PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vti kalkış hakkında

vtec41
11-07-2008, 09:48
arkadaşlar kafama takılan bişey var..arkadaşlarla akşam deniyoruz drag ve roll ama istediğim gibi sonuç olmuyo
aracımda orta susturucu iptal ve otto egsoz var stock yani araç hb vti
kalktığım arkadaşlarımın araçlarıda standart vti hem sedan hem hb olanlarıda var..

drag yapıyoruz kalkıyoruz ilk kalkış süper 1. vites bitiyo öndeyim kesiciye girerken 2 ye atıyorum yanımdan geçio arkadaş :)
sonrasında yakalamak zor oluyo

ee nasıl yapıcaz arkadaşlar biraz ders verin yahu :)

bide drag yaparken 2. vites bitio 80km... 1. viteste roling yaparken 2. vites 100km de bitio.. neden oluo bu

sorun bende biliyorumda neden kalkamıorum ben uyuz oldum artık bişeyler yapalım :)

sportinger
11-07-2008, 09:54
vites atarken gazdan ayanı cekme.

vtec41
11-07-2008, 09:55
çekmiyorum zaten ayağım hep gazda

vtec41
11-07-2008, 09:56
bazı arkadaşlar diyoki benim için
ben 1. vites bittiğinde arabayı kesicide hiç yürütmüyomuşum ondan yürütemiyomuşum
dediklerine göre öyleymiş

öyle mi olmalı sizce

sportinger
11-07-2008, 09:59
sarıyosan kesicide kal biraz araba tutsun.

MiaMi
11-07-2008, 10:00
Ben bugün sana 1. viteste kalkış için bi video çekeyim kadrandan.

Dragda kalkarken 1. vitesin kaç devirde 4.500 4.700 idealdir. Sonra kaltığında araba sarmaya başlayacaktır ve kesiciye girecektir burda kesici sesi nasıl tabir edilir arabanın canını alan yer burası zaten 1 2 3 kesici sesinden sonra 2 ye çak devam et.

Benim arabada hafif volan var mesela benim çok hızlı vites değiştirmem gerekiyor devir fena düşüyor yoksa.

vtec41
11-07-2008, 10:07

Dragda kalkarken 1. vitesin kaç devirde 4.500 4.700 idealdir. Sonra kaltığında araba sarmaya başlayacaktır ve kesiciye girecektir burda kesici sesi nasıl tabir edilir arabanın canını alan yer burası zaten 1 2 3 kesici sesinden sonra 2 ye çak devam et.

Benim arabada hafif volan var mesela benim çok hızlı vites değiştirmem gerekiyor devir fena düşüyor yoksa.

aynen dediğin gibi tam kalkış noktasında devir 4500rpm gibi tutuyorum kalkıyorum bazen çok sarıo bazende bir tur sarıp cırk die bi ses verio lastikler sora uzuo sorun benden kaynaklanıo onu biliyorum da doğrusunu öğrenmeye çalışıyorum :)
acaba bide araçta ayarsızlık mı var diye düşünüyorum...
aslında devamlı istanbula geliyorum ümraniye ve merter tarafına iş için.. haftada 2 gün kesin ist. dayım...
eğer olursa geldiğimde bi gün görüşelim müsayit olan arkadaşlar hem aracı test edelim bi ayar sorunu mu var diye

KSK-VTEC
11-07-2008, 10:09

Yani miami diyorki ne yap et vites değiştirğinde vtec açık kalsın yani 5500ü yakala yoksa araban bayılır ve rakibini yaklayamazsın.

