PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 106 gti

Hondata300
22-09-2013, 15:05
...............................

mert_can 41
22-09-2013, 15:14
Pek bir donanımı yoktur kılima,hava yastığı,bazılarında sunrof falan vardır bunun dışında pek donanım beklemeyin 16 bin tl yede pek temiz 106 alıcağınızı sanmam çünkü piyasası son yılarda baya arttı iyi yoltutar ve çok seri hızlanır güvenlik konusundada pek güvenli sayılmazlar ama yinede bende yeri ayrı olan bir araç :)

aknard
22-09-2013, 15:15
106 gti ve aile... hiç birarada aklıma gelmemişti :) 4 kapı bir araca yönelmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Hondata300
22-09-2013, 15:24
Pek bir donanımı yoktur kılima,hava yastığı,bazılarında sunrof falan vardır bunun dışında pek donanım beklemeyin 16 bin tl yede pek temiz 106 alıcağınızı sanmam çünkü piyasası son yılarda baya arttı iyi yoltutar ve çok seri hızlanır güvenlik konusundada pek güvenli sayılmazlar ama yinede bende yeri ayrı olan bir araç :)
Bir kaç tane araç düşürdüm o şekil ama nedir ne değildir hiç bilmiyorum, benim tek korkum aracı aldıktan sonra başımıza çok büyük problem çıkarması. araç kendimin olsa çıkarsın, sorun yok ama baba ile binileceği için korku ve endişelerim vaar.. Gerçekten yeri çok ayrı bir araç :)

106 gti ve aile... hiç birarada aklıma gelmemişti 4 kapı bir araca yönelmeniz gerektiğini düşünüyorum.
Önümüzdeki bir kaç sene bana araba almayacakları için böyle bir çözüm yoluna başvurdum. :) 2 kişiyiz bence normal. eğer güzel bir Pug rast gelmez ise bakıcaz elbette. Şuan önceliğimiz 106 GTI

ibrahimsnr46
22-09-2013, 15:31
Yoltutusu çok güzeldir mantıklı kullanımda 30 krş civarı yakar stok 106 motoru çok sağlamdır kıramassın 16 bin liraya güzel bir araştırmayla temiz bî 106 alabirsin çok keyifli bir araştır 2 vites dişlisi bozar nadir bi şekilde al derim her gencin binmesi gereken bi araç aynı özelliklere sahip Saxo VTS 'de alabirsin

Hondata300
22-09-2013, 15:37
Yoltutusu çok güzeldir mantıklı kullanımda 30 krş civarı yakar stok 106 motoru çok sağlamdır kıramassın 16 bin liraya güzel bir araştırmayla temiz bî 106 alabirsin çok keyifli bir araştır 2 vites dişlisi bozar nadir bi şekilde al derim her gencin binmesi gereken bi araç aynı özelliklere sahip Saxo VTS 'de alabirsin

Peki yeni başlayan biri için uygunmudur ? Bastın mı çok seri hızlanan ve kolaylıkla kadran deviren bir araç. Peki ayrı seriliği performansı frene basınca gösterebilir mi ? Yakıt 60-70 kurus diyorlardı 30 krs diyince şaşırdım açıkçası. Galiba 106 Gelicek :)

KaanBRS
22-09-2013, 15:40
Ufak tefek sorunlar cikardikca babanin hay aldircagin arabanin dingilini benzeri seyler soylemesi zamanla rahatsiz etmeye baslar bence.. Ustelik babanda kullanicaksa bence baska bi arabaya yonel yazik kac yasinda adam 2 buklum oturmasin icinde :-)

mert_can 41
22-09-2013, 15:48
Frenleri pek iyi sayılmaz biraz güçlendirilmesi gerek 4 yıl 106 xs kullandık onun bile frenleri yetersiz kalıyodu :) benzin konusundada denildiği gibi az yakar biraz da sürüşe göre değşir :)

Hondata300
22-09-2013, 15:50
Ufak tefek sorunlar cikardikca babanin hay aldircagin arabanin dingilini benzeri seyler soylemesi zamanla rahatsiz etmeye baslar bence.. Ustelik babanda kullanicaksa bence baska bi arabaya yonel yazik kac yasinda adam 2 buklum oturmasin icinde :-)

