PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaya olarak ceza yedim..

Fatihöztürk
08-10-2013, 14:44
Arkadaşlar S virajında bir kişinin motunu bağlıyorlardı bizde olayı kaldırımda izlerken ortam gerildi tartışma çıktı moturun sahibi ile polisler arasında bende olayları kameraya çekerken polis benim kayıt aldığımı gördü sil o görüntüleri dedi bende silmedim. sen kaşınıyorsun heralde gel bakim dedi bende GBT yapıcak zannettim kimliği istedi verdim. bana anayolu işgal etmekten ceza kesti.. (77 TL) ben cezayı imzalamadım kimliği alıp yoluma devam ettim.. kendisi beni kaldırımdan çekip yola indirip ceza kesti acaba ceza gelirmi?

clioGT
08-10-2013, 14:47
nasıl iş o ya:)

bilalMW
08-10-2013, 14:48
Arkadaşlar S virajında bir kişinin motunu bağlıyorlardı bizde olayı kaldırımda izlerken ortam gerildi tartışma çıktı moturun sahibi ile polisler arasında bende olayları kameraya çekerken polis benim kayıt aldığımı gördü sil o görüntüleri dedi bende silmedim. sen kaşınıyorsun heralde gel bakim dedi bende GBT yapıcak zannettim kimliği istedi verdim. bana anayolu işgal etmekten ceza kesti.. (77 TL) ben cezayı imzalamadım kimliği alıp yoluma devam ettim.. kendisi beni kaldırımdan çekip yola indirip ceza kesti acaba ceza gelirmi?

ben hala burdayım.Rahatlığa bakarmısın !

Sezgin
08-10-2013, 14:50
oha diyecegım başka söz bulamadım. Gülsem mi ağlasam mı bılemedım. Nasıl bır ozguvendır bu polıslerdekı aklım almıyor.

Hondafatih
08-10-2013, 14:51
ben son satırı anlayamadım ceza makbuzunu verdimi size?

Fatihöztürk
nasıl iş o ya:)

bende anlamadım sırf görüntüleri silmedim diye 77 tl ceza kesti. :/

rebelh
onların rahatlığına ...
nasıl gevşek bir emniyet sistemimiz var ya

yolumu çeviriyorum o gereksizleri görünce midem bulanır oldu artık ülke onların her biri ayrı bir padişah

16EC813
08-10-2013, 14:52
yakınlarda bi yakınıma yaya geçidinde ceza yazdılar :D

Fatihöztürk
08-10-2013, 14:52
ben son satırı anlayamadım ceza makbuzunu verdimi size?

makbuzu imzala dedi bende imzalamadım kimliğimi aldım. makbuzu almadım.

Fatihöztürk
08-10-2013, 14:56
kızın birini durdurmuşlardı mini cooper u vardı kızın tavan beyaz diye ceza kesceklerdi kız benim araçımın renkleri ruhsata işli dedi polis ozaman hatalı şerit değiştirdin diye zorla ceza kesti. kız yaka numarasını istedi polisin polis kıza sen burayı amerikamı sandın diye cevap verdi..

burkaykalyon
08-10-2013, 14:59
Çocukluk arkadaşımın dayısı(çok yakından tanırım) bundan 3 sene önce yaya geçidinden araçlara yeşil yanarken geçti diye polis ceza yazmıştı. Yaya kurallarına uymamaktan :D

Çok gülüp araştırmıştık o zaman. Ceza kesmeye hakları var. T.C. kimlik numarası sorgulandığında çıkıyor. Klasik araba ceza prosedürü yani...

arda366
08-10-2013, 14:59
kızın birini durdurmuşlardı mini cooper u vardı kızın tavan beyaz diye ceza kesceklerdi kız benim araçımın renkleri ruhsata işli dedi polis ozaman hatalı şerit değiştirdin diye zorla ceza kesti. kız yaka numarasını istedi polisin polis kıza sen burayı amerikamı sandın diye cevap verdi..

yaka numarasına gerek yok. yazdığı ceza da sicil numarası yazar :)

SekoLive
08-10-2013, 15:00
iyiki cebinden madde cıktı diyip bişi yapmamıslar :) kaldırımdan indirip ceza kesmek süpermiş

bu arada cooperlı kızı görmüştük on oradan geçiyorduk kız delirmişti uzakdan bile farkediliyordu

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:02
Çocukluk arkadaşımın dayısı(çok yakından tanırım) bundan 3 sene önce yaya geçidinden araçlara yeşil yanarken geçti diye polis ceza yazmıştı. Yaya kurallarına uymamaktan :D

Çok gülüp araştırmıştık o zaman. Ceza kesmeye hakları var. T.C. kimlik numarası sorgulandığında çıkıyor. Klasik araba ceza prosedürü yani...

