PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil yardım lutfen

TURBO CİVİC
12-07-2008, 11:34
arkadaslar basıma cok kotu birsey geldi. lutfen yardımcı olun.gecen gun pc de kullanıcı olusturdum.sonra silmeye karar verdim.ama silerken dosyaları siliyimmi dedi bende sil dedim(yeni koullanıcı zaten bsy kaydetmedim die...ama asıl kullanıcıymıs)unuttum tabi sil dedim.ve benim herseyim belgelerim dosyasındaydı hepsi gitti :ofk::Deli: simdi easy rocover denedik ama olmadı.baska bi cozumu olan varmı ?ne yapabilirim?belgelerim cok onemliydi :( sistem geri yuklesek olurmu? veya baska birsey

gökh@n_gr
12-07-2008, 12:13
bilgisayarcılar tarihi geri alıp mı öle bişey yapıp silinenleri geri getirebiliyolar tabi format atmazsan.bi bilgisayarcıya git konuş bence

Serencebey
12-07-2008, 12:17
Back Up yap

Bılgısayar acılırken sureklı F8e bas sora acılan ekrandan Sisten Geri Yuklemesini sec.

O yaptıgın ıslemın daha oncekı tarıhıne bır gun ata bılgısayar o gunden baslasın.

TURBO CİVİC
12-07-2008, 12:42
saol burak bi deniyim bakalım olcakmıolmaz dediler ama son sans umıt kesmemek lazım

Vtec-SEDAN
12-07-2008, 12:45
bu işlemi yaptıktan sonra sonucunu buraya yazarmısın bende merak ettim.

BarBo
12-07-2008, 13:12
recovery programlarını dene üsttekiler olmazsa.

TURBO CİVİC
12-07-2008, 13:22
Abi Valla Geri Yukledim Ama Dosyalar Bos Geldi Icindekiler Yok!mahvoldum Yaa.

TURBO CİVİC
12-07-2008, 13:25
Recovery Yi De Denedik Olmadı.tekrar Denicem Ama Olmicak Gibi.recovery Tam Nası Kullancamı Bilen Varsa Anlatabilirmi Ayrıntılı.bide Hangi Surumu Fln Lazım Vs.

BAK
15-07-2008, 00:52
valla aynı olay benım basıma geldı 1ay önce..format atarken D ye aattım dosyaları...format atarkende karıstı gittii.10 gb lık verılerım var toplam ..sonra bı programcıya yaptrdık geldı butun dosyalar ama fotolar acılmadı sonra pıcasayı yukledım ordan kaydettım orjinallerını..

ef186
15-07-2008, 13:14
bu noktada en önemli olaylardan biri kesinlikle veri kaybettiğin pcye yeni bişiler yüklememektir.
HDD da veriler hiçbirzaman üzerine başka veri kaydedilmedikçe silinmezler yani bi silgi işlemiyoktur asında eski kasetlerdeki gibi boş sanar üzerine kaydeder ....
o nedenle pcye yeni veri kaydetme hatta açma pc yi ..
diski söküp başka bilgisayara takarak veri kurtarmak daha doğru bir harekettir ...
kaybolan veriler geri alınır çeşitli disk programları ile ancak eksiksiz olmaz mutlaka bozulan ve kaybolan bisürü dosya olucaktır.

içindeki verileri tamamen geri almak istiyorsan maddi değeri var ise bilgilerinin bu işi yapan bikaç pro firma biliyorum diski gönderiyorsun veriler geri geliyor ...

yada eyer mp3 flan gibi geri bulunabilicek veriler deil ise msnden görüşelim yardımcı olmaya çalışıyım ...
pm atarsın ..

MiaMi
15-07-2008, 13:57
Evet arkadaşlarında dediği gibi bu işlem yapıldıktan sonra direk makinadan diski söküp recovery programı kurulu olan başka bir pc de işlem gerekli.

Ancak uzun yıllar uğraştık bu işlerle geri getirilen dosyaların % 50 sinde karakter problemi dosya içerik problemi ve isimlerin belli bir karakterden sonra gözükmeme sorunlarına hazırlıklı ol.

Ve kulağınıza küpe olsun arkadaşlar account silecekseniz eğer hiçbir zaman profil bilgilerinden emin değilseniz silmeyiniz.