Evet işte çok iyi ifade ettiniz. Tek korkum bu tarz kelimeler o bu tarz konuştukça hevesim kırılacak benim ve yaptığım hiç birşey'den zevk alamıcam. Ufak tefek sorunlar her araba çıkarır ama ? Honda bile Ufak tefek sorunlar çıkarıyordu. 2 büklüm oturma konusuna gelince ilk arabamız broadway'di. Yani pek sorun yasacagını düşünmüyorum açıkçası. :D

Frenleri pek iyi sayılmaz biraz güçlendirilmesi gerek 4 yıl 106 xs kullandık onun bile frenleri yetersiz kalıyodu :) benzin konusundada denildiği gibi az yakar biraz da sürüşe göre değşir :)

Frenlerinin iyi olmadığını araştırmalarımdan öğrenmiştim. Ama xs' lerde bile yetersiz kalıyorsa GTI ' lara gerçekten takviye yapılması gerekiyor o halde. Ayrıca Görüştüğüm bir araba var şuan filtre egsoz dışında stock ve 2 parça boyalı . 15 Bin Tl istiyor ama araç başında pazarlık var.

GÖKTÜRK
22-09-2013, 15:53

xs ile bir tutmak mantıksız olmuş gti 4 disk fren + olarak abs var

Turboğuz54
22-09-2013, 15:58
ah şu 106 yokmu binmeden anlayamazsınız aldığınızda iyiki almışım dedirtir ama hastalıklı olanlarıda arabadan soğutur 1-2 parça değişenli ama motor kondisyonu düzgün bulursanız mutlu eder

Hondata300
22-09-2013, 16:03
ah şu 106 yokmu binmeden anlayamazsınız aldığınızda iyiki almışım dedirtir ama hastalıklı olanlarıda arabadan soğutur 1-2 parça değişenli ama motor kondisyonu düzgün bulursanız mutlu eder
35 TR 402 var şuan ilgilendiğim aracın geçmişinde büyük bir kazası yok diye öğrendim. değişeni yok ve 2 parça boyası var. Biraz bakım ile toparlanır diye düşünüyorum açıkçası. Hakkında bilgimde yok aracın. Umarım ALLAH Nasip ederde sorunsuz sıkıntısız bir arabaya denk gelirim. Başlamadan arabalardan soğumam. Siz 106 kullanıcısı olarak aracınız genel çıkardığı sorun vb. neler ? 106 Alınırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir acaba ?

Turboğuz54
22-09-2013, 16:11
35 TR 402 var şuan ilgilendiğim aracın geçmişinde büyük bir kazası yok diye öğrendim. değişeni yok ve 2 parça boyası var. Biraz bakım ile toparlanır diye düşünüyorum açıkçası. Hakkında bilgimde yok aracın. Umarım ALLAH Nasip ederde sorunsuz sıkıntısız bir arabaya denk gelirim. Başlamadan arabalardan soğumam. Siz 106 kullanıcısı olarak aracınız genel çıkardığı sorun vb. neler ? 106 Alınırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir acaba ?

Genel bi araba alırken nası alıyosanız bunuda öyle inceleyin direksiyon kutusu torsiyon yürüyen aksamda pahalı olan şeyler ön takımı ucuzdur motora bakarken kranktan filtresinden yağ kusuyosa uzak durun onun dışında dediğim gibi motor kondisyonu sağlam bakımlı araç oldumu sizi üzmez

dc_crx
22-09-2013, 16:12
18,000 TL ROL 106 var istersen Bordo

Patisever
22-09-2013, 16:16
kardeşim ailende kullanacak madem bu arabaya bakma hiç

Hondata300
22-09-2013, 16:21
Genel bi araba alırken nası alıyosanız bunuda öyle inceleyin direksiyon kutusu torsiyon yürüyen aksamda pahalı olan şeyler ön takımı ucuzdur motora bakarken kranktan filtresinden yağ kusuyosa uzak durun onun dışında dediğim gibi motor kondisyonu sağlam bakımlı araç oldumu sizi üzmez

Expertiz ile aldık bu zamana kadar aldığımız araçları. Yine en yakın peugeot servisine götürücez elbette. Aklıma takılan bir soru aracın km'sinin geri çekildiği iddia ediliyor. Araç 2 sene önce 117 binde km'de alınmış şuan 118 bin km'de. Expertiz raporlarında bu çıkar mı acaba ?

