PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Note 3 mü 5 s mi ?

Fýrtýna_siR
22-10-2013, 11:00
Abiler Arkadaþlar 2 si arasýnda kararsýz kaldým inceledim note 3 teknik özellik bakýmýndan daha üstün ama ben kararsýzým varmý beni yönlendiricek birileri ?

-Aydýn-
22-10-2013, 11:09
Bende fikirleri merakla bekliyorum 4S imi satýp Note 3 e geçmeyi düþünüyordum :)

VtecDream
22-10-2013, 11:11
iphone hastalýðýn yoksa note 3le iphone'u karþýlaþtýrman çok saçma olur :)

cem_subasi
22-10-2013, 11:16
Apple Ýphone 5S ;)

cihan_06MLC60
22-10-2013, 11:17
hem note 1 hem 5 kullanan birisi olarak söylüyorum. tabii ki 5s:icon_tup:

PiscocuK
22-10-2013, 11:24
Note 3 e haksizlik olmus bu karsilastirma...apple duvarlarla cevrili bir oda benim gozumde..

Omak
22-10-2013, 11:25
5s ..........

aslanneron
22-10-2013, 11:27
Note 2 kullaniyorum ayni sorunun cevabini bende merak ediyorum takipteyim

RsErdi
22-10-2013, 11:30
büyük telefon istiyorsan note3 istemiyorsan 5s bu kadar açýk net cevabý

Ramiz
22-10-2013, 11:37
büyük telefon istiyorsan note3 istemiyorsan 5s bu kadar açýk net cevabý

+1 büyük diye derdiniz yoksa note 3 ayrýca kýyaslanacak modeller deðiller kulvarlar farklý

cusse
22-10-2013, 11:59
5s probelmsiz mercedes gibi...;)
Note3 de iþte samsung yani....:D

özgür67
22-10-2013, 12:04
4 yýldýr android kullanan biri olarak 3 gündür note 3 kullanýyorum samsung baya bi aþmýþ.Merak ettiðim acaba daha ne kadar ileri gidebilecekler.

CooLeqenD
22-10-2013, 12:05
iPhone 5 kullanýyorum, ios7 bana nefret ettirdi iphone' u malesef.. Kendine rest atmasý, hala sistemin tam oturmamasý, kamera bazen yüksek ýþýkta mor mor çizgiler yapmasý vs vs donup kitlendiði bile oluyor..

Note3 düþünmüyorum deðil ama, 5s kullanan arkadaþým bunda herþey stabil diyor bilmiyorum. Sanýrým ben maymun iþtahlýyým insan iPhone' da sýkýlýyor özgürlük istiyor.. Müzik Sesi atmak için bile ekstra programlar kullanýyoruz falan filan..

ysn-R
22-10-2013, 14:58
iPhone 5 kullanýyorum, ios7 bana nefret ettirdi iphone' u malesef.. Kendine rest atmasý, hala sistemin tam oturmamasý, kamera bazen yüksek ýþýkta mor mor çizgiler yapmasý vs vs donup kitlendiði bile oluyor..

Note3 düþünmüyorum deðil ama, 5s kullanan arkadaþým bunda herþey stabil diyor bilmiyorum. Sanýrým ben maymun iþtahlýyým insan iPhone' da sýkýlýyor özgürlük istiyor.. Müzik Sesi atmak için bile ekstra programlar kullanýyoruz falan filan..

5 ten 5s e gectim yaklasik 2 haftadir kullaniyorum 5 ile arasindaki tek fark parmak izi okuyucu hiz hic bi farklari yok donmalar kasmalar ayni.ha kotulemiyorum parmak okuyucu tam bi efsane olmus mesela :)

ZFR 37
22-10-2013, 15:36
LG G2 yede bak derim.þunda onun üzerine ekran netligi yok.

TaGo
22-10-2013, 15:41
Birinde; note1 den beri telefona kendin yazý yazabiliosun, istediðin resimde dilediðin deðiþikliði ve notu alýp tekrar baþka bir grafiðe endexleyebiliyorsun. Ekranýný yarýdan bölüp her biþr yarýsýnda ayný anda 2 tamamen farklý program kullanabiliosun. Excel-Word açýp deðiþiklik yapabilmek için özel programlarla uðraþmýyorsun :D Hiç olmadý mailden açtýðýný gidip teline kaydedebiliosun. Sürerrrrr gider.

Ýphone bildiðin tiki oyuncaðý arkadaþlar 3gs den beri ne devasa bir yenilik çýktýki?

Caglar
22-10-2013, 15:50
LG G2 çok iyi olmuþ onuda düþün bence.Kamera,stabillik,menü güzel ve söylenene göre þuan piyasadaki en hýzlý smart phone

Erdem K.
22-10-2013, 15:51
Note 3 'ün teknolojik olarak daha üstün, görsel olarak da çok daha güzel ve çekici, ayrýca kullanýþlý olduðunu düþünüyorum.

Fakat bence tek eksi yaný, biraz fazla büyük oluþu ve malzeme kalitesinin iphone'a göre bence vasat olmasý.

ocean0636
22-10-2013, 16:13
Samsung özellikleri vs açýsýndan farklý býr boyuta gectý gercekten teknolojý anlamýnda mukemmel note 3 ve s4 fakat daha dandýk býr kasa olamazdý sanýrým. Iphone ýlk cýktýgýndan berý normal vs s lý olan butun serýlerýný kullandým 4s den sonra s4 e gectým 3. gun yere ýlk dususunde ekran darma duman oldu. Iphone 4 varken arabayla takla attým telefon arabanýn bagajýndan cýktý hýcbýrseyý yoktu 4s 3. katta balkondan toprak zemýne dustu býrsey olmadý kaç defa uzerýne yýyecek ýcecek dokuldu 1 2 gun sesý kýsýk cýktý sonra duzeldý. Fakat dusmeyý gectým samsung o kadar dandýk býr kasa kullanýyor ký elýnýz kýrlý dokundugunuzda býle plastýk aksamýnda leke býrakýyor uzerýne býsey dokulmesýnden hýc bahsetmýyorum s4 um leþ býr hal aldý ozellýklerýnden ýnanýlmaz memnunum kesýnlýkle apple ýle kýyaslanmaz ancak sadece kasasý ýcýn 5s gold almayý dusunuyorum. Telefona bebek gibi bakacaksanýz hýc dusunmeden note 3 alýn cok memnun kalýrsýnýz s4 den býle kat kat hýzlý mukemmel býr telefon ancak beným gýbý bellý baslý sosyal platformlarý kullanýyorsanýz ve dusurme vs konusunda titiz degýlsenýz 5s almanýzý tavsýye ederým.

þaman
22-10-2013, 17:08
Benim düþüncem her çýkan telefonu iphone ile kýyaslýyorlar neden böyle oluyor bir sürü marka var fazla detaya girmek istemiyorum 4s kullandým note 2 aldým 6 ay dayandým tekrar iphone geri döndüm iphone da tak sim kartý gir wireless þifreni bir daha ayar falan uðraþma adam herþeyi en basite indirip ayarlamýþ zaten sana sadece uygulamayý indirip kullanmak kalýyor telefon kasmasýn diye yok önbelleði temizle yok açýk programlarý kapat bunlarla uðraþmýyorsun v.s v.s

Berkan
22-10-2013, 17:27
cok saðlam ip5 kasasýnýn kenarlarýn pul pul dokulmesine kimse ses etmiyor heralde yada kimse acýk uygulamalarý falan kapamýyo bir samsung pardon androidmi yapýyo bunlarý

kendi dusuncem olarakda bence note3 iyidir candýr

Burak
22-10-2013, 17:35
Bu iþte tek bir doðru yoktur. Herkesin beklentisi farklý. Note 3 teknik özellik bakýmýndan daha üstün. Ama diðer tarafta iOS var. Benim için iOS aðýr basar.

wiesmann
23-10-2013, 07:28
Lg g2' de incelenmeli yada fiyat olarak açýlmak istemiyorsan general mobile discovery denenilebilir(650TL).

HondatugraL
23-10-2013, 07:35
Þahsen htc mi almasaydýn az kalsýn ip4s alýcaktým. Annem benden önce 5 aldý aa dedim ne güzelmiþ 5 mi alsam sora yine htc damarým aðýr bastý htc one aldým. Þimdi annemýn 5 i oyuncak gibi geliyor 2 kurcalýyorum sýkýlýp atýyorum kenara " fýrlatma telefonumu " diyor :D androýd 2jz yada rb26 gibi ucu bucaðý yok sýnýrsýz ve kullanýmý çok keyifli. Ben note3 diyorum

Anýl E.
23-10-2013, 08:09
Ýphone 4s kullanýyordum Note 2 aldým ve gayet memnunum . Performans donaným ve batarya süresi olarak.
Kimse üstüne alýnmasýn ama sýrf isim için iphone'a artýk para verilmez . Elma iþaretinden ibaret baþka bir numarasý yok .
Ýphone kullanýyorum þimdi samsung'a alýþamam diyenler çok da güzel alýþýyorsunuz merak etmeyin. Hatta daha hoþunuza gidiyor .

Dookan
23-10-2013, 08:49
mercedes 5s tabiki

dragon07
23-10-2013, 08:53
note3 var bende iphone4s 5s diye bi telefonu tanýmýyorum.

cix boy
23-10-2013, 09:26
Valla yaklaþýk 1 aydýr note 3 kullanýyorum hiç bir donma vs.birþey görmedim.note 1im vardý satýp bunu aldým mükemmel bence özelliklen þarjý 2 gün fix gidiyor.yani 3 günde gidebilir.

i-vtec07
23-10-2013, 09:49
note 3 :icon_tup::icon_tup:

ip5 in kamerasýný hiç beðenmedim özellikle az ýþýkta :icon13:

RottingChrist
23-10-2013, 10:17
çevremde ekran parlaklýðýný max. seviyede kullanan hiç bir iphone sahibi görmedim. sebebi tabiki þarj sýkýntýsý. buna ramen sürekli þarj kablolarý ile dolaþýp duruyorlar. tasarým ve kalitesi tabiki tartýþmasýz ama benim elim ayaðým olmasý gereken bir cihazýn beni kýsýtlamasýna izin vermem. bir ofis çalýþaný için þarj sýkýntý olmayabilir ama gün boyu dýþarda koþturanlar için seçim aþamasýnda önemli bir dezavantaj diye düþünüyorum.

baha38
23-10-2013, 11:46
3 senedir Ýphone kullanýyordum en son haziranda Samsung S4 aldým. 1 ay kullandým tekrar Ýphone a geçtim. Þimdi Samsung'u kötüleyemem çok güzeldi. Özellikle þarjý iyiydi kamerasý diðer özellikleri filan güzeldi ama alýþamadým. Ýphone sade, küçük, kullanýmý kolay ama þarj sýkýntýsý var. Ýþyerinde þarj ediyorum gün içinde yoksa akþam yetmiyo þarjý. Ýphone kullanan birisi için ÝOS tan Android e geçmek sýkýntý olabilir benim gibi ama hiç ÝOS kullanmadýysanýz hiç bulaþmayýn:D Ben bile tekrardan note 3 yada S4 alýyým diyorum.

Met
23-10-2013, 11:56
Note 3 mü ? Ipad mi desen anlarým :D Note serisi telefon mu ya ? Çok büyük aga :D

Her zaman iphone derim. iphone un tek dezavantajý þarj.

