PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yandex harita ?

Maxi
21-10-2013, 18:25
bir tek bendemi böyle bilmiyorum?
yandex harita gelmiyor android telefonumda
yol durumunu göremiyorum yani

sizde nasıl?

BARR
21-10-2013, 18:27
İphone da sorunsuz kullanıyorum.

hakan115
21-10-2013, 18:28
ios da aktif.

berko
21-10-2013, 18:29
Yandex navigasyon var ücretsiz. Ben kullanıyorum androittte, trafik durumunuda dösteriyor.

Maxi
21-10-2013, 19:18
tekrar yukledim duzeldi

Dodoo
21-10-2013, 19:26
Sorun duzeldigine gore, yandex candir :) navigasyonu bilmiyordum ogrendigim iyi oldu :)

setnogrom
21-10-2013, 20:21
Size bir uyarı uzun yolda navigasyonuna fazla güvenmeyin yada yola koyulmadan iyice gözden geçirin derim.

xx

S.Saka
21-10-2013, 20:38
bu yandex beni yanlış yere getiriyor size de oldumu hiç ?

Kadyr
21-10-2013, 20:45
Nedense yandex ibb den daha dogru gosteriyor genelde.bu verileri nerden aliyo bunlar? Sey duymustum o bolgedeki cep telefonu yogunlugu.bu bana sacma geldi orada yaya trafigi olucak belki

Low-Rider
21-10-2013, 20:47
Nedense yandex ibb den daha dogru gosteriyor genelde.bu verileri nerden aliyo bunlar? Sey duymustum o bolgedeki cep telefonu yogunlugu.bu bana sacma geldi orada yaya trafigi olucak belki

Yollarda ki kiralık araçlardan alıyorlarmış datayı benim bildiğim

eyuparsln
21-10-2013, 20:56
Bayramda İstanbul Alanya arası test ettim gerçekten çok güzel bir navigasyon programı.
Dönüşte sapanca İzmit arası trafikten kurtardı beni.
Uzun yolda nerede trafik varsa hepsini başarılı bir şekilde gösterdi.
Hatta kuş uçmaz kervan geçmez dağ başında bile rotada bir sarılık vardı ne alaka dedim yavaşladım
radar varmış meyersem ondanda yırtık sayesinde:icon_tup:
şiddetle tavisye ederim üstelik BEDAVA:icon_tup:

Kadyr
21-10-2013, 21:12
Ozgun kiralik arac nasil yani o an kiralik arac yoksa nasil oluyo:)

Chn53
21-10-2013, 21:15
bayramda 4000 km ye yakın yol yaptık ve nerdeyse sürekli açıktı yandex , benim karşılaştığım tek sorun benzinlik yerleri oldu , benzinlik var dediği yerlerin bazılarında benzinlik yoktu :D

Low-Rider
21-10-2013, 21:21
Ozgun kiralik arac nasil yani o an kiralik arac yoksa nasil oluyo:)

çoğu kiralık aracın üzerinde gps var zaten, oradan alabilirler datayı

İstanbul'da kiralık araç olmaması gibi bir durum mu var :) Tüm şirket araçları kamyonları vs vs

Low-Rider
21-10-2013, 21:23
Burada açıklıyor yandex'in trafik durumunun nasıl çalıştığı

Yandex.Şirket (http://sirket.yandex.com.tr/technologies/trafik.xml)

imprezaWRC
21-10-2013, 21:57

İbb'ye artık güvenmiyorum. Panolarda Ataşehir yoğun diyor, otobanda frene basmadan gidiyorsun, hangi yoğunluk. İlerisi duvar gibi olmuş, İbb panoda cep trafik reklamları yayınlıyor. Ofisten çıkarken bakıyorum, ibb, köprüyü duruyor kıvamda gösteriyor; mecbur gözümü karartıp yola giriyorum, sanki yolda bir tek ben varım. Bu ve bunun gibi son zamanlarda yaşadığım aksaklıklardan artık daha doğru gösteren Yandex'i kullanıyorum.

Schumi
21-10-2013, 22:19
Yandex para karşılığı kiralama şirketleri ve Filo'lardan satın alıyor bilgileri. Hatta normalde şirketler Sim kart üzerinden Cep telefonu operatörlerine GPRS ödemesi yaptıkları için her araca normalde güncelleme sıklıklarını 60 sn civarı yapıyorlar. Yandex bunların bir kısmını hatta tamanını karşılamak sureti ile 5-10 sn güncelleme hızına indirip daha yüksek çözünürlükte veri elde edebiliyor.

