PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JY miniGP JM poloTDI

erdikeser
06-10-2013, 03:27
Akşam cansıkıntısından yakın arkadaşlarımızla Bahçeşehirde buluştuk..birşeyler atıştırdıktan sonra arabaları denedik..
GP stock //POLO downpipe-cooler-yazılım

MinicooperGP VS 1.6 diesel polo - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=A9r_AW3kNj4)
(2 inci viteste 50-200 )

MinicooperGP(stock) 1.6 polo diesel - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=g4569lMm6mI)
(2 inci vites 40-210 cooper 2 kişi )

Polo diesel 1.6 2nd gear 40 to 200 minicoopergp stock - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=FPzrklL21Hw)
(2 inci vites 40 cooper 2 kişi)

focus musty35
06-10-2013, 09:30
mını gp le polo tdi i denemekde degısık olmus poloda neler var ?

erdikeser
06-10-2013, 10:03
Acıklamada belırttık ama okumadnız galiba kat iptali komple egzoz-intercooler-yazılım var stg2 (ayrıca yürek var =)) kardeşimizde) deneme tamamen eglence amaclıydı zaten

Ugu-RR
06-10-2013, 10:06
Maşşallah araçlara ama polo çok pasif kalmış altta bastırınca torktan tutunmuş ama üstlerde gp aça aça gitmiş güzel eğlenmişsiniz

focus musty35
06-10-2013, 10:21
Acıklamada belırttık ama okumadnız galiba kat iptali komple egzoz-intercooler-yazılım var stg2 (ayrıca yürek var =)) kardeşimizde) deneme tamamen eglence amaclıydı zaten

yurek stage 3 dıosun yanı ne guzel :) kazasız belasız araclara o zaman

erdikeser
06-10-2013, 10:27
Maşşallah araçlara ama polo çok pasif kalmış altta bastırınca torktan tutunmuş ama üstlerde gp aça aça gitmiş güzel eğlenmişsiniz

Canımsın sensız gecemiz cok renksizdi :))

Ugu-RR
06-10-2013, 10:37
Canımsın sensız gecemiz cok renksizdi :))

Atik bey geceye dumanıyla renk katmış;)

BARR
06-10-2013, 10:52
Polodaki coolier nasıl? Fotoları veya bilgisini merak ettim. Sıcaklık olarak yağ sıcaklığı ne durumda?

Onur Fatih
06-10-2013, 10:53
mini 218 hp mi?

josefsalvatini
06-10-2013, 10:57
Maşallah araçlara polo can yakar :)

erdikeser
06-10-2013, 10:58
Polodaki coolier nasıl? Fotoları veya bilgisini merak ettim. Sıcaklık olarak yağ sıcaklığı ne durumda?

Mishimoto Z line coolier.

erdikeser
06-10-2013, 11:00
mini 218 hp mi?

Araçta ekstra birşey yoktur ölçmedik.

skaratas2
06-10-2013, 11:26
polo çok güzel gitmiş mini karşısında maşallah.

CocoRe
06-10-2013, 12:02
vuvvvv hızlı gençler..... :D

Arenimo
06-10-2013, 13:47
Arkadaslar mini de R53 kasada ozellikle 2 kisi basmak intahardir normal bir arabadan cok daha geriye gider tecrubesini defalarca ettik 2 ye tek basilmis videoda polo tek kisi birde hic bir mini 2 de 40 50 arasi basmaz

Teke tek 70 gibi basilsa polo tutunmayi birak plkasini basar basmaz okuyamaz neyse yinede deniyen araclara masallah kazasiz belasiz

bulutatik
06-10-2013, 15:18
Maşallah araçlara polo can yakar :)

Sagolasin yusuf abi:)

bulutatik
06-10-2013, 15:22
Irfan kardesimle guzel eglendik masallah arabasi cok guzel yuruyor:) Erdi kardesim belirtmemis 2 kisi bilerek denedik benim arabamin deposu tam doluydu birde tesisat felan vardi birsey sokmedik yani.. sagolsunlar:))

BARR
06-10-2013, 18:35
Mishimoto Z line coolier.

Montaj fotoları varsa paylaşırsanız sevinirim.:icon_tup:

ferroo
06-10-2013, 19:03
mını gp kac hp kac tork ?

erdikeser
06-10-2013, 19:18
Herhangi bir işlem ve ölçme yapılmamıstır.. Fabrika cıkıs verileri 218 hp 250 tork ama ölçmeden birşey soylemek yanlıs olur

ferroo
06-10-2013, 21:39
masallah dıyelım o zaman :)

-Günalp-
06-10-2013, 21:45
Gp ye işkence yapılmış 2 de 40 ta basılarak:) maşallah araçlara

erdikeser
07-10-2013, 18:37
Arkadaslar mini de R53 kasada ozellikle 2 kisi basmak intahardir normal bir arabadan cok daha geriye gider tecrubesini defalarca ettik 2 ye tek basilmis videoda polo tek kisi birde hic bir mini 2 de 40 50 arasi basmaz