çok komik bir olay yaa polis Şu 3 haftadır. S virajından iyi Para kaldırdı valla :)

aslan
08-10-2013, 15:02
Ne zaman yaşandı bu olay?

Sierra Rs
08-10-2013, 15:03
2002 senesinde yaya olarak Taksim meydanında ki ışıklarda ceza yemiştim :) Gerçi ödemedik 11 sene olmuş :)

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:04
Ne zaman yaşandı bu olay?

28.09.2013 tarihinde yaşandı.

Anıl E.
08-10-2013, 15:06
Eee sen bunların eline bu kadar imkan ve rahatlık verirsen ,istediklerini yaparlar işte .

İbrahim33
08-10-2013, 15:06
sende niye kameraya çekiyorsun , bırak kim ne *** yerse yesin :)

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:07
2002 senesinde yaya olarak Taksim meydanında ki ışıklarda ceza yemiştim :) Gerçi ödemedik 11 sene olmuş :)

bana şuan bişey gelmedi ama devlet baba makbuzu göndermez ceza icerde katlarınır katlanır. ilerde karşıma 5000 6000 tl olarak çıkmasından korkuyorum. bu cezanın kesilip kesilmediğini nerden öğrenebilirim?

Time-R
08-10-2013, 15:07
Yerinde olsam goruntuleri internete sizdirirdim, demekki memur bey birseylerden iskillenmis. Sicil no'su yada adi soyadi varsa, bunlarla birlikte cesitli internet kanallarda yayinlatilabilir. O 77 TL'nin fazlasi bile cikabilir ondan. :)

Kufur falan varsa medya zaten internet video kanallarini takip ediyor, haber bile yapabilirler.

aslan
08-10-2013, 15:10
Yükle görüntüleri youtube gerisine karışma

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:11

o an çekmiş bulundum :)) çekip çekmemem önemli değil zaten 77 TL okadar büyük bir mevlada değil zaten sadece kesilip kesilmediğini merak ediyorum. kesildiyse ödeyelim kapansın konu ama kesilip makbuzu göndermediyseler ceza katlanmasın diye uğraşıyorum. öğrenebilceğim site veya kurum varmıdır?

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:13

videolarda okadar küfür falan yok sadece itiş kalkış var okadar. facebookda S virajı sayfasına yüklenmiştir video

clioGT
08-10-2013, 15:14
iyiki cebinden madde cıktı diyip bişi yapmamıslar :) kaldırımdan indirip ceza kesmek süpermiş

bu arada cooperlı kızı görmüştük on oradan geçiyorduk kız delirmişti uzakdan bile farkediliyordu

valla işte en dikkat edilmesi gereken. araç arama tarzı durum hala yapılıyor mu bilmiyorum da, 2 3 sene evveline kadar çevirirlerdi arada aramaya, polisin yanından asla ayrılmam ararken adamlar

XoR
08-10-2013, 15:16

http://k1310.hizliresim.com/1g/8/td8m7.jpg

Diyosun

Anıl E.
08-10-2013, 15:16

Kardeşim sen de ya korkaksın ya da baya çekiniyorsun bu işlerden,ankaradaki iş adamının bıçakla yaralama olayındaki yorumlarını da okudum .

Onda da boşver falan diyordun . Ne bu korkaklık :)

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:17
valla işte en dikkat edilmesi gereken. araç arama tarzı durum hala yapılıyor mu bilmiyorum da, 2 3 sene evveline kadar çevirirlerdi arada aramaya, polisin yanından asla ayrılmam ararken adamlar

aynen valla ceza kesmeyi kafasına koyduysa ne yapar ne eder cezayı keser. yeter ki kafasına koysun..