Jam da Joker
23-10-2013, 12:15
Samsungu deli gibi savunan arkadaþlarým artýk kendileride apple ýn bu iþi daha iyi yaptýðýný söylüyor. Ben hiçbir samsungda iphonedaki akýcýlýðý görmedim frame skipping denen olay hepsinde var ve benim gözümü rahatsýz ediyor. Samsungun uçup gittiði teknolojilerinin kaçýný kullanýyorsunuz? Hani gözle aþþaðý indirmek yok elle havada kaydýrmak gibi sihirbaz hareketlerinden bahsediyorum. Note 3 zaten benim gözümde bir telefon deðil minik tablet pc. 5S ile kýyaslanamaz ama açýkçasý apple herzaman software sayesinde kazanmýþtýr adamlar bu iþi iyi yapýyor tasarým konusundada çok basit ve pratik bir tarzý var. Eþþek kadar ekran koymak adamlar için zor deðil ama mantýk var tek elle kullanabilin diye tasarlandý diyor Note 3 elinize bir alýn tek elle imkansýz kullanmasý. Bana göre samsungun tek avantajý þarj ömrüdür ki buda iphone un aþmasý gereken bir problem hala daha nasýl geliþtirmiyorlar anlayamýyorum. Buarada ben samsung note 3 e geçmeyi düþünüyordum iphone 5 den ama android kullanýcýlarý arasýnda yapýlan yorumlar o fiyati haketmediði, malzeme kalitesinin düþük olduðu, Türkiyede yavaþ iþlemcili modeli ile satýldýðý ve piyasaya çýktýktan sonra 2. elde çok deðer kaybettiði gibi çok negatif yorum okudum onlar mesela LG G2 daha iyi demiþ android sýnýfýnda.

B.Koçer
23-10-2013, 12:17
Kullaným tarzýnýza baglý bence 5s
cok aktif yogun kullanýmda note3

ilker_yusuf
23-10-2013, 12:21
Eski iphoncuyum son 1 yýldýrda s3 Kullanýyorum...
Telefonda aman aman þeyler yapmam ama gerçekten S3 kamera kalitesi ile internet hýzýyla beni gerçekten tatmin ediyor. Birde rahatlýðý istediðim gibi at resimleri bilgisayara kadlýr sil mp3 ler için video lar için ekstra hgiçbirþeye gerek duymuyorum. Tek sýkýntým sn 10 gün þarj olmama sorunuydu onuda zannediyorum bugün elime geçen 24 þarj cihazý ile bitirdim.
Uzun bir süre daha iphone almam heralde... tablet olarak ipad kullanýyorum. yani aslýnda halen ios tan uzaklaþmadým ama gerçekten telefon alýnacaksa iphone verilen para çok ama çok fazla...

MiaMi
23-10-2013, 16:24
Uzun zamandýr android kullanýyorum software konusunda apple artýk geride kalmaya baþladý bununla baþlayayým. Tüm dünyada android daha fazla tercih edilir hale geldi.

Telefon olarak S3 kullanýyorum daha öncede Lg P970 kullanýyordum yorumlarý ona göre yapacaðým.

Samsung S3
+ Kamera
+ Ekran Netliði
+ Þarj günde bir defa yetiyor
+ Hýzý
+ Update desteði
- Kasa kalitesi

Ýphone 4s
+ Kasa Kalitesi
+ Dizayn olarak çok hoþuma gidiyor telefon dediðin biraz aðýr olacak
- Þarj olayý kesinlikle berbat herkes yanýnda þarj cihazý ile geziyor artýk
- Apple þerefsizlik yapýyor her iosta eski modelleri resmen eziyor kullanýlmaz hale geliyor telefonlar yavaþlýyor
- Sosyal bir telefon olduðunu düþünmüyorum zil sesi yapmak bile problem ki diðerlerini saymýyorum.
- Ýcloud denilen salak þey yüzünden sms lerin baþkasýna gitmesi vs. gibi þeylerle uðraþtým geçen hafta.Kýz arkadaþýmda 4s var az kaldý kýracaktým telefonu en kýsa zamanda deðiþtireceðim.

Bu aralar LG G2 çok hoþuma gidiyor Note3 yerine düþünülebilir hareketli mercek yapmýþlar güzel bir detay sarsýntý derdi kalmýyor. Lg nin tek handikap'ý aldýðýnýz zaman satmayý unutun en basit örnek 2 yýllýk samsung wave 2 yi 400 tlye sattým 1 aylýk lg telefonuda 400 tl ye zor sattým ikinci eli berbat.

MiaMi
23-10-2013, 16:28
LG G2 kamera reklamý

kngXMCSt6z4

LG G2 Chicken ad explains OIS Camera. - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=kngXMCSt6z4)

Batu-R
23-10-2013, 16:32
iPhone der susarým, samsung'un daha çok yol katetmesi gerekiyor, fiyatýnýn pahalý olmasýnýn nedenide kaliteli olmasý. note3 vs iPhone5s karþýlaþtýrýlmasý da çok saçma geldi.

MiaMi
23-10-2013, 16:33
iPhone der susarým, samsung'un daha çok yol katetmesi gerekiyor, fiyatýnýn pahalý olmasýnýn nedenide kaliteli olmasý. note3 vs iPhone5s karþýlaþtýrýlmasý da çok saçma geldi.

Kardeþim neden susuyorsun adam yorumlayýn demiþ soru sormuþ bu cevap olduðumu, Neye göre yol kat etmesi lazým bi yaz bakalým neden bizde öðrenelim.

darkmoon
23-10-2013, 16:35
Arkadaþým turkcell bayii si hayatýmda satmadýðým kadar þu g2 çýkdýðýndan beri lg sattým dedi.. bu ay 15 tane sadece g2 satmýþ..

note3 harika bir tablet note 3 e telefon diyen varsa o zaman normal telefonlar oyuncak olur :)..

note3 ün tek eksisi boyutu öyle cebe montun cebine falan girmez bayanlar için sorun olmaz atar çantayada erkekler için tüm gün elinde taþýmak sýkýntý yaratabilir..

bu büyükler içinde bence en ideal boyutlusu note2 tam s4 ile note3 arasýnda boyutlarý tam ayarýnda..

büyük ekran sevmiyorsanýz zaten 5s alýn..

cKatmer
23-10-2013, 16:47
teknik olarak note 3 önde olur ama 2 3 ay sonra note 3 fiyatýndan düþer iphone sabit kalýr

mmustu
23-10-2013, 16:49
yemiþim fiyatýný

note 3 ün yapabildiklerinin yarýsýný yapabilir mi ayfon ?

darkmoon
23-10-2013, 16:56
yemiþim fiyatýný

þu anki yapamaz ama yeni gelicek iphone 6 belki yapabilir..
apple'da çalýþan malatyalý bir arkadaþým var.. ha kayýsý ha elma dedi orda iþe girdi bana verdiði sýzdýrdýðý çok gizli bilgilere göre yeni iphone6 lar içinden çýkýcak özel ýþýnlar sayesinde pastýrma sucuk közde biber domates kýzartabilicekmiþ.. hatta ibr kaç yeni app ile oalyý lazer epilasyona kadar götürüceklermiþ..

Dip not : viral reklam inanmayýn :D þimdi inanan falan çýkar :)

onurgoyunc
23-10-2013, 16:57
Bende ikisi arasýnda kaldým, kararým note 3 oldu. Bayide tavsiye etti.

Ekran testi

Screen comparison: Galaxy Note 3 vs iPhone 5s and other flagships (http://www.phonearena.com/reviews/Screen-comparison-Galaxy-Note-3-vs-iPhone-5s-and-other-flagships_id3449)

Ýþlemci testi:

Galaxy Note 3 iPhone 5S'e Karşı! - ShiftDelete.Net (http://shiftdelete.net/galaxy-note-3-iphone-5se-karsi-47450.html)

Detaylý inceleme:

iPhone 5s vs. Samsung Galaxy Note 3 Comparison Smackdown - YouTube (http://youtu.be/hyFZpYmHRAA)

RsErdi
23-10-2013, 16:58
yemiþim fiyatýný

abi kusura bakmada yapýlabilenlerin ne kadarý kullanýlýyor Allah aþkýna. 5i sattým s4 aldým sarj dayansýn diye full özellikler kapalý kullanýyordum. çoðu þeyde gereksiz zaten çoðu zaman. o kdr çok özellik vs oldugu için iphone gibi stabil çalýþamýyor samsung yada androidler benim fikrim bu yanlýþ anlaþýlmasýn.
ama note 3 le tabiki 5si karþýlaþtýrmak çok doðru deðil. biri kocaman bir tablet artýk neredeyse. büyük tel kullanabilen note3 alsýn :) kullanamayan 5s bu kdr basit bu olay ya boþa tartýþmayýn

OnurD.
24-10-2013, 00:17
2007 yýlýnda turbosim ile iphone kullanýrdým, insanlar ufo görmüþ gibi bakarlardý iPhone ozamanlarda :) Geçtiðimiz Þubat ayýnda 5-6 yýllýk iOs aþkýmdan vaz geçip Note2 aldým. Note2 daha yeni derken çat diye note3 çýktý. Apple ýn en iyi özelliði bir þeyin yenisini çýkardýðýnda öncekileride gösterip evet bununlada kullanacaksýnýz diyor. Ama samsung tam tersi ah bu yeni si öncekinin caný cehenneme diyor. Sýrf büyük ekran diye kullanmaya devam ediyorum iPhone 5inç telefon çýkardýðý gün tekrar iOs tayým.

Ayrýca iPhone a kapalý kutu, android uçsuz bucaksýz deniz diyenlerede siz iPhone deðil elma amblemli 3310 kullanmýþsýnýz demekten kendimi alamýyorum. JailBreak ya yapmadýnýz yada yapýp iþi çözemediniz. Androdaki root moot hikaye. Ben mac OS kullanýyordum mesela iP4 ümde :D

Ayrýca uygulamalardaki fazlalýk ve stabillik iOs ta hertürlü katlar androyu ;)

Sýrf büyük ekranlý telefonun rahatlýðý olsun Seneyede yenisi, aradaki zamandada 2-3 tanede farklý model çýksýn Bende gýcýk olayým diyorsanýz Note3 alýn.

arm
24-10-2013, 00:21
anket yapsaydýnýz keþke

Mutu
24-10-2013, 00:28
Yahu ne kadar gereksiz ön yargýlarý var bizim insanlarýmýzýn. Ýphone kullanan, samsung'u itin g*tüne sokmaya çalýþýyo, samsung kullanan iphone'yi.

Ben iphone da kullandým, galaxy serisi kullanýyorum þimdi de. Ekran büyüklüðü, þarj süresi, office, word, tarayýcýlarýndaki flash desteði vs. hoþuma gittiði için iphone'yi býrakýp, s2'ye geçtim. Bu kadar basit.

Telefon alacak kiþi de gereksinimlerine göre buna karar verir.

Þarj olayý konusunda takýntýlý mýsýnýz?
Telefonda film, dizi vs. izlemek ve bunu rahatça izlemek istiyor musunuz?
Telefonunuzu yakýn zamanda satmayý düþünüyor musunuz? vs. vs.

OnurD.
24-10-2013, 00:31
http://i42.tinypic.com/amyy9z.jpg

Yigit-Y
24-10-2013, 00:34
samsung S5 ocak ayýnda sunacak bence onu al.

onursumer
24-10-2013, 10:28
5s de parmak ýzý okumasý dýsýnda býr yenýlýk yok

note 3 ýse gear fln da alýrsanýz asmýs durumda zaten ýký cýhazý tam olarak karsýlastýrýp bumu daha ýyý yoksa bumu dýyede karsýlastýrma yapamayýz

ýkýsýde kendý kategorýsýnde ýyý

gunluk , cok detay olmadan stabýl boyutu standart býrsey kullanmak ýstýyorsan ýphone

gunlugun dýsýnda, ofýs maýl dosya edýtleme multýmedýa gýbý cok fazla ýslevý býr arada kullanýcaksan ekran boyutu ýle ýlgýlý tasýma sýkýntýn yoksa dusunmeden note3

gearla uygun bulabýlsem alýcam bende býrtane :)

painkller
24-10-2013, 15:15
LG G2 çok iyi olmuþ onuda düþün bence.Kamera,stabillik,menü güzel ve söylenene göre þuan piyasadaki en hýzlý smart phone

Suan lg g2 den yaziyorum. Boyut olarak ne note 3 kadar buyuk nede ip5 kadar kucuk. Yani ekrani ben burdayim diyor. Ozellikleri ise hergun bisey kesfediyorsun adeta fiyat olarakta gercekten uygun. Aa note 3 3gb ram bu ise 2 gb rama sabit. Iphone zaten ozellik olarak belli ama ios onu ust kulvarlara tasiyor. Ios ve android kullanan biri olarak ios dertsiz her sey hazir elinde, android ise islevsel,daha bir ozgur oluyorsun. Itunes yuzunden app kullanmiyorum

aybarsdnr
24-10-2013, 15:39
ben de çok arada kaldým. daha doðrusu sadece note 3 noyutundan dolayý sýkýntý yaratýr diyordum ama cebime koydum ve gayet rahat girdi. ince olduðu için rahatsýz etmiyor kesinlikle.

gear Türkiyede satýlýyor mu? teknosa da sordum Türkiyede satýlmýyor ama amerika fiyatý 350 dolar dediler

B!Rtan
24-10-2013, 15:42
telefonu telefon gibi kullanýcaksanýz 5s.
yok bilgisayar gibi kullanýrým derseniz not3.
iþ adamý deðilim o kadar teferruatla uðraþýyým.
insanlarda aptal deðil ilk haftada 9 milyon satsýn :D

deniz
24-10-2013, 16:01
note 2 verýlýp note 3 almaya degermi ??

