PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anadolu yakası aks değişimi için usta önerileri ?

mertarıkan
04-11-2013, 14:34
Aracımın akslarını komple parça hariç değiştirebilecek güvenilir bir usta - garaj önerisi olan varmıdır ?

halilkarakas
04-11-2013, 14:39
her usta değiştirir aksı. değiştiremezse zaten dükkan açmasınlar

mertarıkan
04-11-2013, 14:40
Öyle tabiki ama dediğim gibi tanıdık birileri olursa eğer gönlüm rahat olacak :)

oğuz
04-11-2013, 14:47
bostancıya yakınsan özelçi,vwtech var bizim memnun kaldıklarımız.
Pendik civarına yakınsan,ankara cad.üzerinde karcı oto var,yusuf usta ilgilenir üst katta.fiyat olarak bazen pahalılık gösterebiliyor.

siz iç dış aks kafalarını mı değiştirceksiniz. akslar derken tam olarak neyi?

mertarıkan
04-11-2013, 14:56
Sol iç aksımda sıkıntı var aslında sadece.

Nakit durumuna göre iç-dış komple değiştirmeyi planlıyorum :) bostancı önerilerini değerlendiricem teşekkür ederim.

oğuz
04-11-2013, 15:00
aks + körük kutu halde 100-150 arasında gkn marka.fena değildir.körükte yırtılma yoksa ve ses yapmıyorsa değişmenize pek gerek yok aslında.
Tavsiyeleri vw aracınız olduğunu görerek yaptım.servisler vag grubu servisidir yani..rica ederim

EREN34
04-11-2013, 16:49
Her usta hatta kalfa aks sokup takabilir. Aks dagitmak toplamak usta isidir. Aks ic kafa degistirme tamir vs konusunda Süleyman usta derim. Bostanci sanayide Yamak tic. sokaginda ileride solda. Yamak tic. pug parcaci. Kime sorsan cok rahat tarif eder

Oznsrl
04-11-2013, 17:20
Her usta hatta kalfa aks sokup takabilir. Aks dagitmak toplamak usta isidir. Aks ic kafa degistirme tamir vs konusunda Süleyman usta derim. Bostanci sanayide Yamak tic. sokaginda ileride solda. Yamak tic. pug parcaci. Kime sorsan cok rahat tarif eder

Eren abi bu iç aks dış aks olayı tam olarak ne oluyor 10 la 30 km arasında bi titreme var hep vardı ama son zamanlara baya arttı muhtemelen basık diye aks ta sorun olduğu konusunda söylentiler var ama benim duyduğum aks kafası diye bi parça tam olarak nedir ne değildir biraz bilgi verirmisin :) konu açıcaktımda üşeniodum seni yakalamışken soriyim dedim :)

oğuz
04-11-2013, 17:36
Eren abi bu iç aks dış aks olayı tam olarak ne oluyor 10 la 30 km arasında bi titreme var hep vardı ama son zamanlara baya arttı muhtemelen basık diye aks ta sorun olduğu konusunda söylentiler var ama benim duyduğum aks kafası diye bi parça tam olarak nedir ne değildir biraz bilgi verirmisin :) konu açıcaktımda üşeniodum seni yakalamışken soriyim dedim :)

yardımcı olmaya çalışayım,
Titreme yapar mı bilmiyorum ama iç dış sorusu için bir ilan ile belirtmek istiyorum.
Connecting site... (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-nissan-qashqai-aks-aks-kafasi-as-lalesi-131691523/detay/)

resme göre sıralıyorum,
Dış aks kafası(tekerleğe) - aks mili - iç aks kafası(aktarmaya difransiyele)

Oznsrl
04-11-2013, 17:53
Benim dış aks değiştirmem lazım yani anladım sağol

oğuz
04-11-2013, 18:07
Şu bozuk diyemem ama şuan bizim araçta da sol dış aks kafası bozuk,sola dönüşlerde tık tık diye ses geliyor sadece.2-3 aydır da bu şekilde :)
titreme ben duymadım aks kafasından yapacağını hiç,okumadım biryerde de