Evrenoz
08-10-2013, 15:18
İyicene polis devleti olduk... Kendilerini kral zannediyor bu tipler..
Gerçi, o çakma padişahları onlara yetki üstüne yetki verdikçe böyle yapmaları da doğal..

SekoLive
08-10-2013, 15:18

hiç bir çevirmede polis inermisiniz demeden arabadan inmem , inince adamlar gereksiz stres oluyorlar şahinle çevirdiklerinde bir iki kere yaşadık cam acılmıyo kapıyı actık adam silahına davrandı :D camı ac diye amerikan polisi gibi bağırıyo dedim cam bozuk kapıyı acıyoruz dur . :D bide olduda arabamı aradılar kesinlikle başlarından ayrılmam bende sen gibi :)

rebelh
08-10-2013, 15:19
ceza sana tebliğ edilmiş gibi görünüyordur muhtemelen gidip vergi dairesinden yatırabilir sonra da sulh ceza mahkemesine dava açabilirsin böle böle bi durum oldu diye

Sierra Rs
08-10-2013, 15:22
bana şuan bişey gelmedi ama devlet baba makbuzu göndermez ceza icerde katlarınır katlanır. ilerde karşıma 5000 6000 tl olarak çıkmasından korkuyorum. bu cezanın kesilip kesilmediğini nerden öğrenebilirim?

benim ki direk yazdı elden verdi :)

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:22
İyicene polis devleti olduk... Kendilerini kral zannediyor bu tipler..
Gerçi, o çakma padişahları onlara yetki üstüne yetki verdikçe böyle yapmaları da doğal..

Abi o akşam orda olsaydın böyle bir davranış şekli yok ya kız bi dakika gelirmisin aracımda ne kusur var diyor polise polis beni ayağınamı çağırıyorsun diyor. kız nasıl delirdi.

Anıl E.
08-10-2013, 15:23
Abi o akşam orda olsaydın böyle bir davranış şekli yok ya kız bi dakika gelirmisin aracımda ne kusur var diyor polise polis beni ayağınamı çağırıyorsun diyor. kız nasıl delirdi.

Olur mu gardaş onlar bizi koruyor bizi savunuyor devletimizin polisleri ya bi saniye gelir misiniz falan ne kadar yanlış cümleler hiç yakışmıyor bayana .

Nasıl bir ülke olduk ya :(

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:24
benim ki direk yazdı elden verdi :)

Anladım. makbuzu almayınca plakana göndeririz dedi polis üzerime kayıtlı araba yok ama bunu bilmıyor .:))

İbrahim33
08-10-2013, 15:26
Kardeşim sen de ya korkaksın ya da baya çekiniyorsun bu işlerden,ankaradaki iş adamının bıçakla yaralama olayındaki yorumlarını da okudum .

Onda da boşver falan diyordun . Ne bu korkaklık :)

korkaklık değil , üstelesen nolacak ? angaradaki olay tamamen farklı.

Sierra Rs
08-10-2013, 15:26
Anladım. makbuzu almayınca plakana göndeririz dedi polis üzerime kayıtlı araba yok ama bunu bilmıyor .:))

valla ben ödemedim 11 sene oldu bence sende ödeme bişey çıkmaz :)

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:29
valla ben ödemedim 11 sene oldu bence sende ödeme bişey çıkmaz :)

şuan gelen giden makbuz yok zaten.. gelsede ödemiycem mahkemeye veririm görüntülerde kaldırımda olduğum net belli polis üzerime gelirken kamerayı kapattım ama

Anıl E.
08-10-2013, 15:31
Arabada kız arkadaşınızla gezerken bile tip tip bakıyorlar ,bi yanlışını görsekte ceza yazsak ib.. der gibi bakıyorlar . Yalan mı ? Doğru .

Şu polis memurluguna bir düzenleme şart . Liseden çıkan jöleli tipler polis oluyor .

mcy
08-10-2013, 15:33
48 saatte kadar içeride tutma yetkisi verildi sanırım birde bunlara.