Batu-R
24-10-2013, 16:05
Kardeþim neden susuyorsun adam yorumlayýn demiþ soru sormuþ bu cevap olduðumu, Neye göre yol kat etmesi lazým bi yaz bakalým neden bizde öðrenelim.

abi note3 alsak bile özelliklerinden hiç birini kullanmayacaðýz sadece sosyal aðlar applerini kullanacaðýz o yüzden gereksiz resim mesim çizmicez veya holding hisselerinin devamlýlýðýný kontrol etmicez ne bilim yaptýklarý þeyler çok gereksiz gibime geldi tamam adamalr yapýyolar allah razý olsun ama iPhone kadar da stabil çalýþamaz. Android'in en büyük problemi de bu. Hiç bir zaman da sanmýyorum ki iPhone kadar stabil çalýþsýn. Kara kutu deniliyor ama isteyen istediðini de yapabiliyor. Android özgürlük diyorlar bana saçma geliyor iPhone'da da özgürlük var sonuçta bu bir telefon 3310 varken özgürmüydük de þimdi özgür olalým. ihtiyacýmýzý giderecek özelliklerin olmasý daha iyi basit ve etkili androidde rehbere girerken donuyomuþ iPhone'da direk giriyor hiç bir sýkýntý olmuyor

HondatugraL
24-10-2013, 16:39
abi note3 alsak bile özelliklerinden hiç birini kullanmayacaðýz sadece sosyal aðlar applerini kullanacaðýz o yüzden gereksiz resim mesim çizmicez veya holding hisselerinin devamlýlýðýný kontrol etmicez ne bilim yaptýklarý þeyler çok gereksiz gibime geldi tamam adamalr yapýyolar allah razý olsun ama iPhone kadar da stabil çalýþamaz. Android'in en büyük problemi de bu. Hiç bir zaman da sanmýyorum ki iPhone kadar stabil çalýþsýn. Kara kutu deniliyor ama isteyen istediðini de yapabiliyor. Android özgürlük diyorlar bana saçma geliyor iPhone'da da özgürlük var sonuçta bu bir telefon 3310 varken özgürmüydük de þimdi özgür olalým. ihtiyacýmýzý giderecek özelliklerin olmasý daha iyi basit ve etkili androidde rehbere girerken donuyomuþ iPhone'da direk giriyor hiç bir sýkýntý olmuyor

Hangý androýdde donuyor beným arka planda büssürü prog. çalýsýrken oyun oynuyorum biþey olmuyor. Android kullanan biri olarak ios kullanmak beni sýkýyor zevk almýyorum açýkcasý.

dbahadir
24-10-2013, 16:44
eðer iþ için ise note3. Günlük kullanýma 5s uygun :rolleyes:

Gko
24-10-2013, 17:01
edittttttttttttttttttttttttttttttttttttt

SmT
24-10-2013, 17:18

'' Iphone der susarým,Samsung'un çok yol katetmesi gerekiyor'' diye çok bilmiþ bir cümle kuruyorsun,sonrada hangi özelliðini kullanacaz ki,bide donuyomuþ o yaa :S
diyorsun :) Bari bi kullanda sonra yorum yap.

TayfunS
24-10-2013, 17:24
Nisandan beri note2 kullanýyorum iyi ki de almýþým. Bundan sonra alacaðým telefon note3 olur heralde. O da 1500 lere düþünce belki

Shadow_Dancer
24-10-2013, 17:42
Iphone 5s..

Amerikalýlar endüstriyel tasarýmda ve stabilite konusunda çok iyidir..

h22ek
25-10-2013, 09:08
bende ayný ikilemi yaþayanlardaným. ip4 ip5 kullandým, android tel. olarak samsung galaxy tab 7.0+ kullandým. benim þansýmamýdýr nedir ip4 ü aldýktan 10 ay sonra flaþý yanýk kaldý verdim servise tamam ok dediler 2 gün sonra ayný hatayý yaptý, sýfýr cihaz verdiler. 2 aydýr örneðin facebookta ya da maps kullanýrken ekran çizgi çizgi olup itunes a baððlayýn hatasý veriyodu ki dün en sonunda dayanamayýp attým telefonu duvara :@

biyere gidiyorum ne bilim bilgisayardan dosya atmam gerekiyor yok itunes yok itools uðraþ dur.

bu arada telefonun özelliklerini kullanan biriyim. cepten girip uçak bileti kesiyorum acil durumlarda. ya da sürekli þirketten satýþ raporlarý ývýr zývýr geliyor.

ergonomi, kullaným dersen iphone... ama biraz büyük ekran ya da daha aðýrlýklý iþ amaçlý kullanýcam dersen note 3 derim.

edit: ergonomiyi sadece þu anki galaxy tab kullandýðým için söylüyorum. 7" telefon mu olur demeyin :D

Batu-R
25-10-2013, 15:59
'' Iphone der susarým,Samsung'un çok yol katetmesi gerekiyor'' diye çok bilmiþ bir cümle kuruyorsun,sonrada hangi özelliðini kullanacaz ki,bide donuyomuþ o yaa :S
diyorsun :) Bari bi kullanda sonra yorum yap.

kullanýp kullanmadýðýmý nereden biliyosun ?

Anýl E.
25-10-2013, 16:15

'Miþ-muþ' olarak konuþuyorsun . Yani þöyle oluyormuþ böyle oluyormuþ diye . Benim iphone 3 ve 4s kullanmýþlýgým var . 4S'i sýfýr almýþtým ,1 kere servise gitti aldýktan 1 hafta sonra hem de . Yok fon tuþu bozuluyor yok üst tuþu bozuluyor . Kim iphone saðlam diyebilir bana bu forumdan ? Telefoncularý araþtýrýn ya da servisleri ellerinde iphone varsa çoðu fon tuþu tamiri üst tuþu tamiri..

Madem o kadar kaliteli ve dünyanýn en iyi telefoncusu neden bir fon tuþuna çözüm bulamýyor ,hadi onu da geçtim bi þarz konusuna el atamaz mý bu lanet olasý telefon þirketi ?.

Arkasýnda elma iþareti,ortama girince bi þeklin havan oluyor iþte esprisi o :) . Bizim ülkenin milleti de hava atmaya meraklý olduðundan ille de iphone diyor . Ben de çok severdim menüsü her þeyi kolaydý ,samsung yapamazsýn edemezsin þöyle böyle dediler . Samsung'un her þeyine alýþtým ve iyi ki almýþým diyorum. Rehbere girince donma falan da yapmýyor :) .

Telefondaki sorunlar her markada olabilir ;fakat iphone'u bir ilahmýþ gibi tanýtmaktan vazgeçelim artýk . Ýnanýn bir iþe yaradýðý yok . Steve jobs güzel reklam yaptý ölümünden sonra çok beklenti içine girdi millet ;ama çýkan telefonlarýn donanýmlarýna bakýyoruz iþte hali ortada. Elle tutulur güzel bir yenilik yok ,elle tutulur bir farklýlýk yok ama fiyatlarý da maþallah .

Bugün olmuþ vatan 1800 tl küsüre iphone 5 satýyor,ama note 3 gibi bir telefonda 1900 tl .

M3CSL
25-10-2013, 17:17
Birinde; note1 den beri telefona kendin yazý yazabiliosun, istediðin resimde dilediðin deðiþikliði ve notu alýp tekrar baþka bir grafiðe endexleyebiliyorsun. Ekranýný yarýdan bölüp her biþr yarýsýnda ayný anda 2 tamamen farklý program kullanabiliosun. Excel-Word açýp deðiþiklik yapabilmek için özel programlarla uðraþmýyorsun :D Hiç olmadý mailden açtýðýný gidip teline kaydedebiliosun. Sürerrrrr gider.

Ýphone bildiðin tiki oyuncaðý arkadaþlar 3gs den beri ne devasa bir yenilik çýktýki?

ARti 1500 abi.. 3 ten sonra bi degistigini anliorum 4 ten 5 e bakiorm arada 4 s e bakiorm hepsi ayni mubarek:D

tiki kizlar bile beyaz samsungcu oldu artik:D:rolleyes:

darkmoon
25-10-2013, 17:21
þu yazýdan sonra bugün gene bir gaza gelip note3 alýcakdým turkcell shopa gittim iyi güzelde çok büyük telefon aldým tek elime sýðmadý zaten düþündüm bunu nasýl taþýycam diye..
cebine girmez kadýn gibi çantamýz olsa atarýz oda yok :) vazgeçdim sýrf o yüzden..

HCN
25-10-2013, 17:33
Diger sayfalarý okumadým benden once soyleyen olmustur belki ama ikisini de dusunmeyin. Htc one alýn. Teknik ozelliklere bakýyorsanýz 5sten daha ustun bir telefon, ve android telefonlar icinde de apple'ýn vaad ettigi stabiliteye esdeger bir performansý var. Samsung galaxy s2 ve s3 kullandým, sense arayüzü samsung'un touchwiz'inden kat be kat daha iyi. Ayrýca ram cok daha verimli kullanýlýyor surekli limitte gezmiyorsunuz. Harici sd card takýlamýyor ama 32 gb standart zaten. Bir de 5s/ios 7 ile yeni gelen burst mode (fotograf tusuna basýlý tutunca coklu cekim) ve slow motion video gibi ozellikler htc'de de var.

Bi goz atmadan karar vermeyin derim :)

Edit: muzik dinlemeyi seviyorsanýz tek geçin.

ALPER-VNS
25-10-2013, 21:28
Iphone 5s..

Amerikalýlar endüstriyel tasarýmda ve stabilite konusunda çok iyidir..

Endüstriyelini bilmem de tasarým da pek iyi olduklarý söylenemez.. cheroke jeepte þöför güneþliðini açýnca aynadan arka saðda oturaný görüyosun mesela.. Ýphone 5te de o parmak en üste gitmiyo arkadaþ giderse de telefon elden kayýp düþüyo

Dou
25-10-2013, 21:46
Ýþin açýkçasý burada note 3 ü inceleme fýrsatým oldu, note 1 gibi köþeli yapmýþlar, note 2 gibi ele kolay oturmuyor.

Ayrýca note 2 den sonra note 3 te çok büyük bir fark göremedim, sanýrým s5 yada note 4 ü beklemek gerekecek.

Iphone mu? 5 inclik iphone cikana kadar dusunmem.

ygtkrmdnz
25-10-2013, 22:55
2-3 gün yani sýkýlana kadar note3 :) geri kalan günler apple

SmT
25-10-2013, 23:17

O kadar belli ediyorsun ki..Mýþ-miþ'le bu iþ olmaz..

Fazla uzadý gene bu telefon muhabbeti..Günlük iþler için kullanýlacaksa ip5 gibi küçük,zarif telefon yok zaten piyasada..Yok ben resmen bilgisayar gibi kullanacaðým,teknolojinin sunduðu nimetleri deneyeceðim dersenizde Note 3'ün üstüne yok þimdilik..

M3CSL
25-10-2013, 23:24
note 3 zaten uste cok bisi koyamadi, yani s4 o kadar ilerdeki napsin zaten:D

s4 bence her acidan cok yeterli bir telefon..

krm106
25-10-2013, 23:49
Note3 kullaniyorum efsane ;)

xcel
25-10-2013, 23:56
z1 hakkýnda ne düþünüyorsunuz. bugün elledim mýncýkladým. inanýlmaz bir kalite var kasada. ayrýca çokta saðlam bakýnýz..

