PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar acil bakabilirmisiniz kafayı yemek üzereyim

coders
18-09-2013, 19:54
selamın aleykum arkadaslar 5 saatir trafik cezası ödemekle ugrasıyorum ödeyemiyorum bir türlü https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp bu sayfadan kredi kartı ile nasıl ödeme yapılıyor
tcmi yazıyorum tecil tarihini yazıyorum ceza bulunamadı diyor gitmedigim yer kalmadı maliye trafik hepsi aynı seyleri diyor .. 2 bin tl ceza icin bi arkadasın karta yatırdım direk yatırmak yerine simdide netten yatıramıyorum kartla lütfen yardımcı olurmusunuz

Sym78
18-09-2013, 19:59
* Anlaşmalı bankaların kredi kartı ile 02:00-22:00 saatleri arasında borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

diye bir ibare var dikkat ettinmi diyecektim ama sen ceza bulunamadı diyorsun? bağlı olduğun vergi dairesine gittinmi?

freelife
18-09-2013, 20:00
bendede ceza görünüyordu sora aracımı satarken bir baktım görünmüyor ne yaptıysam çıkmadı biryerden ve öylece sattım gitti , ceza v.s yok buhar oldu uçtu ...

coders
18-09-2013, 20:22
arkadaslar vergi dairesinde ve netten sorguladıgımda cıkıyor 2 bin tl ama bi türlü ödeyemiyorum buradan bulunamadı diyor kredi kartı ile ödemek zorundayım

ege_c
18-09-2013, 21:24
Hocam ehliyetinize kesillmedi değil mi ceza,burada yalnızca araca kesilen cezalar ödeniyor diye biliyorum.

JosephuS
18-09-2013, 22:25
Kardeşim Maliyeye git ordan beyana göre öde.. bazen çıkmıyor nette benimde başıma geldi ..

onursumer
18-09-2013, 22:58
belli saatler arası odeme almıyor olabilir ben hep ordan oduyorum ama gündüz odediğimden yorum yapamıyorum ki arkadşlar yazmışlar

normalde https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

girip vergi borcu trafik cezası oderken beyanlıda ekleyerek odenebiliyor

Oznsrl
18-09-2013, 23:30
ceza tutanağın varsa beyanlı ceza öde kısmına gir makbuz üstündeki seri no vb şeyleri yazarak öde

greentooth
18-09-2013, 23:37
Öncelikle bu ekrandan sadece ilgili plakaya kesilen cezalar ödenebiliyor. Yani sisteme a aracın bilgileri ile giriş yaparak b aracının plakasına kesilen cezayı ödemek mümkün değil.

Plaka ve tescil bilgisi ile girişi yaptığınızda ödemek istediğiniz ceza, ceza bilgileri ekranında çıkmıyorsa, hemen yanında beyan ile trafik cezası ödeme seçeneği mevcut. Ceza tutanağının bilgileri ile bu ekrandan ödeme yapmak mümkün. Elbette ceza tutanağının tarih ve seri numarası gibi bilgilerine ihtiyaç var. Bu bilgiler yoksa, nakil vasıtası vergi dairesinden öğrenip ödeme yapabilirsiniz.

Bunu da yapamıyorsanız ya da hemen ödeme yapmam lazım diyorsanız, eksik bilgileri rastgele doldurup ödemek istediğiniz tutarı ödeyin, bu para ilgili yere aktarılamayacağından emanette kalacaktır. Daha sonra ödeme makbuzunun bir çıktısı ve dilekçe ile ilgili nakil vasıtaları vergi dairesine başvuruda bulunarak düzeltme talep edersiniz, ödemeyi ilgili ceza ile eşleştirirler...

Sh4rk
31-01-2014, 17:47
Ayni skintiyi suan yasiyorum bugun odemem gerek beyanli olarak giris yaptim tum yerleri doldurdum online olarak sistemden dusuyormudur ?

Sh4rk
31-01-2014, 17:58
Yatirdim bakalim olmadi maliyeden kontrol ederim :)