PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Colt Czt Hakkında ..

Fbc
01-07-2008, 11:33
Arkadaşlar arabamı sattım, colt czt düşünüyorum bu arabalar hakkında biraz bilgiye sahibim, colt kullanan çok iyi bilgisi olanlar buraya yazarsa sevinirim. Yakıt, gidiş, duruş, parça temini, sorun çıkarabilesi :), bu tarz konularda bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

birde izmirli arkadaşlar için sorum olucak :)
http://www.sahibinden.com/acil_satilik!_!_!WQQaXQQ8229661WQQpXQQdisplayitem

bu arabaya baya bir bakıyorum eğer olursa 1 haftaya kadar almayı düşünüyorum tanıyan bilen gören varsa da yazarsa sevinirim.

teşekkürler.

Kaan
01-07-2008, 11:34
hiç görmedim cihan ama temiz görünüyor CZT_03 nickli arkadaş biliyodur bi ona danış derim

gökan
01-07-2008, 11:36
serkanla bı gorusun
srk@srkshop.com

miniks
01-07-2008, 11:37
akın ın aracını dusunursen daha mantıklı olabılır. aracta ekstra var baya. ve cıddı yuruo kendılerı. temızlık bakımından zaten konusmaya gerenk yok.

B.Battal
01-07-2008, 11:44
hayırlısı olsun .. çok güzel araban vardı gerçekten umarım cztde gönlüne göre olur ama kullanım açısından çok farklı araçlar daha önce czt kullandınmı bilmiyorum ama vtec'den sonra alışman zaman alıcaktır..
bu aracada bakabilirsin sahibi siteden
http://www.sahibinden.com/turkiye_nin_en_cekici_czt_siWQQaXQQ9537829WQQpXQQd isplayitem

M3CSL
01-07-2008, 11:45
serkan bılıyodur herhalde milletin dediği gibi...

ama performans olarak başarılı cztler..randımanıda yuksek bı makıne;)

DoDo_hamann
01-07-2008, 11:48
Piyasa çok karışık sanırım,işin zor:)
Verdiğin ilandaki fiyata 2007 modelde var,daha az km'li.

Fbc
01-07-2008, 11:50
evet fiyatlar arasında baya bir farklılıklar var :)

boozer çok teşekkür ederim. peki diğer sorularıma da cevap verirmisin :) czt kullanıcısından bilgi almak daha iyi olur

Almanci Tane-R
01-07-2008, 12:04
Arkadaşlar arabamı sattım, colt czt düşünüyorum bu arabalar hakkında biraz bilgiye sahibim, colt kullanan çok iyi bilgisi olanlar buraya yazarsa sevinirim. Yakıt, gidiş, duruş, parça temini, sorun çıkarabilesi :), bu tarz konularda bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.

bu arabaya baya bir bakıyorum eğer olursa 1 haftaya kadar almayı düşünüyorum tanıyan bilen gören varsa da yazarsa sevinirim.

teşekkürler.

cihanım sana kırmızı çok yakışıyor. eğer temizse bence bunu al. plakası yeter yawww :p

B.Battal
01-07-2008, 12:08
Yakıt olarak aldığın performansa göre ideal bi araç henüz ortalama bi tüketim hesabı yapamadım sürekli sakin kullanmak mümkün değil çünkü :) gidişinden memnun kalırsın diye düşünüyorum, duruşuna gelince frenleri cidden başarılı gittiği kadar duruyorda, daha önce ihtiyacım olmadı çok şükür henüz herhangi bi kaza geçirmedim ama temsa getirdiği için parça temini konusundada sıkıntı yaşamazsın muhtemelen, herkesin bildiği gibi en az sorun çıkaran arabalardır japon arabaları ben henüz pek km yapmadım (1335km deyim :)) çok şükür bi problem çıkmadı .. daha tecrübeli arkadaşlarda yanıtlayacaktır..