?v=SvChRTJWDbk

omerfaruk_ua
26-10-2013, 00:00
Tasarýmý kaliteli olsun, ekran boyutlarý iyi olsun, stabil olsun, saðlam olsun, hýzlý olsun, elime otursun, multimedya ve kamera kalitesi iyi olsun diyorsan HTC One incele derim. :) Bunun dýþýnda bahsedilen telefonlarýn hepsi çok güzel. Kimisi iphone kullanýr basittir, stabildir hoþuna gider rahat eder, kimiside android kullanýr telefonla uðraþýr tamamýyla kiþiselleþtirir. Ben 3gs den sonra iphone dan sýkýldým mesela ama yýllardýr kullanýp vazgeçemeyen çok insan var. Þimdilik htc one mantýklý geldi bana birde yeni çýkacak xperia z1 ide inceleyebilirsin. :)

h22ek
26-10-2013, 10:35
belki konu dýþý ama nu tür ürünlerin karþýlaþtýrmasý ile ilgili bir site var. "kýyas.la" merak edilen teknik bilgilere ulaþýlabilir..

eren_rc
26-10-2013, 12:11
5s birsürü telefon kullandým yine iphone aldým note 2 kullandým iyi olan sadece þarj durumu :D

olivera7
26-10-2013, 12:30
Iphone 5 ten galaxy s4 e gectm mayis ayi gibi simdi yine degistiricem sanýrým her iki telefonunda kendine g9re artilari ve eksileri var ama bende kararsizim 5s mi note 3 mu konusunda :D note 3 kot pantalon cebine sigiyormu arkadaslar ?

aybarsdnr
26-10-2013, 14:35
Iphone 5 ten galaxy s4 e gectm mayis ayi gibi simdi yine degistiricem sanýrým her iki telefonunda kendine g9re artilari ve eksileri var ama bende kararsizim 5s mi note 3 mu konusunda :D note 3 kot pantalon cebine sigiyormu arkadaslar ?

ben özellikle dar kesim pantolonla bile cebime koydum ve hiç rahatsýzlýk yaþamadým.

SmT
26-10-2013, 15:17

Dar kotlarda dahi sýkýntý olmuyor, tabi ayakkabý ipliði baðlarken, otururken falan cüssesini hissedersiniz..

b.ustaoglu
26-10-2013, 19:30
bende 5s almak istersen aþaðý yukarý fiyatlarýný öðrenince 180 derece döndüm. net bir fiyat olmasa da 5 2350tl ve 5s için de 3bin civarý diyolar. note3 ise 2200tl. yani 5s alýcak kadar param yok ayrýca o parayý hak edicek bi espirisi de yok. note3 aldým geçen akþam. büyük ama çok ince, bu yüzden cebinde hissedilmiyor. yani büyük olmaz, taþýyamam demeyin ince ve hifif olmasý sayesinde sýkýntý yaratmýyor. tek elle kullanmak içinde seçeneði var. sað veya sol el ayarý yapýp tek ellede istediðiniz gibi kullanabiliyosunuz.

bende daha tam öðrenemedimtelefonu ancak hakkýnda merak ettiðiniz biþey olursa yanýtlamaya çalýþýrým :)

emir91
26-10-2013, 19:49
Ne yaptýnýz öyle 5 suan 1900 civarý 5s te apple store acýlýnca 2300 2400 e satýlýr türkiyede yurtdýþýndan pasaportuna iþleticek eþ dost gelirse 5s 1800 lere alýnabiliyor

Ýbrahim Erdem
26-10-2013, 19:53
Kimse LG G2 dememiþ mi?

Þu anda 5s e kafa burun dalabilecek ve ondan baya ucuz bir telefon.

Gko
26-10-2013, 20:47
Kimse LG G2 dememiþ mi?

Þu anda 5s e kafa burun dalabilecek ve ondan baya ucuz bir telefon.

aldým kullanýyorum iphone'a elleþmem asla iphone'dan geçtim bende sarjýný yedigim lg'si ya :D bitmyio arkadas kamerasý hýzý ele oturmasý hafifligi herþeyiyle 4-4lük

tam bi fiyat/performans telefonu. testlerde bütün telefonlardan üstün. note3'ün biraz gerisinde sadece ama fiyatýyla onu kapatýyo

sinan-s
26-10-2013, 20:49
5S süper gerçekten parmak izi okuyucusy süper

Burak
26-10-2013, 22:52
bende 5s almak istersen aþaðý yukarý fiyatlarýný öðrenince 180 derece döndüm. net bir fiyat olmasa da 5 2350tl ve 5s için de 3bin civarý diyolar. note3 ise 2200tl. yani 5s alýcak kadar param yok ayrýca o parayý hak edicek bi espirisi de yok. note3 aldým geçen akþam. büyük ama çok ince, bu yüzden cebinde hissedilmiyor. yani büyük olmaz, taþýyamam demeyin ince ve hifif olmasý sayesinde sýkýntý yaratmýyor. tek elle kullanmak içinde seçeneði var. sað veya sol el ayarý yapýp tek ellede istediðiniz gibi kullanabiliyosunuz.

bende daha tam öðrenemedimtelefonu ancak hakkýnda merak ettiðiniz biþey olursa yanýtlamaya çalýþýrým :)

3000 liraya 5S mi olur :) En baba 2300-2400 olacak, 1 kasýmda geliyor.

Mutu
27-10-2013, 01:46
Bugün note 3'ü inceledim de, neden note 2 boyutunda çýkarmadýklarýný merak ettim. Satýþ satýsý baya etkilenir sanýrým. Dünya üzerindeki basketbol oyuncularý için üretmiþler sanýrým. O Nasýl boyuttur. :D

wiesmann
27-10-2013, 06:23
ben lg2 diyorum sony' de incelenmeli...

Dün karþýlaþtýðým bir haber sonuç ilginç;

iPhone 5S mi, 5C mi, Samsung Galaxy S3 mü?
Åžampiyon belli oldu! - En Son Cep Haberleri - HTEkonomi (http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/888695-sampiyon-belli-oldu)

-ER-
27-10-2013, 06:29
Note 3 mü iphone5s mi dersen iphone ama S4 mü dersen S4 derim.

Ýnternette baya araþtýrdýmda aldým ekran çözünürlüðü olsun hýzý olsun herkes S4 diyor bu karþýlaþtýrmanýn yanýnda birde HTC One var birde ses kalitesi olarak HTC diyorlar ama ekran olarak ikisinide S4 öndeydi çok büyük ciddi farklar olmasada genel olarak birbiri ile ayný diyorlar ama Ekranda S4 Sesde HTC one iphone u neyde seçtiler hatýrlamýyorum çünkü kýyaslamalarda hep geride kalýyordu

Gko
27-10-2013, 09:33
Note 3 mü iphone5s mi dersen iphone ama S4 mü dersen S4 derim.

Ýnternette baya araþtýrdýmda aldým ekran çözünürlüðü olsun hýzý olsun herkes S4 diyor bu karþýlaþtýrmanýn yanýnda birde HTC One var birde ses kalitesi olarak HTC diyorlar ama ekran olarak ikisinide S4 öndeydi çok büyük ciddi farklar olmasada genel olarak birbiri ile ayný diyorlar ama Ekranda S4 Sesde HTC one iphone u neyde seçtiler hatýrlamýyorum çünkü kýyaslamalarda hep geride kalýyordu

lg g2 suan s4'ün baya önünde testlerde

cix boy
27-10-2013, 14:06
valla note 3 de þuan 3.gün þarj %18 de valla gayet güzel çok memnunum

ENGean
27-10-2013, 15:22
ýphone yetkýlý servýsýnde genel müdür hariç, diðer teknýsyen ve ekýp lýderlerýn çoðu samsung kullanýyo :) gerisini sen düþün... :)

rapstar
27-10-2013, 17:46
Android yok öyleymiþ yok stabil deðilmiþ bilmem neymiþ diyenlerin çoðu android telefonlarý abuk subuk telefonlarda gözlemleyenler söyler genelde. Iphone stabildir evet çünkü basittir. Android iþletim sistemi kullanýcýsýna daha özgür bir ortam sunar. Note 3 ün Note 2 den farklý bir çok özelliði var özellikle tek elle kullanýlmasýnda geliþtirilen yönteme hayran kaldým. Iphone un þimdiye kadar tek üstün olduðu taraf oyun kýsmýnda oldu ama oda bize gelmez kimse oyunlara 100 lira para vermez sanýrým aramýzda. Kaldýki artýk S3 furyasýndan sonra android cihazlardada ios gibi akýcý oyunlar oynanabildi. Donaným konusunda zaten samsung aldý baþýný gitti rakipleri arasýnda kotayý belirleyen firma oldu. Yazýlým konusunda da android i kendi telefonlarý için çok geliþtirdi. Zayýf olduðu tek nokta herzaman kasa kalitesini kötü tutmasýydý. Rakipleri carbon yada metal kasa kullanýrken samsung hep plastikten yana ýsrar etti. Note 3 ün tasarým anlamýnda ciddi farklýlýðý var. Mesela Note 2 ye S3 ün büyümüþ hali gibi denilebiliyordu tasarým açýsýndan fakat Note 3 e S4 ün büyüðü gibi diyemiyorum þahsen. S2 ye çok benziyor oldukça þýk. Arka kapaðýnda deðiþik bir plastik kaplama var hissiyatý ve görüntüsü ayný deri gibi ama deri deðil yine plastik. Telefon oldukça zarif ve hafif. Boyutlarý da note 2 den aman aman büyük deðil. Öyle cebime sýðmaz taþýyamam gibi derdi olan sanmýyorum olsun. Telefonu kullanmaya baþlayýnca diðer telefonlar elinize oyuncak gibi geliyor kullanmak istemiyorsunuz baþka bi telefon. S pen olayý Note 3 de artýk aþmýþ durumda ve bir kalem daha nasýl etkin kullanýlabilir samsung yapmýþ. Telefonla ilgili söylenecek çok þey var "bence" þu anda piyasadaki en iyi akýllý telefon eksikleri varmý var ama iphone ile kýyaslanacak bir telefon deðil. Çünkü iphone note 3 kaleminde bi telefon olamaz. Yalnýz telefonla ilgili þöyle bir handikap var. Telefonun iki farklý iþlemcili versiyonu var. Yurtdýþýnda olan ile Türkiye'ye gelen arasýnda iþlemci farkýndan doðan video çekiminde ki fark. Alýnabiliyorsa yurt dýþýndan alýnmalý. Fakat Türkiye'ye gelen iþlemcide de bunun dýþýnda bir fark yok performans açýsýndan vs. Donaným haber inceleme videosu ekliyorum detaylý incelenmiþ izlemenizi tavsiye ederim. G2 de güzel bir telefon fakat kategorisi S4, HTC One, Xperia z1 'dir. Note 3 deðil. HTC One ses kalitesi ve kasasýyla çok güzel. Performans anlamýnda rakiplerinden ne iyi ne kötü. S4 yerine One alýnabilir. Z1 çok pahalý. Ekran büyük deniyorsa note 3 için HTC ile G2 arasýnda incelenip karar verilebilir.

Samsung Galaxy Note 3 "Dengeleri deðiþtiren telefon" video inceleme (http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Samsung-Galaxy-Note-3-Dengeleri-degistiren-telefon-video-inceleme.htm)

trgy
27-10-2013, 18:59
bir daha epýl marka birþey alýrsam 2 olsun.

arkadaþ 4s vardý hadi onu sinirden kýrdým gerci kýrmadan önce üst tuþ acma tuþu bozulur gibi olmuþtu.5 aldým sað olsun o da yamuldu.telefon için çok ciddi paralar 2000 tl gibi.artýk sadece alo desin yeter mantýðý ile hareket edecem.

temiz bir nokia 3210 vs türlerinden bulursam ondan kullancam.

Burak
27-10-2013, 19:17
bir daha epýl marka birþey alýrsam 2 olsun.

arkadaþ 4s vardý hadi onu sinirden kýrdým gerci kýrmadan önce üst tuþ acma tuþu bozulur gibi olmuþtu.5 aldým sað olsun o da yamuldu.telefon için çok ciddi paralar 2000 tl gibi.artýk sadece alo desin yeter mantýðý ile hareket edecem.

temiz bir nokia 3210 vs türlerinden bulursam ondan kullancam.

