PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : muayene istasyonlarının hali

RCkid
02-07-2008, 10:46
arabayı yakın zamanda turbolamak için sanayiye bırakcağım ve sonraki haliyle muayenelerden geçmesi mümkün olmayacağı için son kez muayeneye götürdüm
bir buçuk saat kadar önce muayene istasyonundan sinir olarak geldim. bekletmelerini geçtim hadi. tamamen standart olan egzoz sisteminin standart olduğuna ikna edemedim muayene yapan kişiyi. daha sonra en açık renk olan filmlere taktı, renk o kadar açık ki filmin varlığını anlamak için dikkatlice bakmak gerekiyor. Film olup olmadığının muayenesini ise cebinden çıkardığı falçata ile yapıyor. Çizilirse film var, çizilmezse yok. adam resmen falçatayı ön camdan içeri soktu kelebek camı çizdi. sonrada arka cam rezistanslı diye söktürmüyoruz diyip kendince iyilik yaptığını düşünüyor.

ST
02-07-2008, 11:17
Aynen dediğin gibi egzost ve filme çok takıyorlar..

TünayK
02-07-2008, 11:38
walla bız ruhsatı gonderıyoruz oluyor...araba fln gıtmıyor...

BosphorusBoys
02-07-2008, 11:41

rü$vet Vermeye Kar$ı Diiliz
Yeterki i$imiz görülsün ;)

Onuralp
02-07-2008, 11:42

Walla bnm de aynı şekilde...

TünayK
02-07-2008, 11:46
rü$vet Vermeye Kar$ı Diiliz
Yeterki i$imiz görülsün ;)

rusvet demeyelım ıstersen..."ıkılı ılıskılerı kuvvetlı olan kısılerden danısmanlık hızmetı almak" dıyelım:)

Onuralp
02-07-2008, 11:52
Ya da "kapı aralayış da iş bağışta" da diyebiliriz... :D :D :D

vtecburhan
02-07-2008, 11:58
amcaoğlum sagolsun :D

miniks
03-07-2008, 06:46
Sıkıntıya girip bilmem kaç dakka sıra bekleyip sonra birde rzil olmaktansa 100 ytl fazla ver ruhsatı gönder yada arabanla git uzak bir yeree parket 50 ytl fazla ver hemen ordaki cocuklar halletsin ruhsatını da al gel

turbo olunca da korkma birşey olmaz istasyonlar özelleşincede birşey olmaz korkamnıza gerek yok ordaçaışan adamın da paraya ihtiyacı olucak cünkü

Baran^
03-07-2008, 08:26
Bu çileli işler rüşvetle hallediliyor sinir yapmaya gerek yok bu ülkede işler böle yürüyor.Mınıkslerin dediği gibi ver parayı ruhsatla gönder uzaktan baksın halletsin işini.

C A N
03-07-2008, 09:26
modifiyeli araçlar olmasa, polisler, muameleciler, sanayiciler, muayneciler nasıl para kazanacak yahu :)

ANGEL'S 200SX
03-07-2008, 09:46
modifiyeli araçlar olmasa, polisler, muameleciler, sanayiciler, muayneciler nasıl para kazanacak yahu :)

:bravo: işte bu. :D

G_TT_I
03-07-2008, 11:40
geçmiş olsun. hani ben demeyimde bi arkadasım :) 2 senedir muane yaptırmadı bu sıkıntılardxan dolayı. sonra 2 ruhsat ile gidip 5 dakkida bitti işlemler. oda bi araca polis 1 hafta izin yazısı verdi yoksa hayatta gitemzdim

RCkid
03-07-2008, 18:11
fazladan para vermeyelim diye gittik rezil olduk, neyse dersimi aldım

G_TT_I
04-07-2008, 09:49
Bu arada post cok manalı olmus :):):):):):):):):) ;

çok az kaldı ha gayret...
ama bunu ha garrett olarak değiştimek lazım.

RCkid
04-07-2008, 10:42
Bu arada post cok manalı olmus :):):):):):):):):) ;

çok az kaldı ha gayret...
ama bunu ha garrett olarak değiştimek lazım.

şimdi olmuş mu?

SONE-R
04-07-2008, 10:46
Milletin modifiyeli arabalarıyla uğraşacaklarına, sanki mazot yerine kömür kullanan kamyonlara vs büyük araçların egzozlarına kafayı taksınlar...

RCkid
04-07-2008, 10:49
Milletin modifiyeli arabalarıyla uğraşacaklarına, sanki mazot yerine kömür kullanan kamyonlara vs büyük araçların egzozlarına kafayı taksınlar...