MiaMi
11-07-2008, 10:10
Tabi kesici sesini dinlemek ve vites atmak çok iyi zamanlama gerektiriyor. Çok kesicide kalırsan araba sarmayı bitirip bu sefer katofa sokuyor arabayı bittin zaten o zaman.

vtec41
11-07-2008, 10:12
vites oturtmada sorun yok maşalah hep vtec açık yakalıyorum ama kalkış sorun oluyo...
lastiklerdende olabilirmi
lassa impetus sport 2 war

MUGENPOWE®
11-07-2008, 11:07
hacı ozmn senın arba gıtmıo :)

vtec41
11-07-2008, 11:09
isteyen arkadaşa kullandırrım gidiyomu gitmiyomu baksın :)
önümüzü görelim ona göre bişeyler yapılcaksa yapalım

SOMEONESPECIAL
11-07-2008, 11:12
vites oturtmada sorun yok maşalah hep vtec açık yakalıyorum ama kalkış sorun oluyo...
lastiklerdende olabilirmi
lassa impetus sport 2 war

Olabilir.... Araba sarmaya başlıyorsa lastik tutunamıyordur yazdıklarından sonra...
Nasıl durumları... Bende de IMPETUS 2 var sarıyor...

vtec41
11-07-2008, 11:14
lastikte diş var görünüyo ama sarıyor devamlı

nitrO_Oxide
11-07-2008, 11:15
Arabayı vtec aldı kaldırma yurumez yoksa :)

SOMEONESPECIAL
11-07-2008, 11:15
lastikte diş var görünüyo ama sarıyor devamlı

YA iyice ısıt lastikleri dene, ya da başka bi lastikle dene...
Bakalım sonuç ne olacak ???

vtec41
11-07-2008, 11:18
başka bi lastikle denemeyi düşünüyorum bakalım eğer arkadaş ayarlayabilirse adrenalin takıcam o zaman ne olcak

SOMEONESPECIAL
11-07-2008, 11:23
başka bi lastikle denemeyi düşünüyorum bakalım eğer arkadaş ayarlayabilirse adrenalin takıcam o zaman ne olcak

İnan çok daha farklı olur...
Kesin emin olmak istiyorsan... seni geçen vteclerden
biri ile değiştirin ön jantların ikisini öyle deneyin farkı görün...

MiaMi
11-07-2008, 11:24
Arabayı vtec aldı kaldırma yurumez yoksa :)

Vtec üstü kaldırınca yürüyormu. Olduğu yerde sarıyor vtec üstü vtec kaldırılmamalı.

MiaMi
11-07-2008, 11:25
İnan çok daha farklı olur...
Kesin emin olmak istiyorsan... seni geçen vteclerden
biri ile değiştirin ön jantların ikisini öyle deneyin farkı görün...

Öğle yemeğinde drag yapalımmı :)

vtec41
11-07-2008, 11:29
daha izmitteyim istanbula geleceğim zaman hbr werrim o zaman yaparız :)

MiaMi
11-07-2008, 11:32
Yok sen uzaktasın ben SomeOneSpecila Kerem abimize söylüyorum. İş yerlerimizin arası 1 km çok yakınız.

vtec41
11-07-2008, 11:33
o zaman kolay gelsin diyim sizee

ha bide aranızda benzin katkısı kullanan var mı ? avansınızı neye göre ayarlattınız

dragon07
11-07-2008, 11:56
kalkışta araç yolu tutuncaya kadar kesicide git çıktıktan sonra araba kesiciden çıkar devir biraz düşer sonra 2ye atarsın.mümkünse lastikleri biraz ısıt 5000-6000 arası kaldır.:)benzin katkısı oktanı yükseltir.stock vteclerde yüksek oktanlı benzin zararlı diye biliyorum.ama balata spreyi işe yarıyormuş diye duymuştum

serkan-s
11-07-2008, 11:56
lastıklerınde sorun yok zaten kalkısta ondeyım dıosun 2 ye atınca gıdıo sonra yakalamak zor dıosun buyuk ıhtımalle araba dururken vtec acmadıgı ıcın kalktıktan hemen sonra vtec devreye gırdıgı ıcın sarıosun ve araba sararken kesıcıye gırdıgı ıcın 2 ye atıosun dıger arabada sarmayı bıtırdıkten sonra 2 ye atınca o mısal 6800 de yakalıo devrı sen 6 bınde bu sefer o yanından yuruyup gıdıo kalkıstan once lastıklerını bıraz ısıt 5 6 bın devır de kaldır arabayı lastıkler sarıcak kesıcıye gırıcektır araba ancak 2 ye atma :) bekle lastık tutunca yerı araba kesıcıden cıkıcak devır bıraz dusucek daha sonra yolu tutarak devır bıtınce 2 ye atıcaksın ayagını gazdan ceksende cekmesende bısey degısmez gıdısınde :) aksıne cekmedıgın zaman debrıyaja yuklenmıs olucaksın omru kısalıcak ama bu yazarak cızerek anlatılıcak bısey degıl uygulama yapmak lasım bol bol :)