KVC S3
01-07-2008, 12:08
Selamlar,

Bence Colt CZT, bu fiyat aralığında turbo ve yeni model bir araba almak isteyen kişiler için kesinlikle çok iyi bir tercihtir. Performans ve yakıt açısından kesinlikle tatminkardır. Az yakar çok giderdir. Sürprizleri sever..Kullanmayı bilen arkadaşlarla güzel anlar yaşatır. Çok kolay yüklenir. Pistonlar ve motor alt yapısı yüklemeye müsaittir. Bilindik şeyler yapılarak 1070Kg olan bu aygıtla seyredilecek çok rolling videoları arşivinde saklayabilirsin..:) Yol tutuş berbattır. Adrenalin lastiklerimle kıçımı sağa sola sallamaktan bıkmış vaziyetteyim.

İzmir'de Bornova'da AT plaka Umut'un arabası, Gaziemir'de CTJ plaka siyah ve bi de bende CZT 03 var. Diğerleri pek gözükmez herkes bir tek bende war sanıyor. Umut'un arabası temiz, zannedersem Type-R almak için satıyordu. 0,8Barda kendisine el salladığımda tekrar CZT almayı kafasına koyacağını düşünüyorum:)

Sonuç olaraktan ben öylesine bişeyler yazdım. Sormak istediklerin varsa seve seve yanıtlarım. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim. Otobanda yalnız kalmaktan sıkıldım zaten..

MUGENPOWE®
01-07-2008, 12:09
akın ın aracını dusunursen daha mantıklı olabılır. aracta ekstra var baya. ve cıddı yuruo kendılerı. temızlık bakımından zaten konusmaya gerenk yok.

ewet 10 numara 5 yıldız makıne daa temızını zor bulursn cigo bıde ekstrası cok arabanın :)

B.Battal
01-07-2008, 12:12
Selamlar,

Bence Colt CZT, bu fiyat aralığında turbo ve yeni model bir araba almak isteyen kişiler için kesinlikle çok iyi bir tercihtir. Performans ve yakıt açısından kesinlikle tatminkardır. Az yakar çok giderdir. Sürprizleri sever..Kullanmayı bilen arkadaşlarla güzel anlar yaşatır. Çok kolay yüklenir. Pistonlar ve motor alt yapısı yüklemeye müsaittir. Bilindik şeyler yapılarak 1070Kg olan bu aygıtla seyredilecek çok rolling videoları arşivinde saklayabilirsin..:) Yol tutuş berbattır. Adrenalin lastiklerimle kıçımı sağa sola sallamaktan bıkmış vaziyetteyim.

İzmir'de Bornova'da AT plaka Umut'un arabası, Gaziemir'de CTJ plaka siyah ve bi de bende CZT 03 var. Diğerleri pek gözükmez herkes bir tek bende war sanıyor. Umut'un arabası temiz, zannedersem Type-R almak için satıyordu. 0,8Barda kendisine el salladığımda tekrar CZT almayı kafasına koyacağını düşünüyorum:)

Sonuç olaraktan ben öylesine bişeyler yazdım. Sormak istediklerin varsa seve seve yanıtlarım. Şimdiden hayırlı olmasını dilerim. Otobanda yalnız kalmaktan sıkıldım zaten..

yol tutuş konusunda katılıyorum ciddi anlamda sıkıntı. piyasada yeteri kadar düşürecek yayda bulamazsın coilover şart maalesef.

MUGENPOWE®
01-07-2008, 12:13
http://www.sahibinden.com/230hp!_!_!WQQaXQQ8252813WQQpXQQdisplayitem

buda akn ın ılan :)

KVC S3
01-07-2008, 12:14
http://img392.imageshack.us/img392/3724/srk0456ku8.jpg (http://imageshack.us)

Görünümü es geçmeyelim artılar konusunda...

Vtec-SEDAN
01-07-2008, 12:14
böyle bir araçta yakış çok önemli değil bence. ancak merak ettim yakıt durumu nedir? sakin kullanım, hızlı kullanım ve karışık gibi ??

