PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane F7R ITB, Piston,Egzantrik ve Ms2 beyin ilk mars

chiefkadir
24-09-2013, 22:44
Okan kardeşimizin F7R ına Ms bağlama ve ayar işini bladerk Erkut halletti:)
Aracın speclerini kendisi yazsin:)
Okanin istekli yaklasimi ile Istanbul gecelerine sağlam bir roll makinesi geliyor:hahaha:

Okan TÜFEK Megane F7R itb+Ms2 - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=0QZv-AGkpn4&feature=c4-overview&list=UUPlP8nKFiKoyFsDKEsCvcTA)

0QZv-AGkpn4&feature

coder
24-09-2013, 22:46
Bir içerik yok abi?

Can's
24-09-2013, 22:52
maşallah adam hakedıyor cunku ıyı araba kosturuyor :)

ArMy
24-09-2013, 22:56
Portpolish dendi, stock motora itb dendi olay piston egzantriğe dönmüş :D

Maşallah pek zalım :)

chiefkadir
24-09-2013, 22:56
Okan ballı herif :) Toplam iki saatte beyin bağlandı ayarı yapıldı çıktı gazladı :D Tabi ilk ayar ve roll işini ben hallettim gerisini o çözer zaten :)

16EC813
24-09-2013, 22:57
maşallahhh
son cümle bitirici olmuş :D

guwen_ar
24-09-2013, 22:58
Makina cok gergin emeklerin karsiligi fazlasyla vericek gibi duruyo.
F7R cok farkli kareler cikarticak ortaya renkli denemler izlicez kismetse :)
Okancim hayirlisi olsun yeni SS in :)

Can's
24-09-2013, 23:03
Okan ballı herif :) Toplam iki saatte beyin bağlandı ayarı yapıldı çıktı gazladı :D Tabi ilk ayar ve roll işini ben hallettim gerisini o çözer zaten :)

desene abı Usta Splinter verdi eğitimi gerisi Michelangelo da :)

chiefkadir
24-09-2013, 23:06
desene abı Usta Splinter verdi eğitimi gerisi Michelangelo da :)Yok yaw,ayar işinde Erkut beni kullanıyo :D
Okan kurt olmuş eğitime ihtiyacı yok :hahaha:

Driver
24-09-2013, 23:09
İlk olarak bu işlemlerin hepsini Lüleburgaz sınırları dışına çıkmadan halledip başarmak gurur verici oldu bizim için tereddütlüydük ama gerçekten isteyerek yapınca oluyormuş başta beyin ayarında yardımını esirgemeyen bladerk Erkut abime sürekli bilgi alışverişinde bulunduğum her kademesinde yardımcı olan Kadir abime teşekkürler white rs teki tecrübesindende faydalanarak hatasız ve boş masraflardan kaçınarak farklı bir araç yapmayı başardık. Türkiye'de ilk defa bu araç üzerinde bu şekil bir proje denemek ve sorunsuz olarak ilerlemek gerçekten mutluluk verici tekrar teşekkürler. Aracın şuanki speclerine gelirsek başlıktan pek farklı değil başlıca olarak 12.5cr forged piston, 286/278 Catcams Rally tip egzantrik , Ms2 v3.57 beyin ve 40mm İTB mevcut. Portpolish işine girmedik aksilikler oldu aslında içimde uhte kalmadıda değil ama bu şekil toplamış bulunduk kısmet olursa ilerde kapağı açıp inceden bir girebiliriz :)
Tek eksiğimiz ve dezavantajımız oem den daha uzun bir şanzıman aracı aldığımda farkettim ve gerçekten şuan gerçek verimini şanzımandan ötürü alamıyoruz. Şanzıman işini en kısa sürede çözecez kısmet olursa.. Daha sonra rollere tekrar dönüyoruz kısmetse inceden bir askerlik arası vermiştik dönüşümüz olacak demiştik güzelde oldu sanırım dahada güzel olacak inş :) tekrardan destek olan tüm arkadaşlarıma Özellikle parça konusunda yurtdışı bağlantısı ile çok yardımcı olan Aytuğ abime ve Engine Dynamics İngiltere ekibine, Lüleburgazda bu işi birlikte başardığımız Barış ve ek.civic_spoon İbrahime ayrıca Lüleburgaz'ın en iyi ustası diyebileceğim birisi ustam Tuncay abime teşekkür ediyorum. bir tanesi bile olmasa bu kadar kısa zamanda böyle bir projeye imza atamazdık :icon_tup:

Driver
24-09-2013, 23:25
maşallah adam hakedıyor cunku ıyı araba kosturuyor :)

