PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8 Haziran Eosk & 29 Haziran Anok

Dino®
01-07-2008, 12:56
Bu iki drag organizasyonunun iyi ve kötü yönlerini objektif olarak tartışmaya açmak istedim...Pist güvenliği, yarışmacılarla ilişkiler, pist temizliği, organizasyon tanıtımı ve daha bir çok konu...

Mesela farklardan biri Anok un afişinin iyi olup, Eosk un afişinin kötü olduğu...;)

OmerRS
01-07-2008, 12:58
organizasyon afiş vs vs bunları geçelim...

asıl mesele ankarada seyirci var olay bu. seyirci yoksa işin espirisi de yok. her organizasyonda bu böyledir buradan yola çıkıp gereklerini yapmak lazım.

Dino®
01-07-2008, 13:16
Seyirci fazlalığı tabiki de önemli ama kontrol altında tutulabildiği sürece...;)

Bir fark daha yazayım o zaman Eosk ışıklı start, Anok bayrakla start...

dogan
01-07-2008, 13:27
Hayır Anokta ışık ve bayrak bir aradaydı. Ralli sistemi ışıklar olduğu için, seyircilerinde görebilmesi açısından aynı anda hem ışık hemde bayrak ile start verdiler. Ama tabiki bir christmas tree daha iyi olabilirdi.
Ayrıca Anok'un yarış düzenlediği mekanın büyüklüğünü unutmayalım. Federasyonun demir bariyerleri temin etmemesi (daha doğrusu gidin antalyadan alın demesi) bence Anok'un değil Federasyonun suçu idi.
Her iki yarıştada startlar arasında çok bekleme oldu. Fakat seyirci ve sponsor bulabilme açısından oyum Ankara yarışına.

Dino®
01-07-2008, 14:10
Federasyon yarış için bariyer temin etmek zorunda değil...Kulüp bir şekilde çözmesi lazım bu işi...Ama o alanın güvenliği bariyerle de mümkün değil çok geniş çünkü...seyircilerin tribünden başka hiçbir yere alınmaması gerekir full güvenlik için...bu da izleme oranını düşürür ama güvenlik daha önemlidir...Antalya da neden yarış yapılmıyor hepimiz biliyoruz...Seyircinin piste girmemesi gerekirken, otomobilin girebilmesi ciddi açıkların olduğunun göstergesidir...

Dino®
01-07-2008, 22:44
Özellikle yarışçılardan yorum bekliyorum ama görmediler konuyu sanırım...Ben organizasyonlar daha iyiye gitsin istiyorum ama TR de zor oluyor bu işler... :(

TünayK
02-07-2008, 00:00
yapılan yorumlar neyı degıstırecek sız kımsınız??? nelerı degıstırme yetkınız var gıbı soruların cevaplarını verırsenız belkı yorum alabılırsınız...ancak herkesın 50 kere yazdıgı seyı tekrar yazacagını zannetmem...

Dino®
02-07-2008, 00:23
8 Haziran da yapılan Akhisar Oto Drag yarışının start sorumlusuydum. TR de yapılan bütün yarış organizasyonlarında da üst düzey görevli olarak çalışmaya devam etmekteyim...Ege Otomobil Sporları Kulübü Sportif Komite üyesiyim...Gelen yorumlara göre yarışlara yön vermek zor bir iş değildir, önemli olan karşılıklı iletişimdir. Yapılan yarışlarda tabikide olumsuzluklar olmaktadır, amaç bu olumsuzlıkları minimuma indirebilmektir. Teşekkürler.

Deniz Gümüş

dogan
06-07-2008, 15:11
Federasyon yarış için bariyer temin etmek zorunda değil...Kulüp bir şekilde çözmesi lazım bu işi...Ama o alanın güvenliği bariyerle de mümkün değil çok geniş çünkü...seyircilerin tribünden başka hiçbir yere alınmaması gerekir full güvenlik için...bu da izleme oranını düşürür ama güvenlik daha önemlidir...Antalya da neden yarış yapılmıyor hepimiz biliyoruz...Seyircinin piste girmemesi gerekirken, otomobilin girebilmesi ciddi açıkların olduğunun göstergesidir...

Federasyon klube demir bariyeri tanesi 6 ytl karşılığında (taşıma masrafları hariç) kiralıyor ve bu yarışta federasyonun demir bariyerleri kullanılıyor. Çevik kuvvetin demir bariyerleri X şeklinde olduğu için ve seyircilerin arasına girmesinden dolayı tercih edilmiyor. Geçen yılki ilk Ankara organizasyonunu hatırlatırım. Değil yarış yapılan asfalt, çimlerin üzerine seyirci çıkmamıştı.

Özellikle yarışçılardan yorum bekliyorum ama görmediler konuyu sanırım...

