posta ile yolla diyorsun bildiğini okuyor mng yada ups ile falan yolluyor..

öyle bir sıkıntı olursa forumdan bir kaç arkadaşa zamanında yardım etmişdim elimden gelen yardımı yaparım..

mcy
27-08-2013, 08:44

case açtım geri çevrildi.

mcy
27-08-2013, 08:46
ben ingiltereden kendime ve arkadaşlarıma yüzlerce ürün aldım bilhassa ingiltereyi tercih ederim almanlar sıkıntılı oluyor anlaşma açısından ve postada.. ben daha hiç öyle ikinci el evrak falan duymadım..

ürünün kodunu verirmisin bir adama mesaj çekiyim.

artık böyle bir ürüne ulaşılamıyor diye. muhtamelen ürün üzeridnen mesaj atmayacaksın.

ürün bilgileri:

HONDA CIVIC TYPE R EP3 2002 STEERING WHEEL AND AIRBAG
Item Id: 251235024115

darkmoon
27-08-2013, 08:47
aldığın ürünün item no sunu ver sorıyım adama....

yok o bana adamla yazışırken lazım şu item no lu ürün diyicem.