PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 Cadyy 7 dsg Arıza

Cupra03
11-11-2013, 10:44
Selam arkadaşlar,

Bir doğuş klasiği yaşayanlardanım ve en son doğuş grubuna yazdığım şikayet mail'ini paylaşmak istedim.

Selamlar,
6-7 kasım tarihleri arasında,2011 model Cadyy dsg ile alakalı bir mail yazmıştım.Konuşulduğu üzre aracımı Uzay oto ya çektirdim.Tahmin ettiğim gibi,iyi niyet garantisinden faydalanamayacağımı öğrendim telefon ile az evvel.Bırakın iyi niyeti,arızanın tam tespiti için 177 TL de para istediler:))Şaka gibi.2008 leon cupra Altur,2011 Cadyy mez ve 2011 polo gti Uzay.Üç tane sıfır bir tane ikinci el,Doğuş grubu aracı almış biri olarak,çok üzüldüm.Bayilerinizin iyi niyet ile alakası yok,aracımın periyodik bakımlarını yapan Hakan bey tarafından nerede ise azarlanıyorudum bile.Böylesine önemli markarı Türkiye'ye getiren bir firmanın bayileri biraz daha titiz olmalı.Polo Gti gene Uzay otoda,test sürüşünde tamponunu vurdular ses çıkartmadım,leon cupramın bir sürü sıkıntısı oldu gene ses çıkartmadım.Ama aldığım günden beri,şanzumanında sıkıntısı olan,bu sıkıntıyı hem Uzay otoya hemde Doğuş Esenyurta bildirmeme rağmen her iki bayide,bunda bir sıkıntı yok abi bu modeller böyle yapar diyerek geri gönderildim.Sonrada beni başlarından komik bahaneler ile gönderen bu servis yetkilileri,rapaorlarına,müşterinin vakti olmadığı için kapsamlı test yapılamadı yazmışlar:))
Aracımın garantisi bittiği için yapacak pek fazla birşeyim yok,tekrar bir çekici ile özel bir servise çektirip orada derman arıyacağım.Ama önce wv detaylı yazacağım bu konuyu,şikayet siterinde paylaşacağım,oldukça popüler olan şirket internet sitemde flaş habar yapacağım,birdaha kesinlik ile doğuş grup aracı almayacak ve aldırtmamaya çalışacağım.Anca bunları yapabilirim.

Aracımı her 15 binde periyodik bakımlara sokan biriyim bu arada.

aga81
11-11-2013, 10:48
2007 caddy var bitane de bizde 100 bini devridik sifirlayalim dedik almasak mi acaba

Cupra03
11-11-2013, 11:02
2007 caddy var bitane de bizde 100 bini devridik sifirlayalim dedik almasak mi acaba

İki arkadaşımda 2012 si var,gayet sıkıntısız.Benim derdim aracın şanzuman arızası değil,tabiki arıza olacaktır.Derdim yetkili servislerin garanti bitince,size zombi muamelesi ile alakalı.Ulan garantisi bitmiş olabilir,hiç bir şekildede yarımcı olmaz zorunda değilsin tabi,ama biraz kibar olur insan yahu.Tikseler doğuş grubu aracı almam artık.

dragon07
11-11-2013, 11:09
Abi dsg arızamı yaparmıs arıza yapmaz dsgler Allah yardımcınız olsun

Mivec_4G63
11-11-2013, 11:32
Bizim dsg passatı aynı servis iyiniyet garantisinden kavramasını değiştirdi.

burakk.
11-11-2013, 11:34
Maalesef doğuş oto da işin çığırından çıktı geçen kuzenimin jettası için gitti aracı satılığa çıkaracaktık sıfır aracımız boyalı çıktı iyi mi ve adamlar üstlerine bile alınmadı kalite yerlerde yazıklar olsun.

ömeRC
11-11-2013, 12:10
abi akıl vermek gibi olmayayım ama butür şikayetlerden vw nin haberi olmuyor tamami ile kendi kafalarına hareket ediyorlar doğuş ve bayiler.Bence vw e mail at direk maile cevap veriyorlar ve araştırmaya başlıyorlar.

EM-RE
11-11-2013, 12:16
Bende sıfır skoda rapid aldım,sırf şu olaylardan garantiyi uzatalım para verin dediler,korktum verdim.Allah kolaylık sabır versin can sıkıcı işler.