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:34
korkaklık değil , üstelesen nolacak ? angaradaki olay tamamen farklı.

polis benim yeni çekip yeni çekemiyceğime karışamaz. ozaman gözaltına alsaydı beni yola indirip anayolu işgal etmekten ceza kesemez resmen tuzak kurup yola indiriyor sonra yolu işgal etmekten ceza kesiyor. ispatlasın ozaman yolu işgal ettiğimi bakalım. ne mobese var nede polis kamerası hiç bişey yok elinde. ama benim elimde görüntüler var kaldırımda olduğuma dair :))

_sinan_
vallahi gezide gördüklerimden sonra devede kula kalır..

Mivec_4G63
http://k1310.hizliresim.com/1g/8/td8m7.jpg

Diyosun

Polisin yolda duran adama ceza kesmesi zaten komedi, bu capsi de görünce patlattım kahkahayı eyvallah :)) İnşallah bu parayı ödeme gibi bir niyetiniz yoktur?
zaman kaybetmeden idare mahkemesine cezanın iptali için başvurun. Askeri bölge değil bir şey değil çekim yapmana kim karışabilir? Bu tarz polisler siz sessiz kaldığınız sürece bu şekilde harekete edecektir. Olay anlattığınız gibiyse size ceza kesmesinin kesinlikle hukuki bir dayanağı yok.

pasha34
bu Abuk subuk ceza yazmalari vs nedeniyle inmiyorum artik o taraflara aracimla filmleri söktüm, app de yok ama illa birsey bulur ceza keserler

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:35
48 saatte kadar içeride tutma yetkisi verildi sanırım birde bunlara.

Abi şuan polisde bütün yetkiler var. yeterki kafasına taksın seni ne yapar ne eder bi yolunu bulur sana ceza keser. veya arabanı bağlar.

328ia
08-10-2013, 15:36
nasıl iştir bu yani

Anıl E.
08-10-2013, 15:37
Tipimizi beğenmediler diye '' olay çıkarmaya müsait kişileri polis gözaltına alabilecek.'' nezarete atacakları günler de gelecek .

Durun bakalım daha neler olacak neler ,hakkımızda hayırlısı . Ben diyorum da kimse pek sallamıyor ya ,güzelce araştıralım irtica yoluyla farklı ülkelere geçelim baba :)

EM-RE
08-10-2013, 15:39
Şuraya yazıyımda belki görür okur da biraz düşünür.Ulan s virajında 2000 tane erkeğin arasında kızı çevirip o kdr adamın içinde o kızı zora düşüren adam godoştur.Başkada bir şey demem.Karını kızını ***** o kadar adamın arasında sırf kendını tatmın edicek diye orda işlem yapsalar ne dersin acaba..Ayrıca allahın davarı milyon tane cooper var ulan bu işi yapıyorsun madem biraz araştır bu amk arabanın tavanın rengını niye herkes değiştiriyor acaba orjinal olabilirmi de..Hee şu saatten sonra s e gidipte polisi zora sokanlarında mantıgını anlamıyorum.Milyon tane cafe var caddede fenerde maltepede kartal git çayını iç arkadaş,eskiden gidilirdi viraj yapan arabalar seyredilirdi mantıklı derdik bizde giderdik 170 le filan viraj yaparlardı.Şimdi zaten caddebostandan trafik tıkanıyor neyi seyrediyorsunuz.

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:39
Polisin yolda duran adama ceza kesmesi zaten komedi, bu capsi de görünce patlattım kahkahayı eyvallah :)) İnşallah bu parayı ödeme gibi bir niyetiniz yoktur?
zaman kaybetmeden idare mahkemesine cezanın iptali için başvurun. Askeri bölge değil bir şey değil çekim yapmana kim karışabilir? Bu tarz polisler siz sessiz kaldığınız sürece bu şekilde harekete edecektir. Olay anlattığınız gibiyse size ceza kesmesinin kesinlikle hukuki bir dayanağı yok.

