PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Astra H Sunroofla ilgili bi sıkıntı

GÖKTÜRK
05-11-2013, 19:02
iyi akşamlar , arabamızın sunroofunu bugün açarken bi sıkıntı olduğunu farkettim , açılırken çok ağır ama acayip ağır bi şekilde sona kadar açtım , sonra tekrar aynı hızla kapattım ama kapanmayacak diye korkmadım değil durdu bi ara tekrar düğmeye bastım öyle devam etti , böyle milim milim ilerliyor daha önce bu sorun başına gelen var mıdır ? 206 aracımızın sunroofu için şaşmazda holland sunroofa götürmüştük iyi ilgilenip sorunumuzu çözmüşlerdi. götürmemizi tavsiye edeceğiniz işini bilen başka bi sunroofcu var mıdır ? ancak şuan götürme fırsatı yok götürene kadar sunroofu açmayacağız

mimarsertac
05-11-2013, 19:49
baktın mı yağlı duruyor mu? Biraz gres yağı sürmek gerekebilir raylarına.

ÜSTÜNERC
05-11-2013, 20:26
fazla zorlama motoru yanmasın.Bi ustaya gösterin bence daha cok masraf açmasın başınıza

GÖKTÜRK
05-11-2013, 20:32
baktın mı yağlı duruyor mu? Biraz gres yağı sürmek gerekebilir raylarına.

bakmadım abi yarın bi bakarım

Gökhan Bilgin
05-11-2013, 20:34
Düzenli olarak sunroof'u yağla yani üç dört ayda bir yağ sürdükten sonra sorunum çözülmüştü benimde.

GÖKTÜRK
05-11-2013, 20:43
fazla zorlama motoru yanmasın.Bi ustaya gösterin bence daha cok masraf açmasın başınıza

aynen abi mantklı olan o

GÖKTÜRK
05-11-2013, 20:44
Düzenli olarak sunroof'u yağla yani üç dört ayda bir yağ sürdükten sonra sorunum çözülmüştü benimde.

gress yağı mı sürmeliyim yoksa sunroofa özel sıkılan bi yağ sprey tarzı bişey varmı

ÜSTÜNERC
06-11-2013, 10:54
gress yağı mı sürmeliyim yoksa sunroofa özel sıkılan bi yağ sprey tarzı bişey varmı

sanayide ve hırdavatcı dükkanlarında bulabilirsin slikon spreyide yağlama için kullanılıyor.Ben aracımın camlarına uyguladım lastiklere falan sıktım güzel sonuc aldım.Lastikleri parlatmak için bile kullanıyorum :)