PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayene için öneriler :)

President
13-09-2013, 19:57
Benim muayene eli kulağında arkadaşlar, araç baştan aşağı ofsayt haliyle. Turbo delsol. Turboyu manifoltla birlikte komple söküp orjinal eksoz sistemi takayım diyorum, turbo yağ hattını da bir şekilde hallederim.

İntercooler, bov falan söküp uyduruk bir filitre taksam yeter mi?

Başka önerisi olan var mı? :)

Chn53
13-09-2013, 20:01
ilhan abi turbo sorun olmuyo diye biliyorum daha önce sonradan turbolanmış bi çok araç geçti muayneden. ama egzoz sesine ve araç yüksekliğine bi çözüm bulman lazım.

bide abi senin kaput siyah onada bi çözüm bulman lazım tabi

President
13-09-2013, 20:16
ilhan abi turbo sorun olmuyo diye biliyorum daha önce sonradan turbolanmış bi çok araç geçti muayneden. ama egzoz sesine ve araç yüksekliğine bi çözüm bulman lazım.

bide abi senin kaput siyah onada bi çözüm bulman lazım tabi

Kaputta sorun yok ruhsata işli çift renk olarak. Eksoz sesine çözüm bulsam bile 76 lık boruya, downpipe falan nasıl çözüm bulacam :)

Sert@ç
13-09-2013, 20:23
2000 oncesi katalizor sorun olmuyor diye biliyorum

President
13-09-2013, 20:25
2000 oncesi katalizor sorun olmuyor diye biliyorum

Evet katalizör sorun olmuyor. Ama 76 lık boru dikkatlerini çeker diye düşünüyorum :D

Umut melek
13-09-2013, 20:37
Kasım'ın 7sindede ben giricem bu muayne olayı cok pis bişey ya insan ister istemez geriyor kendini ,,, araştırdığım ve öğrendiğim bilgiler olarak kesinlikle Amerikan park egzos istemiyorlar ve takoza çıkartıp arabayı tekerlekleri saga ve sola çeviriyorlarmış gözlerine alçak gelen araçları lastik sürterse bu çevirme de ağar kusur olarak geciyormuş ... Sinyaller geri vites lambalar full istenip silegeclerin de tam çalışması gerekiyormuş diğer bilgiler olarak genel zaten arkadaşlar xenonlar olmucak gereğinden fazla jant ve lastik ölçüsüne de ağar kusur geciyorlarmış .... Bu tarz muayne konularına direk bakıyorum arkadaşlar yeni bilgiler vs denk geliyor ... Eklemek isteyen varsa konu altından bilgilendirme yaparsa diğer arkadaşlara da yardımı dokunabilir

President
13-09-2013, 20:44
Kasım'ın 7sindede ben giricem bu muayne olayı cok pis bişey ya insan ister istemez geriyor kendini ,,, araştırdığım ve öğrendiğim bilgiler olarak kesinlikle Amerikan park egzos istemiyorlar ve takoza çıkartıp arabayı tekerlekleri saga ve sola çeviriyorlarmış gözlerine alçak gelen araçları lastik sürterse bu çevirme de ağar kusur olarak geciyormuş ... Sinyaller geri vites lambalar full istenip silegeclerin de tam çalışması gerekiyormuş diğer bilgiler olarak genel zaten arkadaşlar xenonlar olmucak gereğinden fazla jant ve lastik ölçüsüne de ağar kusur geciyorlarmış .... Bu tarz muayne konularına direk bakıyorum arkadaşlar yeni bilgiler vs denk geliyor ... Eklemek isteyen varsa konu altından bilgilendirme yaparsa diğer arkadaşlara da yardımı dokunabilir

Teşekkürler. Aracım basık mecburen kaldırıp gideceğim. Fren testi yapılan yere indirdiklerinde sürtme yapmıyorsa sorun olmuyormuş.

Yağ kaçaklarına direk takıyorlarmış, motoru yıkayıp gitmekte fayda var :D

Ben yine de turboyu falan sökeyim en güzeli :D

Sert@ç
13-09-2013, 20:46
Ben ivedikteki tuvde yaptirdim muaynemi orta iptal son varex vardi kusursuz gecti
On cam 1 on yan 3 arka yan 4 arka cam 2 numara filmli kusursuz gecti
Vagcomdan acilmis kablosuz orjinal amerikan park vardi gecti
Tek hafif kusur far ayari bozukmus o kadar

Umut melek
13-09-2013, 20:49
Teşekkürler. Aracım basık mecburen kaldırıp gideceğim. Fren testi yapılan yere indirdiklerinde sürtme yapmıyorsa sorun olmuyormuş.