Yaptık yine barzolama bişiler bakalım ne gösterecek :D Saolasın yavrum :D

Portpolish dendi, stock motora itb dendi olay piston egzantriğe dönmüş :D

Maşallah pek zalım :)

Kademe kademe ilerleyerek neyin ne kadar yaradığını görmek açısından iyi oldu aslında yapılmayan birşeyide test etmiş olduk destek veren merak edip özellikle stock motora itb için açtığım konudabana inanan güvenenlere ne olursa olsun deneyip sonucu gösterebilmek önemliydi bunuda başardık :) teşekkürler tekrardan :)

Abi bence Erkut abinin becerisi e bide arabada can atıyor yola çıkmaya hiç naz yaparmı :D Ne versen alıyor mübarek :D

maşallahhh
son cümle bitirici olmuş :D

Araba için söledi yanlış olmasın gaza basan için değil :hahaha: :D

Makina cok gergin emeklerin karsiligi fazlasyla vericek gibi duruyo.
F7R cok farkli kareler cikarticak ortaya renkli denemler izlicez kismetse :)
Okancim hayirlisi olsun yeni SS in :)

Lüleburgaz'ımızdan artık iddialı bir araç çıkması şarttı stock stock bir yere kadar inşallah devamınıda getiren arkadaşlarımız olur ön ayak olmuşuzdur en azından :D

BoraRS
25-09-2013, 00:11
Hadi hayırlı olsun bakalım. Rollingcilerin başının tatlı belası Okan geri döndü. Yandınız :)

Volkann
25-09-2013, 00:23
hayırlı olsun kazasız belasız gazlamalar.

TUGCA
25-09-2013, 00:33
maşallah :) rolling için sökücek misiniz ?

Patisever
25-09-2013, 01:01
masallah umarı herşey dilediğince olur emek verilmiş bir araç tunerim yapmıs yine sowunu aynı zamanda olmazsa olmaz abimiz kadir abimizle birlikde süper ikili yine iş başında :)

tayreep_john
25-09-2013, 01:04
tam setupla şu arabanın yürüyünü cidden çok merak ediyorum :) allah yüzünü bolca güldürsün kolay gelsin...

EEE
25-09-2013, 08:14
c20xe benim için neyse f7r makinede aynı kalitededir masallah
hayvannnnn...

Driver
25-09-2013, 08:15
Hadi hayırlı olsun bakalım. Rollingcilerin başının tatlı belası Okan geri döndü. Yandınız :)

2 hafta sonra sıkakmı yaşlı kurt :D:D
Yeter yani bukadar ara koca askerlik boyunca temin yanında istanbulda sizidinledim gece nöbetlerde egzos sesleri korna sesleri duyuyordum ulan diyordum ahh ahh :D:D

hayırlı olsun kazasız belasız gazlamalar.

eyv saolasın volkan :icon_tup:

maşallah :) rolling için sökücek misiniz ?

pek aşırı sökme taraftarı değilim en fazla yolcu koltuğuyla arka koltuğu atarız aslında bunların hepsinden önce benim kısa bir şanzıman bulmam şart öyle plastikleri kaputu bagajı sökmeyle falan uğraşmadan önce :p

masallah umarı herşey dilediğince olur emek verilmiş bir araç tunerim yapmıs yine sowunu aynı zamanda olmazsa olmaz abimiz kadir abimizle birlikde süper ikili yine iş başında :)

Gerçekten sıfırdan hele daha önce hiç yapılmayan örnek alamayacağımız bir araç yapmak hem parça hem gidişat bakımından bizi düşündürsede hadi başlayalım deyip birden giriştik olaya ve mutlu sona ulaştık diyebilirim ufak tefek geliştirilecek şeyler var tabi ama işin zor kısımları bitti. Kadir abi ve Erkut abimizede burdan teşekkürler gerçekten geldiler bağladılar ayarı yaptılar gittiler birkaç saat içinde göz açıp kapayıncaya kadar beyin bağlanıp yolda gazlamaya başladık hiç sorun çıkmaması sevindiriciydi :D rodajdan sonra ufak bir ayar daha yapılacak kısmetse ondan sonrada rollinge hoşgeldin SS F7R :icon_tup:

tam setupla şu arabanın yürüyünü cidden çok merak ediyorum :) allah yüzünü bolca güldürsün kolay gelsin...

Bizde merakla bekliyoruz gerçekten yapılmayan bir aracın üzerine eklemelerle neler verebileceği her zaman merak konusu oldu en kısa zamanda hep birlikte görecez inş Saolasın :icon_tup:

Driver
25-09-2013, 08:17
c20xe benim için neyse f7r makinede aynı kalitededir masallah
hayvannnnn...

