PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ing bank tapu mağduriyeti !!

rebelh
17-09-2013, 18:02
durumu kısaca özetlemeye çalışacağım;
önümüzdeki yaza düğün yapacağım ve nişanlımda edirneye atandığı için şimdiden ev alıp dekore ettirip dayayıp döşemek kirada oturmaya göre daha makul geldi
hem hazır kredilerde düşmüştü

ankarada tokiden alınma bir evimiz var dedik onun tapusunu alalım ipotek ettirip onun üzerinetoplu kredi çekelim hem evi, hem tadilatı, hem eşyaları tek kalemde yavaş yavaş öderiz

-ingbank küçük esat şubesine temmuz başında tapu için başvuru yaptık sıraya girdik dediler eylül başında arayın
-bu tapu işleriyle YİĞİT YÖNTEM adında bir personel ilgileniyor bireyselde
-eylül başı bi ev bulmuştum onun için aradım dedi sıranız geldi beni haftaya arayın
-1 hafta geçti aradık dedi tamam haftaya alacaksınız tapuyu ama hangi gün olduğunu öğrenmek için 17 eylül salı sabah 9 da arayın
-buna güvenerek ev sahibiyle buluştum uzun pazarlıklar sonucu anlaştık bir miktar kapora bıraktım

şimdi bgn aradım YİĞİT YÖNTEM'i telefonu kapalı saat 9dan 11e kadar aradım ulaşamadım dedim bankayı arayalım acaba bişey mi oldu bi aradık ki YİĞİT YÖNTEM noter vasıtasıyla istifa etmiş ve dün işten ayrılmış

banka müdüresiyle görüştüm bana ''yeni biri bakacak yerine onun vekalet alması 2-3 hafta sürer'' dedi ve ben deliye döndüm

bu YİĞİT YÖNTEM denen adam dün arayanlara da yarın gelin tapunuzu alacaksınız demiş

akşam üzeri yerine bakacak hanfendiyle görüştüm oda bana ''ben yiğit bey kadar hızlı olamam hergünde tapuya gidemem siz ancak 2 ay sonra alırsınız tapunuzu'' dedi ve ''yapabilecek bir şey olmadığını'' söyledi

bu durumun çözümü için nasıl bir yol izleyebilirim?
sadece tapumu söz verdikleri tarihte vermelerini istiyorum

not: YİĞİT YÖNTEM ismi bilerek büyük harfle üstüne basa basa yazılmıştır kendisine ulaşmak istiyorum umarım dikkatini çeker

Onamdar
17-09-2013, 18:35
Şikayet var a yaz bi
kurumsallık müşteri memnuniyeti filan belki hızlandırırlar

rebelh
17-09-2013, 18:40
yazdım henüz yayınlanmadı yarın genel müdürlük ve ankara bölge müdürlüğünü aricam bi şekilde şubeye baskı kurucam

edit: şu an baktım yayınlanmış

ilker_yusuf
17-09-2013, 19:19
Bende ev satın aldığımda daha önceki sahibinin 1. hacizi kaldırmak için 5 ay uğraşmıştım. paralarını yatırdım ilk krediyi kapadım fek yazısı için beklettiler tam 5 ay ıng mı allah korusun

rebelh
17-09-2013, 19:34
ortada bir mağduriyet var gidermeye çalışacaklarına bana ''ben o kdr hızlı çalışamam 2 ay daha beklersiniz siz'' diyorlar

Burak E.
17-09-2013, 23:09
abi aradıgınızda sizinle ugraşamam tapumu almaya geliyorum sizden kredi mredi hiç bişi cekmiycek kredi kartınızı ve butun banka işlerimi kapatmaya geliyorum derseniz biraz daha hızlı yaparlar yada tapunuzu alın başka bankadan kullanın kredi.

boosted_pug
18-09-2013, 00:02
Valla ben yazılanlardan ve olaydan bişi anlamadım bankanın tapu alımıyla ne alakası var veya tokiden alınma ev ile yeni evin ne bağlantısı var çözemedim birde temmuzda sıraya girilip eylülde evmi alinırmış :confused: benim beyin iflas etti biraz daha detaylı yazabilirmisin

rebelh
18-09-2013, 07:25
abi aradıgınızda sizinle ugraşamam tapumu almaya geliyorum sizden kredi mredi hiç bişi cekmiycek kredi kartınızı ve butun banka işlerimi kapatmaya geliyorum derseniz biraz daha hızlı yaparlar yada tapunuzu alın başka bankadan kullanın kredi.