KVC S3
01-07-2008, 12:15
ewet 10 numara 5 yıldız makıne daa temızını zor bulursn cigo bıde ekstrası cok arabanın :)

Daha temizini zor bulursun kısmı biraz adaletsiz olmadı mı:)

Fbc
01-07-2008, 12:16
CZT_03, valla baya bir açıklayıcı oldu teşekkürler. sahibinden de oldukca az olduğundan seçenekler baya bi sınırlı :) hemen araba alayım diye tutturursam sanırım 30 lira ve üstüne bakamıcam siyaha da bakamıcam :).vtecden sonra pişman olmak istemiyorum czt aldığıma, çok fazla olmadığından ve yeni model olduğundan da performans biraz düşündürüyor açıkcası

KVC S3
01-07-2008, 12:18
böyle bir araçta yakış çok önemli değil bence. ancak merak ettim yakıt durumu nedir? sakin kullanım, hızlı kullanım ve karışık gibi ??

100 Oktan Shell V-Power ile (01.07.2008 Litre Fiyatında)

Şehir İçi (Sakin/Agresif) : 0,38YTL.
Şehir İçi (Sakin) : 0,33YTL.
Şehir İçi (Agresif) : 0,40YTL.
Cuma Geceleri Otoban : 0,50YTL.
Cumartesi Pazar (İzmir-Çeşme/Şehir Dışı) : 0,27YTL.

Napimmm, hesap adamıyım:)

MUGENPOWE®
01-07-2008, 12:19
Daha temizini zor bulursun kısmı biraz adaletsiz olmadı mı:)

ewet sankı bıras adaletsıs olmus ahah =)

Vtec-SEDAN
01-07-2008, 12:21
100 Oktan Shell V-Power ile (01.07.2008 Litre Fiyatında)

Şehir İçi (Sakin/Agresif) : 0,38YTL.
Şehir İçi (Sakin) : 0,33YTL.
Şehir İçi (Agresif) : 0,40YTL.
Cuma Geceleri Otoban : 0,50YTL.
Cumartesi Pazar (İzmir-Çeşme/Şehir Dışı) : 0,27YTL.

Napimmm, hesap adamıyım:)

fabrika bile böyle hesap veremez :) :icon_tup:

bence yakış durumu gayet normal böyle bir araç için.. gün geçtikçe CZT'ler daha fazla prim yapmaya başlıyor, kafalara yatıyor.. yakında daha fazla görmeye başlayacaz sanırım İstanbul'da :)

tool
01-07-2008, 12:21
yol tutusu disinda pek sorunu yok gibi..

Fbc
01-07-2008, 12:24
CZT_03, peki neden hep az kmli satılıkları falan var ki bi sorun yok gibi görünüyor arabalarda da ?

KVC S3
01-07-2008, 12:31
CZT_03, peki neden hep az kmli satılıkları falan var ki bi sorun yok gibi görünüyor arabalarda da ?

Sonuçta 2006 modelden itibaren var bu aygıtlar..İş amaçlı ya da şehir dışı çok kullanılmadıysa km.yapmamaları normal gibi..Az km.lerde neden satılıyor diye bir soru geliyorsa aklına hemen kendimden örnek verebilirim mesela..Arabama satılık ilanı verdim ama %100 satıcı değilim elbette. Ben kurtlanıyorum. Mitsubishi markasını çok beğendim ve aklımda hep Evo olduğu için kaşınıyorum. Bu arabadan böyle sonuç alınıyorsa Evo beni sabaha kadar uyutmaz diye düşünüyorum:) Daha fazla litre/turbo daha fazla güç tabii..Hee nereye kadar dersen tabii mantıksız geliyor bu düşünce. Akın da 1.3Dizel araba almak için satmıyordur herhalde...

Fbc
01-07-2008, 12:42
haha orası öyle de ne bileyim hani kronik sorunları varmıdır diye dşünüyorum. çok piyasada olan araba olsa bilirsin ama bunları bilmek biraz zor :) yanlış anlamadın umarım.

KVC S3
01-07-2008, 12:49
haha orası öyle de ne bileyim hani kronik sorunları varmıdır diye dşünüyorum. çok piyasada olan araba olsa bilirsin ama bunları bilmek biraz zor :) yanlış anlamadın umarım.