Motor konusunda gerçekten motora güvenerek zaten bu işe kalkıştık bizi yarı yolda bırakmayacağına emindik yurtdışındanda sürekli bağlantı içinde olduğumuzdan ne versen nerden yedirsen birşeyler alabileceğimiz bir motor bunu zamanlada görecez inş şuana kadar maşallahı var tek bir sorununu görmedik renault motorları hele F motorlar gerçekten çoğu marka grubundan ve motordan çok daha sağlamdır saolasın tekrardan :icon_tup:

fkocak
25-09-2013, 09:55
maşallah emeğinize sağlık. rol videolarını sabırsızlıkla bekliyorum

ufuck
25-09-2013, 10:08
Okan masAllah yavrum sari sari rengide guzel motoruda super :)

Driver
25-09-2013, 10:21
maşallah emeğinize sağlık. rol videolarını sabırsızlıkla bekliyorum

saolasın.. İnşallah bizde sağlıklı şekilde rodajını bitirip gazlamak için can atıyoruz :)

Okan masAllah yavrum sari sari rengide guzel motoruda super :)

Eyvallah ufuğum saolasın elimizden geldiğince yaptık bişiler Renodan vazgeçemiyorum biliosun :icon_tup:

GokhanRS
25-09-2013, 10:27
Ahanda okan piyasada :D

maaşallah malın sesi ürkütücü.

Driver
25-09-2013, 10:57
Ahanda okan piyasada :D

maaşallah malın sesi ürkütücü.

ben geldim ben geldimmmm :Deli::heyoo::icon_tup::D:D:p

B.Yaman
25-09-2013, 11:08
Maşallah Okanm Bu Renault Sevdası Bitmez Sende !!

Driver
25-09-2013, 11:28
Maşallah Okanm Bu Renault Sevdası Bitmez Sende !!

zor valla :D Ama en sonunda kısmet olursa bir s2000 düşüncem var stock stock sağdan yavaş yavaş :) Şimdilik hızlanmaya devam :D

B.Yaman
25-09-2013, 11:35
İmzanın Altında Arabaları Sıraladığın Yere Mavi Meggynide Yaz Bence Nostalji :D

Driver
25-09-2013, 12:33
o bambaşkaydı yaa :D unutulurmu :Ddur ekliyim :D

Ek.Civic_Spoon
25-09-2013, 14:52
maşAllah okancım inşAllah günden güne dahada iyiye gidecek eksikliklerini giderdikçe, kazasız belasız, sorunsuz ağız tadınla gazlarsın inşAllah :)

mannerboy
25-09-2013, 15:06
hayırlı olsun

emre55
25-09-2013, 18:13
Maşallah face tede takip ediyorum, böyle projeler sevindiriyor, bıktık vti lardan :)

levent
25-09-2013, 18:28
Sesi güzel geliyor Okan, Allah utandırmasın. Kaç devir döneceksiniz? Liste güzel gibi görünüyor çünkü üst devirler için :)

aga81
25-09-2013, 19:02
Hayırtlı olsun hoşgeldın dıyelım :)

Firattoptas
25-09-2013, 20:00
Okan maşallah aracına allah kaza bela vermesin şimdiden keyifli gazlamalar trakyada ufakdan bir rolling gecesi yaparız ;)

Driver
25-09-2013, 23:37
maşAllah okancım inşAllah günden güne dahada iyiye gidecek eksikliklerini giderdikçe, kazasız belasız, sorunsuz ağız tadınla gazlarsın inşAllah :)

Saolasın ibo hepbirlikte inş çok daha iyi yapacaz seninde emeğin çok bir gecede aracı nerden nereye götürdüğümüzü birlikte gördük :D Bu ve bunun gibi güzel dokunuşlarla çok hızlanacak inş :):icon_tup:

hayırlı olsun

saolasın :icon_tup:

Maşallah face tede takip ediyorum, böyle projeler sevindiriyor, bıktık vti lardan :)

Saolasın kardeşim biz renocuyuz başkasına karışamayız ama yapılmayanı yaparak en azından ön ayak olduysak ne mutlu :icon_tup:

Sesi güzel geliyor Okan, Allah utandırmasın. Kaç devir döneceksiniz? Liste güzel gibi görünüyor çünkü üst devirler için :)