18,000 TL ROL 106 var istersen Bordo
ROL 106 Biz çok fazla hızlı gelir ya. :) Stock birşeyler arıyorum.

kardeşim ailende kullanacak madem bu arabaya bakma hiç
Hangi araba? Anlamadım.

Patisever
22-09-2013, 16:23
Expertiz ile aldık bu zamana kadar aldığımız araçları. Yine en yakın peugeot servisine götürücez elbette. Aklıma takılan bir soru aracın km'sinin geri çekildiği iddia ediliyor. Araç 2 sene önce 117 binde km'de alınmış şuan 118 bin km'de. Expertiz raporlarında bu çıkar mı acaba ?

ROL 106 Biz çok fazla hızlı gelir ya. :) Stock birşeyler arıyorum.

Hangi araba? Anlamadım.

106 gti...

Hondata300
22-09-2013, 16:26
106 gti...

Heves ediyorum, Gencim biraz anlarsınız beni. Babam sürat delisi bir insan değil. 3Bin Deviri asla geçmez, Çok nadir gaza yapıştırır. Zaten 106 GTI' n nasıl gittiğini ve yapacaklarını görünce basmayacaktır. :)

toolqa
22-09-2013, 19:53
madem babanda binecek dizel bi araba al rahat rahat binin..

umitgt
22-09-2013, 20:02
stok 2 parça boyalı Denizli de ban 106 var.. 35 TR den cok daha ıyı kondusyonda ve donanım olarak en full u.. Mavi renk.. Satılıklar bölümünde var ilan.

Hondata300
22-09-2013, 20:17
stok 2 parça boyalı Denizli de ban 106 var.. 35 TR den cok daha ıyı kondusyonda ve donanım olarak en full u.. Mavi renk.. Satılıklar bölümünde var ilan.
ilanı bulamadım, link vs. atma şansınız var mı acaba ?
Edit : Buldum Fiyat yüksek ama pm attım arkadasa. Son oluru ne olur görücez bakalım.

madem babanda binecek dizel bi araba al rahat rahat binin..
Aslında bakınca öyle mantıklı geliyor ama heves, gençlik birleşince öyle olmuyo :)

F4R
22-09-2013, 21:43
madem baba ile beraber kullanacaksınız RS felan bakın dicem. bence daha donanımlı ve gündelik kullanıma daha uygun. ama onunda temizini bulması biraz zor bide bütçe 20 leri bulabilir. 106 gti sanki biraz daha safkan kalıyor. sizin için iyi olur ama babanız için zor olacaktır.

ibrahimsnr46
22-09-2013, 22:34
Peki yeni başlayan biri için uygunmudur ? Bastın mı çok seri hızlanan ve kolaylıkla kadran deviren bir araç. Peki ayrı seriliği performansı frene basınca gösterebilir mi ? Yakıt 60-70 kurus diyorlardı 30 krs diyince şaşırdım açıkçası. Galiba 106 Gelicek :)

Yakıt konusunda 106 dan korkma ama fren konusunda soz veremicem :) ama alırken abs çalısmasına çok dikkat et Calısmassa eğer sert bir frende Yada yas zeminde Spin atabîlirsin öle bi kere sağlam patladım abs olmayan 106 da bagajında kefenle gezmek doğrudur :)

ibrahimsnr46
22-09-2013, 22:43
Ya ufak tefek masraflar denmiş direksiyon kutusu ve torsîyon çıkar oda 1000 lira tutuyor sonrası on takım oda 300-400 lira arası korkma yani Tofaş'la aynı assagı yukarı masrafları bütçeyi yormaz

ondertopcu
22-09-2013, 23:03
Ailecek kullanacaksanız 106 ya hiç bulaşma

boosted_pug
22-09-2013, 23:11
106 nın masrafı bütceyi yormaz ama yaptığın masrafların toplamı, sanayide geçirilen günler ve babandan duyucağın fırçalar insanı yorar

mesela iyi şöför değilim demişsin vites atarken zorlarsın 2. vites gider ortalama 600 tl masraf açar veya çukura düşürürsün vs. alt takım masraf açar bi aks yan sanayi 150 tl z rotu 15 tabla 80 tl gibi fiyatları var ama orjinaller ateş pahası aks 600 tabla 350 tl mesela pistonun orjinali 1250 tl kadran 1200tl idi en son demek istediğim yan sanayi parçalar ile gayet güzel idame ettirilebilir ama yok ben servise götürürüm felan dersen okadar ucuz bi araba değil