Yoook,ben kolay kolay yanlış anlamam:) Kronik sorunu yok şu an için. Yüklemeye başladıkça doğal olarak gerekli şeyleri yapmassan masraf çıkarabilir. Ama kötü bi yanı şu ki beyni fazlasıyla akıllı, kandırmak zor..Arabam çuflamıo bile ya..Safe Mode'a geçiriyo beyefendi kendisini. Yolda sürekli tartışıyoruz... :(

Fbc
01-07-2008, 12:52
hahaha. peki TC nasıl iptal edilir bilgin varmı ? sigortaları abs ile aynıymış sanırım

Cem.B
01-07-2008, 12:54
tek bildiğim araba güzel çok kullananan arkadaşım vardı ama ikinci eli hiç yok gibi istediğin zmn elden çıkarman için damping filan yapman lzm fiyatta

bnm izlenimlerim bunlar

KVC S3
01-07-2008, 12:59
hahaha. peki TC nasıl iptal edilir bilgin varmı ? sigortaları abs ile aynıymış sanırım

Evet sigortayı iptal eden bi düğme yaptırman lazım..

tek bildiğim araba güzel çok kullananan arkadaşım vardı ama ikinci eli hiç yok gibi istediğin zmn elden çıkarman için damping filan yapman lzm fiyatta

bnm izlenimlerim bunlar

İzlenim süper olmuş, ama mal alıcıya satılır, sağı solu da belli olmaz..

Fbc
01-07-2008, 13:01
CZT_03 sorularımla bunaltıcam seni :). doğru düzgün videosu olan bir czt de yok aslında.şöyle bir vtec'le kıyaslamaya çalışıyorum sürekli bunda da yardım et bırakayım peşini :D

KVC S3
01-07-2008, 13:06
CZT_03 sorularımla bunaltıcam seni :). doğru düzgün videosu olan bir czt de yok aslında.şöyle bir vtec'le kıyaslamaya çalışıyorum sürekli bunda da yardım et bırakayım peşini :D

Estafurullah kardeşim, istediğin soruya mümkün olduğunca cevap yazarım sorun değil..Benim videolarım var birkaç tane, eklerim buraya birazdan..ama şans kısmet ya bugüne dek bi vti.lı arkadaşla denk gelemedik..205Hp Golf GT ile videom var roll.de..Ekliyorum aşağıya..

http://videos.streetfire.net/video/Colt-Czt-VsGolf-GT-170Hp_163854.htm

Golf GT aynada xenonlu bagajında iki valiz var:) soldan şaka yapan MeganeRS ama arkadan geliyordu..

KVC S3
01-07-2008, 13:09
Ne derece karşılaştırma olur bilmioyorum ama bu da komple egsozlu 106GTI

http://videos.streetfire.net/video/Colt-Czt-Vs106GTI_163849.htm

KVC S3
01-07-2008, 13:14
Bu da benim sakin egsozum:)

http://videos.streetfire.net/video/Colt-Czt-Custom-Exhaust_169107.htm

Fbc
01-07-2008, 13:20
son video iyi oldu teşekkürler :)

bluecore
01-07-2008, 13:25
olm seko ölmüşün arkasından konuşmak ayıp len:D

KVC S3
01-07-2008, 13:31
olm seko ölmüşün arkasından konuşmak ayıp len:D

Dedim ya efsaneyi yaşatıyoruz:) Golf'e güleeeee, S3 vın vınnnnn:P

Jem89
01-07-2008, 13:59
Cihan fitenk'ten sora alışman biraz zaman alır gibi gözüküyor..Bence çok mantıklı bi araç czt..Al al al al :)

czt03 maşallah senin araçta çok yakışıklı ve çok güzel yürüyor..

M3CSL
01-07-2008, 14:22
serkanın arac cidden güzelgider:) vtila roll yaptığını görmedım ama fena uzecek kapasıtede:):)
ses ztn evoyla bırebir gibi;)

Aps
01-07-2008, 14:22
bizde de czt var hatta plakasını bugün çıkartıyoruz:)
kullanması çok keyifli inş. gönlüne göre bulur alırsın;)
yedek parça konusunda yardımcı olabilirm :P

facia
01-07-2008, 14:29
devir ceviriyomu bu araba?