dragon07
11-07-2008, 11:59
lastıklerınde sorun yok zaten kalkısta ondeyım dıosun 2 ye atınca gıdıo sonra yakalamak zor dıosun buyuk ıhtımalle araba dururken vtec acmadıgı ıcın kalktıktan hemen sonra vtec devreye gırdıgı ıcın sarıosun ve araba sararken kesıcıye gırdıgı ıcın 2 ye atıosun dıger arabada sarmayı bıtırdıkten sonra 2 ye atınca o mısal 6800 de yakalıo devrı sen 6 bınde bu sefer o yanından yuruyup gıdıo kalkıstan once lastıklerını bıraz ısıt 5 6 bın devır de kaldır arabayı lastıkler sarıcak kesıcıye gırıcektır araba ancak 2 ye atma :) bekle lastık tutunca yerı araba kesıcıden cıkıcak devır bıraz dusucek daha sonra yolu tutarak devır bıtınce 2 ye atıcaksın ayagını gazdan ceksende cekmesende bısey degısmez gıdısınde :) aksıne cekmedıgın zaman debrıyaja yuklenmıs olucaksın omru kısalıcak ama bu yazarak cızerek anlatılıcak bısey degıl uygulama yapmak lasım bol bol :)

dragking suskunlugunu bozdu.geçile geçile geçmeyide ögrenirsiniz kısacası:)en iyi tecrube kendi ögrendiginizdir.

SOMEONESPECIAL
11-07-2008, 12:03
Yok sen uzaktasın ben SomeOneSpecila Kerem abimize söylüyorum. İş yerlerimizin arası 1 km çok yakınız.

Sen 14 lerini tak gel....:D:D:D

vtec41
11-07-2008, 13:06

sanki olayı benimle yaşamış gibi anlattın :D
bu akşam biraz deneme yapiyim bakalım

Erol
11-07-2008, 13:15
tebrikler serkan..:):bravo:

Vtec-SEDAN
11-07-2008, 13:21
serkan benden bişiler kaptı zamanında :D aferin iyi anlatmışsın öğrendiklerini:icon_tup::hahaha:

yancı
11-07-2008, 13:43
1 viteste kalktığında hemen kesiciyi gördüğün gibi 2 ye atma araç tutunduktan sonra atarsan devir kaybın olmaz tutunmadan kesiciye geldi die 2 ye atarsan diğer vti doğal olarak uçar gider aslında bide pati çekmeden kaldırmayı dene bakalım deviri sona getirip 2 ye attığındada yanındaki uzayabiliyomu yine aynısı oluyorsa aracında problem vardır sende değil

facia
11-07-2008, 14:30
1 viteste kalktığında hemen kesiciyi gördüğün gibi 2 ye atma araç tutunduktan sonra atarsan devir kaybın olmaz tutunmadan kesiciye geldi die 2 ye atarsan diğer vti doğal olarak uçar gider aslında bide pati çekmeden kaldırmayı dene bakalım deviri sona getirip 2 ye attığındada yanındaki uzayabiliyomu yine aynısı oluyorsa aracında problem vardır sende değil

evet eğer herşeyi doğru yapmana rağmen yürümüyorsa cai switchini kontrol ettir ;)

likedead
11-07-2008, 14:33
baskı balatanda yavaş yavaş yemeyede başlamış olabilir...

sword
11-07-2008, 14:46
biraz fazla sarmışım ama belki yardımcı olur
http://www.youtube.com/watch?v=rlk4iB5PWuY

nitrO_Oxide
11-07-2008, 14:53
Vtec üstü kaldırınca yürüyormu. Olduğu yerde sarıyor vtec üstü vtec kaldırılmamalı.

sarsın abi sarmak iyidir onu kendin gaza bas cek yaparak ayarlıyorsun zaten :icon_tup:

STP
11-07-2008, 14:56

lan sen benım TB yı nezaman vtec altı kaldırdıgımı gordun? suan ısım var bılahare yazıcam konuya merak etme :)

STP
11-07-2008, 14:57
evet eğer herşeyi doğru yapmana rağmen yürümüyorsa cai switchini kontrol ettir ;)
ahahahahaha kanka yardın benı :D

MiaMi
11-07-2008, 14:57
lan sen benım TB yı nezaman vtec altı kaldırdıgımı gordun?

Şimdi bişi dicem Mickey Thomson larla kaldırırsın tabi.

MiaMi
11-07-2008, 14:59
sarsın abi sarmak iyidir onu kendin gaza bas cek yaparak ayarlıyorsun zaten :icon_tup:

Sarsın tamamda vtecte abarıyor ben bi defa denedim debriyaj rodajı bittikten sonra. hatta furkanda arabadaydı lastik dumanından nefes alamadık. :)

STP
11-07-2008, 14:59
Şimdi bişi dicem Mickey Thomson larla kaldırırsın tabi.

ıkıtellıde unuttunmu ? adama bak hayatımda en cok sen vardın yanımda kaldırırken :) stockta olsa vtec vtec altı kesınlıkle kaldırırlmaz b20 olmadıktan sonra ...

STP
11-07-2008, 15:00
Sarsın tamamda vtecte abarıyor ben bi defa denedim debriyaj rodajı bittikten sonra. hatta furkanda arabadaydı lastik dumanından nefes alamadık. :)

arda dogru soyluyo kalkarsın vtec ustunde vtec altına dusurmeden gazı yedırerek gıdersın tapa gaz deıl ;) sana bunların hepsını anlatmıstım gostermıstımde ama unutmussun

nitrO_Oxide
11-07-2008, 15:02
yani sarmak var sarmak var

bi giderken sarması var cok iyi bence

bide durduğu yerde cok kotu :)

MiaMi
11-07-2008, 15:02
arda dogru soyluyo kalkarsın vtec ustunde vtec altına dusurmeden gazı yedırerek gıdersın tapa gaz deıl ;) sana bunların hepsını anlatmıstım gostermıstımde ama unutmussun

Yok ben kaldırmam çok sarıyor ben vtec'e girmeden kaldırıyorum . Sen ikitellide vtecte kaldırırken biz çıkan kıvılcımları seyrediyorduk :) .

MiaMi
11-07-2008, 15:03

Ne zaman anlattın lan.

STP
11-07-2008, 15:06
nasıl nezaman lan yarıstıgım zamanlarda cok konusuyoduk sole kaldırıyorum bole kaldırıryorum asfalt kotuyse soyle ıyıyse boyle dıye ama hıc bızaman vtec altı kalkmadım

STP
11-07-2008, 15:06
Yok ben kaldırmam çok sarıyor ben vtec'e girmeden kaldırıyorum . Sen ikitellide vtecte kaldırırken biz çıkan kıvılcımları seyrediyorduk :) . ahaha lastıkte cıvı ıyıdı he :D

MiaMi
11-07-2008, 15:10
nasıl nezaman lan yarıstıgım zamanlarda cok konusuyoduk sole kaldırıyorum bole kaldırıryorum asfalt kotuyse soyle ıyıyse boyle dıye ama hıc bızaman vtec altı kalkmadım

Doğru doğru olanda vtecte ama ben bi defa kaldırdım çok sardı. Hatta bizim 1.6 vti uğur kankayla konuşmuştuk dedim vtecte kaldırıyorum aman kanka o şekilde kaldırmana gerenk yok dedi oda 4.500 civarı kaldırıyormuş.

nitrO_Oxide
Vtec - TypR kaldırmak sanat zaten :D

MiaMi

Bu Mickey Thomsonlar için geçerli değil. :)

STP
11-07-2008, 15:16

+ 329 :).................

STP
11-07-2008, 15:18
bu arada ugurun dedıgıne bakma sen ızmır asfaltı baska bı alem orda 2 ıle vtec kaldırır sararım :)

serkan-s
11-07-2008, 15:20

vti deılde typer kaldırmak hakkaten sanat :) stp dogru dıo vti her zaman vtec ustu kaldırılır gaz pedalını ona gore ayarlarsın yav bu yazılarak cızılerek anlatılcak bısey deıl dedıgım gıbı uygulama yapmak lasım bol bol ercan senden cok sey ogrendım ıkıtellıde :P yarıs sonrasını adım gıbı hatırlıorum dıyalog soyle yaa seko bu kalkan benım arabamıydı benım araba bu kadar ıyımı gıdıo yaaa sonra tolga komıktı ısıkta kalktıgımızda olm benım arabaya bısey oldu herhalde bak rolantı kıpırdıo ondan gectın sen dıo eueheu :)

MiaMi
11-07-2008, 15:23
4.500 5.000 devir iyidirrrr gerçi benim hafif volanım var onu söylemedim. Yalan yok ama 4500 de kaldırıyorum.

firat_07
11-07-2008, 16:20
antalyada ata sporu dragtır.bizde hayat sıfırdan başlar.zaten iyi sürende dragta belli olur.;)

dragon07
11-07-2008, 16:28
vti deılde typer kaldırmak hakkaten sanat :) stp dogru dıo vti her zaman vtec ustu kaldırılır gaz pedalını ona gore ayarlarsın yav bu yazılarak cızılerek anlatılcak bısey deıl dedıgım gıbı uygulama yapmak lasım bol bol ercan senden cok sey ogrendım ıkıtellıde :P yarıs sonrasını adım gıbı hatırlıorum dıyalog soyle yaa seko bu kalkan benım arabamıydı benım araba bu kadar ıyımı gıdıo yaaa sonra tolga komıktı ısıkta kalktıgımızda olm benım arabaya bısey oldu herhalde bak rolantı kıpırdıo ondan gectın sen dıo eueheu :)

biz senin nasıl kaldırdıgını biliyoruz şef;) ben daha senin üstüne görmedim walla.vti-typer kaldırmak sanat ise sen çok iyi bi sanatçısın:)

ali
11-07-2008, 20:09

serkan gibi hem araç kaldırma hemde seri vites değiştiren pek görmedim :) ROF vtec i nasıl kullandıydı beee :D

Vtec-SEDAN
11-07-2008, 20:50
ercan senden cok sey ogrendım ıkıtellıde :P yarıs sonrasını adım gıbı hatırlıorum dıyalog soyle yaa seko bu kalkan benım arabamıydı benım araba bu kadar ıyımı gıdıo yaaa sonra tolga komıktı ısıkta kalktıgımızda olm benım arabaya bısey oldu herhalde bak rolantı kıpırdıo ondan gectın sen dıo eueheu :)

ahahah aynen kanka :hahaha: :icon_tup:

KMR2-GT
11-07-2008, 20:56
bence stock vtı bulup turnuva yapalım:D:D

sword
11-07-2008, 22:47

evt serkan bende öğrendiiklerini anlat arkadaşlara göztepe sanayi önü ahaaha:)

Vtec-SEDAN
11-07-2008, 22:51

göztepe sanayi gerçekten unutulacak gibi değil, serkan üzülmüştü :hahaha: :D

STP
11-07-2008, 23:14
vtec kaldıramada alayınıza gıder:D

serkan-s
12-07-2008, 00:31
esıt sartlarda deıldık cakal :) arabanda stepne yok hoparlorler yok hatta hafıflesın dıye paspaslar ve torpıdo yok ustune ustluk 14 ler var senden ogrendıgım tek sey delılık :D sökulurmu len araba o kadar :)

M3CSL
12-07-2008, 01:01
esıt sartlarda deıldık cakal :) arabanda stepne yok hoparlorler yok hatta hafıflesın dıye paspaslar ve torpıdo yok ustune ustluk 14 ler var senden ogrendıgım tek sey delılık :D sökulurmu len araba o kadar :)

adaş naptın sen o kadar boşmuydu..eheuehe:D kaputu unutmusun:D:p

Safak
12-07-2008, 01:03
0 dan sürekli otomobili cart curt kaldırmak hiçbir aksamı için iyi değil... Hareketli bütün parçalara sürekli yük biniyor, sürekli yük biniyor... Ne kadar sağlam ve dayanıklı bir otomobil olsa da... Ortalama 1000kg'lık bir kütlreyi sürekli yerinden hareket ettirmek için biribiri ile sürtünen parçalar aşınır... Bunu ben öle belirtiyim dedim :) Roling yap :)

Kaldırma kosunda sende sorun yoksa...Muhtemelen aracına sıkı bir bakım yaptırıp tekrar denemi öneririm... Gene olmuyorsa sıkıştırma vs ölçtür... Duruma göre sorun ortaya çıkar...Ya da Dyno ya sok :) Olmadı daha hızlı vites at...Gene mi olmadı daha da hızlı vites at... Pratik Pratik :)

DaRkNeSs-
12-07-2008, 01:31
bu 1 den 2 ye atarken bikaç defa kesiciye sokma taktiği bütün civic ler için geçerli mi yoksa sadece vti ve type-r a özgü bişeymi :D
gerçi izmirin asfaltından olcak çok sarıyorum 2 ye atarken bile sarıyo :D
bide o şekil deneyelim bakalım
murat abi video fenalarda arabanın biyerlerinden değişik sesler gelio kalkarken :D ama çok sağlam kalkmışsın..

serkan-s
12-07-2008, 01:44
adaş naptın sen o kadar boşmuydu..eheuehe:D kaputu unutmusun:D:p

ehueh kaput varmıydı o zaman hatırlamıyorum ama avansı yuksek ve 100 oktan vardı :) onu hatırlıorum :D

vtec41
12-07-2008, 08:26
her yazılanı uygulamaya başlıyorum artık :)
drag night düzenlemek farz oldu

VTec_king
12-07-2008, 12:50
vay be herkez iyi vtec kaldırır olmus :)
adımız unutulmuşmu yoksa

STP
12-07-2008, 12:54
yenı efsaneler turemıs egemen bende yenı ogrendım...

VTec_king
12-07-2008, 12:58
canları saolsun

VTec_king
12-07-2008, 12:59
7 sene oldu üzerindeyim hala bıkmadan usanmadan

STP
12-07-2008, 13:00
bende 6 senedır bılfııl ama anlatamıyoruz :D

sword
12-07-2008, 18:54
ehueh kaput varmıydı o zaman hatırlamıyorum ama avansı yuksek ve 100 oktan vardı :) onu hatırlıorum :D

serkan gelde bide sx düellosu yapalım gene tokatliim ehehhe:)

dragon07
12-07-2008, 21:57
antalyanın yetiştirmiş oldugu ünlü yarışcılardan:Dbiz pokinin geçildini görmedik ama istanbulda geçildiyse eşit şartlarda bilemicem.:)

serkan-s
12-07-2008, 23:14
antalyanın yetiştirmiş oldugu ünlü yarışcılardan:Dbiz pokinin geçildini görmedik ama istanbulda geçildiyse eşit şartlarda bilemicem.:)

ordada gecılmedım canım merk etme :) 15 mt 1 de kalktık sadece o ondeydı ama dedıgım gıbı herseyını sokmus arabanın bıde 14 ler vardı ustunde :) ama gecılmıcek kımse yoktur el elden ustundur ıdda etmem gecen olmaz dıye cunku sende bılıosun bugune kadar benı gecemessın dıyen her adamı gectım benı gecemessın derım bırı cıkar gecer bu ısler bole el elden ustundur uzun yıllar vtec kullanmakla gecılmıyecek olunsa bızım bahadır abı 9 yıldır kullanıyo ama hep gecılıo bu ısler yıla bılmem neye bakmaz 3 aydır vtı kullanan adam gelır gecıverır ;)