birde eski şöförler bu tarz yere yakın arabaya çok dikkat etmezler veya sağa sola park ederken senin gösterdiğin kadar özen göstermezler yarın öbürgün babanla aranızda altını sürtmüşsün, tamponu çizmişsin, veya jantı sürtmüşsün, lastiği yarmışsın gibi tartışmalar olucaktır benim başıma birkaç defa geldi sonunda babam al lan arabanı die çıkıştı bidahada binmedi :)

arsenikli
22-09-2013, 23:33
Şahsi fikrim dizel bi araç al chiple ,
Ben 106 sürüyorum alalı çok olmadı 2 ay falan hiç üzmedi beni söylendiği gibi 30,35 kuruş yakıyo ama basarsan bi okadardaha yakıyo frenler harbiden kötü tehlikede frene basınca mutlaka dua et şakası yok trafikte çatara patara gazlarım frenle oraya grer buraya girerim diyemezsin ama sadece gaz basarım dersen koy ver gitsin baban onaylıyosa al aşık olursun arabana ben sadece pazarları binebiliyorum hafta içi pazar olsun diye iple çekiyorum 2 de cartlama var bide bikere cartlattın sıctın çok dikkat edicen

Seven7
22-09-2013, 23:41
Eğer babanız arabayı 'sadece' A noktasından B noktasına götüren bir araç olarak görüyorsa, arabayı yıkatıp mutlu olmuyorsa 106 bakmayın derim, çok üzülürsünüz. Çünkü her geçen gün daha da seveceksin arabanı.
106 yerine o fiyatlara 306 Platinium bakılabilir alternatif olarak. En azından hem babanızı biraz daha ikna etmiş ve o tipik 'Clio alalım ya az yakar' modundan çıkarırsınız, hem içinizdeki 106 sevgisinin yanından geçmiş olursunuz.

low&slow
23-09-2013, 00:20
Tek kullanılmayacaksa 106GTi alınmaz bence..

1.7Dti Corsa C'ler daha iyi olur bence hem dizel hemde yazılımla 100hp :)

yusufiii
23-09-2013, 11:21
Daha önce forumda okurken görmüştüm gayet faydalı. ALINTIDIR...

Diyelimki yeni bir 106 satın aldınız, Km si artık mutlaka 100 yada 150 bini devirmiş olacaktır, ilk dikkat etmeniz gerekenler,

1- Oksijen sensörü Bozuk ise aracınız ya gaz yemez, yada istikrarsız devirlenir, %60 ila % 80 performans kaybı yaşarsınız, benzin sarfiyatınız anormal derecede yüksek olur.

2- Tüm motor kulakçıkları Mutlaka sık sık kontrol edilmelidir, araca fazla yüklenmeseniz bile zamanla mutlaka çatlayıp kopabilmeye kadar gidebilmektedirler, özellikle şanzıman kulakçığındaki arıza ilk olarak debriajın kavrama noktasının değişmesi ile kendini belli eder, bu şekilde kullanmaya devam ederseniz her an yolun ortasında bir şangırtı ile stop edip kalabilirsiniz.

3- Motor üst kapak contası Sık sık yanar, yeni aldığınız bir araçta bu parçayı ve triger setinide işinizi garantiye almak için hemen değiştirmenizde fayda vardır.

4- Alternatör Eğer aracınızda gaza yüklendiğinizde kadran ışıklarında bir artış oluyorsa veya abs ikazı arada sırada gaza yüklendiğinizde uyarı veriyorsa mutlaka hemen alternatörünüzü kontrol ettirip tamir ettirmeniz gerekir, aksi takdirde aracın beyni dahil tüm elektrik tesisatına geri dönülmez hasarlar verebilirsiniz.

5- Şanzımanda sürekli terleme Bu aslında naparsanız yapın kolay kolay kesilmeyen bir sorundur ama keçelerin kontrol edilmesi önemlidir, en aza indirgemeye çalışın.