Valla ben yazılanlardan ve olaydan bişi anlamadım bankanın tapu alımıyla ne alakası var veya tokiden alınma ev ile yeni evin ne bağlantısı var çözemedim birde temmuzda sıraya girilip eylülde evmi alinırmış :confused: benim beyin iflas etti biraz daha detaylı yazabilirmisin

ingden kredi kullanmayacağım ztn
ing nin buradaki görevi tokinin tapu vekaletini bir ing personeline vermesi çünkü ev tokiden
o kişi bi anda istifa etmiş ve herkese aynı tarihi vermiş
ben ingden sadece tapumu alıcam parasını ödediğim borcu olmayan 2 buçuk ay sıra beklediğim tapumu

wala dün genel müdüre tweet attım bgnde telefonla sıkıştırıcam

ing de tanıdığı falan olan varsa belki yardımcı olabilir

mmtrıza
18-09-2013, 14:32
tapuyla görüşsen işini göremezlermi ?

serkan_2120
18-09-2013, 14:38
kredi kredi kartı alacak olsanız bi tarafınızı yalarlar ama işleri bitince adamı çileden çıkarırlar tüm bankalarda işlemler aynı Allah yardımcın olsun

rebelh
18-09-2013, 15:06
tapuyla görüşsen işini göremezlermi ?

bgn sabah 9da başladım telefon trafiğine;
toki, genel müdürlük, ankara bölge müdürlüğü, küçükesat şubesi...

sorun genel müdürlükte tıkanmış vekalet yollamamışlar henüz
bende dün akşamdan ing genle müdürüne ve bazı müdür yardımcılarına ayrıca ankara bölge sorumlularına twitterdan ulaşıp derdimi anlatmaya çalıştım

bgnde tokiden bir yetkili bankayla ve ilgili birimle görüştü
bende takipçisi oldum

genel müdürlüğü en son öğleden önce aradım bana vekalet sorununun bgn çözüleceğini söylediler

az ewel banka müdüresi aradı genel müdürlükten twitter nickimi ve dm den yolladığım telefonumu vermişler

kadın bana teşekkür etti normalde 2-3 haftayı bulan vekalet bgn çıkmış tek kişiye olması gerekirken 4 kişiye çıkartmışlar işlemler en geç ptesi başlayacak ve ilk sıraya bizi almışlar :)

tek ricaları artık tweet atmamam :)

bende kabul ettim şube müdürü şahsi telefonlarını verdi ve kendisi bizzat ilgileneceğini söyledi :)

anlayacağınız bu twitter hakkatten bazı durumlara baş belası :)

mmtrıza
18-09-2013, 15:16
Hadi gözün aydın tabi işlerine gelmedi adlarını kötüye çıkartmamak için çözmüşler

Kahn23
18-09-2013, 15:32
Sosyal medyada özellikle twitter inanılmaz çözüm sağlıyor.
Çünkü burada arkadaşlarınızın atacağı retweetler firmaların başını ağrıtabiliyor. Onlarda işi çözüme kavuşturmaya çalışıyorlar..

rebelh
18-09-2013, 15:57
Hadi gözün aydın tabi işlerine gelmedi adlarını kötüye çıkartmamak için çözmüşler
teşekkür ederim ptesi ya da salı netleşecek..

Sosyal medyada özellikle twitter inanılmaz çözüm sağlıyor.
Çünkü burada arkadaşlarınızın atacağı retweetler firmaların başını ağrıtabiliyor. Onlarda işi çözüme kavuşturmaya çalışıyorlar..

ztn haftaya çözülmezse gerçekten baş ağrıtan bir RT olayına gireceğim

ama sosyal medyanın olumlu bir kazancı oldu bana totalde 15bin tl gibi bir zararım söz konusuydu

Kahn23
18-09-2013, 16:06
Bankaların özellikle " sosyal medya platformu " adı altında birimleri var.
İnternet ve Sosyal medyadaki şikayetleri 7/24 inceliyorlar..