Berkan
11-11-2013, 14:08
doğuş çalısanlarının (esenyurt vw heleki digerlerini cok bilmiyorm) burnu havadalıgı çatır çatır satmaları bu hale getirdi onları alırsan al almassan baskasına gazlıycam modundalar nasılsa.

en iyi dsg garantisi uzatılmış dsg yada garanti bitiminden önce elden çıkarılan dsg saatli bomba mübarek

Cupra03
12-11-2013, 10:24
Abi dsg arızamı yaparmıs arıza yapmaz dsgler Allah yardımcınız olsun

Aldığım günden beri sıkıntı vardı ama pek kaale almadılar,esasında fena çirkefleşirim bu durumlarda ama şu an için pek sıkıntı yok,zaten satarım 1-2 yıla dedim.Demez olaydım,yıksaydım başlarına orayı:)

Bizim dsg passatı aynı servis iyiniyet garantisinden kavramasını değiştirdi.

Benim garantim biteli 1 yıl olmuş ve bu bir yılda onlara servise gitmediğim için iyi niyet bana uğramadı.

abi akıl vermek gibi olmayayım ama butür şikayetlerden vw nin haberi olmuyor tamami ile kendi kafalarına hareket ediyorlar doğuş ve bayiler.Bence vw e mail at direk maile cevap veriyorlar ve araştırmaya başlıyorlar.

Şimdi serviste detaylı arıza tespiti yapılıyor.Mekatronic sigortası atmış gibi görünüyormuş,bunuda tetikleyen mekatronic arızası olma ihtimali yüksekmiş.Bir sonuç çıksın bakalım neler olacak ona göre,değil Almanya ya,Cumhur başkanına kadar yazacağım:D

dragon07
12-11-2013, 10:30
abi ilk önce doğuşu ara sonra şikyet , bikaç tanede internetten marka model bayii ismi vererek belirterek reklam edin(şikayetimvar.com) aglamadan olmuyor ben söyleyim iyi niyetle hiçbir yere varamazsınız çirkefleşmek laızm biras :)

utkunoa
12-11-2013, 10:48
abi sorunu bana özelden yazarsan senin için almanyaya mail atabilirim, bende birçok sorun yaşadım

lncdlt
12-11-2013, 10:54
Ya populer bir gazeteye ilan vermek kac para?

Verip ilani desifre etmek lazim.

Cupra03
12-11-2013, 15:55
abi ilk önce doğuşu ara sonra şikyet , bikaç tanede internetten marka model bayii ismi vererek belirterek reklam edin(şikayetimvar.com) aglamadan olmuyor ben söyleyim iyi niyetle hiçbir yere varamazsınız çirkefleşmek laızm biras :)

Doğuşa mail attım tabiki,ama onlarda bayilerini koruyor doğal olarak.Şu mesele netleşsin bir günümü ayırıp bildiğim her yere yazacağım merak etme.

abi sorunu bana özelden yazarsan senin için almanyaya mail atabilirim, bende birçok sorun yaşadım

Ben ingilizce olarak yazacağım onlara baya detaylı.Detaylı ngilizceyi sanada gönderirim dilersen.Kısaca sorun şu,1-2. viteslerde bazen ciddi titreme,5-7. viteslerde debrijay kaçırması gibi bir durum,gaza abanıyorsun,devir saati 3 binle 4 bin arası gidip geliyor,ama bu arada araç hızlanıyorda.En büyük sıkıntı,1 ve geri viteste,hafif gaz vererek kalkmaya çalışınca,vitesten atıp tekrar giriyor,lank lunk vuruyor yani.

Ya populer bir gazeteye ilan vermek kac para?

Verip ilani desifre etmek lazim.

Almanyadan da bir olumlu cevap gelmez ise yapacağım valla,aklımda:)300-500 tutsun nolur.

bukotezo
12-11-2013, 16:38
Sırf DSG ve yağ yakma yüzünden Polo Gti'dan vazgeçtim oysaki çok daha beğenmiştim. İyi yapmışım heralde diye düşünüyorum.

Ama hata bizim insanımızda, adamlar arabaya yok çekiyor, serviste azarlıyor, yinede en çok onlar satıyor . . .

