PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : incapsula nedir bundan nasıl kurtulurum?(ingilizce lazım)

rebelh
13-09-2013, 07:55
Incapsula - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Incapsula)

bi siteye giricem sabahtan beri giremiyorum ingilizcemizde yetersiz kaldığı için debelenip durdum

böle bi uyarı veriyor bundan nasıl kurtulabilirim?

www.gcmforex.com
You've requested a page that currently is on the Incapsula network.
Incapsula was unable to connect to the server.
Suggestions :

If you are a website visitor, try to refresh your browser and connect again.
If you are the website owner, please ensure that your server is up and running and that access to it from the Incapsula network has not been blocked in any way. see here
hr
Your IP Address 88.255.171.82
Proxy IP 149.126.77.5
Proxy ID 10108
Server IP X.X.X.70
Error Code 20
Error Name TCP Connection Timeout
Error Description The proxy failed to connect to the web server, due to TCP connection timeout.

Nightfish
13-09-2013, 08:05
Patron senlik bi sıkıntı yok, site çökmüş. Incapsula da host firması o sitenin.

HaKo
13-09-2013, 08:07
ailenizin güzin ablası tech turkey

rebelh
13-09-2013, 08:16
bende sabahtan beri girmeye çalışıyorum yanlışlıkla bi güvenlik filtresi falan yükledim heralde diye düşünmüştüm eyw :)

Onamdar
13-09-2013, 08:18
gcm nin server mı çökmüş
uçmasın sizin paralar

rebelh
13-09-2013, 08:23
gcm nin server mı çökmüş
uçmasın sizin paralar

:) demo kovalıyorum bu ara bi süre strateji denicem tutarlı olduğum zaman yatırım yapıcam

Onamdar
13-09-2013, 08:28
direk betson dan rulet oyna bence :)
fx de para kazanan daha duymadım ama kaybeden çok duydum

rebelh
13-09-2013, 08:37
direk betson dan rulet oyna bence :)
fx de para kazanan daha duymadım ama kaybeden çok duydum

mutluay abiyi örnek verebilirim:)
fx piyasası kolay işlem yapılan yüksek riskli bir piyasa kazanç elde etmek için ciddi bir tecrübe gerektiriyor şuan kafamda 2 strateji var

1 uzun vade: şu an altın satıp dolar alıp beklemek

2 trendler ve analizleri yorumlayarak 40-50 pipslik işlem açmak

şu an 2. stratejiyi denicem bakalım nolcak

Onamdar
13-09-2013, 08:41
mutluay abiyi örnek verebilirim:)
fx piyasası kolay işlem yapılan yüksek riskli bir piyasa kazanç elde etmek için ciddi bir tecrübe gerektiriyor şuan kafamda 2 strateji var

1 uzun vade: şu an altın satıp dolar alıp beklemek

2 trendler ve analizleri yorumlayarak 40-50 pipslik işlem açmak

şu an 2. stratejiyi denicem bakalım nolcak

Fx i biliyorum işim gereği baya hakimim bi dönembaya işlemde yaptım 3 koydum 5 aldım sora 5 koydum 3 aldım gibi kafa kafaya çıktım ama şöyle bişey var gerçek para olunca daha duygusal oluyorsun o kafandaki stoploss TPler çalışmıyor :)

rebelh
13-09-2013, 08:49
Fx i biliyorum işim gereği baya hakimim bi dönembaya işlemde yaptım 3 koydum 5 aldım sora 5 koydum 3 aldım gibi kafa kafaya çıktım ama şöyle bişey var gerçek para olunca daha duygusal oluyorsun o kafandaki stoploss TPler çalışmıyor :)

farkındayım bende demoda hep kazandım ama kısa süre tuttum demoyu şimdi en az aynı stratejiyle 2-6 ay demo kasıcam ve aylık 100-200 pips gibi hırs gerektirmicek bi hedef koyuyorum bi forex konumuz vardı o olsa iyiydi :)

