PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kaplama araç alırken nelere dikkat etmeli ?

bmwberkan
04-09-2013, 11:21
merhabalar kaplama bir araç alırken nasıl kaporta durumuna bakabiliriz boyası vs. nelere dikkat etmeliyiz ?

fore
04-09-2013, 11:26
Dostum bence çok kumar bir iş... Olsa olsa tramer kaydı ve daha önceki servis kayıtlarına bakılır..
İyi bir usta belki iç taraflardan boyayı anlar ama dıştan yapılanları anlamak yine imkansız..

GokhanRS
04-09-2013, 11:26
çok zorlanırsınız. bulaşmamak daha güvenli. altından ne çıkacağını bilemezsiniz. kaplama araç almak için tanıdık referanslar v.s gerekir. o da nereye kadar?

bmwberkan
04-09-2013, 11:29
anladım yada fiyatı baya baya uygun olursa alınabilir gibi geldi bana yani kaplama araç hadi boyayı geçtimde kaplama çıkarınca süpriz yumurta

tylan
04-09-2013, 11:31
komple boyalı araba alırım kaplama araba almam

iynn-RS
04-09-2013, 11:32
bızım sıtede bı çocukta astra var.

1 hafta oncesınde gordum aracı neredeyse tum kaporta parçaları farklı renkteydı. kımısı astarlıydı.kapı farklı bagaj farklı arka çamurluk farklı tamponlar farklı.

kaplama yapacağını bılseydım foto cekerdım.

daha sonra mavıye kaplattı araba cıcek gıbı oldu :)

tabi tamamen orjınal boyalı aracı kaplatanda cok ama altından ne çıkacak bahtına

SekoLive
04-09-2013, 11:35
kaplama arac alırken satan kişinin tanıdık olmasına dikkat etmek lazım :)

diğer arkadaşların yazdıgı gibi kaplamayı sökmeden cok net şeyler tespit etmek zor olabilir.

ontheair
04-09-2013, 11:37
Parça boyayı anlayamazsın sökmeden. Ama değişme yoksa ( kaplama ile fabrika çıkışı puntolar değişmiyor sonuçta) şaseler problemsizse, bagaj zemini düzgünse, direklerde işlem yoksa en azından otomobilin darbesiz olduğunu anlayabilirsin.

Parça boyaya da insanların neden bu kadar çok takıldığını anlamıyorum...

bmwberkan
04-09-2013, 11:38
bende boyayı dert eden biri değilim komple boyalı olsun kaza bela yoksa daha iyi bence kaç kere komple boyalı aldım bende komple 2 kere araç boyattım ama dediğiniz gibi uzak durmak lazım yada sahibine söylesek söktürün bakalım böyle bişeyde teklif edilmez

bmwberkan
04-09-2013, 11:39
arkadaşın üstte yazdığı gibi palyonço gibi bişey çıkarsa o kötü yoksa parça boya ne olacak ta :D

driftboy
04-09-2013, 11:39
Valla büyük konuşmayayımda heralde araba alırken yapacağım en son şeydir kaplama araç almak. Süpriz yumurta. altında belki heryeri farklı renk bilemiyosun

s2k
04-09-2013, 11:48
Eğer yeniden kaplatma masrafını gözden çıkarırsanız tek çözüm şu şekilde ki ben öyle yapıyorum;

Araç sahibi genelde 2 parça lokal boya var onun dışında hiçbirşey yok der, nerelerde boya olduğunu sorun, daha sonra kaplamayı söktürün dedikleri gibi çıkarsa alır yeniden kaplatırsınız yok eğer dediği çıkmazsa arabasına kaplama parçalanmış bir şekilde biner uzar :D:D:D

zaten bu teklifi kabul etmiyorsa vardır bi bokluk ;)

bmwberkan
04-09-2013, 11:54
Eğer yeniden kaplatma masrafını gözden çıkarırsanız tek çözüm şu şekilde ki ben öyle yapıyorum;