Eþþek niyetine kullanacaksanýz, Xperia Z'ye bakýn :)

trgy
27-10-2013, 19:20
Eþþek niyetine kullanacaksanýz, Xperia Z'ye bakýn :)

öneri için teþekkürler kardeþim ama artýk akýllý telefon falan istemiyorum.alo desin mesaj atsýn yeter.:D

Maxi
28-10-2013, 08:55
ahaha bu gif çok komik

http://up.issizadam.net/cdn//wp-content/uploads//2013/02/iphone-sat%C4%B1%C5%9Flar%C4%B1n%C4%B1n-ba%C5%9Flad%C4%B1%C4%9F%C4%B1-sabah-kap%C4%B1da-onlarca-insan-g%C3%B6r%C3%BCnce-akl%C4%B1ma-gelen.gif

DERAN_TUYNER
28-10-2013, 11:41
Sanýrým en iyi cevabý samsung veriyor bize :)

Samsungun resmi Twitter Hesabý

http://breakbrunch.com/wp-content/uploads/2012/06/samsung-you-doint-it-wrong-funny-fail-picture.jpg

Aktaþ61
28-10-2013, 12:17
Sanýrým en iyi cevabý samsung veriyor bize :)

Samsungun resmi Twitter Hesabý

http://breakbrunch.com/wp-content/uploads/2012/06/samsung-you-doint-it-wrong-funny-fail-picture.jpg

bu iyiymiþ abi :)

mmustu
28-10-2013, 12:32
þu nasýl bir mantýktýr arkadaþ yaa

note 3 ün yaptýklarýnýn yarýsýný yapamaz diyorum zaten kullanmýyoruz ki ne gerek var diyolar :D

ulen adam sana full+full cihazý 2 liraya veriyo sen basic paketlisini 2 liraya alýyosun :D

Kaan
28-10-2013, 12:36

note 3 ün yaptýklarýnýn yarýsýný yapamaz diyorum zaten kullanmýyoruz ki ne gerek var diyolar :D

ulen adam sana full+full cihazý 2 liraya veriyo sen basic paketlisini 2 liraya alýyosun :D

yavaþ dur orda :D ben yaklaþk 4-5 hafta oldu 5s e geçeli fark yok diyenler için iPhone iOS konusunada yazmýþtým farklarý oldukça fark var

Note3 ile kýyas edilecek bi telefon deðil iPhone tablet grubunda o ve o grupta note 3 ile kýyaslancak bi cihaz yok.

mmustu
28-10-2013, 12:45
yavaþ dur orda :D ben yaklaþk 4-5 hafta oldu 5s e geçeli fark yok diyenler için iPhone iOS konusunada yazmýþtým farklarý oldukça fark var

Note3 ile kýyas edilecek bi telefon deðil iPhone tablet grubunda o ve o grupta note 3 ile kýyaslancak bi cihaz yok.

yahu býrak bu tablet ayaklarýný :D

s4 ile mukayese et o zaman :D haaalaaa ayför diyosunuz ya arkadaþ :D

bu arada bende kendime telefon alsam ayfon falan alýrým þuanda ya 4 ya 4s

nedenine gelince benim teknoloji ile aram kötü cidden anlamýyorum otundan pohundan bana basit geliyor :D

DERAN_TUYNER
28-10-2013, 21:38

Mesela neleri yapamaz merak ettim
Ben þahsen dibine kadar kullanýyorum mesela podcatsler samsungun em büyük eksiði benim için benim iPad 4um ve ip5 im var Haným'da iPad mini ve ip5 oðlumda iPod var evde de Apple tv ve MacBook air kullanýyorum is yerinde i mac yani kýsaca küçük bir Apple Store :) (bu arada isim gereði cine gidiyorum senede bes altý kere hepsini ordan aldým yanlýþ anlaþýlma olmasýn ) bütün cihazlarým kendi arasýnda semkronize ve stabil benim önceliðim bu
Ben yurtdiisndayken ailemle ve isyerim ile iface ve iMessage ile ücretsiz görüþüyorum iCloud ile sürekli dosyalarým senkronize o baðýmlý olduðumuz iTunes aslýnda bu sistemin güvenliði için bankacýlýk dahil her iþlemi virüs korkusu olamdan yapýyorum bence asýl özgürlük bu kaldý ki cihazý USB bellek gibi kullanabileceðimiz üçüncü parti yazýlýmlar var sunu unutmayýn uygulamalar önce iOS a çýkar androide port edilir
Androidi herhangi bir cihazda kullanabilirken iOSu sadece idevicelarda kullanabilirsin
Hiç merak ettinizmi samsung LG Htc xperia neden hep iPhone killer olarak piyasaya çýkar
Aksesuar çeþitliliði port kýlýf case bumper bunlarý saymýyorum bile
Bu tamamen beklenti meselesi
Yanlýþ anlamayýn fanboyluk yapmýyorum benim beklentilerimi iOS karþýlýyor sadece

BaDCaT
28-10-2013, 21:55
Bugun LG pazarlama muduru alex chung ile beraberdim lg g2 yi test ettik..suan piyasada ki en iyi telefon diyebilirim.fiyati ile de cok hesapli rakiplerine gore..32gb geliyor hem..seneye lg g flex geliyor.

Burak-Akýn
28-10-2013, 22:32
önerim 5s olur

Ýbrahim Erdem
28-10-2013, 22:33
Bugun LG pazarlama muduru alex chung ile beraberdim lg g2 yi test ettik..suan piyasada ki en iyi telefon diyebilirim.fiyati ile de cok hesapli rakiplerine gore..32gb geliyor hem..seneye lg g flex geliyor.

geçen gün lg bayisine gittim. 32 gb bulursanýz bana da haber verin dedi eleman. :D Demek geliyormuþ bekliyoruz.

xxozanxx
28-10-2013, 23:22
birkaç arkadaþ note 3 note 2'den büyük demiþ tam tersi note 3 daha küçük.
note 3: 151.2 x 79.2 x 8.3 mm
note 2: 151.1 x 80.5 x 9.4 mm

ayrýca, note 3 kot cebine çok rahat sýðýyor ;)

þahsen ben apple sevmeyen biri olarak inadý bir kenara býrakýp iphone 5s almayý ciddi anlamda kafaya koymuþtum bb 9900'den sonra ama 1 hafta kadar kullandým,adamlar çözememiþ hala pil olayýný. Hala rezalet!! Yanýmda þarj aletiyle gezip,her gittiðim mekanda,þarja koyarmýsýnýz diyemem.Mobil telefon alýyoruz ne mobil ya :D

Maxi
29-10-2013, 07:09
Mesela neleri yapamaz merak ettim
Ben þahsen dibine kadar kullanýyorum mesela podcatsler samsungun em büyük eksiði benim için benim iPad 4um ve ip5 im var Haným'da iPad mini ve ip5 oðlumda iPod var evde de Apple tv ve MacBook air kullanýyorum is yerinde i mac yani kýsaca küçük bir Apple Store :) (bu arada isim gereði cine gidiyorum senede bes altý kere hepsini ordan aldým yanlýþ anlaþýlma olmasýn ) bütün cihazlarým kendi arasýnda semkronize ve stabil benim önceliðim bu
Ben yurtdiisndayken ailemle ve isyerim ile iface ve iMessage ile ücretsiz görüþüyorum iCloud ile sürekli dosyalarým senkronize o baðýmlý olduðumuz iTunes aslýnda bu sistemin güvenliði için bankacýlýk dahil her iþlemi virüs korkusu olamdan yapýyorum bence asýl özgürlük bu kaldý ki cihazý USB bellek gibi kullanabileceðimiz üçüncü parti yazýlýmlar var sunu unutmayýn uygulamalar önce iOS a çýkar androide port edilir
Androidi herhangi bir cihazda kullanabilirken iOSu sadece idevicelarda kullanabilirsin
Hiç merak ettinizmi samsung LG Htc xperia neden hep iPhone killer olarak piyasaya çýkar
Aksesuar çeþitliliði port kýlýf case bumper bunlarý saymýyorum bile
Bu tamamen beklenti meselesi
Yanlýþ anlamayýn fanboyluk yapmýyorum benim beklentilerimi iOS karþýlýyor sadece

ben iyi niyetim ile beraber bazý gerçekleri anlatmak istiyorum.

neden herþey önce iphone için çýkýyor biliyormusunuz?
iþte gerçek:
bu bir arz talep meselesidir, üretici parasýnýn karþýlýðýný almaya çalýþýr
hangisi daha karlý ise o tarafa yönelir, o tarafa göre ürün üretir
programýndan tut, docking stationa, kýlýfýna kadar iphone ürünleri çok karlý deðilmi?

telefona 3 bin tl veren adam kýlýfa 55 dolar vermeye çekinmez
aslýnda o kýlýfýn deðeri 5$
yada ücretli bir programa 25$ rahatlýkla öder
x bir aksesuar her zaman samsung versiyonundan 10 kat pahalý deðilmidir?

ayný þey samsung tarafýnda yada sony tarafýnda oluyormu? hayýr
neden? çünkü bu kullanýcýlar gözünü açmýþ, uyanmýþ
bu kullanýcýlarýn ödeyeceði mebla o aksesuarýn ederi kadardýr

haliyle üretici bunu bildiði için
diðer bir deyiþle; "iphone kullanýcýsýna ne kadar pahalý satarsan o kadar hoþuna gider"
gerçeði yüzünden iphone yan ürünleri çoktur+pahalýdýr+önce çýkar .

tabi siz mantýklý fiyatlara çinden satýn almýþ olabilrisiniz, sizinki istisnadýr.

--------------------
galaxy S3 ile iphone 5s kýyaslamasý ise komiktir
bununda gerçek açýklamasýda þöyledir:

arkadaþlar ben iphone hastasýyým
çevremdekilerde ayfon var ve acayip havalýlar
herkese hava atmak çýlgýnca telefonumu herkese göstermek istiyorum
mantýðým S3 al diyor ama gönlüm gene pili 1 gün bile dayanmayan iphone diyor.
olsun, sonradan extra pili içinde olan kýlýfa 250$ vererek sorunu çözerim deðilmi? hihohaa.
genede hepiniz iphone al diyerek beni destekleyin lütfen :D

XoR
29-10-2013, 07:17
Ýnce çözümler :D yada priz yanýndan yýllýk loca kiralamak :D

http://cdn.slashgear.com/wp-content/uploads/2012/07/iphone-charge-card-580x330.jpg

http://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2013/03/chargecard.jpg

xcel
29-10-2013, 08:57
z1 siyah aldým. premium bir kasa ve elit bir cihaz arayanlar, herkesin sahip olduðundan farklý telefon kullanmak isteyenler için harika bir seçim. arka yüzey tamamen cam. 2080 lira peþin.

Quantum
29-10-2013, 10:33
Apple developer þapkamý çýkarýp yan tarafa býrakýp ben de bir iki kelam edeyim bu konuda..

Bana göre bir hata yapýlýyor bu tip tartýþmalarda..
"ayfonla bilmem ne markasý arasýndaki fark aslýnda þudur bilmem ne markasý ayfonu ezer geçer" replikleri tamamen hata..

Telefonlardan ziyade iþletim sistemlerini (Android vs iOS) kýyaslamak daha doðru.. Android in yavaþ çalýþtýðýný hisseden kiþi iþin içine donanýmý sokuþturup marka olayýna o zaman giriyor..

Aslýnda Android, çok çok fazla kaynak harcayan bir iþletim sistemi olduðu için yüksek donanýmlý cihazlar üzerinde kullanýlmasý kadar normal bir þey olamaz.

"Benim telefonum 47362 gb rami var ahanda daha uzaða iþedim þimdi iphone dan" düþüncesi kendine güldürmekten baþka bir þey deðil.. E tabiiki yüksek olmasý gerek.. Þu haliyle bile takýlmalar yaþarken 1gb lýk ram ile o telefon inlerdi zaten..

Çok uzatmak istemiyorum sayfalarca yazabilirim de, bir kaç sorum olacak.

