PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : civic 1,6 ies yardım

muratburunce
21-09-2013, 13:13
arkadaşlar araştırdım ama daha önce bu tarz yapan biri çıkmamış sanırım bulamadım... 1.6 ies aracım var ona düz boru çekeceğim çok abartı bir ses istemiyorum sadece cızırtılı ses istiyorum... 51'lik düz boru çekip sona orjinal susturucuyu taksam nasıl bir ses alırım? aracın herseyi orjinal şuan kat fln duruyor sadece son susturucu spor bi son susturucu var... ben cızırtılı bir ses istiyorum bunun için ne yapmam gerek? bir arkadaşımda vardı 1.6 ies sadece düz boru takıp güzel bir ses almıştı yeterlimidir sadece düz boru? deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum ;)

ruudvan
21-09-2013, 13:33
düz boru - oem son : dedıgıne yakın bı ses verır daha dogrusu eskı kasa toyota corollaların egzos seslerı vardır kendıne has onun az daha sesli olanı .

muratburunce
21-09-2013, 13:35
düz boru - oem son : dedıgıne yakın bı ses verır daha dogrusu eskı kasa toyota corollaların egzos seslerı vardır kendıne has onun az daha sesli olanı .

istediğim o tarz bi ses hafif cızırtılı :)

muratburunce
21-09-2013, 13:36
peki düz boru fiyatları hakkında bilgisi olan varmı ankadarada ??

Gko
21-09-2013, 13:39
dediginiz gibi düz boru çekip sonda da orjinal susturucu olursa cızırdarsınız :)

BİLAL
21-09-2013, 13:44
2 ay once bende senın duşunceyle hareket ettım .bendede 51 vardı ve orjınal eksozu .hıc bı ses yoktu.
şimdı ss magnum honda ıcın olanını buldum takrım alt devırde hafıf cızıltı ust devırde cok tatlı bı ses mukemmel oldu ...sana tavsıyem ss magnum bakman yeterlı olacak eyer sadece ses ıse sorunun .ama headers varsa 51 lık bı duz sonra ss magnum guzel bı performans oluyo arac cok guzel uzuyor ve rahatlıyor

2 el ss magnum bulursan 250 tl boru ve montajda bı okadar tutar.

muratburunce
21-09-2013, 13:48
2 ay once bende senın duşunceyle hareket ettım .bendede 51 vardı ve orjınal eksozu .hıc bı ses yoktu.
şimdı ss magnum honda ıcın olanını buldum takrım alt devırde hafıf cızıltı ust devırde cok tatlı bı ses mukemmel oldu ...sana tavsıyem ss magnum bakman yeterlı olacak eyer sadece ses ıse sorunun .ama headers varsa 51 lık bı duz sonra ss magnum guzel bı performans oluyo arac cok guzel uzuyor ve rahatlıyor

2 el ss magnum bulursan 250 tl boru ve montajda bı okadar tutar.

sadece az bir cızırtı istiyorum bigtube var ztn yeterince ses yapio benim ufaklık varda korkuyor biraz sesten şimdilik düz boru ve oem yeterli olacak sanırım :) fiyat okdr tutarmı 250 tl?

esmerhan
21-09-2013, 13:51
headrs +kat ıptalı + 48 lık veya 51 lık ara boru +orta kendı susturucuyla tam ıstedıgın gıbı bı ses alırsın ;) baskent sanayıde çopur egzos var bu ısde ıyıdır yardımcı olucaktır sıze

muratburunce
21-09-2013, 13:53
headrs +kat ıptalı + 48 lık veya 51 lık ara boru +orta kendı susturucuyla tam ıstedıgın gıbı bı ses alırsın ;) baskent sanayıde çopur egzos var bu ısde ıyıdır yardımcı olucaktır sıze

o kdr masraf edemem sadece düz boruyl ahalletmem lazım hedıra fln giremem hedır ztn 1dünya para bide montaj fln derken 400-500e patlar bana :D