Ayrıca 3 yıldır ulusal yarışa giriyorum, çoğu organizasyonunda öncesi ve sonrasında arka planda yardımlarım vardır. ;)

djyuri
07-07-2008, 17:51
8 Haziran da yapılan Akhisar Oto Drag yarışının start sorumlusuydum. TR de yapılan bütün yarış organizasyonlarında da üst düzey görevli olarak çalışmaya devam etmekteyim...Ege Otomobil Sporları Kulübü Sportif Komite üyesiyim...Gelen yorumlara göre yarışlara yön vermek zor bir iş değildir, önemli olan karşılıklı iletişimdir. Yapılan yarışlarda tabikide olumsuzluklar olmaktadır, amaç bu olumsuzlıkları minimuma indirebilmektir. Teşekkürler.

Deniz Gümüş

o zaman sizden öncelikle bi seyirci , fotomuhabir ve bir servis görevlisi olarak şunu istiyorum ankara'nın adına ve hipodromun büyüklüğüne sığabilecek türde organizasyonlar yapmanız 27 temmuz da yapılacak yarışlar için açılan bi konu var oraya yazdım nacizane fikirlerimi. Bi arkadaş şöle demişti '' organizasyonda yaşanan bozukluk ve benzeri şeylerden ben ve benim gibi düşünen bi çok amerikancı yarışlara katılmıyo '' neden yarışmacıları küstüren bi politika izleniyo. Madem kendinizi üst düzey görebileceğiniz bi komitedesiniz o zaman bu organizasyonu alelade bi sokak yarışı havasından kurtarın amacım kimseyi kötülemek veya aşşalamak değil fakat bu yarışmacılar ve yarışmalar olmassa üst düzey yönetici veya komite üyesi olabileceğiniz bi oluşum kalmayacak saygılar

Dino®
08-07-2008, 01:44
Bütün kulüpler ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar, fakat kurallar kitabında pist uzunluğunun 300 metreye indirilmesi bir olumsuzluk gibi görünse de, TR de uygun bir pist olmadığı ve güvenlik amacıyla yapıldığı ortaya çıkıyor...Motorsporlarında kusursuz bir organizasyon görmedim, ama her zaman daha iyiyi hedefledik ekip olarak...Amerikancı diye tabir ettiğiniz arkadaşlar ne gibi olumsuzluklar yaşamışlar veya yaşıyorlar da katılmıyorlar bunu bilmemiz lazım kulüpler olarak...Ege Bölgesi'nde yapılan ve bizim sorumluluğumuzda olan Ulusal ve Mahalli yarışlar hiçbir zaman sokak yarışı havasında geçmemiştir...Hatta sırf bu yönde bir düşünce olmasın diye BMW li dostlarımızın şov isteğini kabul etmedik...;)

Erol
08-07-2008, 09:22
gzl bir konuya deginmişsin deniz,tşk.

eosk nin yaptıgı organizasyon bence daha başarılıydıki formlardanda okudugumuz kadarı ile aosk nin yarış başlarında yada sonlarındaki gösteri şovları tehlike arz edebiliyor.

djyuri
09-07-2008, 02:33
Bütün kulüpler ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar, fakat kurallar kitabında pist uzunluğunun 300 metreye indirilmesi bir olumsuzluk gibi görünse de, TR de uygun bir pist olmadığı ve güvenlik amacıyla yapıldığı ortaya çıkıyor...Motorsporlarında kusursuz bir organizasyon görmedim, ama her zaman daha iyiyi hedefledik ekip olarak...Amerikancı diye tabir ettiğiniz arkadaşlar ne gibi olumsuzluklar yaşamışlar veya yaşıyorlar da katılmıyorlar bunu bilmemiz lazım kulüpler olarak...Ege Bölgesi'nde yapılan ve bizim sorumluluğumuzda olan Ulusal ve Mahalli yarışlar hiçbir zaman sokak yarışı havasında geçmemiştir...Hatta sırf bu yönde bir düşünce olmasın diye BMW li dostlarımızın şov isteğini kabul etmedik...;)

Ankara harici tertip ettiğiniz veya bulunduğunuz bi orgaizasyon için bişey söyliyemem yanlış anlamayın ben sadece ankara'daki yarışlar için konusuyorum hipodrom pekte küçük bi yer sayılmaz bölüm bölüm ayrılsa bi bölümde tanıtım standları bi bölümde müzik ve aerodinamik standları diğer bi bölümde yarışlar yapılsa daha düzenli olmazmı , sokak yarışlarından kastım sadece bmw veya şahin değil zaten öyle bi şey söylemeye hakkımız yok benim kast ettiğim olayın dozunu kaçıranlar bu bmw de olsa şahinde olsa veya corvette de olsa aynı tek ricam ankara'lılar olarak başka bi mekanda yapılan ve adından söz ettiren yarışlara özenmemek umarım bu sefer anlatabildim son olarak amerikancı diye tabir ettiğim arkadaş yine bu forum sitesinin farklı bi konusunda karşılaştığım bi yazıdan ibaret bişey olmuşki bu adam yarışlardan soğumuş bende bu yarışlardan soğumak istemiyorum bu yazıları yazma amacım sadece budur