Cupra03
13-11-2013, 10:44
Konu belli oldu arkadaşlar,
Mekatronic arızalanmış,komple değişim yapacaklarmış.6071 TL masraf çıkarttılar,iyi niyet felanda olmuyormuş:)

bad cat
13-11-2013, 11:29
bu ne ya yok mu başka bi hal çaresi. resmi yollara mı başvuracaksınız yoksa çıkma şanzuman falan mı bakacaksınız ?? çok talihsiz bir durum olmuş.

orhan_guney
13-11-2013, 11:34
hiç haberde vermiyorsun rapid aldın yardımcı olurdum. fullife iyiki almışsın ama şunu bilmeni isterim ben 4 yıldan fazladır skoda satıyorum daha birtane dsg problemi yaşayan görmedim.
Bende sıfır skoda rapid aldım,sırf şu olaylardan garantiyi uzatalım para verin dediler,korktum verdim.Allah kolaylık sabır versin can sıkıcı işler.

Cupra03
13-11-2013, 12:00
bu ne ya yok mu başka bi hal çaresi. resmi yollara mı başvuracaksınız yoksa çıkma şanzuman falan mı bakacaksınız ?? çok talihsiz bir durum olmuş.

Araştırıyorum bakalım,çıkma falan bakınıyor arkadaşlarım.Ah bu doğuş yokmu,bir daha alırmıyım doğuş grubu aracı ben.

Jeandan-R
13-11-2013, 13:46
Arada bir tanınan bir yerde valelik yapıyorum. Kullandığım dsg araçların bazılarında titreme sorunu gördüm. Ve arabalar max 3-4 yaşında

SGTI
13-11-2013, 13:51
bana kalırsa tüm mesele 7 ileri değil 6 ileri olayı.VW nin yağ distribütörü VW yi tokatlamaya kalkınca 7 ileri kuru tip e geçtiler.Bizim caddy 2006 model olması lazım 200k km 6 ileri DSG en ufak problem yok.Ama benim polom 7 ileri mesela.Şu ana kadar bir problem çıkarmadı ama ne zaman böyle bir konu görsem içime kurt düşüyor.

Merthan
13-11-2013, 14:28
Dsg olayı tamamen şanş meselesi.
Buna kendim ve ağabeyimde dahil çoğu arkadaş 7 ileri Dsg kullanıyor daha kimsenin şikayetini görmedim. Ama internete yazdığın zaman onlarca şikayet var.
Sanırım biz şanslı olan kısımdanız.

dragon07
13-11-2013, 15:25
sans degil aslında hepsinin vakti gelicek ama daha vakitleri var :D

utkunoa
13-11-2013, 15:32
abi sorun sanıyorsam mekatrnic aynı zamandada kavraması

utkunoa
13-11-2013, 15:33
Dsg olayı tamamen şanş meselesi.
Buna kendim ve ağabeyimde dahil çoğu arkadaş 7 ileri Dsg kullanıyor daha kimsenin şikayetini görmedim. Ama internete yazdığın zaman onlarca şikayet var.
Sanırım biz şanslı olan kısımdanız.

araban kaç km de ?

Merthan
13-11-2013, 15:55
sans degil aslında hepsinin vakti gelicek ama daha vakitleri var :D
Dragon,Dsg'yi görünce yazmışsın hemen:)

Merthan
13-11-2013, 15:57
araban kaç km de ?
32.000 km'de.

Cupra03
14-11-2013, 11:57
Avcılar parsellerde bir yer önerildi,Can oto ismi.Bu dsg olayına 1 milyon Euro para harcamışlar ve tekel olmuşlar.Uzay otoya yap desende onlarda bize yollayacak abi dediler:)Revize edersek 2700 TL sıfır dersen 4500 TL dediler.Almanya'dan az hasarlı araçlardan kendileri gidip söküyorlarmış beyinleri falan filan.Bana baya inandırıcı geldiler.Yarın oraya çektirip yaptıracağım gibi görünüyor şimdilik.

İlgi alaka gösteren herkeze teşekkür ederim.Ben sıfır arabada şanssız olduğumu anladım:)

dragon07
14-11-2013, 12:40
Dragon,Dsg'yi görünce yazmışsın hemen:)

merttan; hergün bir yenisi açılıyor zaten çokta üstüne düşmüyorum :)

ersandeniz
14-11-2013, 15:29
Volkswagen 2,6 milyon aracı geri çağırdı - Milliyet Haber (http://ekonomi.milliyet.com.tr/volkswagen-2-6-milyon-araci-geri/ekonomi/detay/1792093/default.htm)
Volkswagen 2,6 milyon aracı geri çağırdı
Alman otomobil firması Volkswagen'in "Tiguan" ve "Amarok" modellerindeki 1 milyon 39 bin aracı teknik arıza, 7 vitesli çift debriyajı 1,6 milyon aracı da yağ değişimi konusunda geri çağırdığı bildirildi.