Bana öyle bir iþletim sistemi gösterin ki;
Müzik çalarý, Telefonu, Tableti ve bilgisayarý sorunsuz bir þekilde konuþsun.. Hatta varsa TV ünitesi bile bu sohbete katýlsýn, o da sorunsuz konuþsun birbirleri ile..

Takviminde, hatýrlatýcý listesinde, not listesine yazdýðýnýz bir bilgi anýnda diðer cihazlarýnda da anýnda oluþsun.. Birisinden bir kiþinin contact card ýný yarattýðýnýzda o iþletim sistemine sahip tüm cihazlarýnýzda anýnda oluþsun.. Yüklediðiniz bir uygulama anýnda kendisi ile uyumlu cihaza otomatik yüklensin..

Virüslerle sorunu olmasýn.. Uygulama yüklerken, mail açarken acaba virus mü yedim diye düþünülmesin..

Telefonu çocuðun eline verdiðimde uygulama markete girip pornolarla karþýlaþacak mý diye endiþelenilmesin.

Var mý böyle bir iþletim sistemi? Ben bilmiyorum.. Varsa bilgi verin lütfen ki ben de bileyim.

Yoksa yandan menü çýksýn, kýmýl kýmýl su gibi oynayan ekraný olsun, orasýndan þöyle bir takla atar özelliði olsun kýsýmlarý beni ilgilendirmiyor. 2352321 gb rami de ilgilendirmiyor ayný þekilde..

Varsýn þarjý az gitsin.. ki bunu uzatmak senin elinde.. Ayarlarýný yapmýyorsun.. normal kullanýmda 30 saat kullanabiliyorum 3G wifi vs hepsi açýk.. Apple bana torpil mi geçiyor?
Diðer telefonlarýn da þarjý 1 gün gidiyor (genelde) bunu herkes gayet de biliyor..

iPhone larýn fiyatýna takýlýyor bir çok kiþi haklý olarak da, yukarýdaki yazdýklarýmý geçin, sýrf þu virüs muhabbeti için fark veririm.

Ekran büyüklüðü küçüklüðü olayýna hiç girmeyeceðim, o görecelidir. Tablet kadar telefonu kulaðýnda konuþan bir kiþinin görüntüsü kimilerine normal gelirken ben komik buluyorum.

Hava için iPhone kullanýmý olayýna ise hiç hiç girmeyeceðim, Allah onlarý bildiði gibi yapsýn baþka bir þey demiyorum. Görgüsüzlüðe yapacak bir þey yok..

Q.

Ozzy45
29-10-2013, 12:04
Note 3 aldýk arkadaþa geçen gün. kendimde lumia 620 var , ikisinde de ayný akýcýlýk mevcut :D ve kamerasý 13mp felan hikaye çok kötü. diðer arakdasýmda lumia 925 var çok fark var kamerada.

diðer konu ise çok büyük ve gereksiz bi ton özelliðe para bayýlýyorsunuz deðmez bence 2100 tl note 3 'e.

bana göre F/P telefonu Windows iþletim sistemleri olan cihazlar. ki internette gezmek hakiketten cok akýcý. takýlma vs sorun da hiç yaþamýyorum 700 tl lik cihazla.

RAM olayýna aldanmayýn android için yüksek ram þart ama ios , wp için bunlar geçerli deðil

rapstar
29-10-2013, 13:21
Quantum abi yaþýn benden büyük olduðu için izninle abi demek istiyorum. Senden alýntý yapýyorum fakat bunun sebebi sana cevap veriyormuþ gibi olmak deðil bazý yalnýþ kalýplaþmýþ fikirleri yýkmaktýr.

Telefonlardan ziyade iþletim sistemlerini (Android vs iOS) kýyaslamak daha doðru.. Android in yavaþ çalýþtýðýný hisseden kiþi iþin içine donanýmý sokuþturup marka olayýna o zaman giriyor..
Aslýnda Android, çok çok fazla kaynak harcayan bir iþletim sistemi olduðu için yüksek donanýmlý cihazlar üzerinde kullanýlmasý kadar normal bir þey olamaz.

"Benim telefonum 47362 gb rami var ahanda daha uzaða iþedim þimdi iphone dan" düþüncesi kendine güldürmekten baþka bir þey deðil.. E tabiiki yüksek olmasý gerek.. Þu haliyle bile takýlmalar yaþarken 1gb lýk ram ile o telefon inlerdi zaten..
Bana göre bu topicte Android vs ios karþýlaþtýrýlmasý gerekiyosa iki sisteminde amiral gemilerini tartýþmak gerekiyor. Çünkü android pazarýnda her kesime hitap eden bütçede telefon var tutup 500 liralýk telefonlarý iphone ile kýyaslamak F/P anlamýnda objektif olmaz. Ýosta öyle kaynak kullanmayan bir iþletim sistemi deðil. Stabilizasyondan bahsediliyorsa madem son çýkan cihazlardan önce 4 gibi 4s gibi cihazlara gelen ios 6-7 güncellemelerini tartýþmak lazým hepsi vasat durumda benim gözümde çünkü donanýmlarý yetmiyor. Bu yüzden adamlar donaným koyuyor ram koyuyor diye telefona gülmek pekte anlamlý deðil. Çünkü bu donaným "sadece" ihtiyaçlarýný sade iþletim sistemlerini çalýþtýrmak yerine deðil "açýk kaynak kodlu" bir iþletim sistemine daha sonrada özgürce yazýlabilecek herhangi bir uygulamayý çalýþtýrabilmesi amacýyla konuluyor.

Müzik çalarý, Telefonu, Tableti ve bilgisayarý sorunsuz bir þekilde konuþsun.. Hatta varsa TV ünitesi bile bu sohbete katýlsýn, o da sorunsuz konuþsun birbirleri ile..
Bu bahsettiðiniz cihazlarýn hepsinin iþini yapabilecek cihazlarý android pazarýnda "tek" bir cihazda görmek mümkünken (tv hariç) diðerlerini ayrý ayrý satmak pazarlama açýsýndan güzel fikir :D

Takviminde, hatýrlatýcý listesinde, not listesine yazdýðýnýz bir bilgi anýnda diðer cihazlarýnda da anýnda oluþsun.. Birisinden bir kiþinin contact card ýný yarattýðýnýzda o iþletim sistemine sahip tüm cihazlarýnýzda anýnda oluþsun.. Yüklediðiniz bir uygulama anýnda kendisi ile uyumlu cihaza otomatik yüklensin..
Bu bahsettiðiniz þeyleri android de 3. parti yazýlýmlarla yapmak mümkün.

Virüslerle sorunu olmasýn.. Uygulama yüklerken, mail açarken acaba virus mü yedim diye düþünülmesin..

Telefonu çocuðun eline verdiðimde uygulama markete girip pornolarla karþýlaþacak mý diye endiþelenilmesin.

Bu konuda birþey söyleyemeyeceðim. Açýk kaynak kodlu iþletim sistemlerinin handikaplarý malesef bu yönde oluyor. Tabi önlemini almak mümkün.

Geri kalan yazdýklarýnýz tamamen kiþisel zevk mertebesinde olduðu için birþey demiyorum. Gözden kaçýrdýðým yada bilerek cevap vermiyorum gibi algýlanmamasý amacýyla söylüyorum.

Edit: bir cümleyi eksik yazdým.

rapstar
29-10-2013, 13:26
Note 3 aldýk arkadaþa geçen gün. kendimde lumia 620 var , ikisinde de ayný akýcýlýk mevcut :D ve kamerasý 13mp felan hikaye çok kötü. diðer arakdasýmda lumia 925 var çok fark var kamerada.

diðer konu ise çok büyük ve gereksiz bi ton özelliðe para bayýlýyorsunuz deðmez bence 2100 tl note 3 'e.

bana göre F/P telefonu Windows iþletim sistemleri olan cihazlar. ki internette gezmek hakiketten cok akýcý. takýlma vs sorun da hiç yaþamýyorum 700 tl lik cihazla.

RAM olayýna aldanmayýn android için yüksek ram þart ama ios , wp için bunlar geçerli deðil
Windows mobile ýn katedeceði çok yol varken F/P telefonu olarak windows mobile larý göstermek diðer iþletim sistemlerinden bi haber olmak demektir. Windows mobile a doðru düzgün uygulama yok. 4k video çekip iþleyebilen bi telefona kötü demekte komik oldu gerçekten. 1020 nin kamerasý tartýþýlmaz ama konumuz kamera deðil.

OnurAvci
29-10-2013, 13:33
Kesinlikle Note 3 diyorum...

alenn
29-10-2013, 13:35
Bu virus muhabbetide ayri bir olay. Yillardir pc kullaniyorum daha bir kere virus programi kurmadim 3 yildir android kullaniyorum daha bir kere virus bulasmadi. Siz kullanmayi bilmiyorsaniz bulastirirsiniz. iphone a virus bulasti haberleride defalarca okuduk ama bunlar on plana cikarilmadan hep kayboldu neden cunku marka degeri zarar gorecekti vs vs ama androide bir virus bulassin organize sekilde heryerde haber oluyor :)

Asla iphone almam ben iphone verilen her kurus gereksizken ustune bir ipad mac falan almak benim asla yapmayacagim sey tabii herkesin kendi tercihi.

konu nasil buraya geldi bilmiyorum ama bugun bir note 3 almamam için bana 3 tane 5s verseniz belki vazgecmeyi dusunurum :)

rapstar
29-10-2013, 13:41
Mac pc ler zaten amaca hizmet eden cihazlar ihtiyacýnýz olmamasýndan cihazýn iþletim sisteminin kötü olduðu anlaþýlmasýn. Ýphone konumuz maci harcamayalým :D

Ozzy45
29-10-2013, 13:46
Windows mobile ýn katedeceði çok yol varken F/P telefonu olarak windows mobile larý göstermek diðer iþletim sistemlerinden bi haber olmak demektir. Windows mobile a doðru düzgün uygulama yok. 4k video çekip iþleyebilen bi telefona kötü demekte komik oldu gerçekten. 1020 nin kamerasý tartýþýlmaz ama konumuz kamera deðil.

Wp maðazasý android e göre baya dar orasý tartýþýlmaz sonuçta yeni çýkan bir iþletim sistemi. ama aradýðýnýz çoðu þey var. android de 700 tl lik bir tel. alýn iki resim doldurup nette gezmeye çalýsýn yada gezebilecekmisiniz bilmiyorum.

F/P den kastým bu benim. bir telefon kasmamalý, rehber e týkladýðýmda iki saat beklememeli.. bir þey olduðunda batarya sokup takýp sonrasýnda iki saat açýlmasýný beklememeli. bundan önceki 3 telim android idi ve abimde iphone5 var. yani haberdarým neyin ne olduðundan :)

denemek için lumia almýþtým deli gibi içine oyun yükleyip resim yükleyim ve internet sayfasýnda 5-6 sekme açýp rahat rahat geze biliyosam bu bir baþarýdýr benim için. ki bu telefon 700 TL. note 3 gibi 2 bin deðil :)

rapstar
29-10-2013, 13:54
Wp maðazasý android e göre baya dar orasý tartýþýlmaz sonuçta yeni çýkan bir iþletim sistemi. ama aradýðýnýz çoðu þey var. android de 700 tl lik bir tel. alýn iki resim doldurup nette gezmeye çalýsýn yada gezebilecekmisiniz bilmiyorum.

F/P den kastým bu benim. bir telefon kasmamalý, rehber e týkladýðýmda iki saat beklememeli.. bir þey olduðunda batarya sokup takýp sonrasýnda iki saat açýlmasýný beklememeli. bundan önceki 3 telim android idi ve abimde iphone5 var. yani haberdarým neyin ne olduðundan :)

denemek için lumia almýþtým deli gibi içine oyun yükleyip resim yükleyim ve internet sayfasýnda 5-6 sekme açýp rahat rahat geze biliyosam bu bir baþarýdýr benim için. ki bu telefon 700 TL. note 3 gibi 2 bin deðil :)
Maðazasý dar deðil maðazada hiç biþey yok doðru düzgün desem yeridir. Androidde 700 tl ye general mobile discovery i test ettinizmi bu yorumu yaparken ? Ýki saat açýlmasýný beklemek derken ? Blackberry ile karýþtýrdýnýz sanýrým android i. Lumia nýza yüklediðiniz oyunlardan bahsedermisiniz biraz. Windows mobile þu an 4 çekirdekli cihazlarý desteklemiyor bile. Hangi oyun performansýndan bahsediyorsunuz. Candy crush gibi oyunlar deðildir umarým bahsettikleriniz. Flash desteði yokken hangi web performansýndan bahsediyorsunuz. Webde gezmekle pdf okumayý karýþtýrmamak lazým.
Edit: Windowsun katedeceði çok yol var. Masaüstü menülerdeki akýcýlýk güzel farklý orjinal fakat hepsi o kadar. Ýþletim sistemi güzel olacaða benziyor fakat þu an F/P demek için çok ama çok yolu var.

