PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Blackberry simlock yardım.

hasan çağri
25-10-2013, 10:43
Arkadaşlar BB Torch telefonumuz var kontratsız falan alınmıştı trcell ile kullanıyorduk. Hattı vodafone a taşıdık simi taktık telefon kilitlendi kullanamıyoruz.
Trcelli aradık bizde böyle bir telefon kayıtlı değil dediler.
Bir şifre gerekli imiş bir yerlere mail attirdilar ama cevap yok halen.
Bunu açmanın başka bir yolu var midir? Yardımcı olabilecek arkadaşımız var mı acaba?

Evrenoz
25-10-2013, 10:48
Çözüm vodafone ya da Turkcell.. 2'sinden 1'ini arayıp o şifreyi alabilirsin. Ancak her ikisinde de yoksa, cihaz kayıt edilmemiş ya da çakma İMEİ'li cihaz olabilir. Buna hüküm vermeden önce son olarak cihazın distiribitörü ile de iletişime geçip durum sorgulması yapılabilir.

Sert@ç
25-10-2013, 10:50
Zamaninda basima geldi sifreyi ust uste yanlis girince tamamen kitleniyor
Reboot etme ucretide 100lira civariydi

hasan çağri
25-10-2013, 10:57
Bakalım arıyorum şimdi ikisinide. Free alınmış cihazda simlock niye olur kafam basmıyor.

Root edemeyiz, hanım bilmiyor numaralar simde mi, telefonda mı kayıtlı.

Mutu
25-10-2013, 11:39
Telefon hangi garantiye aitse, örneğin kvk. Ona başvurunuz. Hemen sonuçlanıyor. Ben öyle yaptım, akşam attım sabahına geldi kilit kodum. Sitelerinde var bu bölüm bb sim kilit kodu öğrenme diye. Benim de aramada direkt çıkmamıştı, ben de mail gönderdim(iletişim bölümünden) hemen cevaplandı.

"Sayın Müşterimiz; Telefonunuzun sim kilit kodu sistemimizde bulunamamıştır. musteridestek@kvkteknikservis.com adresine talebinizi ilettiğiniz taktirde; en kısa süre içerisinde cihazınız KVK satışlı ise, sim kilit kodu tarafınıza ulaştırılacaktır. Cihazınızın bloke olmaması için sim kilit kodunuz ulaşana kadar farklı hatlarda deneme yapmamanızı rica ediyoruz."

Kolay gelsin. :)

hasan çağri
25-10-2013, 12:11
Teşekkürler Trcell i zorlayinca çıktı kayıt. Arayıp bildireceklermiş 48 saat içerisinde.

Mutu
25-10-2013, 12:14
Aynısını arkadaşa da demişlerdi. Cevap gelmedi, dediğimi yapın siz, 1 gün olmadan elinizde olsun. Boşuna Turkcell dönecek diye beklemeyin derim. :)

hasan çağri
25-10-2013, 12:38
Imei numarası ile mail attım. Kvk cihazı idi, inş gelir.

Teşekkürler

Mutu
25-10-2013, 12:47
Rica ederim. Arkadaşım aradığında da 2-3 gün içinde demişlerdi. Ben almıştım teli, o da kontratsız ama turkcellden alınmıştı. KVK'ya arkadaşın adından mail attım öbür gün sabah gelmişti mail. :)

cihan_06MLC60
25-10-2013, 13:23
kvk lı idi benim cihazım kvk yi aradım imei verdim. sistemde gözükmüyor 48 saat içerisinde dönüş yaparız dediler. ertesi gün şifre sms olarak gelmişti bana