Teke tek 70 gibi basilsa polo tutunmayi birak plkasini basar basmaz okuyamaz neyse yinede deniyen araclara masallah kazasiz belasiz
makarasına araba denedik gp stok.. polo en hızlı 1.6tdi dizel rakip yok..

destan yazmışında...

pardon merak ettim sen mini den çokmu anlıyorsun? anlıyordun da mı mini projen hüsran oldu? mini profu gibi konuşmuşunda.......

miniyle ilgili yorum yapabilecek baska adamlar var bu forumda cem baskan lui kardesim gibi.......

hayır çok hızlı araban varsa çık gel hemen sana hızlı araba göstereyim?

Mehmetmert
07-10-2013, 18:52
Montaj fotoları varsa paylaşırsanız sevinirim.:icon_tup:

Aynen bende merak ettim bu cooler büyütme işlemini :)

Kekuti*
07-10-2013, 21:47
hehehe bi İrfan klasiği :)

deneyen araçlara maşallah. Polo hızlıymış.. Geyik olduğu söylenmiş o yüzden bir yorum yapmıyorum..

pardon merak ettim sen mini den çokmu anlıyorsun? anlıyordun da mı mini projen hüsran oldu? mini profu gibi konuşmuşunda.......

MINI Bilgisi tartışılmayacak kişilerden birisidir Aren. Hırs yapma bu kadar bence ;)

guwen_ar
07-10-2013, 22:08
Edit......

ferroo
07-10-2013, 23:57

destan yazmışında...

miniyle ilgili yorum yapabilecek baska adamlar var bu forumda cem baskan lui kardesim gibi.......

polonun rakıbı yokmu yanı :)

erdikeser
08-10-2013, 09:35
polonun rakıbı yokmu yanı :)
yok yani :heyoo:

turbosu standart bişeyler varsa deneyip görelim istersen?

ferroo
08-10-2013, 10:47
olur deneyelım bayramdan sonra focusta sadece dp ve yazılım olucak...ama sorun nerde denıyecegımız :)

erdikeser
08-10-2013, 13:07
olur deneyelım bayramdan sonra focusta sadece dp ve yazılım olucak...ama sorun nerde denıyecegımız :)

sen denemek iste yeterki.. ortada buluşuruz mojna?

ferroo
08-10-2013, 13:12
sen denemek iste yeterki.. ortada buluşuruz mojna?

atarı sen yaptın nıye ortada bulusuyoruz? senın ıddan yokmu en hızlı 1.6 tdı dıye bende deneyelım dedım madem en hızlı 1.6 sın gel ankaraya deneyelım benım bı atarım yok :)

erdikeser
08-10-2013, 13:35
atarı sen yaptın nıye ortada bulusuyoruz? senın ıddan yokmu en hızlı 1.6 tdı dıye bende deneyelım dedım madem en hızlı 1.6 sın gel ankaraya deneyelım benım bı atarım yok :)
ohoooooooo
sana güle güle
aslan
arkana yaslan..

ferroo
08-10-2013, 13:42
arabanda senın konustugun kadar hızlıysa ole atar yapmıcaksın atar yapıyosan cıkıp gelıceksın gecıceksın...klavyeden olmuo bu ısler...hadı eyw.

ferroo
08-10-2013, 21:40
byramdan sonra benım arac hazır olur buyuk ıhtımal... madem en hızlı senın polo tdı gel basalım 2 de 40 basarız top speede kadar?

erdikeser
08-10-2013, 23:12
byramdan sonra benım arac hazır olur buyuk ıhtımal... madem en hızlı senın polo tdı gel basalım 2 de 40 basarız top speede kadar?
bitirince haber ver
ortada buluşalım?

Jackie
08-10-2013, 23:45
gp hangi gp acaba

ferroo
08-10-2013, 23:49
olur haberlesırız...

ferroo
08-10-2013, 23:54
bitirince haber ver
ortada buluşalım?

senınle her devırde her vıteste basarım sıkıntı yok...ankarada olmak kaydı ıle.ben forumda en hızlı 1.6 dızel benım aracım dersem ben gelırım zaten denemeye. en hızlı benım dıyorsun o zaman gel ankaraya ben senı agırlarım merak etme :)

Arenimo
09-10-2013, 09:22

destan yazmışında...