6- Ön sol amortisörden gelen lok lok tabir edilen ses Doğaldır 0 km 106 da bile olur, kontrol ettirin ama fazlada üstüne masrafa girmeyin, yok etmesi zor ve yok edilse bile tekrarı çok kısa süre sonra olacak biraz can sıkıcı bir 106 hastalığıdır.

7- Hızlı bir şekilde bir kasisten geçme sonucu aracınızın birden stop etmesi ve çalışmaması, elektrik tesisatının devre dışı kalması aracınızın motorunun hemen üzerinde bulunan güvenlik modülü devreye girmiştir, kırmızı lastik kaplı tuşa basarak tekrar aracı çalıştırmanız mümkündür. (zamanında bunu bilmeyenler az çekici parası vermediler

8- Aracınızın altından sürekli olarak gelen lakırtılar bu genelde hep eyvah ön takım dağıldı şeklinde algılanır ama asıl suçlu olan egzoz bağlantılarınızdır, ön takıma baktırmaya gitmeden önce mutlaka bir egzozcuya gidin.

9- Direksiyon durduğunuz yerde sağa sola dönerken lak luk diye vurmaya başladıysa, ki bu sürekli olacaktır, rot başlarınız dağılmış demektir, ucuz ama sıkça bozulan bir parçadır, spor yay olan 106 larda orijinal parça bile koysanız maksimum ömrü 3 aydır

10- Kesinlikle ama kesinlikle motorunuzu yıkatmayın, bujilerinizin bağlı olduğu üst motor kapağında yer alan ateşleme modülüne anında zarar verirsiniz, devrelerin arasına su girmesi ile aracın tüm ateşleme düzeni hemen o anda birbirine girer, olduda yıkattınız diyelim, aracı güvenli bir köşeye park edip en az 24 saat kurumaya bırakın, kuruması için siz müdahalede bulunmayın, daha beter içerisinin nem yapıp kurum bağlamasına sebep olursunuz. Kuruduktan sonra büyük ihtimalle düzelir.

11- Eğer aracınızda spor yay var ise, mutlaka bir egzozcuya gidip tüm susturucularınızın aracınızın burnuna bakan taraflarına, düz küçük ara parçalar koydurarak, herhangi bir engele (genelde yollardaki kedi gözleri) takılmalarını önleyin, yoksa benim gibi tek arabalık bir sokakta kedi gözüne tüm sistemi takıp oracıkta yere bırakmak zorunda kalırsınız, daha sonra arabaya koyup servise götürme imkanınızda yok çünkü aracın içine sığmıyor.

12- Ön tekerleklerinizin salıncaklara bağlı olduğu alt civataları sürekli kontrol ettirin, ani çukura girmelerde çatlayıp, en kötü zamanda kırılabiliyorlar, buda lastiğin direkt olarak yerinden fırlamasına ve ciddi kazalara sebebiyet veriyor.

13- Aracınızı yıkatırken kesinlikle tazzikli suyu kapılara bakar şekilde açtırmayın, ince kapı saclarını bu tazzikli su direk çökertmektedir.

14- Aracınızda olası bir arızadan dolayı ani stop etmeler başlarsa, defalarca tekrar kontak basmayın, 106 larda 16V kutusuna ilk marşa basma anında çok ciddi bir basınç uygulanır, bunu defalarca ard arda yaparsanız bir anda büyük bir gürültü ile ön kaputunuzda sivilcelerin belirdiğini görebilirsiniz

15- Sonradan beyaz kadran vs takılmış araçlarda gerek km gerek ise devir bilgileri yanıltcı olabilir, eğer aracınızın kadran takımında herhangi bir oynama olduysa, mutlaka orijinal değerlerine sadık konuma getirin, yoksa benim gibi 2 gününüzü neden bu araba 5 yüz devirde rölanti tutuyor diye dolanarak geçirirsiniz

16- Yağ sıcaklığı düzgün seviyeye gelmeden asla gaza yüklenmeyin, eğer ısınmasında bir problem var ise de hemen servisinize başvurun.

17- Sürekli gevşeyen stepne vidası mutlaka sağlam bir şekilde sıkıldığına emin olun yoksa yolun ortasından arabadan fırlayıp gitmesi çok muhtemel bir durumdur.

18- Sürekli gevşeyip düşen torsiyon kapakları periyodik olarak sıkça kontrol edilmeleri gerekir aksi takdirde başınıza büyük dert açabilir.