Onuralp
01-07-2008, 14:32
Yol tutuşunu bilmem de küçük evo bea. :D Mitsu foreva! :D
Marka fanatikliğine gerek var... :D

tool
01-07-2008, 15:58
devir ceviriyomu bu araba?

hayir :icon_wack

cem
01-07-2008, 17:42
valla bonalumelı czt nın gıdısını gordukten sonra sogudum czt den.

kelepır olmadıktan sonra almazdım ben olsam.

Nası gidiyoki ? Biraz açarmısın dediğini ..

Cem.B
01-07-2008, 17:43
o araba o gün problemliymiş barış normalde ondan çok hızlı gittiğine eminim

KVC S3
01-07-2008, 18:04
valla vıtes farketmeksızın gecıldı rs lere.

tork control mu ne bısey var sanırım...

bende cıddı cıddı takas dusunmustum zamanında ama o gucu hıssetmedıkten sonra ... hmpf..

Yrv-T nasıl peki? Daha mı iyi CZT.den?

Fbc
01-07-2008, 18:26
1.3 otomatık
1.5 manuel
:)
stock olarak czt gecer ama barız bır fark olmaz.
suan kı halımle stock czt ıle dalga gecerım.

konu neden yrv-t ye geldı onu da anlamıs degılım :)

sen yürümüyor soğudum, kelepir falan demişsin de o yüzden buraya geldi konu sanırım :)

egeturbo
01-07-2008, 18:44
benim mahallede arkadaşımda var böyle güzel böyle performans ya böyle bi araç yok kesinlkle czt almanı tavsiye ederim eğer bu aracı almak istiyorsan gidier baktırırız

Shadow_Dancer
01-07-2008, 19:48
kısa bi deneyimim oldu kendisiyle :)

olaya birazda 'araba' olarak bakarsan iç mekanı oldukça ferah, dikiz aynaları cam yapısı büüyk oldugu için görüşte pek fazla problem yaşatmıyor, sadece geri manevra yaparken küçük sorunlar yaşıyorsun

İçerdeki malzeme kaliteside tatmimkat sayılır, göstergeler benim çok hoşuma gitmemişti

Tavan yüksek oldugu için benim gibi 1.90lık adam bile rahat edebiliyor, sunroof hepsinde standartmı bilmiyorum ama benim kullandıgımda vardı gayet keyifli oluyor

Motor konusuna gelince, stock makina boost acana kadar kötü sayılır ama turbo açtıgında gerek ses gerekse gidiş açısından tatmin edici (bence)

Yol tutuş konusunda ise söyleyecegim tek şey coilover bu araba için Allahın emri gibi :) araba o kadar yüksek ki 2 şerit çekerken bile sorun yaşatıyor

Vti'dan sonra daha fazla konfor alacagın aşikar ama performans konusu ise tamamen yapacaklarına baglı ki en nihayetinde bu arabada aşırı besleme var :)

umarım yardımcı olmuşumdur az da olsa

Dragger
01-07-2008, 19:53
Ben de kullandım cok sevemedim.

VTI sonrası seni pek fazla tatmin edecegini düsünmüyorum kardesim acıkcası...

Bir kere yapı itibariyle yüksek bir arac, coilover da olsa sevmiyorum.

grkm
01-07-2008, 22:38
Mitsubishi nin hothatch sınıfına ürettiği en mantıklı ve sınıfında en iddialı araç belkide. Gerçekten çok az yakıyor , çok iyi duruyor , gayet tatminkar yürüyor ve hiçte fena yol tutmuyor. Yüksek yapısı sürücüye psikolojik olarak baskı yapsada aslında araba TC ile gayet güvenli biçimde yola tutunuyor. Kronik hiç bir arızası yok. Biraz yol sesi alıyor içeriye ama yalıtımla çok güzel önüne geçiliyor. Bakımları bu tip bir araç ve rakiplerine göre uygun , ikinci eli ölü ama uygun fiyata temizi bulunduğunda bir daha elden çıkarmak istemeyeceğiniz tarzda bir araç.

