PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İmei Çakma Nedir?

Yogi
20-09-2013, 13:43
selamlar,

imei çakma tam olarak nedir yapmış olanlar bana pm atabilirmi?

gfb01
20-09-2013, 13:45
selamlar,

imei çakma tam olarak nedir yapmış olanlar bana pm atabilirmi?

İphone haric diger markalara pasaport kaydi yaptirmamak icin elde bulunan bozuk bir telefonun imei numarasini digerine aktarmak

Yogi
20-09-2013, 13:45
birde telefonun kapanması için verilen 15 gunluk sure sim kart takılmadan açılıncada başlıyormu?

gfb01
20-09-2013, 13:46
birde telefonun kapanması için verilen 15 gunluk sure sim kart takılmadan açılıncada başlıyormu?

İcine hat takmassan hicbise olmaz

onursumer
20-09-2013, 13:47
sim kart takıldığı anda başlıyor,

birçok cihaza farklı imei çakılabilir kayıt yaptırtmakla uğraşmamak için

iphone,htc one x gibi modeller hariç

Kahn23
20-09-2013, 13:49
iphone'lara yapılamıyor diye biliyorum ama yanlış da olabilir :)

Yogi
20-09-2013, 13:50
Ultra Slim Mini OLED Cell Mobile Phone GSM 900 1800 MP3 Bluetooth Card Size DDL | eBay (http://www.ebay.com/itm/Ultra-Slim-Mini-OLED-Cell-Mobile-Phone-GSM-900-1800-MP3-Bluetooth-Card-Size-ddl-/200944359848?pt=LH_DefaultDomain_0&var=500173085258&hash=item2ec93799a8)

cihazımız bu :D kendi başıma yapabilirmiyim?

s2k
20-09-2013, 14:35
Şimdi yurtdışı telefon alıyorsunuz, sonra kayıtlı diye birine satıyorsunuz.

İşte bu işleme imei çakma deniyor, gerçi komple telefonu çakmış oluyorsunuz ama imei içinde oluyo :D:D:D

imprezaWRC
20-09-2013, 14:59

İşte bu işleme imei çakma deniyor, gerçi komple telefonu çakmış oluyorsunuz ama imei içinde oluyo :d:d:d

http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-laughing024.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)

darkmoon
20-09-2013, 15:39
Ultra Slim Mini OLED Cell Mobile Phone GSM 900 1800 MP3 Bluetooth Card Size DDL | eBay (http://www.ebay.com/itm/Ultra-Slim-Mini-OLED-Cell-Mobile-Phone-GSM-900-1800-MP3-Bluetooth-Card-Size-ddl-/200944359848?pt=LH_DefaultDomain_0&var=500173085258&hash=item2ec93799a8)

sıkıldıkça tüm gün ebaya girioyrumda böyle şeyler bulamıyorum nerden buluyorsunuz bu ilanları :)

böyle ilginç egzotik alternatif şeyler oldukça paylaşalım :)

Ko®ay
20-09-2013, 15:40
İmei çakma tam olarak bozuk bir telefonun imei sini yeni kayıtsız cihaza klonlama anlamına gelmiyor,bu eskiden böyleydi..

Artık ıphone larda dahil direk sallama imei cihaza atabiliyorlar örneğin ;
ben gittim kayıtsız bi iphone 4s aldım sonra gidip imei attırdım fakat bu senin telefonun seri numarasına denk geldi ve olan sana oldu 15 gün 1 ay içinde cihazın kapanır..

O yüzden başkasının canını yakmamak adına bozuk bir cihazın bilinçli olarak imei sini klonlatmakta fayda var.

s2k
20-09-2013, 15:51
İmei çakma tam olarak bozuk bir telefonun imei sini yeni kayıtsız cihaza klonlama anlamına gelmiyor,bu eskiden böyleydi..

ben gittim kayıtsız bi iphone 4s aldım sonra gidip imei attırdım fakat bu senin telefonun seri numarasına denk geldi ve olan sana oldu 15 gün 1 ay içinde cihazın kapanır..

O yüzden başkasının canını yakmamak adına bozuk bir cihazın bilinçli olarak imei sini klonlatmakta fayda var.

Sen hangi iphone a yapıyorsun o clonelamayı ?

Yogi
20-09-2013, 15:53
sıkıldıkça tüm gün ebaya girioyrumda böyle şeyler bulamıyorum nerden buluyorsunuz bu ilanları :)

böyle ilginç egzotik alternatif şeyler oldukça paylaşalım :)

ben bayılıyorum böyle şeyleri almaya bazen 2-3 dolara led alıyorum beklemesi bile heyecanlı oluyo:D

bu arada Turkıyeye cep telefonu sokmak yasak ondan dolayı telefon alıcaksanız bu rıskı goz onunde bulundurun ben satıcıya paket ustune mp3 player ve hesap makınesı olarak yazdırdım

yok ben zaten kullanmadığım bir telefonun imeisini yapıcam

Quantum
20-09-2013, 15:57

iPhone a IMEI mi attırdın?

