PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kasko hakkında acil

GökhanAkarsu
27-09-2013, 22:44
merhaba arkadaşlar aracımla kaza yaptım .. servis 16500 liraa hasar cıkarttı.. kasko sırketınden servise ödiyeçeği parayı alıp.. aracımı kazalı sekılde satma imkanım varmı.. yada kendim istediğim bi yerde yaptırma..genel olarak örenmek istediğim kasko şirketinin servise ödiyeçeği parayı nakit olarak onlardan alabilirmiyim.. kasko şirketi AXa..

ruudvan
27-09-2013, 23:33
bunu eksperıne danıssan bn arabamı yaptırmk ıstemıyorum onarım ucretını bna verın dersen olurunu soyler.aksı taktırde arabanın onarılmıs resmı olmadan dosya kapanmaz.onarım resımlerı dahıl.

Sert@ç
27-09-2013, 23:34
Anlasmali sekilde pert ettirmeye calisin

GökhanAkarsu
28-09-2013, 00:02
Anlasmali sekilde pert ettirmeye calisin

arkadasım perte cıkardı zaten ama ben perte cıkmasını ıstemıyorum .. cunku tatmın etmıyıcek rakam verıyor bana ben .. servise ödiyeçeği parayı alabılırmıyım

GökhanAkarsu
28-09-2013, 00:03
bunu eksperıne danıssan bn arabamı yaptırmk ıstemıyorum onarım ucretını bna verın dersen olurunu soyler.aksı taktırde arabanın onarılmıs resmı olmadan dosya kapanmaz.onarım resımlerı dahıl.

tamam parayı ben alıyım kendım yaptırmak ıstıyorum bole bır hakkım yok mu ?

BosphorusBoys
28-09-2013, 09:08
tamam parayı ben alıyım kendım yaptırmak ıstıyorum bole bır hakkım yok mu ?

var elbette
geçmiş olsun öncelikle.
eksperle görüşüp anahtar teslimi fiyatı alarak aracını pert etmekden kurtarabilirsin

şirket en fazla kdv yi ödemeden verir sana parayı. anahtar teslimi.
mesala 10 bin tl aracın faturalı yapımı; sana anahtar teslimin de en fazla vereceği max para 8200tldir.

bu işi çözersede eksper çözer. bence eksperle ilişki kur.

Sert@ç
28-09-2013, 09:11
Parayi size kasko filan veremez hazine mustesarligina bagli oldugu icin

turkerrr
28-09-2013, 09:17
Araba pert olduysa diyelim sana verecekleri para 25 bin Tl ...

Arabanın hurdasına da gelen en yüksek teklif 12 bin TL ...

sen istersen aracın hurdası + 13 bin TL alabilirsin ....

bu isteğini acentene ekspere bildirmen gerekir ...

wekoo
28-09-2013, 09:23
bu şöyle oluyor benim bildigim kadarıyla sen aracını servise götürdün ve sana servis 16500 hasar çıkardı dimi.... örnegin aracının sigorta bedelide 20 bin şimdi sizin aracınız pertte çıkıyor bence pertte çıkarın neden mi.... size zaten 20 bin üzerinden ortalama 16-17 gibi bir rakam wericekler peşin araç pertte çıktıgı için siz o 16-17 bini alıp cebinize koyun bu birinci aşama

ikinci aşama ise sizin aracınızı expert foto çekip bir kaç hurdacıdan fiyat alıcak örn..xx hurdacı aracınıza hurda beleli olarak 5binliraya alıyor dedi expert size soracak çünkü ilk alma hakkı sizin araç sizde kalsınmı diye kalsın derseniz 5 binlirayı sizden alıyor verecegi 16-17 rakamdan düşüp size weriyor....

gelmiş geşmiş olsun.....

Burak Mehmet
28-09-2013, 09:28
arkadasım perte cıkardı zaten ama ben perte cıkmasını ıstemıyorum .. cunku tatmın etmıyıcek rakam verıyor bana ben .. servise ödiyeçeği parayı alabılırmıyım

alamazsın.Servise ödenecek para zaten uygun olsaydı aracın onarılırdı.

GökhanAkarsu
28-09-2013, 12:00
alamazsın.Servise ödenecek para zaten uygun olsaydı aracın onarılırdı.

hepinize teşşkür ederim aracımı exper benım isteğim üzerine perte cıkarıyordu.. yoksa yaptırıcaktı ben soledım perte cıkar dıye.. yanı kendısı perte cıkarmıyordu bu durumdaa ben sımdı perte cıkmasından vazgectım.. yaptırılmasını ıstıyorum.. servise ödiyeçeği parayı bu durumda bana neden odemesın kı.. bugun hafta sonu expere ulasamıyorum o yuzdenburdan bılgı almak ıstedım

GökhanAkarsu
28-09-2013, 12:01
Araba pert olduysa diyelim sana verecekleri para 25 bin Tl ...

Arabanın hurdasına da gelen en yüksek teklif 12 bin TL ...

sen istersen aracın hurdası + 13 bin TL alabilirsin ....

bu isteğini acentene ekspere bildirmen gerekir ...

teskkur ederım bende bundan bahsedıyorum ıste hem servıse odıyecegı parayı almak hemde arabamı onlardan almak ıstıyorum.. kendım yaptırıcamm .. cunku

GökhanAkarsu
28-09-2013, 12:03
var elbette
geçmiş olsun öncelikle.
eksperle görüşüp anahtar teslimi fiyatı alarak aracını pert etmekden kurtarabilirsin

şirket en fazla kdv yi ödemeden verir sana parayı. anahtar teslimi.
mesala 10 bin tl aracın faturalı yapımı; sana anahtar teslimin de en fazla vereceği max para 8200tldir.

bu işi çözersede eksper çözer. bence eksperle ilişki kur.

çok tesskkur ederım sagolun.. dedıgım gibi aracı kendı ıstegım uzerıne perte cıkarıcaklrdı.. sımdı yaptırmalarını solıyıcemm bu durumda servıse odıyeceklerı parayııı.. ben almak ıstıyıcem kendım yaptırmak ıstıyorum

turkerrr
28-09-2013, 17:09
aracın hurdası sende kaldıktan sonra üzerine ödeyecekleri para ile yaptırılması halinde servise ödenecek para aynı olmaz ...

perte ayırmak yaptırmaktan karlı ise şirket perte ayırır ...