Hamster
15-07-2008, 14:20
bu noktada en önemli olaylardan biri kesinlikle veri kaybettiğin pcye yeni bişiler yüklememektir.
HDD da veriler hiçbirzaman üzerine başka veri kaydedilmedikçe silinmezler yani bi silgi işlemiyoktur asında eski kasetlerdeki gibi boş sanar üzerine kaydeder ....
o nedenle pcye yeni veri kaydetme hatta açma pc yi ..
diski söküp başka bilgisayara takarak veri kurtarmak daha doğru bir harekettir ...
kaybolan veriler geri alınır çeşitli disk programları ile ancak eksiksiz olmaz mutlaka bozulan ve kaybolan bisürü dosya olucaktır.

içindeki verileri tamamen geri almak istiyorsan maddi değeri var ise bilgilerinin bu işi yapan bikaç pro firma biliyorum diski gönderiyorsun veriler geri geliyor ...

yada eyer mp3 flan gibi geri bulunabilicek veriler deil ise msnden görüşelim yardımcı olmaya çalışıyım ...
pm atarsın ..

yazılanlar gerçekten doru...geçtimiz aylarda benimde başıma benzer bir olay geldi,HDD'nin çipi yanmış ve HDD'de açılmıodu,bi bilgisayarcıya götürdüm çipi deiştirdi falan filan ama yine olmadı.Son seçenek HDD'yi bi laboratuvara gönderiolar ve orda komple bilgilerine kavuşuosun hemde eksiksiz...Ama baya pahalı 600$ civarı demişti.Benim kuzenimin kocasıda bu konuda uzman bi firmada çalışıodu MI5'le felan çalışıolardı,HDD'deki silnmiş bütün bilgileri çıkartabiliolardı,ama HDD bi daha kullanılamıo ve bu süreç uzun bi süreçmiş burda da aynısını yapıolar mı bilmiorum,bi araştır istersen...
çok geçmiş olsun...:(

MiaMi
15-07-2008, 14:30
yazılanlar gerçekten doru...geçtimiz aylarda benimde başıma benzer bir olay geldi,HDD'nin çipi yanmış ve HDD'de açılmıodu,bi bilgisayarcıya götürdüm çipi deiştirdi falan filan ama yine olmadı.Son seçenek HDD'yi bi laboratuvara gönderiolar ve orda komple bilgilerine kavuşuosun hemde eksiksiz...Ama baya pahalı 600$ civarı demişti.Benim kuzenimin kocasıda bu konuda uzman bi firmada çalışıodu MI5'le felan çalışıolardı,HDD'deki silnmiş bütün bilgileri çıkartabiliolardı,ama HDD bi daha kullanılamıo ve bu süreç uzun bi süreçmiş burda da aynısını yapıolar mı bilmiorum,bi araştır istersen...
çok geçmiş olsun...:(

Hdd üzerinde herhangi bir nedenden dolayı elektronik board devreleri çalışmıyorsa çözümü kolay. Yeterki kafa , kafa motoru ve manyetik plakalar sağlam olsun. Defalarca Maxtor , Quantum ve Seagate HDD lerin boardlarını değiştirip kullanmışımdır. Bilgisayar işinde iseniz o kadar büyük meblalara gerek yok yeterki seri üretim aynı HDD den bir tane daha olsun elinizde veya bilgisayarcınızda tabi bunu size söylemezler data recovery adı altında dolarlarınızı alırlar.

http://www.xbitlabs.com/images/storage/8mb-ide-roundup/maxtor-back.jpg

Hamster
15-07-2008, 14:33
Hdd üzerinde herhangi bir nedenden dolayı elektronik board devreleri çalışmıyorsa çözümü kolay. Yeterki kafa , kafa motoru ve manyetik plakalar sağlam olsun. Defalarca Maxtor , Quantum ve Seagate HDD lerin boardlarını değiştirip kullanmışımdır. Bilgisayar işinde iseniz o kadar büyük meblalara gerek yok yeterki seri üretim aynı HDD den bir tane daha olsun elinizde veya bilgisayarcınızda tabi bunu size söylemezler data recovery adı altında dolarlarınızı alırlar.

http://www.xbitlabs.com/images/storage/8mb-ide-roundup/maxtor-back.jpg

Miami saolasın bu bilgi için o zmn ben bi araştırıyım benim HDD için,bakarsın kurtarırız.Bu arada bilgisayarcı o meblayı istedi ama ben wermedim :D

MiaMi
15-07-2008, 14:35
Evet dikkatli bir şekilde ana kartı ( Board ) değiştikten sonra disktin çalışmaya başlar ye bilgilerini yedekleyip işini görebilirsin. Şimdiden geçmiş olsun.