Andorid yüklü müydü iPhone da?

s2k
20-09-2013, 15:58

:cokgreen:

darkmoon
20-09-2013, 16:01
araba için çıkan güzel elektronik şeyler oluyor bilhassa onlara bayılıyorum bende..

bluetooth aparatları ilginç elektronik donanımlar şerit ikaz sistemleri, uyku ikaz sistemleri, blindspot sistemleri,yağmur sensörü,far sensörü, araç içi dvr kayıt kameraları,gps sistemleri
v.b gibi ucuz bulursam bende zevkine alıyorum..

ben uzun zamandır cep telefonundan arabanın kapılarını açıp kapayan hatta çalıştıran farlarını yakan modüller var onları araştırıyorumda eskidne dolu vardı şimdi bulamıyorum.. içine simkart koyuyorsun kutunun kendi telefonunu o kutuya tanıtıyorsun istersen sen antalyada ol araban istanbulda olsun araçdanda birinin bir şey alması gereksin antalyadan yolla sms i arabanın kapılar açılsın :D 20-30 dolarlık kutucuklar vardı sonr alırım diye salladım şimdide bulamıyorum :) gps lileri detaylıları varda o kadar detaya ihtiyacım yok..

Ko®ay
20-09-2013, 16:05
Sen hangi iphone a yapıyorsun o clonelamayı ?

Abiler rahat olun atıyorlar :) 7-8 senedir sektörde çalışmışlığım var yapanları gördüm kapanan cihazları gördüm imei atılan cihazlarıda gördüm..

Sallamasyon yapmıyorum burda lütfen ;)

Quantum
20-09-2013, 16:06
araba için çıkan güzel elektronik şeyler oluyor bilhassa onlara bayılıyorum bende..

bluetooth aparatları ilginç elektronik donanımlar şerit ikaz sistemleri, uyku ikaz sistemleri, blindspot sistemleri,yağmur sensörü,far sensörü, araç içi dvr kayıt kameraları,gps sistemleri
v.b gibi ucuz bulursam bende zevkine alıyorum..

ben uzun zamandır cep telefonundan arabanın kapılarını açıp kapayan hatta çalıştıran farlarını yakan modüller var onları araştırıyorumda eskidne dolu vardı şimdi bulamıyorum.. içine simkart koyuyorsun kutunun kendi telefonunu o kutuya tanıtıyorsun istersen sen antalyada ol araban istanbulda olsun araçdanda birinin bir şey alması gereksin antalyadan yolla sms i arabanın kapılar açılsın :D 20-30 dolarlık kutucuklar vardı sonr alırım diye salladım şimdide bulamıyorum :) gps lileri detaylıları varda o kadar detaya ihtiyacım yok..

2008 yılında Sirkecide 300 tl den satılıyordu onlar. Bi furya olmuştu bi ton kişi taktırmıştı falan filan.. Şimdi sim kart falan değil de direkt internet üzerinden (araçtaki kutuda 3G li bir hat olacak, cihaz onun internetini kullanacak) bu işlemleri yapıyor. O kadar çok çeşit var ki o tip ürünler de çöplüğe dönmek üzere çinliler sayesinde.. yine bokunu çıkardı adamlar.

Quantum
20-09-2013, 16:09
Abiler rahat olun atıyorlar :) 7-8 senedir sektörde çalışmışlığım var yapanları gördüm kapanan cihazları gördüm imei atılan cihazlarıda gördüm..

Sallamasyon yapmıyorum burda lütfen ;)

iOS un 1 serisi olması gerek.
Ama sen 4S ten bahsediyorsun..

İlk çıkan partideki 4S lerden ise bile en az iOS 5 olması gerek..

Yeni duyuyorum böyle birşeyi..
Doğrusunu söylemem gerekirse pek inanmadım.

Ko®ay
20-09-2013, 16:11
iOS un 1 serisi olması gerek.
Ama sen 4S ten bahsediyorsun..

İlk çıkan partideki 4S lerden ise bile en az iOS 5 olması gerek..

Yeni duyuyorum böyle birşeyi..
Doğrusunu söylemem gerekirse pek inanmadım.