Kadyr
22-10-2013, 04:57
Vay be iyiymis:)

Maxi
22-10-2013, 08:38
dikkat edin 2 farklı yandex konuşuluyor burada
bir tanesi benim sorduğum "yandex harita"
diğeri "yandex navigasyon"
navigasyon yeni çıktı ve bazı hataları var.

ben haritayı sürekli kullanıyorum trafik için
birçok kere hayat kurtardı diyebilirim
son başıma geleni paylaşayım.

bayramın 1. günü karşıya geçmek için yola çıktık (anadolu yakası maltepeden)
evde baktım, 2. köprü bomboş süper
neyse yola çıktım, küçükyalıda baklavacıya uğradım falan
tam ümraniye sapağına geldim yol duvar!!
ulan ne oldu 20-30 dakikada?

baktım yandexe
ohoooo neredeyse kavacık sapağına kadar yol durmuş
fakaaaat, kavacık sapağının orada karşı yolda full tıkalı !!
klasik türk şekli, anlaşıldı büyük kaza var ve karşı yoldakiler geçerken yavaşlayıp kazayı seyrediyor.

hemen ümraniye sapağından kaçtım, ümraniye carrefourun önünden yanyoldan devam ettim.

h22ek
22-10-2013, 10:05
Bende androidde yandex kullanıyorum.. oldukça doğru bilgi alyorum gerek sarı gerek kırmızı olarak gösterdiği yerlerden.. en büyük artısı da bence ibb de sadece ana arterleri gösterirken yandex ile bırkın ana arteri birçok yan yol, ara sokak bilgisinin de ekrana gelmesi.. çok rahat kaçılacak güzergah bulabiliyorsunuz :) şiddetle tavsiye ederim.

not: yandex maps in web sayfasında birçok sokak görüntüsü de mevcut.. ilgilenenler için ilginç olabilir;

link:

Yandex.Haritalar (http://harita.yandex.com.tr/)

not: sağ üstte kalan panaroma ya tıklayın.. belki arabanızı bulursunuz :D

dikkat edin 2 farklı yandex konuşuluyor burada
bir tanesi benim sorduğum "yandex harita"
diğeri "yandex navigasyon"
navigasyon yeni çıktı ve bazı hataları var.

ben haritayı sürekli kullanıyorum trafik için
birçok kere hayat kurtardı diyebilirim
son başıma geleni paylaşayım.

bayramın 1. günü karşıya geçmek için yola çıktık (anadolu yakası maltepeden)
evde baktım, 2. köprü bomboş süper
neyse yola çıktım, küçükyalıda baklavacıya uğradım falan
tam ümraniye sapağına geldim yol duvar!!
ulan ne oldu 20-30 dakikada?

baktım yandexe
ohoooo neredeyse kavacık sapağına kadar yol durmuş
fakaaaat, kavacık sapağının orada karşı yolda full tıkalı !!
klasik türk şekli, anlaşıldı büyük kaza var ve karşı yoldakiler geçerken yavaşlayıp kazayı seyrediyor.

hemen ümraniye sapağından kaçtım, ümraniye carrefourun önünden yanyoldan devam ettim.

aynen abi ben girdim o trafiğe.. gerçi ümraniyede yakalandım.. 1 belediye otobüsü 500t büyük ihtimalle, 7-8 araçla kavacığa 1 km kala kazaya karışmıştı... hatta çok küfür ettim dörtlüleri yakıp emniyet şeridinden kapatanlara :ofk:

Aktaş61
22-10-2013, 16:48
buna yardımcı olan aslında hepimiziz :)

"Bir Yandex kullanıcısının, yaşadığı şehrin trafik haritasının oluşması sürecine katılması için, GPS fonksiyonlu ve İnternet’e bağlanabilen bir cep telefonu veya PDA’ya sahip olması yeterlidir. Cihaza gerekli Yandex.Haritalar uygulamasını yükleyip “Trafik durumunu bildir” seçeneğini açık tutarak trafikteki hareketlerinize dair tüm veriyi sisteme iletebilirsiniz."

Kadyr
22-10-2013, 17:13
Ozamanda sarj cok gider:)