Quantum
29-10-2013, 18:08
Quantum abi yaþýn benden büyük olduðu için izninle abi demek istiyorum. Senden alýntý yapýyorum fakat bunun sebebi sana cevap veriyormuþ gibi olmak deðil bazý yalnýþ kalýplaþmýþ fikirleri yýkmaktýr.

Bana göre bu topicte Android vs ios karþýlaþtýrýlmasý gerekiyosa iki sisteminde amiral gemilerini tartýþmak gerekiyor. Çünkü android pazarýnda her kesime hitap eden bütçede telefon var tutup 500 liralýk telefonlarý iphone ile kýyaslamak F/P anlamýnda objektif olmaz. Ýosta öyle kaynak kullanmayan bir iþletim sistemi deðil. Stabilizasyondan bahsediliyorsa madem son çýkan cihazlardan önce 4 gibi 4s gibi cihazlara gelen ios 6-7 güncellemelerini tartýþmak lazým hepsi vasat durumda benim gözümde çünkü donanýmlarý yetmiyor. Bu yüzden adamlar donaným koyuyor ram koyuyor diye telefona gülmek pekte anlamlý deðil. Çünkü bu donaným "sadece" ihtiyaçlarýný sade iþletim sistemlerini çalýþtýrmak yerine deðil "açýk kaynak kodlu" bir iþletim sistemine daha sonrada özgürce yazýlabilecek herhangi bir uygulamayý çalýþtýrabilmesi amacýyla konuluyor.

Bu bahsettiðiniz cihazlarýn hepsinin iþini yapabilecek cihazlarý android pazarýnda "tek" bir cihazda görmek mümkünken (tv hariç) diðerlerini ayrý ayrý satmak pazarlama açýsýndan güzel fikir :D

Bu konuda birþey söyleyemeyeceðim. Açýk kaynak kodlu iþletim sistemlerinin handikaplarý malesef bu yönde oluyor. Tabi önlemini almak mümkün.

Geri kalan yazdýklarýnýz tamamen kiþisel zevk mertebesinde olduðu için birþey demiyorum. Gözden kaçýrdýðým yada bilerek cevap vermiyorum gibi algýlanmamasý amacýyla söylüyorum.

Edit: bir cümleyi eksik yazdým.

Yo benim yazdýklarýma tabiiki cevap yazacaksýn. Tartýþýyoruz enine boyuna konuyu..

Söylediklerine gelecek olursak tabiiki cihazlar da karþýlaþtýrýlsýn da o cihazlarýn yavaþlýðýný hýzlýlýðýný saðlayacak done iþletim sistemleridir bunu söylemek istiyorum. þu anda ios un da hýzlý olduðu söylenemez demiþsin, kýsmen haklýsýn.. Lakin iOS 7 ile gelen bir yavaþlýk söz konusu þu anda.. O da içindeki özelliklerin artmýþ olmasý sebeplidir. Yakýnda performansa yönelik sorunlar ortadan kalkar iOS 6 standardýna girer. iPhone 3GS ile insanlar iOS 4 kullandý. Kimsenin sesi çýkmýyordu zira o cihaza o iþletim sistemi çok çok hýzlý idi. iOS 7 de en azýndan iPhone 4 lerde kullanýlabilir düzeye gelecektir yakýnda..

Tableti tablet telefonu telefon, bilgisayarý bilgisayar olarak kullanmak isterim ben.
Tek bir cihaz alýp hem telefon hem bilgisayar hem tablet olarak kullanmak istemem.. Bu konuda çok kült düþüncelerim var.. Kulaðýma 37 ekran tv götürmek gibi geliyor bana.. Apple ýn bu konuda kafasý karýþýk deðil.. Ne ise onu üretiyor. Bence pazarlama stretejisi deðil bu.. Bir duruþ.. Ha gün olur Apple 6 inch telefon üretir, o zaman da adamlarý hunharca eleþtiririm..

Bilmediðimden soruyorum.
Samsung un bir telefonunu ve bir de tabletini aldýn.. Daha önceki mesajlarýmda bahsettiðim veri giriþlerini diðer cihazda arada herhangi bir baðlantý olmadan (Wifi ya da bluetooth) diðer cihazýnýzda görebiliyor musunuz?

Örneðin ben dýþarýda iken evdeki Mac e not defterine ya da hatýrlatma listesine herhangi bir veri giriþi yapýldýktan 2 saniye sonra telefonumda görebiliyorum. Böyle bir özellik var mý Android ailesinde? Böyle bir altyapýsýnýn olmadýðýný biliyoruým. Aydýnlatýrsan memnun olurum.

-----------

Virüs konusuna gelince.. iOS iþletim sistemlerine hiç bir zaman malware/scumware (virus, worm, trojan, phishing,spam,backdoor,rootkit,dialer,keylogger,sp yware,hijacking vsvs) bu-la-þa-maz.
Saðdan soldan duyduðunuz dedikodularý gerçekmiþ gibi anlatmayalým..

OSX te ise çok çok az miktarda bir scumware tehditi söz konusu.. Bu bile antivirus firmalarýný harekete geçirmeye yetti çünkü orada bir pazar açýldý.. Anýnda antivirus programlarýnýn mac versiyonlarý yapýldý. ki bunu da tüm antivirüs firmalarý yapmadý.. Bazý firmalarýn for mac versiyonlarý var. Ancak satýþlarý yok denecek kadar az.. Ýþin kaymaðýný Windows versiyonlarýndan yiyorlar..

Hal böyle iken,
Dünyada yaklaþýk 300 milyon iOS kullanýcýsý (iPhone + iPad + iPod Touch) varken ve velev ki iOS iþletim sistemlerine bir zamanlar virüs bulaþmasý gibi bir durum dillendirilmiþken, neden hala bir tane bile virüs programý yok AppStore da? Afedersiniz ama salak mý bu antivirüs firmalarý da böyle bir pazara girmiyorlar? Tamam saðdan soldan bir þeyler duyuyorsunuz da azýcýk mantýðýnýzý çalýþtýrýn..

Þimdi ben size "Otobanda bir tane Renault clio gördüm Bugatti ye 10 boy attý, Bugatti arkasýndan yetiþemedi yahu" desem inanýr mýsýnýz bana? Hayýr.. Neden? Her ikisinin de teknik özelliklerini biliyorsunuz. Ýþin içindesiniz.. Bu virüs muhabbeti de o hesap..

SmT
29-10-2013, 21:01
Quantum abi siz bu virüs konusuna epey takýlmýþsýnýz ancak bende Android kullanýyorum ve önüne geleni indiren birisiyim,merak hat safhada..Daha virüsle muhattap olmadým,nasýl birþeydir bilmem..Çevremde de onlarca Android kullanýcýsý var onlarýnda birkere olsun telefonlarýna virüs bulaþtýrdýðýný duymadým..Kulaktan uydurma þeyler bunlar,bir iki istisna kaideyi bozmaz..

Mantýðýnýz çok yanlýþ bana göre..Yanýmda hem tablet hemde telefon taþýmak istemiyorum ve bu nedenle ekraný büyük,kalem desteði olan bir telefon kullanýyorum ? Bunun neresi komik geliyor size anlamadým :) Söylediðiniz söz her aletin bir ana görevi vardýr..O zaman yanýmda Ipad mini,ýpod classic,Note 3 ve laptop taþýmam gerekecek... Bluetooth kulaklýk denen bir icat var ayrýca kulaðýnýza götürmek istemiyorsanýz.Aðýr fanboy arkadaþlarým bile kulaðýnda komik duruyor diye bir eleþtiri yapmadýlar bana..Ayrýca ben slim fit kot giyen biriyim,cebimede gayet kolay sýðýyor..

alenn
29-10-2013, 21:12
Örneðin ben dýþarýda iken evdeki Mac e not defterine ya da hatýrlatma listesine herhangi bir veri giriþi yapýldýktan 2 saniye sonra telefonumda görebiliyorum. Böyle bir özellik var mý Android ailesinde? Böyle bir altyapýsýnýn olmadýðýný biliyoruým. Aydýnlatýrsan memnun olurum.

Bunu andoridde bir milyon farkli sekilde yaparim :)

Sunu soyleyeyim daha iddiali olacak ama iphone yaptiginiz herseyi istisnasiz androidde yaparim. Bu yuzden tercihim daima android olacak.

Daha iki gun oncesine kadar ios7de numara engelleme ozelligi geldi diye sevinenler vardi oysaki androidde birakin numara engellemeyi sms icerisinde gecen bir kelime sizin kara listesinizde ise o sms size iletilmiyor. Anlatabiliyor muyum aradaki farki?

wiesmann
29-10-2013, 21:57
dh note3 ýncelemesý cok detaylý olmus telefon gercekten cok akýcý ve stabýl
oyunlarda cok cok ýyý performansý var ve bence s pen cok ayrý býr teknolojý..ýos'ta numara engellemeye sevýnenler s pen ýn kabýlýyetý gorse 'olsun hayvan kadar telefon ýstemem yuzumde' der sanýrým :D
bende buradaký apple fanlarýnýn onyargýlarý dolayýsýyla alýp note3 u cebýme koydum acýkcasý dagda tasta calýsýrým genelde de slým fýt gýyerým o sartlarda býle ve note3 gercekten rahatsýz edecek boyutta degýl beným ýcýn..
wave2 ýle baslayan buyuk ekranlý telefon sevdam býtmedý acýkcasý
(bugun samsung mega' yý ýlk gordugumde note3 sandým býlmedýgýmden o býle beným gozume batmadý acýkcasý)
+3.yazýsým lg g2 yabana atýlmamalý sony z1'ýn tepkýlerý donanýma gore cok yavas bence

Merthan
29-10-2013, 21:57
Note 3 diyorum,dokunmatik de iphone a yetismis gibi gozukuyor

dbahadir
30-10-2013, 11:07
Note3 kullanan herkes aþmýþ diyor.

rapstar
30-10-2013, 20:30
Söylediklerine gelecek olursak tabiiki cihazlar da karþýlaþtýrýlsýn da o cihazlarýn yavaþlýðýný hýzlýlýðýný saðlayacak done iþletim sistemleridir bunu söylemek istiyorum. þu anda ios un da hýzlý olduðu söylenemez demiþsin, kýsmen haklýsýn.. Lakin iOS 7 ile gelen bir yavaþlýk söz konusu þu anda.. O da içindeki özelliklerin artmýþ olmasý sebeplidir. Yakýnda performansa yönelik sorunlar ortadan kalkar iOS 6 standardýna girer. iPhone 3GS ile insanlar iOS 4 kullandý. Kimsenin sesi çýkmýyordu zira o cihaza o iþletim sistemi çok çok hýzlý idi. iOS 7 de en azýndan iPhone 4 lerde kullanýlabilir düzeye gelecektir yakýnda..