ibooo
18-09-2013, 16:09
TarikS e ulaş yardımcı olur

zübeyir
18-09-2013, 16:14
https://www.facebook.com/yigit.yontem.1

yiğit yöntem bumudur acaba ?

rebelh
18-09-2013, 16:21
https://www.facebook.com/yigit.yontem.1

yiğit yöntem bumudur acaba ?

evet odur
kendisi hakkında bddkya şikayette bulunulacak işlem başlatılacak
kasti olarak herkesi salı gününe yönlendirmiş ve kendisi noterden ihbarname ile şubeye bilgi vermeden istifa etmiş
telefonları falan kapalı kendisine ulaşılamıyor
ptesi akşam arayanlara yrn gelin tapunuzu vereceğiz demiş istifa ettiği halde

rodya
18-09-2013, 16:23
Adam neden istifa etti..
ne zaman karar verildi..
isteyerek mi zoraki mi..
kurumsal olması gereken bir şirketin back up'ının olmamasında adamın rolü ne..
yahu tüm bu sorular havadayken adamın adını internetten reklam etmeye ne gerek var?
şu otobüste tacize uğrayan kızın yaptığından hiç farklı değil bu!
Edit : bir üst mesajda cevaplamışsınız. ancak kurumsal bir firma olarak, o kişiden ziyade kurumun hatası oldugunu düşünüyorum. Kaldı ki öyle çat diye istifa etmenin de çok mümkün oldugunu sanmıyorum. ben şubenin hatalı olduğunu düşünüyorum.

rebelh
18-09-2013, 16:31
Adam neden istifa etti..
ne zaman karar verildi..
isteyerek mi zoraki mi..
kurumsal olması gereken bir şirketin back up'ının olmamasında adamın rolü ne..
yahu tüm bu sorular havadayken adamın adını internetten reklam etmeye ne gerek var?
şu otobüste tacize uğrayan kızın yaptığından hiç farklı değil bu!
Edit : bir üst mesajda cevaplamışsınız. ancak kurumsal bir firma olarak, o kişiden ziyade kurumun hatası oldugunu düşünüyorum. Kaldı ki öyle çat diye istifa etmenin de çok mümkün oldugunu sanmıyorum. ben şubenin hatalı olduğunu düşünüyorum.

şubenin hatası var ztn perşembe günü öğrenmiş sorunun bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiş ve gerekli önlemi almamış fakat;

adam art niyetli yaklaşarak herkese söz vermiş
boru değil 2 buçuk ay sıra bekledik ve geçen hafta konuştum hiç bir şey yokmuş gibi ''haftaya alacaksınız bir problem yok'' dedi ve bizde buna istinaden gittik ve anlaştığımız evle el sıkıştık çünkü ev sahibi evi kiraya vermeyi düşünüyordu ve 2 hafta süre aldık(üni açılma dönemi olduğundan 2 hafta haybeye bekletemezdik)

yiğit yöntem yaptığı işi bilinçli yaptığından dolayı telefonlarını kapatmış darmadağınık dosyalar ve verilmiş sözler bırakmış geride

banka hakkında işlem başlatacak çok şükür
emin olun sizinde yaklaşık 15 bin tl(5 bin tl ev kaporası, 10bin tl civarı 2 ay sonraki faiz farkı) ve en az 2-3 ay barınma sorunu yaşayacak olsanız sizde ismini reklam etmeye karar verisiniz..

benim karar verdiğim başka düşüncelerde var ama henüz ulaşamadım kendisine

TarikS
19-09-2013, 08:01
Sorun ilgili tum birimlere iletilmis vaziyetteydi zaten dun, acilen ilgileniliyor ve magduriyet giderilecek.

Kucukesat subesiyle alakali eski calisanin kotu niyetli davranislari sebebiyle bu durum yasanmis, elden gelen her sey yapiliyor bugun cozulur muhtemelen. Konuyu takipteyim ben de

rebelh
19-09-2013, 08:53
Sorun ilgili tum birimlere iletilmis vaziyetteydi zaten dun, acilen ilgileniliyor ve magduriyet giderilecek.

Kucukesat subesiyle alakali eski calisanin kotu niyetli davranislari sebebiyle bu durum yasanmis, elden gelen her sey yapiliyor bugun cozulur muhtemelen. Konuyu takipteyim ben de

farkındayım teşekkür ederim :)