Pardon şampyon kızma :D

Kimseninde yalaması olma gerek yok senin 3 gündür tanıdığın adamları çok eski tanıyorum :D

Miniden anlar mısın hayır bırak anlayanlar yapsın

Cem yada Luai yapıcaklarsa yaparlar merak etme

Bilmediğim konuya yorum yapmam :D

Onuda geç ben arabamı yaptım koşturdum hüsranlık bir şey yok mekanık işler olur

En azından 10 tane turbo patlatmadım neyse Diesel King sana başarılar

Hızlı araba görmedim ben hiç binmedim roll nedir bilmemde miniden hiç anlamam :D

FET
09-10-2013, 11:45
Maşallah JM 'ye görseli de en az gidişi kadar güzel :icon_tup:

B.Battal
09-10-2013, 15:22
gp hangi gp acaba

Simdi gp var gp var dimi :)

Kekuti*
09-10-2013, 15:26
simdi gp var gp var dimi :)

dimi ? :D:D:D:D

josefsalvatini
09-10-2013, 18:33
senınle her devırde her vıteste basarım sıkıntı yok...ankarada olmak kaydı ıle.ben forumda en hızlı 1.6 dızel benım aracım dersem ben gelırım zaten denemeye. en hızlı benım dıyorsun o zaman gel ankaraya ben senı agırlarım merak etme :)

1.6 tdi de en hizliyim diyor bunu dediği icin gelip seninle yada gidip baskası ile denemesine gerek yok ki
Aksini söyleyen kimse ya ortada buluşur yada gelir dener gecer iyi olan kazanır yani

Herkesin arabası kendine göre hızlı zaten

ferroo
09-10-2013, 18:42
1.6 tdi de en hizliyim diyor bunu dediği icin gelip seninle yada gidip baskası ile denemesine gerek yok ki
Aksini söyleyen kimse ya ortada buluşur yada gelir dener gecer iyi olan kazanır yani

Herkesin arabası kendine göre hızlı zaten

nasıl denemesıne gerek yok? o zaman nasıl en hızlı 1.6 tdı oluyor? kımsenın onun yanına gıtmesıne gerek yok kımsenın atarlandıgı yok kendı atar yaptı en hızlıyım dıye...madem en hızlısın ıspatlamak ıcın gelıp denemesı lazım aksı taktırde en hızlı benım dıye yok ole bı DÜNYA. en hızlıyım dıyebılmek ıcın rol yapan, deneyen butun 1.6 dızellerı gecmesı lazım...

josefsalvatini
09-10-2013, 19:12
nasıl denemesıne gerek yok? o zaman nasıl en hızlı 1.6 tdı oluyor? kımsenın onun yanına gıtmesıne gerek yok kımsenın atarlandıgı yok kendı atar yaptı en hızlıyım dıye...madem en hızlısın ıspatlamak ıcın gelıp denemesı lazım aksı taktırde en hızlı benım dıye yok ole bı DÜNYA. en hızlıyım dıyebılmek ıcın rol yapan, deneyen butun 1.6 dızellerı gecmesı lazım...

Tamam o zaman benim Hakkari'de bildigim hızlı dizel var onunla denemeden kimse hızlı diyemez öyle mı ?

İstanbulda kendini ispatlar sonra isteyen yanına gelir
Aksini düşünen ispatlama ya çalışan denemelerde boy göstermiş arabayı gecmek icin uğraşır ( suanda polo da çok denemeye çıkmış değil onunda önce kendini ispatlaması lazım )

ferroo
09-10-2013, 20:48
bende turkıyenın en hızlı stock dızel focusu var aynı gucte 1.6 dızel herkesle sıkarım...

FeVıDun
09-10-2013, 21:00
arkadaşlar nedir bu en hızlı benım en hızlı sensın ya bırakın lutfen bu işler zevk işi eglence işi bugun sen gecersın yarın baskası. bunlar için kalp kırmaya degmez. fakat josefsalvatini arkadaş en hızlı polo tdi demış ama daha sonrada kendısını ısbatlaması lazım pek denemedı demıs ayrıyetten hakkaride bir arac varmıs dedigine göre ve guzelde gıdıyormuş polo onunla denememıs ve en hızlı polo rakıbı yok demiş. celışkılı bır durum cok deneme yapıpda gecmedıgı arkadaş olursa tamam hızlıdır emegıne saglık ama daha denemeler olmadan hızlıyım demesı sacmalık bence... belkı en hızlı polo dedıgınde espırı anlamında demişde olabılır. boyle şeyler için atışmanıza degmez lütfen...

ferroo
09-10-2013, 21:03
arkadaşlar nedir bu en hızlı benım en hızlı sensın ya bırakın lutfen bu işler zevk işi eglence işi bugun sen gecersın yarın baskası. bunlar için kalp kırmaya degmez. fakat josefsalvatini arkadaş en hızlı polo tdi demış ama daha sonrada kendısını ısbatlaması lazım pek denemedı demıs ayrıyetten hakkaride bir arac varmıs dedigine göre ve guzelde gıdıyormuş polo onunla denememıs ve en hızlı polo rakıbı yok demiş. celışkılı bır durum cok deneme yapıpda gecmedıgı arkadaş olursa tamam hızlıdır emegıne saglık ama daha denemeler olmadan hızlıyım demesı sacmalık bence... belkı en hızlı polo dedıgınde espırı anlamında demişde olabılır. boyle şeyler için atışmanıza degmez lütfen...

