PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracım su alıyor parça bulamıyorum, acil yardım.

Burak
01-09-2013, 19:21
Otomatik antenin dibindeki lastik conta gorevi gören plastik 3 parçaya ayrıldı. Yapistirmak çözüm olmadı. Bu sefer farklı yerlerden çatlıyor.

Her yağmurda ve yıkamada bagaj icine su alıyor. Parçayı cogu yere sordum yok. Nasıl bir çözüm getirebiliriz? Belki yeri değil ama bir an önce halletmem gerektiği icin buraya actım konuyu, yardımlarınızı bekliyorum.

Maxi
01-09-2013, 19:39
parçayı temin edene kadar o bölgeye silikonla?
su mu alacak öyle?

Burak
01-09-2013, 19:56
Haklısınız geçici olarak silikonlayayim. Parça bulmaya odaklanınca düşünemedim :)

Kalıcı çözüm için öneri bekliyorum.

+soner
01-09-2013, 20:48
Siyah silikon kullanın. İşçiliğini güzel yaparsanız ömürlük olur. İyi bir silikon kullanırsanız güneşten soğuktan etkilenmez.

Burak
01-09-2013, 20:54
Siyah silikon kullanın. İşçiliğini güzel yaparsanız ömürlük olur. İyi bir silikon kullanırsanız güneşten soğuktan etkilenmez.

Açıkcası takip cikarilabilirligini bozmak istemiyorum antenin. Gun gelir bozulur değiştirmem gerekir, siyah silikonu çıkartmak mümkün değil. Ama tek care bu gibi şimdilik.

mehmetRS
01-09-2013, 21:24
siyah silikonla biraz işcilik yapın siz oraya, acele etmedende parçayı arayın, buldugunuzda sökersiniz takarsınız.. en azından aracınız ıslanmasın, yağmurlar geliyor cünkü bu ara.. hem kaliteli bir silikon olursa söküldüğü yerde de sıkıntı bırakmaz.. dyson un mavi yeşilli tüpünü kullanmıştım benzer birşey için.. elimle çeke çeke biraz ugrassamda söktüm, boyada v.s. en ufak bir yapış yapış durum yada iz bırakmamıştı

adilhcl
01-09-2013, 22:22
contanın genıslıgını bılmıyorum ama musluk contası veya daha buyuk genıslıkte bı conta kesılıp sekıllendırıldıkten sonra kullanılabılır sankı :S

XSi
01-09-2013, 22:28
Otomatik antenin dibindeki lastik conta gorevi gören plastik 3 parçaya ayrıldı. Yapistirmak çözüm olmadı. Bu sefer farklı yerlerden çatlıyor.

Her yağmurda ve yıkamada bagaj icine su alıyor. Parçayı cogu yere sordum yok. Nasıl bir çözüm getirebiliriz? Belki yeri değil ama bir an önce halletmem gerektiği icin buraya actım konuyu, yardımlarınızı bekliyorum.

yetkili servise sordun mu?

elde yoksa bile getirtme olabiliyor..

Burak
01-09-2013, 22:46
Yarın silikonlayacagim. Baska bir conta uydurmaya calisirim. Parçayı bulmak cok zor. Yetkili servise sormadım ama ne cevap vereceklerini biliyorum, anten komple takım halinde satılır deyip astronomik bir rakam soyleyecekler :)

Chn53
01-09-2013, 22:50
silikon ve oring le orj parça gibi olur diye düşünüyorum :)

XSi
02-09-2013, 09:01
Yarın silikonlayacagim. Baska bir conta uydurmaya calisirim. Parçayı bulmak cok zor. Yetkili servise sormadım ama ne cevap vereceklerini biliyorum, anten komple takım halinde satılır deyip astronomik bir rakam soyleyecekler :)

Komple satiliyorsa eger yan sanayi antenler var.. Bendeki 96 vectrada anten dibindeki lastik yıpranmış baya arastirirken yan san anten gordum 120 tl fiyati var.. Astradada benzer sekilde vardır diye dusunuyorum.. Servisede sor mutlaka bazen cok ozel parçalar komik fiyatlara bulunuyor

Burak
02-09-2013, 23:27
Bugün yine birçok yerde aradım cikmaci vs. ama yok maalesef. O zaman custom bir çözüm bulmak lazım dedim, cikmacilardan kaucuk soğutma borusu aldım, uygun sekilde kestim sifira sifir oturdu, içerden ve dışardan mastik çekeceğim yarın. Yardımcı olanlara teşekkür ederim.