Araç sahibi genelde 2 parça lokal boya var onun dışında hiçbirşey yok der, nerelerde boya olduğunu sorun, daha sonra kaplamayı söktürün dedikleri gibi çıkarsa alır yeniden kaplatırsınız yok eğer dediği çıkmazsa arabasına kaplama parçalanmış bir şekilde biner uzar :D:D:D

aynen en mantıklısı araç kaplamalar çok pahalı değil zaten bilemiyorum ne yapsak :D

ama en güzeli bu tabiki birde sökmeye de para vericez :D eğer dediğinden başka bişey çıkmazsa

birde ben ankaradayım araç istanbul da

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-3.30-ci-cabrio-131910609/detay araçta bu arayıp konuşmadım daha

aliaslanim
04-09-2013, 14:34
Kaplamanın bir parçasının kalınlıgını boya makinesiyle ölç sonra aynı boya kalınlığı ölçme makinasıyla aracın her yerine bak. Çıkan sonuçtan kaplamanın kalınlığını düş. gerçek boya kalınlığını elde etmiş olursun. O değerden farklı bir rakam makinada çıkarsa o kısım boyalıdır.

cihan_06MLC60
04-09-2013, 15:33
Kaplamanın bir parçasının kalınlıgını boya makinesiyle ölç sonra aynı boya kalınlığı ölçme makinasıyla aracın her yerine bak. Çıkan sonuçtan kaplamanın kalınlığını düş. gerçek boya kalınlığını elde etmiş olursun. O değerden farklı bir rakam makinada çıkarsa o kısım boyalıdır.

olayı bitirmişsin :icon_tup:

tylan
04-09-2013, 20:36
Bu aracı daha yenı lapseki-gelibolu ferıbotun la geçerken gördüm fotograftakın den cok daha yorgun bi araç olduğu her halınden belliydi

volume81
04-09-2013, 20:46

bu biraz yanıltıcı olabilir zira kaplama ısıtılarak gerdirilerek yapıldığı için folyo kalınlığı heryerde aynı olmayabilir :)

ama denemeye değer başka yol yok çünkü :)

berkay_aydin
04-09-2013, 20:51
kaplanırken fotoğrafları varsa enazından macun düzeltme boyanmamış alan ve belki renk ton farkı varsa belli olur, ben olsam kafama yattıysa araç, sahibinin verdiği bilgiler ile tavan ve direkleri söker bakardım ..

GokhanRS
04-09-2013, 20:51

a3e komple taş ezikleri çizikler v.s doluydu hepsine minik minik macun yapılıp zımparalandı hepdide absürt yerlerdeydi.

yani makinayı o absürt yerlere denk getirmek meseleydi. yani dediğin yöntemle bakılcak olsaydı araca boyasız desek yutturulurdu.

biz satarken folyoyu söktüğünde komple boyatman gerekir diyerek sattık. yani komple boyalı bir araç ne kadar fiyat düşüyorsa o kadar düşüğe sattık.

eğer bu kaplamalı aracıda boyalı araç fiyatına veriyorlarsa alınabilir. nasılsa değişen kaplama olan araçtada anlaşılır. ama boyayı makina filan anlamak zor. altından nasıl bişi çıkacak hiç belli olmaz. o makineyede güven olmaz. araç boyasız olsa bile bütün vernik attıysa yanıklar lekeler v.s doluysa vay haline o zaman.

furkane
04-09-2013, 22:27
sanayide denk geldim adamlar hyundai almışlar kaplamalı , kaplamayı soktüklerinde tavan dahi macun içindeydi

made ın JAPAN
04-09-2013, 22:48
araç renta car aracı :D bizim mahallede avcılarda tanımayan yoktur çok çok uzak durulcak bir araba

Risendark
04-09-2013, 23:16

yine süpriz abi belki dediği yerlerden başka ön 3 parçada boya var adam kalktı sana arka ve ön kapıda boya var dedi halbuki onun dışında ön 3 parça boyalıydı sende tabi bilemiyorsun haliyle... yani bence her türlü süpriz yumurta sıkıntılı iş eğer sağlam referanslı bi araba değilse bulaşmamakta fayda var diye düşünüyorum...

bmwberkan
05-09-2013, 17:48
kısacası kaplama araçtan uzak duracaksın zaten dikkat ediyorumda kimse yanaşmıyor araçlar satılmıyor bilindikler hariç

blumenberg
05-09-2013, 20:26
Kaplama araç almamaya dikkat edilmeli

1event
14-09-2013, 10:28

Araç sahibi genelde 2 parça lokal boya var onun dışında hiçbirşey yok der, nerelerde boya olduğunu sorun, daha sonra kaplamayı söktürün dedikleri gibi çıkarsa alır yeniden kaplatırsınız yok eğer dediği çıkmazsa arabasına kaplama parçalanmış bir şekilde biner uzar

zaten bu teklifi kabul etmiyorsa vardır bi bokluk

En kesin yöntem :icon_tup: