PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CASPER Rezillği...

sweap07
01-11-2013, 18:16
casper laptomuzu arızası nedenıyle servıse gondermıstık bugun elımıze ulastı kargo ıle pc yı ılk actgımda touchpad calısmıyordu ve donuyordu donmaktan pc yı kontrol edemıyordum casper ürün takıp sorgulamasında ana kart değiştirldi batarya sarj edıldı sorunsuz calsıyor yazısı var fakat laptobumuza taktııkları anakrt cıkma idi
usb gırıslerı ve HDMI gırıslerı toz pislik bırıkmıs bellıkı cıkma bır anakart takmıslar
ve birde laptbun altında olan batarya kılıdlerının 1 tanesı yoktu servıs pc yı nabtıysa artık bıkmıs durumdayız biz laptobu arızası gıderılsın dıye servıse gonderıyoz pc bıze arızalı sekılde gerı gonderıyor laptob toplam serıvıse 4 kere gıttı valalhı elım ayagım tıtıyor yazıyı yazarken laptob arızalanmaktan kullanamadım satın aldgım gunden berı yarısı servıste gectı pc nun omru
buraya yazmamın sebebı aklında casper almayı dusunen varsa bu yazıyı okumasıdır
Artık sımdı nasıl bır yol ızlemeyelım bu ısı mahkemeyle cozmeye karar verık nası bır yol ızlemelız nereye basvurcagım yardımlarınızı beklıyorum

Cimmeria
01-11-2013, 18:18
mahkemeye gidecekseniz ilk olarak bela okuduğunuz mesajları editleyin

canimrecepcim
01-11-2013, 18:20
casper bunu hep yapıyor arkadaşımın laptopunu tamir için aldığımda gördüğüm manzara şaşırtıcıydı.daha önce hard disk için servise giden makina benim açtığımda 1 adet ram'i (ç)alınmış ve hard diski takarken rayları zorlanarak ağızları kırılmış şekildeydi.

sweap07
mahkemeye gidecekseniz ilk olarak bela okuduğunuz mesajları editleyin

abicim baska care kalmadı kb sınırden elım ayagım tıtrıyor

Kadyr
Arayin sovun cozume ulasirsiniz ulasamassaniz mahkemeye vericeginizi soyleyin dolandiriciliktan

Onurkk06
bende forumdan birinden paranızı falan alamadınız sandım :) elektronik şans işi cidden

timucintt
01-11-2013, 18:23
apple sony toshiba gibi markalar varken sevimli hayaletle işiniz ne :)

sweap07
01-11-2013, 18:23
apple sony toshiba gibi markalar varken sevimli hayaletle işiniz ne :)

abı babam almıs casper alcanı bıleydim aldırttırmıydım hıc

HondatugraL
01-11-2013, 18:26
Casper-Dell-Exper den herzaman uzak dururum. Nedense çok basit saçma markalar gibi geliyor bana laptopta belli başlı sevdiğim markalar, Asus - Lenovo - Msi - Monster bence gerisi yalan

sweap07
01-11-2013, 18:26
Arayin sovun cozume ulasirsiniz ulasamassaniz mahkemeye vericeginizi soyleyin dolandiriciliktan

abicim adamaları musterı hızmetleını arıyoz beklmekten baska bıse yapamıyoz acmıyorlar mail attım cpv vermıyorlar baska bı sıtede uzerınden sıkat ettım yazdıkları tek cevap ürünle ılıglınecegız tek cevap bu pc yı tamır ettırmeyemı gondeıyoz yoksa kendı elımızle bozdurmayamı gonderız bellı degıl

sweap07
01-11-2013, 18:27
Casper-Dell-Exper den herzaman uzak dururum. Nedense çok basit saçma markalar gibi geliyor bana laptopta belli başlı sevdiğim markalar, Asus - Lenovo - Msi - Monster bence gerisi yalan

su pc yı bırabır degısım yaparlarsa MSI alıcam abi babam almıs ben alırmıyım bole b.. bır markayı

Kadyr
01-11-2013, 18:27
abicim adamaları musterı hızmetleını arıyoz beklmekten baska bıse yapamıyoz acmıyorlar mail attım cpv vermıyorlar baska bı sıtede uzerınden sıkat ettım yazdıkları tek cevap ürünle ılıglınecegız tek cevap bu pc yı tamır ettırmeyemı gondeıyoz yoksa kendı elımızle bozdurmayamı gonderız bellı degıl

yeri neredeyse kapıya dayan. yetkili ile görüş terbiyesizliklerini anlat. şikayet var a yaz. yetkiliyede bu pc yi değiştirmesseniz sizi bütün sanal alemde rezil ederim diyin. çözüm olmassa tüketici mahkemesi buna pek bişi yapamaz sanırım. servisede ilk girişi olduğu için cihazın.

sweap07
01-11-2013, 18:31
yeri neredeyse kapıya dayan. yetkili ile görüş terbiyesizliklerini anlat. şikayet var a yaz. yetkiliyede bu pc yi değiştirmesseniz sizi bütün sanal alemde rezil ederim diyin. çözüm olmassa tüketici mahkemesi buna pek bişi yapamaz sanırım. servisede ilk girişi olduğu için cihazın.

abicim pc servıse ılk gırısı degıl toplam 4 oldu
istanbulda tamır oluyo ben ıse antalyadayım burdan bı adalya ıletısım aracılgııgı ıle godnerıyorlar orda tamir olup gelıyor
şikayet var yazdım 2 kez

Kadyr
01-11-2013, 18:52
değişim iste yapmıyorsalar ozaman mahkeme hakkın var senin

İbrahim33
01-11-2013, 18:55

nice delller gördüm taş gibi kaya gibi...hatta ablam geçen sene dell aldı , bir kere ekran kartı arızası verdi , aynı gün gelip evden aldılar , garantiden 2 gün içinde yapıp teslim ettiler.

coolvtec
01-11-2013, 19:08
geçmiş olsun arkadaşım. elinden ne geliyorsa yap. yapılan tam bir saygısızlık ve 3 kuruşa tamah etmektir. malının arkasından durmayan bu tip firmaların satış izinlerine bile engel olunmalı.

bundan sonra oc alacak alursan acer tavsiye ederim. bendeki laptop netbook ve okuldaki 5 laptobumuz acer, sapasağlam hepsi de.

sweap07
01-11-2013, 19:08
nice delller gördüm taş gibi kaya gibi...hatta ablam geçen sene dell aldı , bir kere ekran kartı arızası verdi , aynı gün gelip evden aldılar , garantiden 2 gün içinde yapıp teslim ettiler.

abicim casper markası musterısıne karsı en ufak saygısı olmayan sattgı urunun arkasında durmayan marka mail atıyoz cpv yok musterı hızmetlerını arıyoz beklemekten baska bıse yapmıyoz acan yok telefonu dell gibi olsa keske sattgı ürünün arkasında dursa

sweap07
01-11-2013, 19:10
geçmiş olsun arkadaşım. elinden ne geliyorsa yap. yapılan tam bir saygısızlık ve 3 kuruşa tamah etmektir. malının arkasından durmayan bu tip firmaların satış izinlerine bile engel olunmalı.

bundan sonra oc alacak alursan acer tavsiye ederim. bendeki laptop netbook ve okuldaki 5 laptobumuz acer, sapasağlam hepsi de.

abicim saolasın elımden geldgı kadar ne kadar sürerse sürsün elmiden gelenı yapıcam ıns ben boyle bıse gormedm abı ya pc yı bozup gondermek orasını burası kırmak nedırya bunu yasayan bırtek ben degılım dunyanın sıkayetı var sıkayet var sıtesınde allah ısla etsın beklıyoz heryere sıkayet edıyorum sanal alemde de
mahkemyede en kısa zmanda basvuracagım

AEAlmas
01-11-2013, 19:31
Tüketici mahkemesine veriyorsun direk bu konularla ilgili antalya barosunu ara avukat yonlendirecektir elindeki maddi manevi tazminat davasi ac elindeki laptop u 0 larlar haklısın teknik detaylı kontrol e girdirt mahkemede avukat yönlendirme yapacaktır Bazi şeyler artik cok degişti şırınga ile geziyorum resmen biri yanlış yapsada hakkımı yerse kan cekeyim diye

sweap07
01-11-2013, 19:35
Tüketici mahkemesine veriyorsun direk bu konularla ilgili antalya barosunu ara avukat yonlendirecektir elindeki maddi manevi tazminat davasi ac elindeki laptop u 0 larlar haklısın teknik detaylı kontrol e girdirt mahkemede avukat yönlendirme yapacaktır Bazi şeyler artik cok degişti şırınga ile geziyorum resmen biri yanlış yapsada hakkımı yerse kan cekeyim diye

emir abi tüketici haklarına verıcez artık avukat var zaten tadınık ıns bı r sonuca varırız saolasın yorumun ıcın

ilker_yusuf
01-11-2013, 19:44
Şirket bilgisayarlarımız dell ... Şuana kadar bir sorun yaşamadık tek sorun geçen sene kar yağdığında ufak bir kaza geçirdim kapak kısmındaki ön ekran çerçevesi çatladı değişim istedik... ekran kasasını komple verdiklerini ve 250 tl olduğunu söylemişlerdi yaptırmadık. Bence dell bir tek servisi pahalı...
Yıllar önce yani yaklaşık 6 seene kadar önce packard bell laptop almıştım zerre sorun yaşamadım.
lenevo netbook var zerre sıkıntı yok...
CASPER MASA üstü almıştık aldığımızdan beri 6 kere servise gitti en sonunda kavga gürültü değiştirtmiştik.

sweap07
01-11-2013, 20:07
Şirket bilgisayarlarımız dell ... Şuana kadar bir sorun yaşamadık tek sorun geçen sene kar yağdığında ufak bir kaza geçirdim kapak kısmındaki ön ekran çerçevesi çatladı değişim istedik... ekran kasasını komple verdiklerini ve 250 tl olduğunu söylemişlerdi yaptırmadık. Bence dell bir tek servisi pahalı...
Yıllar önce yani yaklaşık 6 seene kadar önce packard bell laptop almıştım zerre sorun yaşamadım.
lenevo netbook var zerre sıkıntı yok...
CASPER MASA üstü almıştık aldığımızdan beri 6 kere servise gitti en sonunda kavga gürültü değiştirtmiştik.

dell saglam pc oldgunu bılıyorum oncekı mesajda dedgım gıbı babam gıtmıs almıs bunu sımdı ugrasıp duruyoz 5 aydır ıns degısımı yaparda su pc den kurtulurum
caspern en ıyı basargı sey arıza cıkarmak ve musterıyı magdur etmektır

safaks
01-11-2013, 20:12
Bu casper kadar dengesiz bi servis görmedim. 4 sefer kasanın menteşe ile birleşen yerinin kırılmasından dolayı servise gitti. Her seferinde farklı işlemler yaptılar. Biz kasa değişsin diyoruz. Anakart değişiyor. Hardisk değişiyor(daha düşüğü ile).Kasa değişiyor(Çıkma) Mahkemeye vericektik ki yiğen faturayı kaybetti. Böyle salak bi servis görmedim. Bundan sonra ne casper alırım. Ne aldırrım.

VTec_king
01-11-2013, 20:24
2008 de casperdan bilgisayar aldım geçen sene malesef elektriklerin gidip gelmesinden dolayı anakart yandı onun haricinde 1 kere içerdeki tozları temizlemek için açmışımdır maşallah başka hiç bir sorun çıkmadı

sweap07
01-11-2013, 20:28
Bu casper kadar dengesiz bi servis görmedim. 4 sefer kasanın menteşe ile birleşen yerinin kırılmasından dolayı servise gitti. Her seferinde farklı işlemler yaptılar. Biz kasa değişsin diyoruz. Anakart değişiyor. Hardisk değişiyor(daha düşüğü ile).Kasa değişiyor(Çıkma) Mahkemeye vericektik ki yiğen faturayı kaybetti. Böyle salak bi servis görmedim. Bundan sonra ne casper alırım. Ne aldırrım.

aynen abıcım laptoba cıkma anakart takmak ne demektır ya usb gırıslerı toz pislık kaplamıs ıcı gozukmuyor resmen

percussionali
01-11-2013, 21:41
bende şuan casper kullanıyorum ilk aldığımda anacart değişti bi kaç aysonra 1.5 hafta kadar sonra geldi sonra bi sıkıntı çıkmadı ama memnunmusun dersen kesinlikle memnun değilim casper alacağına seçenek çok geçmiş olsun inşallh sorunun çözülür...

sweap07
01-11-2013, 21:49
bende şuan casper kullanıyorum ilk aldığımda anacart değişti bi kaç aysonra 1.5 hafta kadar sonra geldi sonra bi sıkıntı çıkmadı ama memnunmusun dersen kesinlikle memnun değilim casper alacağına seçenek çok geçmiş olsun inşallh sorunun çözülür...

teşekkür ederim abi ins

Mutu
01-11-2013, 21:55

Hondacı baykuş, bilgisayar konusunda apple markasını hiçe sayan bi sen varsındır sanırım dünya üzerinde. :D

EREN34
01-11-2013, 21:57
Tüketici hakları der ki,

Ürün garanti süresi içerisinde iken 3. aynı arızada(arıza sebebide aynı olmalı. Yani aynı parça değiştirilmeli) veya 5. farklı arızada üretici/yüklenici firma ürünü yenisi ile değiştirmek zorundadır. Ürünün yenisi üretimden/satıştan kalkmış ise, muadili, muadili yoksa daha üstün özellikli ürün ile ücret farkı talep etmeksizin değiştirmelidir.

Eğer ürün fatura tarihi itibari ile ilk 30 gün içerisinde arıza yaparsa, tüketici tercihine göre ürünü değiştirmek veya ürünün faturası üzerindeki ücretini iade etmek zorundadır. (Bu madde için üretici firmanın yetkilendirdiği satıcıdan almak şartı vardır)

Özetle: Elinde 5 servis fişi varsa açık açık değişim iste. Yok derse ver tüketici mahkemesine her türlü alırsın yenisini.

sweap07
01-11-2013, 22:24
Tüketici hakları der ki,

Ürün garanti süresi içerisinde iken 3. aynı arızada(arıza sebebide aynı olmalı. Yani aynı parça değiştirilmeli) veya 5. farklı arızada üretici/yüklenici firma ürünü yenisi ile değiştirmek zorundadır. Ürünün yenisi üretimden/satıştan kalkmış ise, muadili, muadili yoksa daha üstün özellikli ürün ile ücret farkı talep etmeksizin değiştirmelidir.

Eğer ürün fatura tarihi itibari ile ilk 30 gün içerisinde arıza yaparsa, tüketici tercihine göre ürünü değiştirmek veya ürünün faturası üzerindeki ücretini iade etmek zorundadır. (Bu madde için üretici firmanın yetkilendirdiği satıcıdan almak şartı vardır)

Özetle: Elinde 5 servis fişi varsa açık açık değişim iste. Yok derse ver tüketici mahkemesine her türlü alırsın yenisini.
abi sen sımdı bana mahkemeye ver kesın alırmısın yensını dıyosun ?

EREN34
01-11-2013, 22:32
abi sen sımdı bana mahkemeye ver kesın alırmısın yensını dıyosun ?

Elinde 5 servis fişi var ve her fişte bir işlem gördü ise cihaz. "Evet" diyorum.

3 kez aynı parça değişir veya 5 kez farklı. O zaman cihazın yenisi senin kanuni hakkın. Sen sözlü isteyerek alamazsan Tüketici mahkemesi almasını bilir:)

TR'nin en bilindik firmalarından birinde çalıştım yıllarca. Dayanıklı tüketim üzerine. Sıradan değişim olayları. Mesela o pc ekranı kır 7 sene sonra ücreti karşılığında 30 iş günü içerisinde yapmak zorundalar. Yapamazlarsa en az o özelliklerde yoksa daha iyi özelliklerde cihazı tamir ücreti karşılığında vermek zorunda.

8 yıllık plasma tv değişimine şahit oldum. Power board'u yok diye

sweap07
01-11-2013, 22:37
Elinde 5 servis fişi var ve her fişte bir işlem gördü ise cihaz. "Evet" diyorum.

3 kez aynı parça değişir veya 5 kez farklı. O zaman cihazın yenisi senin kanuni hakkın. Sen sözlü isteyerek alamazsan Tüketici mahkemesi almasını bilir:)

TR'nin en bilindik firmalarından birinde çalıştım yıllarca. Dayanıklı tüketim üzerine. Sıradan değişim olayları. Mesela o pc ekranı kır 7 sene sonra ücreti karşılığında 30 iş günü içerisinde yapmak zorundalar. Yapamazlarsa en az o özelliklerde yoksa daha iyi özelliklerde cihazı tamir ücreti karşılığında vermek zorunda.

8 yıllık plasma tv değişimine şahit oldum. Power board'u yok diye

abi bununla birlikte toplam servıse 4.oldu touchpad arızası ıle gonderdık bırkere pil arılazı geldı sarj almıyordu servıse gonderdık pil degıstı geldı yıne sarj etmıyordu sımdı yine servısten geldı yıne sarj kendı kendıne kapanıyo 3 arızası

EREN34
01-11-2013, 22:39
abi bununla birlikte 4.gidişi toychpad arızası ıle gonderdık bırkere pil arılazı geldı sarj almıyordu servıse gonderdık oil degıstı geldı yıne sarj etmıyordu sımdı bununla bırlıtke 3 arızası pil ıle bırlıkte 3 kere arıza yaptı yanı pilden

Burada önemli olan senin şikayetin değil servisin yaptığı teknik müdehale. Elindeki servis fişlerinde yapılan işlemlere bak. 3 aynı işlemse tamamdır. Yoksa üşenme yolla gitsin 5i tamamla.

Fişlerin var değil mi? Yoksa işin daha zor:)

sweap07
01-11-2013, 22:43
Burada önemli olan senin şikayetin değil servisin yaptığı teknik müdehale. Elindeki servis fişlerinde yapılan işlemlere bak. 3 aynı işlemse tamamdır. Yoksa üşenme yolla gitsin 5i tamamla.

Fişlerin var değil mi? Yoksa işin daha zor:)

abi 1-2 tane fiş var ama servıs kayıtlarında zaten benm pc mın kac kere servıse gıdıp geldgı kayıtlarda mevcuttur abi 5 i yollamak ıstemıyorum artık gına geldı bıktım 5 ay boyunca servıste gectı pc nın ömrü ne olursa olsun mahkmeye verıcem abi bu 2. oluyor servısten arızalı gelişi diğerınde dedgım gıbı pil sarj almıyordu geldgıdne mıkrfon gırıslerı calsımıyordu yeni taktıkları pilin kösesi darbelıydı
simdide anakart degıstırmısler ana kart cıkma usb gırıslerı pislık dolu ve pil kılıdlerının 1 tanesı yok
illallah dedirtti artık

EREN34
01-11-2013, 22:54
abi 1-2 tane fiş var ama servıs kayıtlarında zaten benm pc mın kac kere servıse gıdıp geldgı kayıtlarda mevcuttur abi 5 i yollamak ıstemıyorum artık gına geldı bıktım 5 ay boyunca servıste gectı pc nın ömrü ne olursa olsun mahkmeye verıcem abi bu 2. oluyor servısten arızalı gelişi diğerınde dedgım gıbı pil sarj almıyordu geldgıdne mıkrfon gırıslerı calsımıyordu yeni taktıkları pilin kösesi darbelıydı
simdide anakart degıstırmısler ana kart cıkma usb gırıslerı pislık dolu ve pil kılıdlerının 1 tanesı yok
illallah dedirtti artık

o zaman şansını denemiş olursun. ki dene bence. Kayıtlarından döksünler ne var ne yok. Bu mahkemeler daha çok tüketici için varlar.