Yağ kaçaklarına direk takıyorlarmış, motoru yıkayıp gitmekte fayda var :D

Ben yine de turboyu falan sökeyim en güzeli :D

Abi turbo olayında hiç bilgim yok :) ama tüv deki personellerin de pek ona takılcagını sanmıyorum senin arac zaten karşıdan bakınca tam spor pozisyonunda yani turbo olup olmadıgını düşünüp stock haliyle bilemezler gibi geliyo bana :D kaputunu açıp turbosunu anlayan birine denk gelirsen bilemem :D

President
13-09-2013, 21:10
Benim davlumbazlar otobanda uçtuydu onlara bişey derlermiki :D

GokhanRS
13-09-2013, 21:16
tüm ampüllerin sağlam olsun. egzostun çıt çıkarmasın. katalizör görünümlü bir susturucu. sonada orjinal görünümlü bir susturucu. rahatlıkla geçersin.

turbo olması çoğu zaman sorun çıkarmıyor genelde yüzde 90 geçiyorlar. yeterki ses çıkarmasın.

EEE
13-09-2013, 21:35
Haci gitmemek en temizi

President
13-09-2013, 21:48
Haci gitmemek en temizi

Hacı benim başka arabam yokki :)

R.I.P
13-09-2013, 22:06
1.3 fındık turbo dizelde son susturucu vardı ki ses sıfır bundan bıraktılar mesela beni, fren testi kısmına sürtmeden girdi ama neymiş efendim yaylarda işlem varmış birbirine temas ediyormuş buna da ağır kusur yazdı (bu arada yaylarda işlem yok orjinal hali o)

Umut melek
13-09-2013, 22:19
Bende coil var kamber var altta viraj denge demirleri var ön arka al taraf rengarenk napcam bilmiyorum :D

RSBurak
14-09-2013, 01:27
Yağ kaçaklarından kesin bırakıyorlarmı ?

Emre Ekrem
14-09-2013, 07:21
Benim son susturucu tuv sertifikalı ve seste çıkartıyor, geçmez dedi bakan görevli, sertifika gösterince problem olmaz ozaman dedi ve klasik far ayarı dışında sorunsuz gectim, egzos Remus bu arada, cadde tipi.

President
14-09-2013, 12:18
Benim son susturucu tuv sertifikalı ve seste çıkartıyor, geçmez dedi bakan görevli, sertifika gösterince problem olmaz ozaman dedi ve klasik far ayarı dışında sorunsuz gectim, egzos Remus bu arada, cadde tipi.

Bu ilginç bir bilgi, teşekkürler.

+soner
14-09-2013, 12:23
Film için önerileriniz nelerdir? Ön cam en düşük geri kalan orta koyulukta.Problemsiz nasıl geçirebilirim?

RSBurak
14-09-2013, 12:26
film hafif kusur

Hondafatih
14-09-2013, 12:27
Yağ kaçaklarından kesin bırakıyorlarmı ?

yağ kaçakları hafif kusur bilginize.

RSBurak
14-09-2013, 12:34
yağ kaçakları hafif kusur bilginize.

teşekkürler. :)

ceratoniaorg
14-09-2013, 12:43
Numara olarak bilmiyorum ama on cam %50, on ve arka yanlar ile arka cam %35 gecırgenlıge sahıp fılm ıle antalyada hafıf kusur bıle almadım. Fıx far ayarı ıle yangın tupunun surucuye uzak noktada olmasından baska bı kusur cıkmadı

altugkocer
14-09-2013, 12:47
gc8 ile gecen sene istanbul yolundaki tuvturke gitmistim komple 76lik egzos katalizor yok son susturucu invidia
silencer takip gittim direksiyon kutusundaki yag kacaklarindan kaldim agir kusur
daha sonra direksiyon kutusu tamir takimini degistirip silenceri cikarip muayene tekrarina gittim ve gectim
hatta muayeneye sokan arkadas arabayi cok sevdi icerde paso gaza basip durdu mecbur sesimi cikaramadim :)
benim fikrim once bi sansinizi deneyin cikan agir kusurlara gore degismesi gereken yerleri degistirin

President
14-09-2013, 21:21
gc8 ile gecen sene istanbul yolundaki tuvturke gitmistim komple 76lik egzos katalizor yok son susturucu invidia
silencer takip gittim direksiyon kutusundaki yag kacaklarindan kaldim agir kusur
daha sonra direksiyon kutusu tamir takimini degistirip silenceri cikarip muayene tekrarina gittim ve gectim
hatta muayeneye sokan arkadas arabayi cok sevdi icerde paso gaza basip durdu mecbur sesimi cikaramadim :)
benim fikrim once bi sansinizi deneyin cikan agir kusurlara gore degismesi gereken yerleri degistirin

Araç subaru olunca eksozu kanıtsamışlardır diye tahmin ediyorum :)