ödeme gibi bir niyetim yok zaten. eğer ceza gelirse direk mahkemeye giderim. :)

Fatihöztürk
08-10-2013, 15:44
Şuraya yazıyımda belki görür okur da biraz düşünür.Ulan s virajında 2000 tane erkeğin arasında kızı çevirip o kdr adamın içinde o kızı zora düşüren adam godoştur.Başkada bir şey demem.Karını kızını ***** o kadar adamın arasında sırf kendını tatmın edicek diye orda işlem yapsalar ne dersin acaba..Ayrıca allahın davarı milyon tane cooper var ulan bu işi yapıyorsun madem biraz araştır bu amk arabanın tavanın rengını niye herkes değiştiriyor acaba orjinal olabilirmi de..Hee şu saatten sonra s e gidipte polisi zora sokanlarında mantıgını anlamıyorum.Milyon tane cafe var caddede fenerde maltepede kartal git çayını iç arkadaş,eskiden gidilirdi viraj yapan arabalar seyredilirdi mantıklı derdik bizde giderdik 170 le filan viraj yaparlardı.Şimdi zaten caddebostandan trafik tıkanıyor neyi seyrediyorsunuz.

S virajı artık bitti zaten. ama artık olay S virajlıktan çıktı. adamın motorunda oyuncak bisikletlere bağlanan sirenden var diye motoru bağladılar. çektiğim video olayıda oydu zaten adam delirdi sireni kopardı kabloları söktü. yerde kırdı ama motoru bağladılar yinede. adamda küfürü bastı Allahsızsınız dedi gitti.

EM-RE
08-10-2013, 15:49
İşte olay s virajından çıkmadı.S virajı o halde diye bu kadar uygulama en ufak şeyde bile terslik çıkarıyorlar ben arabamı 2 haftadır o tarafa indiremiyorum bile.Ki gittim konuştum adamlar ne yapıcaz edicez bizde bilmiyoruz tek umudumuz kış hava soğunca inmezler diye düşünüyoruz diyorlar.Hee bak korumuyorum onları da ki demin ki mesajda ağır sövdüm ama s virajının hali hal değil.

Onur Fatih
08-10-2013, 16:20
Arabada kız arkadaşınızla gezerken bile tip tip bakıyorlar ,bi yanlışını görsekte ceza yazsak ib.. der gibi bakıyorlar . Yalan mı ? Doğru .

Şu polis memurluguna bir düzenleme şart . Liseden çıkan jöleli tipler polis oluyor .

önceki arabamda bi tek cam filmi vardı en açık tondan. trafik kontrol çevirme herneyse yine uygulama var tekim kız arkadaşım yok yanımda geçtim yanlarından durdurmadılar yolun ortasında bi memur elinde fenerle dur yada geç yapıyor neyse kız arkadaşımı aldım yine aynı çevirmeden geçmek zorunda kaldım aynı elinde fener olan lavuk dur işareti yaptı.
yanımda kız yokken geç kız olunca dur :) filmi sök dediler dedim neyini sökeyim gözüküyor içi zaten en incesi bu falan o ara başka bi arabaya yöneldiler yaşlı bi polis geldi yavaş yavaş git sen hadi abim dedi gönderdi. adam insafa geldi arabanın içi gözüküyor zaten en incesinden çektirdim özellikle. polise kazık atmak farz oldu artık arabamı dışarı çıkarmadığım gün bile ceza yazılmış hatalı park diye zaten abilerden çıkan tak polis oluyor bu ülke böyle

hayabusa
08-10-2013, 16:26
28 yaşındayım,25 yıldır Bostancı tarafında oturuyorum şu son olaylardan sonra değil kendi arabamla , patronumun aracıyla dahi(özel şoförüm) ne cadde yi ne de sahil yolunu kullanmıyorum. Geçtiğimiz cumartesi saat 16:00 /16:30 gibi gösteri merkezinin önünde uygulama vardı, bulundugum noktadan evime gitmek 5 dk iken sırf polislerle muhattap olmamak için yolumu değiştirip trafiğin içine girdim inanın yarım saatte eve ulaşmışımdır.Boşverin arkadaşlar benım şahsı fikrim eger görebiliyorsanız ve yolunuzu değiştirmeniz mumkunse yolunuzu değiştirin ..

wolkanku
08-10-2013, 16:32

imzalık olmuş :icon_tup:

GokhanRS
08-10-2013, 16:38
ceza maksimum 3 katına çıkabilir. yani öyle 5bin 6 bin korkun olmasın.

yıllar sonra karşına en fazla 3 x 77 tl çıkabilir. başka bişi çıkamaz.