19- Yıpranmış yada eskimiş benzin tahliye boruları 106 larda çok sık görülen bir başka sorundur, depoyu fullediğiniz zaman aracınızın altında herhangi bir benzin sızıntısı varmıdır diye mutlaka kontrol edin.

20- Oto yıkamaya verdiğinizde iç temizlik yapılırken aracın kalorifer kenarlarındaki açma kapama tuşlarına dikkat edilmesi konusunda temizlik yapan kişiyi sıkı sıkı uyarın çünkü biraz sert bir bez hareketi ile bu tuşlar hemen kırılıyor ve diğer arkada kalan yarısı içeri düşerse çıkartması çok güç oluyor.

21- Stepne setinizin bijon anahtarını mutlaka çok daha sağlam bir anahtarla değiştirin, orijinal anahtarlar ufacık bir zorlamada direk yamulup kullanılamaz hale geliyor.

22- Olurda gözünüzün kesmediği dandik bir lastikçiye yolunuz düşerde aracınıza kriko vurmaları gerekirse ( spor yay olan araçlar için) mutlaka sadece kriko vurma noktalarından kaldırmasını sağlayın, ön taraftaki kriko vurma noktasının birazcık daha sağında da boşluk bulunur, eğer oradan vurulursa direkt olarak krikonun araca dayanmasıyla öndeki plastik çamurluk dodiklerinizin kasılmadan dolayı çatladıklarını ve puntalarının attığını görürsünüz, aynı zamanda marche-pied nizinde ön kısımdaki kopçaları hasar görecektir.

23- Aracınızın ön koltuğunda fazla kilolu insanlar varken siz siz olun hızlı kalkışlar yapmayın, birkaç kereden sonra direk koltuk bağlantıları yamulabiliyor, şaka değil gerçek

okankrgz
23-09-2013, 16:52
Baban 106 gti ı senin gibi narin değil, bi brodway kullanır gibi kullanırsa o arabanın ne sen nede o hayrını görür...
Başka araçlara yönelmeni öneririm sonra heves ettiğin o araçtan açtığı masraflar, babanın laf söylenmeleri yüzünden nefret etmeni istemem. İlerde imkanın olursa ve tek kullanıcısı sen olacağın bir 106 gti al dilediğini yap kafan ve bütçen rahat olsun.

Hondata300
23-09-2013, 18:00
madem baba ile beraber kullanacaksınız RS felan bakın dicem. bence daha donanımlı ve gündelik kullanıma daha uygun. ama onunda temizini bulması biraz zor bide bütçe 20 leri bulabilir. 106 gti sanki biraz daha safkan kalıyor. sizin için iyi olur ama babanız için zor olacaktır.
Yorumunuz için teşekkür ederim, Rs'de tercih edilebilecek araçlar arasında ama fiyatı olsun 2.0 Motor olması olsun gözümüzü korkutuyor açıkçası. Hayırlısı neyse o olucak bizim için.

Yakıt konusunda 106 dan korkma ama fren konusunda soz veremicem :) ama alırken abs çalısmasına çok dikkat et Calısmassa eğer sert bir frende Yada yas zeminde Spin atabîlirsin öle bi kere sağlam patladım abs olmayan 106 da bagajında kefenle gezmek doğrudur :)
Yorumunuz için teşekkür ederm. Söylediklerinizi Aracı alırken göz önünde bulundurcam Ama piyasada GTI denilebilecek araç sayısı gerçekten hiç yok denilecek kadar az.

Ailecek kullanacaksanız 106 ya hiç bulaşma
Heves ettik, hakkımızda hayırlısı olsun :) ALLAH Büyük.

106 nın masrafı bütceyi yormaz ama yaptığın masrafların toplamı, sanayide geçirilen günler ve babandan duyucağın fırçalar insanı yorar

mesela iyi şöför değilim demişsin vites atarken zorlarsın 2. vites gider ortalama 600 tl masraf açar veya çukura düşürürsün vs. alt takım masraf açar bi aks yan sanayi 150 tl z rotu 15 tabla 80 tl gibi fiyatları var ama orjinaller ateş pahası aks 600 tabla 350 tl mesela pistonun orjinali 1250 tl kadran 1200tl idi en son demek istediğim yan sanayi parçalar ile gayet güzel idame ettirilebilir ama yok ben servise götürürüm felan dersen okadar ucuz bi araba değil