tebrik edıyorum senı :)

josefsalvatini
09-10-2013, 21:11

Demek istediğim su en hizliyim diyen her yere gidip denemek zorunda değil ,
Hakkari kısmı bunu anlatmak içindi ...
Ayrıca 1.6 dizel dediğiniz zaman polo dan çok daha iyi giden birçok 1.6 dizel var
Kubilay in bravo alp in bravo gibi onlar ve benzeri varken 1.6 da çok atar yapmak yanlış olur
Ama 1.6 tdi diye özellikle belirtiyor yani vag grubu hedefi anlaşılan ....

FeVıDun
09-10-2013, 21:21
Demek istediğim su en hizliyim diyen her yere gidip denemek zorunda değil ,
Hakkari kısmı bunu anlatmak içindi ...
Ayrıca 1.6 dizel dediğiniz zaman polo dan çok daha iyi giden birçok 1.6 dizel var
Kubilay in bravo alp in bravo gibi onlar ve benzeri varken 1.6 da çok atar yapmak yanlış olur
Ama 1.6 tdi diye özellikle belirtiyor yani vag grubu hedefi anlaşılan ....

Dener veya denemez en hızlıyım dıyen gelıp denıyecek dıye bır kural yok. yanlış anlamayın benı lütfen. ama şu forumda hepımız arkadaşız buyugumuz var kucugumuz var ıyı kotu konularda bılgı alışverısı yapıyoruz vs. yanı en hızlı benım dıyebılmek için. bunuda ısbatlamak için en hızlıyım dıyen arkadaş gider gecer gelır tabı herkezın fıkrı görüşü farklı... yalnız aracınıza bişey demiyorum matdi manevi emekler cok maşallah daha iyilerine bınmek nasıp etsın allahım. yalnız kalp kırmalara gerek yok her iki taraf içinde. saygıler. :icon_tup:

Onur Fatih
09-10-2013, 21:46
mehmet gazihanın polusunun 170 hp dynosu vardı denemeden görmeden tr deki en hızlı 1.6 tdi demek yanlış olur ama stock218 hp karşısında güzel yürümüş

ferroo
09-10-2013, 21:56
atar yapan ben en hızlıyım dıyen rakıp yok dıyen klavyeden konusmakla olmuyor dedım bende zaten madem oyle seyler dıyosan gelıp denıceksın bunun baska yolu yok yada ole konusmucaksın anlatabılmısımdır umarım...yoksa ben kımseye atar yapmadım adama polonun rakıbı yokmu dedım adam gel deneyelım dedı bende tamam en hızlı sensen rakıbın yoksa gel benı gec ılk once dedım...konunun uzamasına gerek yok gelen gelır ben ankaradayım butun 1.6 dızellerle denk araclarla denerım sıkıntı yok...

josefsalvatini
09-10-2013, 22:17
Kusura bakmayın ama şimdi adam stok arabası ile Hakkari'de klavye basında en hızlı benim dedi oraya mı gidecek ??
Haziran in araba burada denesinler
Dip not araç benim değil ...
Ben konuşmalara istinaden yazıyorum
Benim mantığım en hızlı diyenin ayağına gitmek değil
Gerekirse dbn alınır mesela

FeVıDun
09-10-2013, 22:18
atar yapan ben en hızlıyım dıyen rakıp yok dıyen klavyeden konusmakla olmuyor dedım bende zaten madem oyle seyler dıyosan gelıp denıceksın bunun baska yolu yok yada ole konusmucaksın anlatabılmısımdır umarım...yoksa ben kımseye atar yapmadım adama polonun rakıbı yokmu dedım adam gel deneyelım dedı bende tamam en hızlı sensen rakıbın yoksa gel benı gec ılk once dedım...konunun uzamasına gerek yok gelen gelır ben ankaradayım butun 1.6 dızellerle denk araclarla denerım sıkıntı yok...

sakın ol şampıyon :D

ferroo
09-10-2013, 22:24
Kusura bakmayın ama şimdi adam stok arabası ile Hakkari'de klavye basında en hızlı benim dedi oraya mı gidecek ??
Haziran in araba burada denesinler
Dip not araç benim değil ...
Ben konuşmalara istinaden yazıyorum
Benim mantığım en hızlı diyenin ayağına gitmek değil
Gerekirse dbn alınır mesela

saga sola gıtmek hıc tarzım degıl :)

ferroo
09-10-2013, 22:25
sakın ol şampıyon :D

sakınım ben kardesım :)

Jackie
09-10-2013, 23:09