Ben onu örnek olarak verdim abi.. Doğubankta bu işi yapan bi kaç teknik servis var 011 ve 012 ile başlayan imei leri çakıyorlar, 013 ne durumda bilmiyorum işi bırakalı bi 5 ay oldu.

darkmoon
20-09-2013, 16:12
2008 yılında Sirkecide 300 tl den satılıyordu onlar. Bi furya olmuştu bi ton kişi taktırmıştı falan filan.. Şimdi sim kart falan değil de direkt internet üzerinden (araçtaki kutuda 3G li bir hat olacak, cihaz onun internetini kullanacak) bu işlemleri yapıyor. O kadar çok çeşit var ki o tip ürünler de çöplüğe dönmek üzere çinliler sayesinde.. yine bokunu çıkardı adamlar.

o alan çok karmaşık cobra ve bir kaç büyük alarm firmaları android ios lu versiyonlarını yapmış yıllık ücret alıyorlar unuttum şimdi fiyatını.. bana göre gereksiz sadece görsellik ve şekilli afilli yapmışlar mevzuyu o kadar..

o kutulu olanların içine simkart takılıyor youtube da izlediğim kutu bilgisayara bağlanıp 10 telefona kadar telefon tanıtılabiliyor bu teller dışında biri o kutucukdaki tele mesaj çekerse tanımıyor direk ignore.. gps sistemli olmassa internete ihtiyaç duyucağını pek sanmam gps liler duyabilir.. çünkü gps koordinatlarını falan aracın durumunu mesaj yoluyla yolluyor..

Gps olmayanlarda benim bildiğim sms üstünden belli komutlar alıyor ve yerine getiriyor.. sms içinde internete gerek yok..

bence güzel bir şey kullanışlı bir zararı yok araca fiyatıda gayet makul aylık yıllık ödemeside yok.. ilerde premium sınıfdaki araçlarada bu özellikler gelicek tabi onlrınki daha kaliteli orjinal olur ama temel görevi özneli aynı olucak..

Yogi
20-09-2013, 16:13
ya şu telefona bedavadan nası imei çakıcaz

srdralc
20-09-2013, 16:21

İşletim sistemi android ise telefoncular Antep'te 10 liraya atıyorlar imei sizden ise :)

Sağlam imeiyle 20'ye çalışır hale geliyor.

Bu cihazın Türkçe dil seçeneği var mı ?
Benim hatunu kandırabilir miyiz ucuzmuş :D

Yogi
20-09-2013, 16:25
turkce yok sadece ingilizce var anlaşılır diller içerisinde kalanı çançinçon nece olduu bıle bellı deıl

edit: bu arada telefon ne androidi ya:D sms bluetooth konuşma mp3 player ve radyo su var o kadar

imprezaWRC
20-09-2013, 16:30

Yok artık, taaa oradan taş bana sekti :D :D :D

s2k
20-09-2013, 17:09
Yok artık, taaa oradan taş bana sekti :D :D :D

Daha cok cekeceksin :D:D:D

imprezaWRC
20-09-2013, 17:12
Daha cok cekeceksin :D:D:D
Akşam android'li telefona ios7 yüklüyorum :D :D

s2k
20-09-2013, 17:18
Akşam android'li telefona ios7 yüklüyorum :D :D

Al senin aleti buldum :D:D:D

http://www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/gooapple-android-iphone-4.jpg

Kadyr
20-09-2013, 17:26
Ayfona imei cakiliyosa satarim ulen:D

Alpero
20-09-2013, 18:15
Biri aydınlatsın konuyu :)

4s e yada 5 e imei kopyalanabiliyor mu?

Ers
20-09-2013, 18:25
2g ye çakılıyor sadece.

onursumer
20-09-2013, 18:39

mp3 player olarak gumrukten geçerse paylaşırmısın bende alıcam :D

slowmotion
21-09-2013, 01:03

ürün güzel, ancak benim bildiğim çok ucuz bile olsa cep telefonları hiç bir türlü gümrükten geçmiyor. şans diyelim. bende takipteyim. alıp imei değişirseniz banada haber verin bende alayim

drn106
21-09-2013, 08:41
Bu tip cihazlarda yıldızlı kareli komutlarla rahat çakılıyor genelde, satıcıya mesaj atın söyler size.

driftboy
21-09-2013, 16:22
peki bu imei caktırma her türlü telefona yapılabiliyo mu ? yoksa sadece yurtdısından gelip kapanana mı yapılır ? atıyorum adam çalıntı telefona baska bi imei çakabilir mi ?