Hamster
15-07-2008, 14:39
Boardu bulamazsam ben yardımcı olursun zannedersem?Pm'den msj atabilirim deil mi?

ef186
15-07-2008, 14:42
evet bu baya eski bi taktiktir :D
hatta eski hddler bu sayede para ediyor mesela kafası bozuk içi gitmiş ama bordu sağlam ise bunlar topluyor bilgisayarcılar özellikle eski ve piyasada az bulunan modelleri...
benim evdede var ole bi 20 30 hdd :D
baya eskilerden yenilere devam ediyo seri :D
ee mesleki hastalık Arşivcilik mecburen :D

MiaMi
15-07-2008, 14:46
evet bu baya eski bi taktiktir :D
hatta eski hddler bu sayede para ediyor mesela kafası bozuk içi gitmiş ama bordu sağlam ise bunlar topluyor bilgisayarcılar özellikle eski ve piyasada az bulunan modelleri...
benim evdede var ole bi 20 30 hdd :D
baya eskilerden yenilere devam ediyo seri :D
ee mesleki hastalık Arşivcilik mecburen :D

Seni seni seniii. Zaten DarkSide lık gözünden akıyor bilgisayarcılık güzeldi be kanka. 98 de servise gittiğimde 100 usd bahşiş alırdım ama 2004 den sonra köşe başındaki cep telefoncuda bilgisayarcıyım dediğinde ben çekildim bu işten. Peşinden elektronik marketler peşinden elinde kalan bi hizmet satışınında gitmesi. Neyse germeyelim konuyu.

MiaMi
15-07-2008, 14:47
Boardu bulamazsam ben yardımcı olursun zannedersem?Pm'den msj atabilirim deil mi?

Bu konu hakkında ben değilde ( Bıraktım Yıllar Önce ) Forumda bilgisayar işi ile ilgilenen arkadaşlar var onlar yardımcı olabilirler sanırım.

ef186
15-07-2008, 15:07

Sn diskin modelini markasını yaz hatta HDD ın kartının resmini çek at foruma araştıralım birinden birinde çıkar elbet ..

Seni seni seniii. Zaten DarkSide lık gözünden akıyor bilgisayarcılık güzeldi be kanka. 98 de servise gittiğimde 100 usd bahşiş alırdım ama 2004 den sonra köşe başındaki cep telefoncuda bilgisayarcıyım dediğinde ben çekildim bu işten. Peşinden elektronik marketler peşinden elinde kalan bi hizmet satışınında gitmesi. Neyse germeyelim konuyu.

Sorma boşuna okuduk okadar sene :D
boşuna çalıştık bu piyasada :D
şimdi herkesler bilgisayarcı her bakkal ram satıyo :D

Hamster
15-07-2008, 22:06
Eywallah yardım için öncelikle,benim HDD
HITACHI DESKSTAR
Model:HDS722516VLAT80 ATA/IDE

Bunlarda fotoları

http://img228.imageshack.us/img228/3159/resim003kp1.jpg (http://imageshack.us)

http://img228.imageshack.us/img228/3192/resim002kh9.jpg (http://imageshack.us)

ef186
15-07-2008, 23:48
bi araştıralım haber veririm bordundan bulabilirsem ...

TURBO CİVİC
16-07-2008, 01:05
arkadaslar herkeze cok tesekkur ederim.4 gunluk ugras sonucu problemi cozduk.baya bi ugrastırdı yaptık olmadı baska sorun cıkardı fln ama sonunda hallettik.saolun

ibrahim
16-07-2008, 05:09
sistemi geri yükle sorun çözülsün

sercangolge
16-07-2008, 08:32
başlat-tüm programlar-donatılar-sistem araçları-sistem geri yükleme yi tıkla.açılan pencerede sağ köşede bilgisayarımı önceki bir zaman geri yükse sekmesini seç ileri deyip çift kullanıcıya çıkardıgın bi tarih aralığını seçip tekrar ileri de adım adım seni yönlendirecek.daha sonra oluşturduğun kullanıcı kimliğinide silersin.kolay gesin.