Oznsrl
04-11-2013, 18:12
Şu bozuk diyemem ama şuan bizim araçta da sol dış aks kafası bozuk,sola dönüşlerde tık tık diye ses geliyor sadece.2-3 aydır da bu şekilde :)
titreme ben duymadım aks kafasından yapacağını hiç,okumadım biryerde de

o konu ile ilgili eren abinin yorumunu bekliyorum varsa öyle bişey kesin biliyodur :D

EREN34
04-11-2013, 22:33

Kardeşim aksın şanzımana giren kısmına iç, poryaya giren kısmına dış deniyor. İç aks kafası ve dış aks kafası.

Dönüşlerde özellikle tam turlarda tıkır tıkır yada zaman geçtikçe takır tukur sert sesler gekliyorsa genellikle dış kafadan yapar. Sesin geldiği yere göre sağ yada sol aks dış kafa dersin.

İç aks kafası genelde boşluk yapma olarak arıza çıkartır. Onuda çekersin el frenini, 1. viteste sert kaldırırsın arabayı. Tak tuk vurma sesi duyarsan normalin dışında iç aks kafasıdır. Hangisi olduğunu anlamak için arabadan iyi anlamak ve kulağın iyi olmalı. Yada tekeri kirko ile kaldırıp boşa alırsın aracı. Lastiği sağa sola el ile çeviripte anlayabilirsin. Tabi normal gelmesi gereken ses(ayna mahruti optimal boşluktan dolayı) aks kafa boşluk sesini iyi ayırt etmen gerekir. Aks iç kafa sanıp ayna mahrutide çıkabilir mesela:)

Titreme olayı aks iç kafadanda yapar aks milinde balans sorunu varsada yapar. Teker darbe vs gören arabada mil sıkıntısı rastlanması olası bir durum.

Dahada detay lazımsa pm at:D

ruudvan
04-11-2013, 22:52
bostancı sanayı best servıs green park otelın oldugu caddede anc tunıngın karsısında tek araclık bı dukkan ozan ve emre var .kafadar cocuklar gıdersen yardımcı olurlar.

freelife
04-11-2013, 22:59
Kardeşim aksın şanzımana giren kısmına iç, poryaya giren kısmına dış deniyor. İç aks kafası ve dış aks kafası.

Dönüşlerde özellikle tam turlarda tıkır tıkır yada zaman geçtikçe takır tukur sert sesler gekliyorsa genellikle dış kafadan yapar. Sesin geldiği yere göre sağ yada sol aks dış kafa dersin.

İç aks kafası genelde boşluk yapma olarak arıza çıkartır. Onuda çekersin el frenini, 1. viteste sert kaldırırsın arabayı. Tak tuk vurma sesi duyarsan normalin dışında iç aks kafasıdır. Hangisi olduğunu anlamak için arabadan iyi anlamak ve kulağın iyi olmalı. Yada tekeri kirko ile kaldırıp boşa alırsın aracı. Lastiği sağa sola el ile çeviripte anlayabilirsin. Tabi normal gelmesi gereken ses(ayna mahruti optimal boşluktan dolayı) aks kafa boşluk sesini iyi ayırt etmen gerekir. Aks iç kafa sanıp ayna mahrutide çıkabilir mesela:)

Titreme olayı aks iç kafadanda yapar aks milinde balans sorunu varsada yapar. Teker darbe vs gören arabada mil sıkıntısı rastlanması olası bir durum.

anladığım kulak iyi olacak ,o ses türkiyemi yapıyoruz burda :D

Oznsrl
04-11-2013, 23:03

abi biraz kafam karıştı birazdan uyucam yarın seni pm den darlarım sağolasın :)

Emir_b16a
05-11-2013, 04:44
aks lalesinden olmasın :)

Kadyr
05-11-2013, 05:24
Sen bostanciya yakinsan ozelci kadir usta, vwtech ' e gidersen zaten adamlar sana ne oldugunu soyler. Pendik e yakinsan karci otoya git yusuf abiyede benden selam soyle oda gerekeni yapar.bu uc yerde senden para koparmaya calismaz neyse onu yaparlar