Saol levent şuan limitörümüz 8200 d/d rodajdayız fakat 1-2 defa döndürdük gayet güzel çeviriyor üstleri listeye inş zamanla ekleneceklerde olacak daha eksiğimiz çok kısa şanzıman headers komple egzos portpolish vs. vs. eksikler zamanla gidecek inş şuan kabaca stocktan farklı olarak uzun şanzıman :D egzantrik itb piston beyin var :) bu şanzımanlada pek bibeklentimiz yok henüz oem bulanakadar :)

Hayırtlı olsun hoşgeldın dıyelım :)

saolasın hoşbulduk:icon_tup:

Okan maşallah aracına allah kaza bela vermesin şimdiden keyifli gazlamalar trakyada ufakdan bir rolling gecesi yaparız ;)

Eyw saolasın güzel geceler düzenleriz tabi dostluk çerçevesinde daha çok güzel geceler yaparız trakyamızın potansiyeli var aslındada canlandırmak tetiklemek bizlere düşüyor :) :icon_tup:

devolation
26-09-2013, 05:24
vallahi maasallah burgaz gibi yerde bunu yapmak buyuk is tebrik ederim okan kardesm bladerk ve kadir abi o arabayi ellediyse herturlu yurursun 1.6e motor megane sanzumani baya kisa o uymazmi yada 1.4 clio symbol olursa o daha kisa

3rk4n
26-09-2013, 06:57
Maşallah okan tr de ilk heralde f7r olarak allah itandirmasin bende ümitliyim bu.motordan :)

LIGHT RS
26-09-2013, 07:01
okan kardeşim hayırlı olsun tekrardan.

Driver
26-09-2013, 08:00
vallahi maasallah burgaz gibi yerde bunu yapmak buyuk is tebrik ederim okan kardesm bladerk ve kadir abi o arabayi ellediyse herturlu yurursun 1.6e motor megane sanzumani baya kisa o uymazmi yada 1.4 clio symbol olursa o daha kisa

Teşekkürler Devran abi Lüleburgazda böyle bir işe kalkışmak başta biraz tereddüt yaratsada bu potansiyel ile elimizden gelemeyecek iş olmadığını gördük. Belkide İstanbul Ankara izmir gibi yerlerde bile aracı yaptırmaya kalksam çok daha uzun süre bekleyecektim ve sürekli git gel yapacaktım böylesi gerçekten çok iyi oldu hemde buradaki hevesli arkadaşlara ön ayak olmuş olduk. :icon_tup: İnşallah sorun yaşamassak daha yavaş yavaş dahada hızlanacaz. Bu arada sözünde vardı biliosun bekliyorum en kısa zamanda :icon_tup:

Bu arada 1.6 megane şanzımanı bir şekilde uyduruluyormuş çokta kısaymış ama benimşuan kafam oem şanzımana kilit bulabilirsem oem takmak istiyorum. Bu güçte aşırı kısada sanırım pek birişimize yaramaz gibi duruyor.

Maşallah okan tr de ilk heralde f7r olarak allah itandirmasin bende ümitliyim bu.motordan :)

Evet TR de ilk ve tek olarak F7R makinadan atmosferik projelik bir araç yarattık. Yurtdışında örnekleri vardı bizde onlardan okuyup birşeyler kapabilmek için çok uğraştık bundan sonra F7R ile uğraşacaklarada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. ***** örnek alamadan yardım alamadan tecrübeli bir kişiyle konuşmadan böyle birşeye kalkışmanın ne kadar zor olduğunu gördük. Örnek olarak alabildiğimiz sadece motor tipi yakın olan F4R white rs vardı Kadir abide elinden gelen yardımı bilgiyi bize aktardı zaten saolsun. Ama değdi bence. :icon_tup:

okan kardeşim hayırlı olsun tekrardan.

Saolasın hepimize hayırlısı olsun :icon_tup:

chiefkadir
26-09-2013, 10:53
Bu arada 1.6 megane şanzımanı bir şekilde uyduruluyormuş çokta kısaymış ama benimşuan kafam oem şanzımana kilit bulabilirsem oem takmak istiyorum. Bu güçte aşırı kısada sanırım pek birişimize yaramaz gibi duruyor.Devo doğru diyo Megane 1.6 ların şanzımanı olur ,çok çok kısa değil...Tam sana göre ama dişlileri bir Jc5 gibi sağlam değil..Torka dayanmaz bi dönem sonra doğrarsın.. Ama kısalık olayına gelince senin araba 8000+ devirleri istekli dönüyo o yüzden hatrı sayılır bir kısa bile işini görür :)

JDM VTİ
28-09-2013, 12:30
okan hayırlı olsun kardeşim inşallah güzel şeyler cıkar. emeklerinin karşılığını fazla alırsın.