PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çeviri Programı

İbrahim Erdem
02-10-2013, 08:19
1 haftaya yetiştirmem gereken bir raporum var. Çeviri için Google translate den yardım almaya çalışıyorum ama çok kötü çeviriyor ve düzeltmek için baya uğraşıyorum.

Acaba Google translate den daha iyi iş yapan bir program sayfa var mıdır işimi kolaylaştıracak?

ontheair
02-10-2013, 12:28
En güzeli bir tercüme bürosuna gitmen.
İşim gereği birçok çeviri yapıyorum ama bugüne kadar doğru düzgün çeviri yapan bir program görmedim.

İbrahim Erdem
02-10-2013, 14:20
En güzeli bir tercüme bürosuna gitmen.
İşim gereği birçok çeviri yapıyorum ama bugüne kadar doğru düzgün çeviri yapan bir program görmedim.

yazılacak rapor uzun hem de vakit kısıtlı. Tercüman hiçbir türlü kurtarmaz. Kendi bacağımızdan asılacağız artık.

s2k
02-10-2013, 14:22
yazılacak rapor uzun hem de vakit kısıtlı. Tercüman hiçbir türlü kurtarmaz. Kendi bacağımızdan asılacağız artık.

Pm atıyorum...

ontheair
02-10-2013, 15:52
Pm atıyorum...

eğer program adıysa bende alabilir miyim o PM'den :)

s2k
02-10-2013, 15:59
eğer program adıysa bende alabilir miyim o PM'den :)

Yok tercüman numarası verdim, program olarak malesef o özelliklerde program yok :)

TRSemih
02-10-2013, 16:19
aşağıda web adresini paylaştığım şirkette 6 yıldır genel koordinatörlük yapıyorum. profesyonel hizmet almak istersen yardımcı olabilirim. tabii çok acil istemezsen.

TK Toplantı Konferans Çevirmenliği (http://www.tkcev.com)

Gimifayf
02-10-2013, 16:22
Pm atıyorum...

Abi bana da program ismi veriyorsan eğer pm atar mısın rica etsem?
İngilizce bölüm okuyorum bana da ilerde deney raporları için lazım olucak.

SmT
02-10-2013, 16:56
Öyle bir program yok :) olmayacakta malesef :)
Akademik bir çeviri sanırım, profesyonel birine yaptırmanız daha mantıklı olur bence..

İbrahim Erdem
02-10-2013, 17:49
Abi bana da program ismi veriyorsan eğer pm atar mısın rica etsem?
İngilizce bölüm okuyorum bana da ilerde deney raporları için lazım olucak.

program ismi değil.

Çeviri akademik bir çeviri. Daha doğrusu staj raporu. Tamamen ingilizce yazmam lazım. Elimde rapor için gerekli dökümanlar var ama resmi bir dille yazılmış ve karışık cümleler. Kendi ingilizce bilgimle çevirebilirim lakin çok yavaş ilerlediği için yetiştiremeyebilirim.

Program olarak ümidi kestim artık.