sweap07
01-11-2013, 22:58
o zaman şansını denemiş olursun. ki dene bence. Kayıtlarından döksünler ne var ne yok. Bu mahkemeler daha çok tüketici için varlar.

aynen abıcım daha once denemedgıme pişmanım acıkcası ıns mahkemede yüzümüz güler zamanını ayırıp yardımcı oldugun ıcın teşekkür ederım abi

EREN34
01-11-2013, 23:01
aynen abıcım daha once denemedgıme pişmanım acıkcası ıns mahkemede yüzümüz güler zamanını ayırıp yardımcı oldugun ıcın teşekkür ederım abi

Estağfurullah kardeşim. Teşekkürlük bir durum yok. İnaşllah derdine derman olurlar. Genelde dediğim gibi tüketici mahkemeleri tüketici lehine karar veren tamamen tüketici dostu bir kurum.

Yorumlanacak bir durum olursa senin lehine yorumlanır. İçin rahat olsun. Tüketici mahkemeleri en son belediye binaları içindeydi. Bir belediye'ye uğra derim

sweap07
01-11-2013, 23:02
Estağfurullah kardeşim. Teşekkürlük bir durum yok. İnaşllah derdine derman olurlar. Genelde dediğim gibi tüketici mahkemeleri tüketici lehine karar veren tamamen tüketici dostu bir kurum.

Yorumlanacak bir durum olursa senin lehine yorumlanır. İçin rahat olsun. Tüketici mahkemeleri en son belediye binaları içindeydi. Bir belediye'ye uğra derim

pazartesi günü ilk ısımız o olucak abı burada muratpaşa kaymakamlıgı ıcınde sıtesındede baktım mailda attım gıdıp dılekcede verıcem

EREN34
01-11-2013, 23:10
pazartesi günü ilk ısımız o olucak abı burada muratpaşa kaymakamlıgı ıcınde sıtesındede baktım mailda attım gıdıp dılekcede verıcem

Muratpaşa:)

10 sene meltem mahallesinde oturdum. Kolejin karşısında...

sweap07
01-11-2013, 23:12
Muratpaşa:)

10 sene meltem mahallesinde oturdum. Kolejin karşısında...

pek yabancı degılmıssın abı :D

EREN34
01-11-2013, 23:13
pek yabancı degılmıssın abı :D

Aynen:D

Pazartesi ola hayrola :)

AdemAr
01-11-2013, 23:45
geçmiş olsun valla benım için caspere verılen para çöpe atılan paradır.

bilalMW
02-11-2013, 00:01
staj yaptığım şirkette çalışan bir abim casperda servise geçti ana binada ümraniye olanda yani. çok önceden konuştuk aklımda kalanlar. Hiçbir ürün tr de üretilmiyor çinde fason imalat.hergün 100 den fazla geliyor iadeydi garantidendi başlıca sıkıntılar çerçeve ve menteşe çatlaması,ısınma problemleri oluyor.kendi de diyor caspera verilen paraya yazıktır.

onursumer
02-11-2013, 00:41
olayı markaya değilde servise yormak lazım

hangi casper servisine gitti model ve seri numarasını gonder bana aşağı yukarı ust kademe yonetici birçok kişiyi tanıyorum yardımcı olmaya çalışırım

ayrıca nerden satınalmıştın ?

sweap07
02-11-2013, 08:44
olayı markaya değilde servise yormak lazım

hangi casper servisine gitti model ve seri numarasını gonder bana aşağı yukarı ust kademe yonetici birçok kişiyi tanıyorum yardımcı olmaya çalışırım

ayrıca nerden satınalmıştın ?

antalya deepo teknosadan satın alındı
abı pm attım