Abi cihazlarýn hýzlýlýðýný yavaþlýðýný saðlayacak tabiki iþletim sistemleridir tabiki fakat telefon dediðin cihazýn içine iþletim sistemi koymak zorundasýn sonuçta. Devir android devri olduðu için 300 liralýk telefonuda androidle sürünce problemler yaþanýyo. Aslýnda 300 liralýk telefondan 2000 liralýk perfomans bekleyip markette ne kadar uygulama varsa yükleyince sorun ortaya çýkýyo kurulmasa problem yok. iOS un stabilite konusunda baþarýlý olduðu kýsým burda ortaya çýkýyor zaten. çýkardýðý bir telefon var iþlemcisi belli iþletim sistemi belli rom u belli. Android cephesinde malesef durum böyle deðil bir sürü iþlemci bir sürü grafik iþlemci bir sürü sürücü olunca uygulama yapýmcýlarý tarafýndan malesef adaptasyon sorunu oluyor donanýmý düþük cihazlarda. Çünkü öncelik amiral gemilerine optimizasyondan yana oluyor. Bu ayný bilgisayar ile playstationda oyun oynamaya benziyor. Playstationda malzeme belli fakat bilgisayarda öyle deðil bildiðin üzere.
iOS 7 de olan yavaþlýk söz konusu evet fakat bunun giderilmesi o özelliklerin kaldýrýlmasýyla olucak gibi görünüyor. 3GS ile insanlar iOS4 kullandý ama ilk çýktýðý zamanlar ayný sancýlar yaþandý daha sonra iphone un kaderi olarak yazýlým güncellemesi desteði kaldýrýyor. Çünkü iþletim sistemi yenilendikçe mevcut donaným yetmemeye baþlýyor.

Tableti tablet telefonu telefon, bilgisayarý bilgisayar olarak kullanmak isterim ben.
Tek bir cihaz alýp hem telefon hem bilgisayar hem tablet olarak kullanmak istemem.. Bu konuda çok kült düþüncelerim var.. Kulaðýma 37 ekran tv götürmek gibi geliyor bana.. Apple ýn bu konuda kafasý karýþýk deðil.. Ne ise onu üretiyor. Bence pazarlama stretejisi deðil bu.. Bir duruþ.. Ha gün olur Apple 6 inch telefon üretir, o zaman da adamlarý hunharca eleþtiririm..

Abi bir önceki sana yazdýðým postumda kiþisel olarak beðenilerin konusunda yorum belirtmedim. Bu sebepten dolayý hangi cihazý nasýl kullanmak tamamen kiþisel görüþtür bana göre. Apple ýn bu konuda kafasý karýþýk deðil fakat Samsung cephesinde'de bu böyle. Kafa karýþýklýðýndan ziyade arz talep meselesi tamamen.

Bilmediðimden soruyorum.
Samsung un bir telefonunu ve bir de tabletini aldýn.. Daha önceki mesajlarýmda bahsettiðim veri giriþlerini diðer cihazda arada herhangi bir baðlantý olmadan (Wifi ya da bluetooth) diðer cihazýnýzda görebiliyor musunuz?

Baðlantý olmadan derken abi internet baðlantýsý olmadan mý ? Çünkü önceki postunda öyle birþey görmedim cevap yazarken. Keza internet baðlantýsý olmadan iphone da nasýl oluyor bilmiyorum. Aksi halde samsung için konuþuyorum samsung account, google hesabý, yada microsoft exchange hesabý ile senkronize þekilde çalýþýlabiliyor tabiki internet baðlantýsý þartýyla.

Dediðim gibi abi virüs konusunda diyebilecek birþeyim yok çünkü açýk kaynak kodlu bir iþletim sistemi fakat önlem alýnamaz deðil.

Edit: Abi paylaþtýðým Note 3 incelemesini izlemeni tavsiye ederim almayacaðýný biliyorum ama insan bekliyor iþte :D

Dou
30-10-2013, 23:56
Apple developer þapkamý çýkarýp yan tarafa býrakýp ben de bir iki kelam edeyim bu konuda..

Bana göre bir hata yapýlýyor bu tip tartýþmalarda..
"ayfonla bilmem ne markasý arasýndaki fark aslýnda þudur bilmem ne markasý ayfonu ezer geçer" replikleri tamamen hata..

Çok uzatmak istemiyorum sayfalarca yazabilirim de, bir kaç sorum olacak.

Var mý böyle bir iþletim sistemi? Ben bilmiyorum.. Varsa bilgi verin lütfen ki ben de bileyim.

Yoksa yandan menü çýksýn, kýmýl kýmýl su gibi oynayan ekraný olsun, orasýndan þöyle bir takla atar özelliði olsun kýsýmlarý beni ilgilendirmiyor. 2352321 gb rami de ilgilendirmiyor ayný þekilde..

Varsýn þarjý az gitsin.. ki bunu uzatmak senin elinde.. Ayarlarýný yapmýyorsun.. normal kullanýmda 30 saat kullanabiliyorum 3G wifi vs hepsi açýk.. Apple bana torpil mi geçiyor?
Diðer telefonlarýn da þarjý 1 gün gidiyor (genelde) bunu herkes gayet de biliyor..

iPhone larýn fiyatýna takýlýyor bir çok kiþi haklý olarak da, yukarýdaki yazdýklarýmý geçin, sýrf þu virüs muhabbeti için fark veririm.

Ekran büyüklüðü küçüklüðü olayýna hiç girmeyeceðim, o görecelidir. Tablet kadar telefonu kulaðýnda konuþan bir kiþinin görüntüsü kimilerine normal gelirken ben komik buluyorum.

Hava için iPhone kullanýmý olayýna ise hiç hiç girmeyeceðim, Allah onlarý bildiði gibi yapsýn baþka bir þey demiyorum. Görgüsüzlüðe yapacak bir þey yok..

Q.

Valla abi kusurabakma da, nicke bakmaksizin yaziyi okudugumda karsimda net net Apple fanboy u goruyorum.

Dipnot: Ipad kullanicisiyim, tel olarak note 2 kullaniyorum. Ikisinin de ayri avantajlari var. Facetime olayi bence Apple markasinin en buyuk avantaji. GSM e gerek kalmadan apple account bazinda herhangi bir araci program yuklemeden tum apple cihazlari arasinda goruntulu ya da sesli gorusme yapabilme artisi fark yaratmis durumda. Androidde sadece gsm bazinda goruntulu gorusme yapilabiliyor ya da araci programlar (skype vs) kullanmak gerekiyor. Buyuk boyutta bir iphone ciksa tercih sebebim olabilir sirf bu yuzden. Fakat kucucuk ekranli iphone 5 serisini tercih etmem, artik telefondan ziyade `smartphone` kavrami olustugu icin telefondan internete girmek en az telefonla konusmak kadar onemli. Mumkunse interneti kullandigim telefonun ekrani genis olmali ki buyutece ihtiyac duymadan web sitesine girip bir seyler okuyabileyim. Su anda kullandigim telefon bu konuda yeterli geliyor ama iphone 5, kesinlikle hayir.

Nisanlimin eski iphone unda (3g) yazilim destegi bittigi icin ZORLA yeni telefon almaya mecbur birakilmak kotu bir duygu. Zamaninda yeni yazilim yukledikce telefon o kadar agirlasmisti ki format atmamiza ragmen mesajlar 3 dakikada falan aciliyordu (bir eski, nispeten memnun kalmis oldugumuz yazilima da donemiyoruz, iki ucu foklu degnek misali). Sonra da yazilim destegi durdu. Evet ios guzel ergonomik bir yazilim fakat Apple istedigi zamana kadar telefon kullanilabilinir oluyor. Guncelleme yapamadiginiz icin yeni telefon almaktansa bulundugunuz ios yazilimiyla kullanmakta inat ederseniz yeni appler - ya da guncelleme isteyen appler artik bir noktadan sonra sizin `eski` yaziliminizla uyumlu olmuyor, iphone yavas yavas buyuk ekranli nokia n70 e donusuyor.

Iphone vs digerleri kavgasi bitmez, ama androidin vaktinde en dezavantajli oldugu nokta stabilite problemi gun gectikce ortadan kalkiyor, hardware olarak basa oynayan android telefonlarin iphone dan cok ustun oldugunu varsayarsak (cikmayan pil, arttirilamayan hafiza gibi fonsiyonellik farklarini saymiyorum bile), yeni cikacak iphone larda baya bir atilim yapmasi gerekiyor Applenin, iphone 5 i (5s degil) hic birsey yapmayip arkasina renkli plastik kapak koyup 5c olarak satmaktan daha yaratici cozumler bulmasi gerekiyor kisaca. Keza, Apple markasini digerlerinden en farkli kilan `her segmentte tek urun` mottosu, Steve Jobs un olumuyle beraber 5c nin cikmasiyla sona erdi.

Kesinlikle samsung ya da android fanboyuymus gibi bunlari yazmiyorum. Bilhassa Samsung un son zamanda uyuz oldugum tarafi, artik neredeyse 6 ayda bir yeni model cikartacak. Yeni diye aldiginiz telefon 6 ay icinde eski model oluyor. Daha yeni s4 cikti, ocakta s5 in gelecegi konusuluyor misal. S3 ciktiktan 10 ay sonra s4 cikmisti. Bu da demek oluyor ki gittikce yeni modellerin cikis tarihini kisaltiyorlar. Bu kadar hizli model yenileme bence kotu, bu durum `potansiyel` musteri sayisini arttirsada halihazirdaki cogu musterinin tepkisini cekiyor; cunku kimse yeni-en son-en ust teknoloji diye aldigi bir urunun bir kac ayda outdated konumuna gelmesini istemez.

Bir digeri, ulke bazinda farkli hardware kullanimi yapiyorlar. TR deki s4 lerin islemcisi ve internet hizi daha yavas mesela Amerikadakilere gore, hatta note 3 de de ayni durum var. Sanirim tr pazarinda LTE li note 3 ve S4 yok. Apple bu saydigim iki konuda cok daha adil davraniyor kendi musterilerine.

Linkte iki farkli hardware li s4 un benchmark farki var, dusuk olan tabiki TR pazarindaki :( http://www.phonearena.com/news/Galaxy-S4-Exynos-5-Octa-vs-Galaxy-S4-Snapdragon-600-benchmark-comparison_id43554

Son olarak, lanet olsun su Samsung`un plastik kasasina. Iphone a kiyasla bariz kalitesiz hissettiriyor bu bir gercek. Ustelik dayaniksiz, eski iphone 4 umu daga tasa vurdumda tik dememisti (telefon kounsunda biraz sakarimdir). Samsung u yanlislikla yere dusurdum ve telefonun sag alt koseden kirildi ve kosesi koptu (allahtan ekrana bir sey olmadi), telefonumun su an sag alt kosesini sincap yemis gibi duruyor. Trajikomik...

Soyle heh budur! diyecegim bir telefon yok su anda ne yazikki, s5 ya da iphone 6 dan umitliyiz.

Yigit-Y
31-10-2013, 00:06
elma yavaþ yavaþ çürüyor.

2. el deðeri bakýmýndan baþka bir avantajý yok elmanýn.

samsung note 2 kullanýcýsý olarak þunu söylemeliyim bir kere note alýþtýnýz mý diðer telefonlar

çocuk oyuncaðý geliyor elinize.iþim gereði on numara yardýmcý konumunda. iphone gösteriþ içindi artýk metro metrobüsde minibüsde cafelerde daha doðrusu belediye daðýtma olayý gibi bir halde.

Note baþkadýr her zaman . S serisi ile alakasýzdýr.

3 günlüðüne iphone 5 geldi elime lanet ettim. Apple kimliðini alsýn münasip bir yerine neyse.

deniz
16-11-2013, 23:00
note 2 den 3 e gectým efsane olmuþ.
kamerasý ozellýkle cok net...

Maxiboost
16-11-2013, 23:50
Þuanda 5 kullanýyorum. Ýlk iphone sonra 3gs ardýndan 5 aldým. Baþka marka model kendime alamadým. Bir çoðu kullanýþsýzdý. Bada lar androidler vs. Annemin ve bir kaç arkadaþýmýn samsung telefonlarý var android iþletim sistemli. Hepsinde ortak sýkýntý, telefon çalýyor ekran kararýyor, açmak istiyorsunuz ekran kararýyor öyle kalýyor. Tam bir yere gireceksiniz donup kalýyor. 2-3 cihazda ortak sorunlar bunlar. Ýphone da kaç senedir yaþadýðým problem sayýsý çevremdeki insanlarýn yaþadýðý 1 aylýk sorun miktarý kadardýr. Iphone için yok itunes vs vs diyenler bilmedikleri içindir. Android kadar özgürdür jailbreak yaparsýnýz hersey deðiþir ki bir çok program var ztn desteklicek. Kýsacasý iphone 5s derim. Ancak gidipte 2.000tl vermem. Salaklýk bana göre. Amerika fiyatý vereceðim max paradýr. Samsung içinde geçerlidir bu olay.