Arabam şu an tamamen standard durumda en açık ton film dışında, aynen dediğin gibi trafikteki dökülen, tehlike saçan arabalar yerine sağlıklı arabalara takıyorlar

SONE-R
04-07-2008, 10:51
böyle kıl memurlarla uğraşmaktansa rüşveti verip işini halletmek en iyisi...

miniks
04-07-2008, 11:49
bazen rüşvet te işe yaramıyor kıl kaptımı bir sefer tam kıl kapıyor ne kadar tanıdıgın olsa da bişi yapamıyorlar birde baglanırsa eger arac ozaman işte kılın kılı oluyo lar

Dragger
04-07-2008, 16:36
Ruhsat icine 20 YTL :)

imhotep
04-07-2008, 16:38
muameleciye vericeksin onlar halledicek riske girmeye gerek yok:)

miniman
02-10-2008, 17:12
arkadaslar ne yazıkkkı ıstasyonlar özelleşince durum bundan daha kotu hale gelıcek.ozellese yenı muayene ıstasyonları cok farklı servıs gb arabayı lastık havasına kadar olcucekler vede modlanmıs yada hasar alıp yapılmıs aracların durumu ıcler acısı sekılde olmayacak .arabanın standart versıyonu neyse o olucak .ısler cok cok zorlasıcak tabıkı olmıycak dıye bırsey yok calısmalar baslamıs durumda cok yakında istanbuldada devreye gırecek yenı nesıl muayene ıstasyonları rusvet tabıkıde olucak ama 3 mıslı felan olucak dıye duydum onunda haberı hemen geldı

Berk007
02-10-2008, 17:19
önce yolları gereken standarta getirsinler ondan sonra arabaların standartlarını kontrol etsinler.
heryerimiz düzgün bir arabamızın tamponu, filtresi kaldı yamuk...

CKN
02-10-2008, 19:58
muayene istasyonlarına TÜV geldi.. araclar 10 aşamalık incelemeden gectikten sonra onaylanıyor ve şimdiden giden aracların %75i muayeneden kusurlu olarak geri donmus...

Partyboy
02-10-2008, 21:33
Türkiyede saçma sapan işler yapılıyor bi araç muayene ettirecez araya adam koyup rüşvet mi vermemiz lazım illaki.Bu işler avrupada nasıl oluyor mereak ediyorum Jun modifiyeli imprezalarda rüşvet mi veriyor ya da ABT'li TT ler....

erkin006
02-10-2008, 22:11
trafikte araba kalmaz eğer öyle olursa...

AcA_1988
03-10-2008, 09:13
merak ettigim bi konuda eski sistemde bile yogunluk oluyor yeni sisteme geçildiginde ne olur ne gibi önlemler alacaklar bu konuda merak konusu İST gibi yerde ?

eser
03-10-2008, 09:24
merak ettigim bi konuda eski sistemde bile yogunluk oluyor yeni sisteme geçildiginde ne olur ne gibi önlemler alacaklar bu konuda merak konusu İST gibi yerde ?

hemen hemen her ilçeye istasyonlar kuruyolar yogunlugu önlemek için,geçen beylikdüzüne muayene gittim orda bi abimiz var her türlü arabaya ona muayene yaptırmışımdır abi özelleşio napıcaz dediğim de biz ve bizim gibi adamlar oralarda da olucak o yüzden hiç dert etmeyin içiniz rahat olsun bizim milletimiz aç ne olursa olsun avantasız yaşıyamaz dedi!

yuh böle bi memlekette yaşıyoruz insanlar rüşvete öle bi alışmışki rüşvetsiz yapamıyolar

mrtcn
20-11-2008, 00:31
özelleşen muayne istasyonunda muayneye giren varmı hiç?

ibrahim
20-11-2008, 00:36
aga bizim tuzla çok iyibizim gebzenin tüm arabaları nazmi tarafınca hallediliyor araba bile gitmeden allah razı olsun akşamada ruhsatımızı veriyor hilmininde dediği gibi 100ytl fazla veriyoruz ama işimiz hallloluyor orda okadarda insanlardan laf işitmiyoruz

Oytun
20-11-2008, 00:37
arkadaslar ne yazıkkkı ıstasyonlar özelleşince durum bundan daha kotu hale gelıcek.ozellese yenı muayene ıstasyonları cok farklı servıs gb arabayı lastık havasına kadar olcucekler vede modlanmıs yada hasar alıp yapılmıs aracların durumu ıcler acısı sekılde olmayacak .arabanın standart versıyonu neyse o olucak .ısler cok cok zorlasıcak tabıkı olmıycak dıye bırsey yok calısmalar baslamıs durumda cok yakında istanbuldada devreye gırecek yenı nesıl muayene ıstasyonları rusvet tabıkıde olucak ama 3 mıslı felan olucak dıye duydum onunda haberı hemen geldı

rusvet ne zamandan beri liste fiyatına tabi tutuluyor

DaRkNeSs-
20-11-2008, 01:04
özelleşen muayne istasyonunda muayneye giren varmı hiç?
ben ağustos ayı sonunda tüv muayenesinden geçtim
aracım 92 model honda crx
16 inch enkei jantlar ve kn hava filtresi arabanın üstündeydi gittiğimde o şekilde geçtim.arabam orjinal yüksekliğinde,yay yok henüz
camlarda artık rengi atmış bi film vardı onları söktürdü :D
kısa far ayarı bozuk egzos sistemi paslı ve sağ sol üst rotillerde hafif boşluk var şeklinde 3 adet hafif kusurla muayeneden geçtim :)
aracınızda çalışmayan bi aksam olmasın abartı modifiye de yoksa eğer (çok göze batan bir body kit,yüksek sesli egzos full mod.lu motor gibi)sıkıntı olacağını sanmıyorum..

mrtcn
20-11-2008, 03:17
ben turbo bitince ne yapcağımı merak ediyorum =)