Volkswagen'den yapılan açıklamada, 2008 ile 2011 yılları arasında üretilen 800 bin Tiguan model aracın geri çağrıldığı, bu araçların far sisteminde problem bulunduğu ve kısa bir müdahale sonrası düzelme imkanı olduğu belirtildi. Bu araçlardan 147 bininin Almanya'da olduğu vurgulanan açıklamada, yine geri çağrılan 239 bin Amarok 2.0 dizel motorlu aracın da akaryakıt dolaşım sisteminde pürüzler olduğu, bu nedenle geri çağrıldığı ifade edildi. Açıklamada, 7 vitesli çift debriyajlı 1,6 milyon aracın da isteğe bağlı olarak yağ değişimi konusunda geri çağrıldı bildirildi. Öte yandan, Volkswagen 7 vitesli araçlarında Çin'de mart ayında bir sorun daha yaşamış ve 384 bin aracını geri çağırmıştı

Cupra03
15-11-2013, 10:47
Bizde bırak geri çağırmayı,kendimiz gidip iki kere şikayetçi oluyoruz kaale alınmıyor:)

Almanya'ya yazdım baya detaylı bakalım oradan nasıl bir sonuç çıkacak.

FATİH
15-11-2013, 10:56
benim aracı en az 3 sene kullanmayı düşünüyorum. büyük ihtimal bana da patlar. :) 2+2 yıl garanti uzatma yapmıştım. şu an içim rahat ama başkalarının canı çok pis yanıyo... geçmiş olsun arkadaşım. ;)

HondatugraL
15-11-2013, 11:32
bile bile lades, geçmiş olsun.

Kahn23
15-11-2013, 12:00
Bu şikayet ve diğer şikayetler olmasına rağmen yine de Doğuş Oto'dan araba almak isteseniz min. 3-4 ay sonrasına gün veriyorlar. Bunu da anlamak zor valla.

cgty06
15-11-2013, 12:20
Dayım golf 7 1.6 tdi dsg highline da karar kıldı. Almayalımmı şimdi biz wv?

Merthan
15-11-2013, 12:23
Tamamen Doğuş şerefsizliği kusura bakmasınlar.
Dsg almaya değer keyifli bi şanzıman ama Doğuş politikası yüzünden insanların midesi bulanıyor.
Arıza çıkabilir bu normal,arıza riski çift kavrama şanzımanların çoğunda var.
Günümüz otomobil sektörü her geçen gün daha ileri teknolojiye gidiyor.
Örneğin: Mercedes mühendisleri 9 ileri şanzıman için uğraşıyorlar,buda sorunlu olabilir.
Ama önemli olan satan firmanın bunun bilincinde olması.
Doğuş otomotiv yolunacak kaz arıyor! Garanti biterse gözünün yaşına bakmıyorlar ki garantiliyken bile eminimki müşteriye kitleme politikası yapıyorlardır.

Cupra03
15-11-2013, 13:10
Kesinlik ile bundan sonra doğuş grubu araç almam.Diğer markalar çok farklı değildir tabiki ama Vag grubu kesinlik ile yok artık.

i-vtec07
15-11-2013, 14:24
çok geçmiş olsun abi :(

benim asıl merak ettiğim bu dsg7 ler bi 10 sene sonra ne durumda olucak ?

Tholl-ga
15-11-2013, 14:28
araban kaç km de ?

32.000 km'de.

10.ooo KM de garantiden kavramayı değiştirdim çoğu 7 dsg de olan 2. vites titremesinden dolayı.

tamamen şans işi :D

Serkan_UR
15-11-2013, 14:42
rezalet...ben anlamıyorum eskilerde arabalar daha az kronik sorunlu oluyordu olduğu zamanda geri çağrılıyordu sanki daha mı çok test ediliyordu yoksa markanın adı çıkar diye dahamı özen gösteriliyordu bilmiyorum bende 3-4 sene önce buna benzer bir problem yaşamıiştım ilk 7 ilerilerden focus dizel otomatik almıştım 3 yaşında aldığımın senesinde şanzumandan ses gelmeye başladı aynı dsg gibi kronik problemmiş hepsinde yaşanmış yada yaşanacak bir durum masrafda baya çoktu ilana arızasını yazıp piyasasından 5-6 milyar uyguna satmıştım..Bu 7 ileri :)pek uğurlu gelmiyor heralde :)

sizlerinde aklında olsun focus 7 ileri dizel otomatiklerdede kronik problem var hatta yenilerde 7 ileri otomatiği kullanmadılar diye biliyorum