Onamdar
13-09-2013, 08:57
altın 5-6 gunde 1400 lerden 1310lara geldi dolarda 2,0360 su an bu ay sonunda doğru merkez bankası hedefini tutturmak için bişeyler yapar ekimde 1,92 demişlerdi hedef bence usd-tl de short
altın-usd de long düşün ama 1290 a stoploss koy buralarda dip yapamazsa düşüş devam edebilir :)

rebelh
13-09-2013, 09:00
altın 5-6 gunde 1400 lerden 1310lara geldi dolarda 2,0360 su an bu ay sonunda doğru merkez bankası hedefini tutturmak için bişeyler yapar ekimde 1,92 demişlerdi hedef bence usd-tl de short
altın-usd de long düşün ama 1290 a stoploss koy buralarda dip yapamazsa düşüş devam edebilir :)

ben tamamen fedin toplantısına odaklandım usd tl fedden beklenen karar çıkarsa artar sonrasında mb napar bilemiyorum ama 1.92 bana gerçekçi gelmiyor

Onamdar
13-09-2013, 09:08
geçenlerde erdem başçı açıklama yapmıştı elimizde 40 milyar dolar var gerekirse hepsini satarız diye
hertürlü 2 nin altı olur diyorum bu seviyeler hem özel sektör içinde hemde petrol ithal ettiğimiz için ciddi risk.

Fed den çıkcak karar fiyatlanmıştır ama kredi notumuzun görünümü negatife çekilirse o zaman dolar yukarı gidebilir.
Bence fed varlık alımına bi süre daha devam edicek

rebelh
13-09-2013, 09:11
geçenlerde erdem başçı açıklama yapmıştı elimizde 40 milyar dolar var gerekirse hepsini satarız diye
hertürlü 2 nin altı olur diyorum bu seviyeler hem özel sektör içinde hemde petrol ithal ettiğimiz için ciddi risk.

Fed den çıkcak karar fiyatlanmıştır ama kredi notumuzun görünümü negatife çekilirse o zaman dolar yukarı gidebilir.
Bence fed varlık alımına bi süre daha devam edicek

sahalara yeni dönüyorum biraz uzak kaldım takip edicem ama elimizdeki doların hepsini satmak risk değil mi?

Onamdar
13-09-2013, 09:19
karşısında altın alıyorsun ya bi nevi hedge oluyor o TL ye
dolar sattın ama yükseldi elinde altın olduğu için aynı oranda kazanıyorsun çünkü altını dolarla aldın altını sattığında eline yine dolar geçicek

rebelh
13-09-2013, 09:21
karşısında altın alıyorsun ya bi nevi hedge oluyor o TL ye
dolar sattın ama yükseldi elinde altın olduğu için aynı oranda kazanıyorsun çünkü altını dolarla aldın altını sattığında eline yine dolar geçicek

peki dolar yükselmeye devam ederse nasıl müdahele ediceksin?

Onamdar
13-09-2013, 09:28
Suni bi yükselişse yukardan satıp ortalama yaparım ama ekonomik nedenlerle (fed s&p gibi ) yükseliyorsa stoplossda pozisyonu zararla kapatırım altını tutmaya devam ederim eu/usd de duruma göre pozisyon açarım.

s2k
13-09-2013, 09:30
Ne diyonuz lan :D:D:D

rebelh
13-09-2013, 09:32
yok yaw ben merkez bankası adına sordum :) merkez bankası elinde dolar stoku kalmadığı zaman nasıl müdahele edicek?

Onamdar
13-09-2013, 09:40
yok yaw ben merkez bankası adına sordum :) merkez bankası elinde dolar stoku kalmadığı zaman nasıl müdahele edicek?