GokhanRS
08-10-2013, 16:42
önceki arabamda bi tek cam filmi vardı en açık tondan. trafik kontrol çevirme herneyse yine uygulama var tekim kız arkadaşım yok yanımda geçtim yanlarından durdurmadılar yolun ortasında bi memur elinde fenerle dur yada geç yapıyor neyse kız arkadaşımı aldım yine aynı çevirmeden geçmek zorunda kaldım aynı elinde fener olan lavuk dur işareti yaptı.
yanımda kız yokken geç kız olunca dur :) filmi sök dediler dedim neyini sökeyim gözüküyor içi zaten en incesi bu falan o ara başka bi arabaya yöneldiler yaşlı bi polis geldi yavaş yavaş git sen hadi abim dedi gönderdi. adam insafa geldi arabanın içi gözüküyor zaten en incesinden çektirdim özellikle. polise kazık atmak farz oldu artık arabamı dışarı çıkarmadığım gün bile ceza yazılmış hatalı park diye zaten abilerden çıkan tak polis oluyor bu ülke böyle

ceza yedim diye araçtan filmleri söktüm. megane rs lerinde orjinal ön camı yanar dönerli. öğlen vakti güneş vurunca içerisi gözükmez mavimsi filan garip bir şekle girer.

adam durdur bu arabada film var dedi. yok dedim. var dedi. içerden bir baktı yok.

hatta o anda da e5 in karşı şeridinden forumdaki tunç geçiyordu. durup korna filan yaptı o da gördü. tabi olayı anlamamıştır o an.

neyse yani film olmadığını ispatlamak için çaba harcamak bile iğrenç birşey. ulan arabanın camı colormatik işte kamil. git öğren.

FB10ur
08-10-2013, 16:50
Adamlar o kadar rahat'ki nasılsa kimse bize bir şey diyemez yapamaz mantığında istediğine istediği cezayı kesip ahkam kesebiliyor..Ne güzel memleket yaa

weST.27
08-10-2013, 16:51
Yazık üzüldüm gerçekten keşke sizde atar gider yapmayaydınız video çekip ne olacak sanki...

geçmiş olsun değişik modeller ülkemize has olaylar bizi şaşırtmıyor artık malesef...Bi kanala gitsen haber olursun :)

Chn53
08-10-2013, 17:31
yazılanlardan sonra istabulun polisinden iğrendim resmen...

iyiki ankarada böyle değil

ismailozkan_01
08-10-2013, 17:47
bunca yıllık polisim böyle kafa görmedim :D o şeyden bende içmek istiyorum :D altı ayda kabak yetişmeyen topraklarımızda , bazı kendini bilmeyen uç noktada polis yetişiyor :D

fa'R'uk
08-10-2013, 19:23
yazılanlardan sonra istabulun polisinden iğrendim resmen...

iyiki ankarada böyle değil

işte forumdan çıkayım dedim böyle insanlar yüzünden bıraktım forumu belki bir şeyler düzelmiştir dedim ama hala aynı kafayı yaşıyorlar

cihan istanbulda 40binin üzerinde polis var kaçını tanıdın da bu yorumu yapabiliyorsun

TigeR
08-10-2013, 19:34
her önüne geleni polis yaparlarsa mülakatta torpil dönerse ne bekleniyor ki başka doğal şey bunlar

spree1903
08-10-2013, 20:38
geçmiş olsun kardeş.işini hakkı ile yapanda var devletin kendisine vermiş olduğu yetkiyi kişisel egosu için kullananda var.hakkını aramandan yanayım ancak bu ülkede adalet mekanizması çökmüş durumda

Falmor
08-10-2013, 20:42
Şöyle bir haber var.Araştırmak lazım.
O cezaları ödemeyin!- Sözcü Gazetesi (http://sozcu.com.tr/2013/gundem/suruculere-mujde-385930/)