YunusAydn
15-11-2013, 15:22
dsg ile alakasız olucak ama arkadaşım sıfır cc aldı araç 10 bin km de yağ ışığı yaktı o kadar dememe rağmen gitmiş yağını tamamlatmış servisde birde para almışlar tamamlamak için..

modify34
15-11-2013, 15:37
Volkswagen Geri Çağırıyor (http://www.arabalar.gen.tr/volkswagen-geri-cagiriyor-h3870.html)

GECE8
15-11-2013, 15:53
Avcılar parsellerde bir yer önerildi,Can oto ismi.Bu dsg olayına 1 milyon Euro para harcamışlar ve tekel olmuşlar.Uzay otoya yap desende onlarda bize yollayacak abi dediler:)Revize edersek 2700 TL sıfır dersen 4500 TL dediler.Almanya'dan az hasarlı araçlardan kendileri gidip söküyorlarmış beyinleri falan filan.Bana baya inandırıcı geldiler.Yarın oraya çektirip yaptıracağım gibi görünüyor şimdilik.

İlgi alaka gösteren herkeze teşekkür ederim.Ben sıfır arabada şanssız olduğumu anladım:)

benımde ibizam dsg bi sıkıntı yok(9000km) ama garanti uzatmaya gitmedim 3sene daha bınmek zorundayım arabaya patlarsak bu bilgi iyi oldu .abi sadece mekatronik ıcın mı bu fıyatlar?

Cupra03
16-11-2013, 12:26
benımde ibizam dsg bi sıkıntı yok(9000km) ama garanti uzatmaya gitmedim 3sene daha bınmek zorundayım arabaya patlarsak bu bilgi iyi oldu .abi sadece mekatronik ıcın mı bu fıyatlar?

Evet sadece mekatronik 2700 tl,ama revize edilmiş hali.Sıfırı için 4500 tl dediler.Ama benim araçta kavramada sıkıntılı yani 5 bin küsür durduk yere çıktı.

Arıza olmayacak diye bir konu yok tabiki,araba tamamen şans işi,mekanik sonuçta,benim hazmedemediğim,alındığından beri olan bir arızanın buralara kadar tamamen servislerin ilgisizliğinden gelmesi.Bakalım Almanya'dan nasıl bir cevap gelecek,onu bekliyorum.

SekoLive
16-11-2013, 13:58
Çıldırdı aracına bu yazıyı yazdırdı! - Milliyet Haber (http://gundem.milliyet.com.tr/aracina-oyle-bir-yazi-yazdirdi-ki-/gundem/detay/1793235/default.htm)

Cupra03
16-11-2013, 15:50
Çıldırdı aracına bu yazıyı yazdırdı! - Milliyet Haber (http://gundem.milliyet.com.tr/aracina-oyle-bir-yazi-yazdirdi-ki-/gundem/detay/1793235/default.htm)

Bendemi yazdırsam:)İyi fikir esasında.

Kahn23
16-11-2013, 15:57
Bendemi yazdırsam:)İyi fikir esasında.

Çok güzel reklam aslında ama araç sahibine firma tarafından bir dönüş oluyor mu acaba ?

Cupra03
21-11-2013, 10:45
Almanya dahi geri dönüş yapmadı:)

SAYGIN
21-11-2013, 11:23
55 binde leon var kendimde 2011 otomatik dizel, 7 ilerilerdeki titreme genelde eski tip kavramayla uretilenlerde oluyor servisle gorusmustum inceleme yapip direk degisceklerdi 2+2 garantiden haftaya birakicam.2012 leon vardi onun ustunde yeni tip kavrama vardi 40 bin km binildi 2 de titreme hic yapmadi.2013 golf var yine dizel otomatik ondada bir problem yok.

Cupra03
21-11-2013, 14:45
Çölde kutup ayısı çıktı karşıma işte:)

GTCihad
21-11-2013, 16:36
Konu belli oldu arkadaşlar,
Mekatronic arızalanmış,komple değişim yapacaklarmış.6071 TL masraf çıkarttılar,iyi niyet felanda olmuyormuş:)

Jettada başıma geldi , defalarca geldi gitti geldi gitti , Kiralama firmasından bir yetkili 'beyefendi bunlar böyle ne değişirse değişssin sorununuz çözülmez 2.0 motor altı DSGler sıkıntılı VW gurubuyla çalışıyoruz çoğu problem' dedi.