Mr.K
21-09-2013, 16:26
peki bu imei caktırma her türlü telefona yapılabiliyo mu ? yoksa sadece yurtdısından gelip kapanana mı yapılır ? atıyorum adam çalıntı telefona baska bi imei çakabilir mi ?

e heralde çakabilir :D cevap sorunun içinde gizli zaten :D

mmustu
21-09-2013, 17:00
Dukkana gel oreteyim ciceeem :)

Day Walker
21-09-2013, 18:10

İşte bu işleme imei çakma deniyor, gerçi komple telefonu çakmış oluyorsunuz ama imei içinde oluyo :D:D:D

Ahahahahahahaha :hehe:

driftboy
21-09-2013, 18:53
Dukkana gel oreteyim ciceeem :)

cay varsa getireyim bi telefon çakalım beraber abi :D

slowmotion
25-09-2013, 11:18
bir güncel çekelim

mmustu
25-09-2013, 11:21
güncele gerek yok arkadaşlar

bir çok android cihazda mevcut imei yerine başka bir imei yazma işlemi

bu sayede herhangi çer çöp bir telefonun numaraı yurtdışı bir telefona yazılarak burada kayıt sorunu olmadan kullanabiliyorsunuz

iphone lara olmuyor :D

Yogi
25-09-2013, 11:26
bizim cihaz android deil ama

mmustu
25-09-2013, 11:28
kanku android olmayan bazı cihazlarada oluyor

amk burda soracağına arasana ersini :D

0535 285 60 50 :D

matthardy
25-09-2013, 11:33
evet iphone 2 ye yapılıyordu sanırım 3e de yapılıyordu fakat sonrası için artık imei yükleme mümkün değil.

android işletim sistemi kullanan bir çok telefona imei yazılabiliyor.
ayrıca genel - saçma bir kanı daha var 3g'li telefona 3g'li telefon imeisi atılması lazım diye.
yok öyle birşey.
ben galaxy note'a 3210 imesi atmıştım.
hiçbir sıkıntıda olmadı.

yanlız şöyle birşey var.
kurcalarkene imei silinmesi münkün.
diyelimki dondu kaldı wipe falan şu bu yaptınız tık imeide gidebilir.
android imei'ni 1 kere yazdırıyor size.
yani diyelimki bir imei yazdınız telefona , varsaylım silindi.
alet başka bi imei kabul etmiyor.gene aynını yazmanız lazım.

yani attınız imei ' yiyi bir kenara kesinlikle not alın.

slowmotion
25-09-2013, 11:35
güncele gerek yok arkadaşlar

bir çok android cihazda mevcut imei yerine başka bir imei yazma işlemi

bu sayede herhangi çer çöp bir telefonun numaraı yurtdışı bir telefona yazılarak burada kayıt sorunu olmadan kullanabiliyorsunuz

iphone lara olmuyor :D

bu ebay linkindeki telefona imei değişiyormu ?

driftboy
25-09-2013, 12:27
muştu abi bitane yurtdışı telefonum var kapandı 1 ayı geçince evde biton çöp telefon var o işi çözebilir miyiz ? telefonları göndereyim sana halledebilirmiyiz ?

mmustu
25-09-2013, 12:30
evet iphone 2 ye yapılıyordu sanırım 3e de yapılıyordu fakat sonrası için artık imei yükleme mümkün değil.

android işletim sistemi kullanan bir çok telefona imei yazılabiliyor.
ayrıca genel - saçma bir kanı daha var 3g'li telefona 3g'li telefon imeisi atılması lazım diye.
yok öyle birşey.
ben galaxy note'a 3210 imesi atmıştım.
hiçbir sıkıntıda olmadı.

yanlız şöyle birşey var.
kurcalarkene imei silinmesi münkün.
diyelimki dondu kaldı wipe falan şu bu yaptınız tık imeide gidebilir.
android imei'ni 1 kere yazdırıyor size.
yani diyelimki bir imei yazdınız telefona , varsaylım silindi.
alet başka bi imei kabul etmiyor.gene aynını yazmanız lazım.

yani attınız imei ' yiyi bir kenara kesinlikle not alın.

morukçum öyle bişi yok yaw aynı cihaza birçok imei yazıldı biliyorum :D

drifttttboyyyyy yavrım cihazının markası modeli ne pm at bana

MCN21
25-09-2013, 12:35
Birde imei sininkullandiginiz telefonu bir daha acmamaniz lazim yoksa 2 cihaz kullaniyor diye kapatiyorlar :)

MCN21
25-09-2013, 12:37
Mmustu abi benimde bir telefonum var imei si kapandi evde 3-4 tanr cop var ustune cakabilirmiyiz guzelim telefomum cekmecede yatiyor :(

cabrioleter
25-09-2013, 14:53
ben bayılıyorum böyle şeyleri almaya bazen 2-3 dolara led alıyorum beklemesi bile heyecanlı oluyo:D

bu arada Turkıyeye cep telefonu sokmak yasak ondan dolayı telefon alıcaksanız bu rıskı goz onunde bulundurun ben satıcıya paket ustune mp3 player ve hesap makınesı olarak yazdırdım

ekranı zaten sandisk sansa cliplerin ekranından :D

mmustu
25-09-2013, 14:59
Mmustu abi benimde bir telefonum var imei si kapandi evde 3-4 tanr cop var ustune cakabilirmiyiz guzelim telefomum cekmecede yatiyor :(

pm at bakalım marka model