Fazla olmayınca , aksesuarları biraz pahalı oluyor. Coilover , göstergeler , egzoz , dp , header , evc , cam filmi, xenon ,lastik derken bir bakmışsınız 10 milyar daha üzerine koymuşsunuz.. Şahsen hazır malzemeli bir aracı , boş araca her türlü tercih ederim. Yani Vtec Typer için standart almayı tercih edebilirisiniz ama emin olun bu araca coiloversız , göstergesiz binilmez. Bunların gelmesi , takılması , sorunsuz olması bir ton iş... Akın ın aracıyla izmir'e geldik biliyorsun, yakından görmüşlüğün var. 420km yi yarım depoyla geçtik. Arada 2tane topspeed de var yani .. Gerisinde manisa ya beraber geçtiğimiz gibi keyifli biçimde kullandık. Yaklaşık 13-14bin kmdir Akın kullanıyor aracı ve yaklaşık 6ayda bu kdr km yaptı. Gayet sorunsuz , tertemiz üzmeden gündelik kullanıyor aracını. Gerisi sana kalmış tabi . Hayırlısı olsun Cihan , her türlü CZT hakkında yardımcı olmaya çalışırım.

grkm
01-07-2008, 22:41
valla bonalumelı czt nın gıdısını gordukten sonra sogudum czt den.

kelepır olmadıktan sonra almazdım ben olsam.

OZan ın aracına dair ben bir video koymuştum . Debriyajı sıyırmanın sınırlarını zorlarken denemeye ısrarlar üzeri gitmiş. Buyrun aracın o geceden incar hızlanışı ...

Orjinal link:

http://www.youtube.com/watch?v=BpWYJqpi-ZU

ktunnel:

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/238c5c8c8948b89ef24ad6e6bb19ffd17431a30381389b5a76 8575193d1b854d9a4347b170aac7c617912

Fbc
01-07-2008, 23:38
çok teşekkürler görkem

grkm
02-07-2008, 00:00
grkmcım bılgılendırmen ıcın tesekkurler... :)

yalnız yapılan rollerde devamlı vıtes degıstırılmedı haksız mıyım? yanı aynı vıtesteyken mesela 3.vıtes rollerde aradakı 50-60bg fark arayı acması gerekmezmıydı vıtes atana kadar? (rsler 160-70 bg ozanınkı 220cıvarı dıye bılıyorum)

*cıdden paraya sıkısmıs bır adet bulup almak en mantıklısı.zıra 30-35 mılyara yuklu czt yerıne meggyrs-typer-cuprar-s3 vs gıbı bırcok secenek var :)

debriyajı saglıklı olsaydı zaten şu anda bunları konuşmamıza gerek kalmadan, rs'e baybay derdi :) Vites değiştiriliyor evet ama yüksek viteste daha çok kaçırıyor yani devir artıyor araba yerinde sayıyor.. Dua etsin ki o akşam çekicilik hale gelmemiş araba. Ozanın aracı şu anda orj.den daha iyi bir debriyaj kitine sahip. Istanbul'a geldiğinde dener 1-2 arabayla belki

Ayrıca 220hp czt , yukarıda sayılan araçların hepsinin standartından bariz biçimde hızlı ve coiloverla beraber hepsinden çok daha eğlencelidir sizi temin ederim:icon_tup:

mustafa35
02-07-2008, 00:15

teşekkürler.

izmirde CZT 03 var o arbada satılık o da byaaa ii yuruooo. o arbayıda düşünebılırsın..masrafsız bınebılceğin araba

egeturbo
02-07-2008, 07:48
izmirde CZT 03 var o arbada satılık o da byaaa ii yuruooo. o arbayıda düşünebılırsın..masrafsız bınebılceğin araba

sekan abinin arba işte beyaz jantlı ama o bildiğim kadarıyla artık binecek

orc
02-07-2008, 08:57
bence cztye binmeden karar verme :) cok güzel araclar ama 2. eli sıkıntı sanırım cünkü arasıra bende bakıyorum ilanlara ve fiyatlar arasında ucurumlar var..
ama dolu olan 33 liralık arac mantıklı duruyor.. bence o arac alınabilir..

KVC S3
04-07-2008, 11:41
konu neden yrv-t ye geldı onu da anlamıs degılım :)

Seviorum saldırmayı.. :)