Seven7
21-09-2013, 13:58
Orta susturucu takarsanız cızırtı elde edemezsiniz, cızırtı dediğiniz şey egzoz borusunun titreşimi zaten. O yüzden 51'lik düz boru yeter size. Ultra bir şey istemiyorsanız 100 liraya gelir yaklaşık.
Ama benim görüşüm, oem egzozdan istediğiniz sesi tam alamazsınız. Freeflow bir egzoz gerek.

muratburunce
21-09-2013, 14:03
Orta susturucu takarsanız cızırtı elde edemezsiniz, cızırtı dediğiniz şey egzoz borusunun titreşimi zaten. O yüzden 51'lik düz boru yeter size. Ultra bir şey istemiyorsanız 100 liraya gelir yaklaşık.
Ama benim görüşüm, oem egzozdan istediğiniz sesi tam alamazsınız. Freeflow bir egzoz gerek.

normalde spor bir son suturucu var çıkışı 100mm'lik o takılı olsa cızırdarmı?

esmerhan
21-09-2013, 14:12
arkadas hafıf bır cızırtı ıstıyor sadece duz boruyla ses cok fazla olur. ben aynı speclerı kullanıyorum gayet guzel
ust devırlerde cızırtılı hos bı ses verıyor basmayınca gaza ses yok ;)

muratburunce
21-09-2013, 14:16
arkadaşta vardı oda 1.6 ies kullanıyordu sadece düz boru vardı diğer yerler orjinaldi ses çok cızırtılıydı çok güzeldi aynısı olur sanırım o kdr yeterli bana

Chn53
21-09-2013, 14:23
yapan biri çıkmamışmı :D dediğiniz gibi düzboru oem son la kullanan bi sürü kişi var bende eski aracımda öyle kullanıyordum dediğiniz gibi cızırtılı bi ses veriyodu dip gaz da , sabit hızda giderken hiç ses çıkarmıyodu. düzboru için çopur egzoza gidebilirsiniz başkent sanayide uyguna yapar

muratburunce
21-09-2013, 14:48
yapan biri çıkmamışmı :D dediğiniz gibi düzboru oem son la kullanan bi sürü kişi var bende eski aracımda öyle kullanıyordum dediğiniz gibi cızırtılı bi ses veriyodu dip gaz da , sabit hızda giderken hiç ses çıkarmıyodu. düzboru için çopur egzoza gidebilirsiniz başkent sanayide uyguna yapar

yapan derken tabiki vardırda burda yazan anlamında dedim eksik kalmış cümlem :D biraz oem egzozla takilim olmassa ses tatmin etmesse o zmn headers olayına girecem maddi sıkıntılarımı aşınca :)

Burak-Akın
21-09-2013, 15:22
istediğiniz ses yakın olarak oem susturucu verebilir. Ben headers, düz boru, hks hi-power yapmıştım ses çok abartılı oldu bende slincer yaptırdım ve tam istediğiniz sesi almıştım

cerkez_kral
21-09-2013, 15:59
abi sen 51 lik düz boruyu çek sonda orjinali dursun hem polisle ugraşmazsın hemde güzel bi ses cıkar katalitigide sök cızırtısı az gelirse son susturucunun içini boşalttır s2000 gibi zırıldasın :=)

muratburunce
21-09-2013, 16:06
abi sen 51 lik düz boruyu çek sonda orjinali dursun hem polisle ugraşmazsın hemde güzel bi ses cıkar katalitigide sök cızırtısı az gelirse son susturucunun içini boşalttır s2000 gibi zırıldasın :=)

tam istediğim bu işte evet :)

ferroo
21-09-2013, 16:20
benım 1.6 ıesımde komple 51 duz boru sondada 51 otto vardı tam senın dıledıgın ses vardı :)

resatgurcuoglu61
21-09-2013, 16:34
51 lik Düz Boru Susturucuları Sök Typer yada Orj Son Koy Mis Gibi Olur ;) Polislede Başın Agrımaz :icon_tup:

muratburunce
23-09-2013, 07:55
51 lik Düz Boru Susturucuları Sök Typer yada Orj Son Koy Mis Gibi Olur ;) Polislede Başın Agrımaz :icon_tup:

aynen o proje içindeyim şuan :)

Ranthor
23-09-2013, 08:00
sohbet? egzoz?

off topic sohbet bölümü yerine konuyu ilgili yere açalım.