PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trump Towers Manzarası

imprezaWRC
01-11-2013, 12:52
İstanbul'un hali ortada, hadi yeşil gördüğünüz yerleri işaretleyin.

http://img20.imageshack.us/img20/7137/x15m.jpg
http://img708.imageshack.us/img708/8574/yalg.jpg

bilalMW
01-11-2013, 12:57
http://icube.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2012/01/30/istanbul-36-yilda-boyle-degisti--1956577.Jpeg

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, İstanbul'un 1975 ve 2011 yıllarında çekilmiş iki uydu görüntüsünü yayınlayarak 36 yılda şehrin yaşadığı değişimi gözler önüne serdi.
İklim ve çevre ile ilgili görüntüleri, öyküleri ve keşifleri toplumla paylaşmak için kurulan Earth Observatory'nin sitesinde yayınlanan uydu görüntülerinden ilki 24 Haziran 1975'e ait, ikinci görüntü ise günümüzden sadece 7 önce, 7 Haziran 2011 tarihini taşıyor.
Karşılaştırmanın daha iyi yapılabilmesi için renklerin değiştirildiği görüntülerde yeşil alanlar kırmızı, kentleşmiş bölgeler gri, kırsal alanlar somon rengi ve su ile kaplı alanlar siyah renk ile gösteriliyor.
İstanbul'un zengin yapısı içerisinde imparatorlukların yükseliş ve düşüşlerinin kolaylıkla okunabildiğinin belirtildiği yazıda, günümüz medeniyetinin bırakacağı izin ise çok daha fazla olacağından bahsediliyor.
Şehrin nüfusunun 50 yılda 11 milyondan fazla arttığı ve İstanbul'un artan nüfus sayesinde giderek genişlediğinin altı çizilirken, bu modern genişlemenin kent için yeni bir durum olmadığı belirtiliyor.

Jem89
01-11-2013, 12:59
Belkide şurda küçük mutlu çalılıklar vardır.. :(

tylan
01-11-2013, 13:05
o kadar para verıp trump towers tan ev al sabah uyandıgın da bu manzarayı gör pehhh :(

Günkut
01-11-2013, 13:07
2. resimde sagda aşağıda abi :D

Allah'tan site içlerinde varda yeşil görüyoruz.Edirne'm birtane vallahi bu konuda...

YavuzNaz
01-11-2013, 13:08
1975 Yılındaki nüfusla 2011 yılındaki aynımı?
İstanbul dünyada göç alan büyük şehirlerden birisidir. Böylesine bir yaşam süren şehirde bu kadar insan, araç, bir süre sonra nereye sığacak merak ediyorum, başımızı sokacak yer bulabilecekmiyim diye düşünüyorum.

+soner
01-11-2013, 13:42
Sürekli göç bu şehrin kaderi.

Okul dolayısıyla İstanbul'dayım 4 yıldır. Ailemin olduğu şehir(Çerkezköy) hareketsiz cansız gelirdi eskiden sıkılırdım burada özellikle lise sondayken bitsede gitsek modundaydım. Üniversiteye girdiğim ilk yıl bayramlar hariç sadece 3 kere gelmiştim:).Vaktim eğlenceli geçiyordu,boş zamanım olmuyordu.Fakat zamanla İstanbul'un kalabalığı canımı sıkmaya başlamıştı. Kısa mesafelerin 1 saatte aşıldığının ne demek olduğunu öğrenmeye başlamıştım.Kalabalığı bir tarafa hayat pahalıydı doğru düzgün insanların oturduğu mahalle,semtlerde yaşamak bile ekstraya giriyordu.

Otobüsler minibüsler tıklım tıklımdı herzaman. İnsanlar artık insanlıktan çıkmış mekanik birer canlıya dönüyordu. Sorguladım kendi kendime neden böyle diye? Adam günün 2 saatini yolda geçiriyor 6 gün işe gitse otomatikmen 7 gün olan hafta 6.5 güne düşüyor.E birde mesai saatleri uzun..Ne zaman uyuyacak ne zaman çocuğu ile vakit geçirecek?

Sorsanız okuldan sonra İstanbulda kalmak ister misin ? diye. Muhtemelen hayır olacak cevabım :)

cabrioleter
01-11-2013, 13:59
bu binaya çıkmak için para ödeniyor, manzara(!) izlemek için değil mi?

Yiğit Ş.
01-11-2013, 14:02
o değilde mavi çatılı binayı photoshop la koymuşlar gibi :D

clioGT
01-11-2013, 14:02
valla memleketlerinizi boşlamayın. bizim büyüklerin tembihlediği şey. ilerde en değerli şey memleketinizdeki bahçeli evimiz olabilir:)

Sert@ç
01-11-2013, 14:15
İstanbulda yasanacak tek yer sariyer-kirecburnu-istinye tarafi gerisi beton lego...

Aranel Ciryatan
01-11-2013, 14:36
g2w0Lh6i2_A

Öncül Deprem Senaryosu ve Olası Marmara Depremi - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=g2w0Lh6i2_A)

imprezaWRC
01-11-2013, 14:42
Onu bilmiyorum, Sapphire'deki muhabbet olabilir; benim işim vardı o esnada fırsattan yararlanıp fotoğraf çektim.

Gittin neye dikkat ettin :D

SekoLive
01-11-2013, 14:44

yunusemre lisesi olması lazm :D

Kahn23
01-11-2013, 14:44

+ olarak milyon $'lar verilip daire alınıyor. Manzara ortada..

imprezaWRC
01-11-2013, 14:45
o kadar para verıp trump towers tan ev al sabah uyandıgın da bu manzarayı gör pehhh :(

Öyle deme, o kadar para verip çingene mahallesi manzarası izleyenlerde var, bakınız Varyap Meridien'de oturanlar.
Sanayi manzarısı için Mashattan var.
Çarşamba günlerine özel pazar manzarası için My Home var.

Var oğlu var.

individual
01-11-2013, 14:46
her gelen göç'de sarıyer istinye örnek vermek gerekirse yapılmış gecekondular o zamanki belediye secimlerinde kazanmak adına tapular verilmiş.sonrada yeşil kalmaması normal.

Kahn23
01-11-2013, 14:49
Öyle deme, o kadar para verip çingene mahallesi manzarası izleyenlerde var, bakınız Varyap Meridien'de oturanlar.
Sanayi manzarısı için Mashattan var.
Çarşamba günlerine özel pazar manzarası için My Home var.

Var oğlu var.

Buranın da arkası Kuştepe. Çok bişey farketmiyor :D