40 milyar dolar satmakla bitmez ama eğer azalırsa şu anda bankalar ellerindeki mevduatın yüzde 20 sini merkez bankasına ayırıyolar munzam karşılık deniyor sanırım. Bunu bankalarda döviz olarak isteyebilir dolaylı olarak elinde döviz stoğu tutar doğrudan kendisinin olmasada onun rezervinde olucak. Yada munzam oranını değiştirip likitideye müdahale edebilir. Bizim bilmediğimiz bi ton enstrüman vardır MB de müdahale için.
zaten belli bi seviyenin üzerine çıkması kimsenin işine gelmez. 1,80-1,90 arası ideal bi seviye. Özel sektörde ciddi anlamda döviz borcu var. Batarız

rebelh
13-09-2013, 10:09
Ne diyonuz lan :D:D:D

konu forexe kaydı abi :)

40 milyar dolar satmakla bitmez ama eğer azalırsa şu anda bankalar ellerindeki mevduatın yüzde 20 sini merkez bankasına ayırıyolar munzam karşılık deniyor sanırım. Bunu bankalarda döviz olarak isteyebilir dolaylı olarak elinde döviz stoğu tutar doğrudan kendisinin olmasada onun rezervinde olucak. Yada munzam oranını değiştirip likitideye müdahale edebilir. Bizim bilmediğimiz bi ton enstrüman vardır MB de müdahale için.
zaten belli bi seviyenin üzerine çıkması kimsenin işine gelmez. 1,80-1,90 arası ideal bi seviye. Özel sektörde ciddi anlamda döviz borcu var. Batarız

bence dolar 2 tl civarlarında kalacak ve bütün piyasa buna göre tekrardan şekillenecek batarız kısmına katılıyorum çünkü olimpiyatlar ve suriye savaşına bu kdr can atmamızın sebebi ekonomik gelir elde edip pazarı rahatlatmaktı

inşaat sektöründe hali hazırda yeni bitmiş ve satılamamış 1 milyon civarı konuttan bahsediliyor 1 milyon stok neden satılamıyor (http://www.odatv.com/n.php?n=1-milyon-stok-neden-satilamiyor--1201131200)

rakam inandırıcı gelmeyebilir ama inşaat sektörünün sıkıntıya girdiği bir gerçek
ve inşaat sektörü türkiye ekonomisinin kalbi gibi

açıkçası fedin likiditeyi kısması yükselen faizler ve değeri düşen tl gibi sonuçlardan ötürü ben bi kriz bekliyorum türkiye için
o yüzdende doları kolay kolay düşürebileceklerini sanmıyorum

Onamdar
13-09-2013, 10:15
konu forexe kaydı abi :)

bence dolar 2 tl civarlarında kalacak ve bütün piyasa buna göre tekrardan şekillenecek batarız kısmına katılıyorum çünkü olimpiyatlar ve suriye savaşına bu kdr can atmamızın sebebi ekonomik gelir elde edip pazarı rahatlatmaktı

inşaat sektöründe hali hazırda yeni bitmiş ve satılamamış 1 milyon civarı konuttan bahsediliyor 1 milyon stok neden satılamıyor (http://www.odatv.com/n.php?n=1-milyon-stok-neden-satilamiyor--1201131200)

rakam inandırıcı gelmeyebilir ama inşaat sektörünün sıkıntıya girdiği bir gerçek
ve inşaat sektörü türkiye ekonomisinin kalbi gibi

açıkçası fedin likiditeyi kısması yükselen faizler ve değeri düşen tl gibi sonuçlardan ötürü ben bi kriz bekliyorum türkiye için
o yüzdende doları kolay kolay düşürebileceklerini sanmıyorum

Fed kriz olmasın diye varlık alıyor kriz çıkacağını bile bile azaltırmı varlık alımını:)

Yurt dışı kaynaklı bi kriz kısa vadede olmaz bence faizi ve dolarıda düşürüp krizimizi başka bahara ertleriz. Faizler düşsün insanlar bi önünü görsün konut satışları eskisine döner

rebelh
13-09-2013, 11:19
Fed kriz olmasın diye varlık alıyor kriz çıkacağını bile bile azaltırmı varlık alımını:)

Yurt dışı kaynaklı bi kriz kısa vadede olmaz bence faizi ve dolarıda düşürüp krizimizi başka bahara ertleriz. Faizler düşsün insanlar bi önünü görsün konut satışları eskisine döner

abd merkezli değil tr merkezli bir kriz bekliyorum :) bence fed varlık alımını durduracak ve sıcak para yavaş yavaş çekilecek faziler ve dolar düşemeyecek tl ve borsa değer kaybına devam edecek ve 2015 te bir kriz görücez diyorum :)