PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Autocad Kursu

emre55
02-09-2013, 12:38
Bu sene meslek lisesi Tesisat ve Pano bölümünden mezun oldum, hocalarımızın birkaçının dediği şey, 2 senelik Meslek Yüksek okuluna gideceğinize Autocad vs kurslara gidip sertifika almanız sizin için daha faydalı olur iş bulmada geleceğinizde dediler. Sizce faydası olurmu ? ve İstanbul anadolu yakasında tavsiye ediceğiniz yerler varmı ? Kartalda oturuyorum.

Gökhan Bilgin
02-09-2013, 12:39
Olur muhakkak ama okulda öğretmediler mi ?

emre55
02-09-2013, 12:43
Olur muhakkak ama okulda öğretmediler mi ?

malesef, zaten meslek lisesinde öyle elektrikle ilgili bile çok kapsamlı şeyler öğretmiyolar, öğretse dahi sertifika olması daha iyi olur gibime geliyor.

Gökhan Bilgin
02-09-2013, 12:44
malesef, zaten meslek lisesinde öyle elektrikle ilgili bile çok kapsamlı şeyler öğretmiyolar, öğretse dahi sertifika olması daha iyi olur gibime geliyor.

Bende meslek lisesiyim ama makineydi bölüm biz gördük ondan sormuştum. Alman iyi olur kesinlikle ben bi yararını hala görmedim ama neyse :D

bilalMW
02-09-2013, 12:44
ismek kovala kardeşim orada olması lazım.

sweap07
02-09-2013, 12:46
bence Autocad le bıtmemelı Autocad in yanında 3ds max gibi programlarn sertifikaısında alırsan cok daha verımlıı olur
cizimcilerin iş bulma ımkanalrıda yüksek oluyor

arifba
02-09-2013, 12:57
autocad'i artık herkes biliyor. sertifika falan bi işe yarayacağını düşünmüyorum..

altugkocer
02-09-2013, 13:09
AutoCAD artık sıradan bir program oldu. AutoCAD i bilmen çok çok büyük artık değil,
AutoCAD i çok iyi bilip yanına diğer programları eklemelisin örneğin; 3dsMax, Maya, Solid, Catia vs..

Ayrıca sertifikaya çok takılma bende MSOffice, AutoCAD, 3dsMax, Catia sertifikaları var ama bir işe yaradığını görmedim.

Çok klasik bir laf olacak belki ama sertifika senin kafanda :)

Zaten bu tür programlar çok keyifli programlardır öğrendikçe daha da keyif alırsın..

emre55
02-09-2013, 14:47
öneriniz nedir 1yıl boşum hem çalışıp hemde gelecek için neler yapabilirim

okankrgz
02-09-2013, 15:00
2 senelik diyerek geçme, özel sektörde meslek lisesi yeterli olmayabiliyor sadece... destekleyen bir bölümde 2 senelik yüksek okul oku ve aynı zamanda gideceğin kurslara gitmeni öneririm. Bir işbasvurusuna gittiğinde ve myo mezunu kişiyi öncelikli tercih ettiklerinde keşke okusaydım deme diye sana bu tavsiyem.

ersandeniz
02-09-2013, 15:05
bence de oku 2 yıllığı, hatta dgs ile 4 yıllığı zorla, okuldaki hocalar özel sektörden bihaber oluyorlar genelde, 2 yıllığı okurken bi yandan da parttime(hatta ücretsiz) mesleğinle ilgili yerlerde çalışmaya çalış, zaten bu süreçte eksiklerini farkedip tamamlarsın..

sasuuke
02-09-2013, 15:57
indir torrentten autocad i elin yatkınsa birazda merakın varsa öğrenirsin temel olarak.
nette bir sürü video var zaten 2-3 ayını verirsen çok hızlanırsın zaten

emre55
02-09-2013, 16:24
Ben genel olarak hepsinin kursuna gideyim o zaman, elimde sertifika olsun hiç değilse, iş bulmakta sıkıntı oluyor daha askerlik var diye bakalım ne yapıcaz..

fastchild
02-09-2013, 18:19
emre geçiş hakkın yokmuydu senin ??

ben bugün halletim İstanbul Üni Otomotiv Bölümü kaydımı

bize lise sonda verdiler haftada 3 saat Autocad dersi ama temel şeyler okulda öğretilen iş bulmak için eterli olmayabiliyor yani İsmek kurslarını felan kovalarsan bulursun bişiyler ama autocad daha çok inşaatta kullanılıyor

cihan_06MLC60
02-09-2013, 21:08
bu autocad ne kadar kolay bişeymiş de benim haberim yokmuş. sorsan herkes 3 boyutlu çizim yapıyordur.

Mert Ali
02-09-2013, 21:36
kartal meslek mezunumusun kardeş ? kursa gitmende fayda var,eğitim videolarınıda bol bol izle pratik yap. bende teknik resimden mezun oldum.

emre55
02-09-2013, 22:37
kartal meslek mezunumusun kardeş ? kursa gitmende fayda var,eğitim videolarınıda bol bol izle pratik yap. bende teknik resimden mezun oldum.

Aynen kardeş kartal meslekten mezunum.

emre geçiş hakkın yokmuydu senin ??

ben bugün halletim İstanbul Üni Otomotiv Bölümü kaydımı

bize lise sonda verdiler haftada 3 saat Autocad dersi ama temel şeyler okulda öğretilen iş bulmak için eterli olmayabiliyor yani İsmek kurslarını felan kovalarsan bulursun bişiyler ama autocad daha çok inşaatta kullanılıyor

Kocaeli Üni yi kazandım bende elektronik i ama pek bi hevesim yok gitmeye.

ozankaya
02-09-2013, 23:07
autocadden sonra solid ve catia ogrenirseniz cok yararli olur 3 boyut icin solid cok anlasilir ve kolay

onursumer
02-09-2013, 23:33
yararı olur tabikide birazda kendini geliştirmenle alakalı olay

bunun yanına denilen gibi 3dmax ve solidworks olursa çok çok yararını gorursun