Kavrama değişti sorun çözüldü bende . 4-5 ay sonra farklı birşey çıktı , örneğin D7de gidiyorum dip gaz yapsam dahi vites küçültmüyor .

Aracın süresi doldu teslim edeceğiz diye ilgilenmedim artık .

Geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun . Ancak bu çabalarınız sonucu iyi niyet garantisine gireceksiniz bence %50 , %50 gibi yapılacak bence işleminiz.

Cupra03
26-11-2013, 11:23
Yupii nihayet Almanya'dan cevap geldi.

Dünya genelinde okadar çok kullanıcımız varki,hepsi ile bizim ilgilenmemiz mümkün değil.O yüzden distiribütörlerimizin verdikleri kararlara uymak zorundayız.Ama maillerinizi Doğuş oto ile paylaştık merak etmeyin.

İşte bir markadan nasıl soğutulurun canlı örneği.Sonrada neymiş DAS AUTO ymuş NAHHH AUTO o.
Arkadaşlar ben aracımı,Güngören Bağcılar diye adı geçen ama esasında İkitelli yakınlarında olan sanayi sitesinde,Yeşil otoya yaptırdım,2 bin tl.
Birdaha tikseler vag grubu araç almam.

Herkeze ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

tuFAN
26-11-2013, 11:50
VW ve tüm VAG grubunda kullanılan DSG 7 şanzımanlı 1.6 Milyon arac geri çağırılyormuş
Rückruf VW Tiguan und Ölwechsel für alle VW mit Siebengang-DSG - autobild.de (http://www.autobild.de/artikel/vw-tiguan-amarok-dsg-rueckruf-4451977.html)
DSG-Rückruf bei VW: Das Problem ist der Schwefel - Test + Technik - Auto - Handelsblatt (http://www.handelsblatt.com/auto/test-technik/dsg-rueckruf-bei-vw-das-problem-ist-der-schwefel/9076570.html)

DSG 7'de ki Sentetik yağ mineral yağı ile değiştirilecekmiş

SGTI
26-11-2013, 12:25
VW ve tüm VAG grubunda kullanılan DSG 7 şanzımanlı 1.6 Milyon arac geri çağırılyormuş
Rückruf VW Tiguan und Ölwechsel für alle VW mit Siebengang-DSG - autobild.de (http://www.autobild.de/artikel/vw-tiguan-amarok-dsg-rueckruf-4451977.html)
DSG-Rückruf bei VW: Das Problem ist der Schwefel - Test + Technik - Auto - Handelsblatt (http://www.handelsblatt.com/auto/test-technik/dsg-rueckruf-bei-vw-das-problem-ist-der-schwefel/9076570.html)

vw diyalogu aradım doğruladılar böyle bir güncelleme "kampanya" adı altında mevcut.En kısa zamanda değişicem ama vw nin bu kadar tepki alması bana sorunu çözmüştür gibi gelmesine sebep oldu.İnşallah kayda değer bişeydir.

Berkan
26-11-2013, 13:10

audi vs dahil dimi buna vw yi aradım diyince bir üst postta sorma gereği gördüm

SGTI
26-11-2013, 13:25
sistemsel olarak aynı şanzıman ama yağı aynımıdır bilmiyorum yüksek ihtimal aynıdır.Ben kendi aracım için sordum.Ne fark ediyor dediğimde tabiki engin bilgili servis ustaları cevap veremedi.Ama vw böyle bir soruna yönelik birşey çıkardıysa illaki bir ilgisi vardır.Çok şikayet aldılar.

ilker_yusuf
26-11-2013, 13:46
Valla ben Türkiye'de hem tavırlarından hem satış politikalarından dolayı doğuş grubuna gerçekten uzaktım. araba alırkende tutumlarından dolayı iyice soğmuştum kapılarından girmem diyordum. Nitekim sizlerinde yaşamış olduğu bu durum kararımdaki doğruluğu gösterdi gerçekten.

tuFAN
26-11-2013, 14:38
audi vs dahil dimi buna vw yi aradım diyince bir üst postta sorma gereği gördüm
autobild'in linkinde Audi VW Seat ve Skoda diye belirtmiş fakat ayrıntı yazmıyor