GokhanRS
08-10-2013, 20:44
işte forumdan çıkayım dedim böyle insanlar yüzünden bıraktım forumu belki bir şeyler düzelmiştir dedim ama hala aynı kafayı yaşıyorlar

cihan istanbulda 40binin üzerinde polis var kaçını tanıdın da bu yorumu yapabiliyorsun

ya faruk abi şu alınganlığından vazgeç allah aşkına. :D

seni bilen herkes adamın hası kare kökü olduğunu biliyor :)

genellemelerde hep üstüne alınıyorsun bozuluyorsun. daha dün benim samimi polis bir arkadaşım ben bu polislerin diye başlayarak sövmeye başladı, dedim olum sende polissin kendine gel. ben geneline saydırdım adam gibi polislere saydırmadım ki içimi allah biliyo hangilerine sayıyorum dedi :D

yani bazen siz bile sizinkilere kızıp saydırabiliyorsunuz. alınma böyle şeylere artık. keşke bütün polisler senin gibi adamın dibi olsa da ülke süperleşse. allah senin gibileri eksik etmesin başımızdan.

ismailozkan_01
08-10-2013, 21:05
her önüne geleni polis yaparlarsa mülakatta torpil dönerse ne bekleniyor ki başka doğal şey bunlar

her önüne gelen polis olamıyor maalesef , senin dediğin olayın üzerinden çok zaman geçti

TigeR
08-10-2013, 21:08
her önüne gelen polis olamıyor maalesef , senin dediğin olayın üzerinden çok zaman geçti

valla abi biz arkadaşla beraber gittik çok sıra var ya dedi çocuk aradı tanıdığını bir polis geldi 15dk sonra çıktı gitti benim işim bittiğinde 3buçuk saat geçmişti iki yıl önce yani hala oluyor ha sınavda bişey yok belki ama mülakatta kimse yok diyemez
edit bugünde facede gördüm lise arkadaşım 2kez lise1de kalıp okuldan atıldı şimdi polis okuluna girmiş zeki olsa iki kez lisede kalmazdı ve 5zayıfla bir üst sınıfa geçebiliyorken

ismailozkan_01
08-10-2013, 21:17
valla abi biz arkadaşla beraber gittik çok sıra var ya dedi çocuk aradı tanıdığını bir polis geldi 15dk sonra çıktı gitti benim işim bittiğinde 3buçuk saat geçmişti iki yıl önce yani hala oluyor ha sınavda bişey yok belki ama mülakatta kimse yok diyemez
edit bugünde facede gördüm lise arkadaşım 2kez lise1de kalıp okuldan atıldı şimdi polis okuluna girmiş zeki olsa iki kez lisede kalmazdı ve 5zayıfla bir üst sınıfa geçebiliyorken

mülakkatta her şey olabilir ona bir şey diyemem ama yazılı sınavı ösym yapıyor ve sıralamayı ösym belirliyor artık , o sorulardan o kadar net çıkarabiliyor kazanıyorsa helal olsun , ama küçümsemek yanlış olur liseden atıldı polis oldu vs gibi

TigeR
08-10-2013, 21:19
mülakkatta her şey olabilir ona bir şey diyemem ama yazılı sınavı ösym yapıyor ve sıralamayı ösym belirliyor artık , o sorulardan o kadar net çıkarabiliyor kazanıyorsa helal olsun , ama küçümsemek yanlış olur liseden atıldı polis oldu vs gibi

kastettiğim mülakattı abi zaten.Küçümsemeden değil de şaşırttı bayağı kendi emeğiyle kazandıysa helal olsun ama torpille mülakat geçen çok arkadaşım var

Mutu
08-10-2013, 21:22

Yahu bu alınganlık neden?

Bi marka otomobil 25 milyon tane araba üretiyor senelik diyelim. Etrafında 2 kişi sorun yaşadığında bi nebze kendini geri çekersin. Bu 25 milyonunda aynı çıkma ihtimalinden ötürü dğeil, senin de sorunlu bir modele denk gelebileceğindendir. Belki de geri kalan 24 milyon sorunsuz, ama yaşanan örnekler bi nebze de olsa etkiler insanı.

jr1905
08-10-2013, 22:23

Abi yazılı sınavda da herşey oluyor bi çoğumuz biliyor bunu kendi kendimizi kandırmanın lüzumu yok bence

AEM
09-10-2013, 09:21
neyse yani film olmadığını ispatlamak için çaba harcamak bile iğrenç birşey. ulan arabanın camı colormatik işte kamil. git öğren.

abi sabah sabah iyi güldürdün :)