Oz`
12-07-2008, 23:17
örnek verebilirdim size youtube dan ama kapalı HAHAHa

serkan-s
12-07-2008, 23:34
haha drag ısını bılmem de trafıkde oz dan korkulur :)

tool
12-07-2008, 23:38
http://img80.imageshack.us/img80/1853/afi2ke8me1.jpg

chiefkadir
13-07-2008, 00:07
Benim arabada hafif volan var mesela benim çok hızlı vites değiştirmem gerekiyor devir fena düşüyor yoksa.2005 Typer içinde geçerli güzel bir teşhis ;)

nicomedia
27-08-2008, 12:52

ben bütün gün onunla beraberim söylediklerini zaten önce ona gösteriyorum sonra uygulatmaya çalışıyorum ama levent bey bize inanmıyo araba kesicide yürütülürmüymüş.. 2 ye çektigi an araba 5000 devire düşüyo yıgılıyo kalıyo onu anlatamıyorum geliyo burda konu açıyo..:):) koparıcam kafasını

MeRtCaN
28-08-2008, 07:57
Ben vtec kaldırma konusunda aybek derım1
hakan derım 2 (nıf) :D

SONE-R
28-08-2008, 08:17
Ben vtec kaldırma konusunda aybek derım1
hakan derım 2 (nıf) :D

ben de amatör olarak poke serkan ile egemen derim :icon_tup: ;)

miniks
28-08-2008, 09:01

moruk ben o işi birlikte yapıyorum işte :):):)

s.alican
28-08-2008, 20:38
miaminin dedi gibi yap ardından bi doldur debreaj yarım basçek uzasın sora:D

Schumi
28-08-2008, 21:43
Yahu ne kalkmaz arabaymı bu vtec :) Hadi KPro suz Type-R zor kalkıyor biliyorumda VTI için bu kadar çok teori farklı farklı duyacağımı sanmazdım. Bence bu işte uzun süre VTI kullananları dinlemek lazım. Uzman değilim ama iyi bir gaz pedalı kontrolü ile dip gaz yapmadan vtec üstü kaldırmak bir müddet sardırmak sonra tam gaz ile 2 ye geçmek daha mantıklı gibi. Tabi teori bu pratiği yazılıyo çiziliyo farklı tecrübelere sahip kişilerden.

azrail
29-08-2008, 00:33
Uzman değilim ama iyi bir gaz pedalı kontrolü ile dip gaz yapmadan vtec üstü kaldırmak bir müddet sardırmak sonra tam gaz ile 2 ye geçmek daha mantıklı gibi.

Güzeldi :D bide vtec nasıl durdurulur onu anlat :D

VTec_king
29-08-2008, 19:36
:)
asfalta gore degisir vtec kaldırmak illaki vtec ustunde kaldırmak gerekli tabiki
mesela ben sahil yolu asfaltında hafif parlayan bi asfalt lastiklerde orta derece iyi diyelim
5900 civarı kaldırıyorum
ama iyi bi asfaltta 6100 6200 gayet basarılı oluyor
hele lastik zaten tam tutarsa sarmadan direk fırlıyor
kesici konusuna gelince 8150 8200 arası vites deiştir

AriS®
31-08-2008, 23:30
Yahu ne kalkmaz arabaymı bu vtec :) Hadi KPro suz Type-R zor kalkıyor biliyorumda VTI için bu kadar çok teori farklı farklı duyacağımı sanmazdım. Bence bu işte uzun süre VTI kullananları dinlemek lazım. Uzman değilim ama iyi bir gaz pedalı kontrolü ile dip gaz yapmadan vtec üstü kaldırmak bir müddet sardırmak sonra tam gaz ile 2 ye geçmek daha mantıklı gibi. Tabi teori bu pratiği yazılıyo çiziliyo farklı tecrübelere sahip kişilerden.
Bian sucuklu yumurta tarifi veriyosun sandım :)

konu ile ilgili olarak vtec kaldırmanın gerçekten usta işi olduğunu iyi biliyorum