birde eski şöförler bu tarz yere yakın arabaya çok dikkat etmezler veya sağa sola park ederken senin gösterdiğin kadar özen göstermezler yarın öbürgün babanla aranızda altını sürtmüşsün, tamponu çizmişsin, veya jantı sürtmüşsün, lastiği yarmışsın gibi tartışmalar olucaktır benim başıma birkaç defa geldi sonunda babam al lan arabanı die çıkıştı bidahada binmedi :)
Ağzınıza sağlık, gerçekten çok güzel özetlemişsiniz. 106 Bildigim kadarıyla masraf cıkaran bir araçtı ama motor dışındaki masraflar açıkçası beni korkutmuyor. Babamda dikkatli kullanır ama dediğiniz gibi ne kadar dkkatli kullanılacağı bilinmez, sonuçta eski şoför. Umarım benim babamda sizin babanız gibi der ve arabayı bana bırakır. :D Yorumunuz için teşekkür ederim.

Şahsi fikrim dizel bi araç al chiple ,
Ben 106 sürüyorum alalı çok olmadı 2 ay falan hiç üzmedi beni söylendiği gibi 30,35 kuruş yakıyo ama basarsan bi okadardaha yakıyo frenler harbiden kötü tehlikede frene basınca mutlaka dua et şakası yok trafikte çatara patara gazlarım frenle oraya grer buraya girerim diyemezsin ama sadece gaz basarım dersen koy ver gitsin baban onaylıyosa al aşık olursun arabana ben sadece pazarları binebiliyorum hafta içi pazar olsun diye iple çekiyorum 2 de cartlama var bide bikere cartlattın sıctın çok dikkat edicen

Yorumunuz için teşekkür ederim. Şuanlık dizel bir araç düşünmüyorum, hatta uzun süreler boyunca düşünmüyorum. Çok aşırı hız makas delisi değilim ama basınca aracın gitmesinide istiyorum, Gerçekten araca aşık oldum almadan bile, O Agresif duruş ve çekiciliği yok mu. :) Umarım güzel bir gti alıp bende sizin gibi hafta sonlarını ip ile çekerim. :) 106'lar Kadınlar gibi nadir araçlarmış ya :)

Eğer babanız arabayı 'sadece' A noktasından B noktasına götüren bir araç olarak görüyorsa, arabayı yıkatıp mutlu olmuyorsa 106 bakmayın derim, çok üzülürsünüz. Çünkü her geçen gün daha da seveceksin arabanı.
106 yerine o fiyatlara 306 Platinium bakılabilir alternatif olarak. En azından hem babanızı biraz daha ikna etmiş ve o tipik 'Clio alalım ya az yakar' modundan çıkarırsınız, hem içinizdeki 106 sevgisinin yanından geçmiş olursunuz.
Hahah :D , Yorum için teşekkür ederim. Şuan ki piskolojisi o derecede. Clio alalım ya az yakar çok kaçar düşüncesinde. :D Arabayı binmek için değil eşşek niyetini alıyoruz sanırsınız.

Tek kullanılmayacaksa 106GTi alınmaz bence..

1.7Dti Corsa C'ler daha iyi olur bence hem dizel hemde yazılımla 100hp :)
Şuanlık aklımda o tarz araçlar yok ama İstediğim olmazsa alternatif olabilir. Yorum için teşekkür ederim.

Baban 106 gti ı senin gibi narin değil, bi brodway kullanır gibi kullanırsa o arabanın ne sen nede o hayrını görür...
Başka araçlara yönelmeni öneririm sonra heves ettiğin o araçtan açtığı masraflar, babanın laf söylenmeleri yüzünden nefret etmeni istemem. İlerde imkanın olursa ve tek kullanıcısı sen olacağın bir 106 gti al dilediğini yap kafan ve bütçen rahat olsun. Düşüncem bir süre öyle kullanıp daha sonra arabayı bana bırakması yönünde açıkçası. :D Masraflar sürekli açmasa yeter bana küçük ufak tefek masraflar açsın problem yok, büyük masraflar açar ise gerçekten daha dilinden kurtulamam açıkçası. Çıktık bu yola bakalım ALLAH Sonumuzu hayır etsin. İkna ettim ağırdan. Yakında Türkiye turuna çıkarız. :)