PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tenis raketi yardım..

kobeanil11
16-07-2008, 19:40
arkadaşlar, tavsiyelerinizi istiyorum raket konusunda,
HEAD düşünüyorum, ama çok bilgili değilim, daha bilgili olanlarda tavsiye istiyorum, henüz beginner sayılırım, head size ı büyük bi raket düşünüyorum...
bide kolayca bulunabilen wilson ncode n4 var.. bu nasıl mesela? :o

gökan
16-07-2008, 19:43
ben spor akademısınde okuyorum amatorce yapcaksan kalıtelı bı rakete ıhtıyac yk head yada wilson varsa olur dunlop felan

kobeanil11
16-07-2008, 19:45
abi şöyle söyleyelim, keyfine oynuyorum..:) basketciyim ama sardı tenis..:D

ama kaliteli bişelerle oynayalım, geçen wilson bi raketle oynadım elimi yara yaptı, ağırdıda, 660cm3 lük bi head size ı olsun, hafif olsun yeter

Head olur diyosan eyvallah..:)

emresener
16-07-2008, 21:41
ben spor akademısınde okuyorum amatorce yapcaksan kalıtelı bı rakete ıhtıyac yk head yada wilson varsa olur dunlop felan

raketin kalitesini markadan mı ayırt edion onu anlamadım. kaliteli bi rakete gerek yok dion head wilson ve dunlop dion.. bunlar 3 ana tenis markasıdır. kalite istemiosan gitcen migrostan alıcan 20liraya raketi.. spor akademisi hangisi acaba merak ettim...

kwanc
16-07-2008, 22:07
ben eski lisanslı oyuncu olaral sana tavsıyem babolatların cok profesyonel olmayanlarına bakman hem hafıf olur hemde kullanımı en ıyı markalardandır.ayrıca beginner oldugun ıcın senın 105 kafa alman mantıklı olur 100 un altına ınme sımdılık daha sonra ılerletınce 95veya 90 a gecebılırsın.suan bana kalsa sana wilson k factor federer edition aldırırımda gerek yok:D kolay gelsın:)

kwanc
16-07-2008, 22:13
babolatın drive z tour veya aero strike modellerı sana uygun gıbı

gökan
16-07-2008, 22:26
raketin kalitesini markadan mı ayırt edion onu anlamadım. kaliteli bi rakete gerek yok dion head wilson ve dunlop dion.. bunlar 3 ana tenis markasıdır. kalite istemiosan gitcen migrostan alıcan 20liraya raketi.. spor akademisi hangisi acaba merak ettim...

neoldu bırader atarın sebebı ne sen benım soledıgım seye laf edemezsın neonemı avr bıtrdıgım okulun söle bı ya akşam akşam sınır etme benı :icon_tup: 2o ytllık raket alıp top içindenmı gecsın wılsonun orjınalı yok yan sanayısı de var ..sana 5oo ytlılık wilson alsın demıyoruz

gökan
16-07-2008, 22:28
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=375871&ProductID=spordu24376

facia
16-07-2008, 22:28
neoldu bırader atarın sebebı ne sen benım soledıgım seye laf edemezsın neonemı avr bıtrdıgım okulun söle bı ya akşam akşam sınır etme benı :icon_tup: 2o ytllık raket alıp top içindenmı gecsın wılsonun orjınalı yok yan sanayısı de var ..sana 5oo ytlılık wilson alsın demıyoruz

İyide kurudğun cümle gerçekten saçmaydı ... Raket tavsiyesi istemiş sende demişsinki orta halli wilson head dunlop al :) zaten başka alternatif kalmıyor.

gökan
16-07-2008, 22:29
bu yolladıgım junıor ama orda çeşit cok raket sap sargısı var elın cok acırsa onalrda satılıyor alıp kendın sarabılırsın

gökan
16-07-2008, 22:31
İyide kurudğun cümle gerçekten saçmaydı ... Raket tavsiyesi istemiş sende demişsinki orta halli wilson head dunlop al :) zaten başka alternatif kalmıyor.

wilsonun 5o ytl olanıda var buda ucuz olanı...sacmaysa bana sacma:cool:

gökan
16-07-2008, 22:34
amatorce yapılan tenıste 15 ytlılık arkdaş raket alır ıkıgun sonra telelrı kopar ben ınsan gıbı burda meslegımle ılgılı bılgı verdım ama adam kalmış nerde okudun dıyor
wılson abartmısınız wılsonun 5oyltde var 100 5oo ytlde ben raketler hafıf dıye wılson onerdım gıt al abı mıgrostan 2oytlye elın yara olsun

kwanc
16-07-2008, 22:40
al tarafı bi raket yapmayın arkadaslar. tenıs oynamaktan soğucak fıkır soran arkadas

gökan
16-07-2008, 22:41
neyse ben bişi demıyorum asarılar tenıs antremanında kardeşim ıstedıgın gıbı raket alabılırsın zevk senın

kobeanil11
16-07-2008, 23:59
beyler hepiniz çok sağolun.. gerginlik yapmayın ya boşverin..:) sanırım hata bende, tam olarak açıklayamadım ne istediğimi, ben yinede tavsiyelere uygun bişe alıyım o zaman..:) federer edition a bi bakmalı..:D

kwanc
17-07-2008, 11:21
herzaman için alıcağın raket hafif olsun çünkü yeni başlamışsın 300gramın ustune cıkma derim gereksiz kolunu yorarsın.federer edition yani wilson k six one ağırdır bakmış olmak için bakabılırsın:D baska sorun olursa hıc cekınmeden sorabılırsın bana;)

ST
17-07-2008, 11:27
Vay be Tenis raketinden bile tartışma çıkabiliyor :)

emresener
17-07-2008, 12:15
Gökan arkadaşım. madem mesleğin düzgün bilgi ver burda. mesleğinle nasıl ilgilendiğini iki mesajda anladım...
bilgi vericeksen sap sargısı ( grip denir ona)
Tel deil kortaj olacak.. bilgi vericeksen böle bilgi ver tel yok sap falan bunlar bilgi deil.. cümle kur ilk önce yüklem özne başka şeyler falan.. Nerde öğrenim gördüğünü 3ay da bi izmire turnuvalara geliorum bugun tenis oynamak isterim senle :P

Anıl kardeşim ben sana ÖM olarak açıkladım gerisi...

gökan
17-07-2008, 12:33
Gökan arkadaşım. madem mesleğin düzgün bilgi ver burda. mesleğinle nasıl ilgilendiğini iki mesajda anladım...
bilgi vericeksen sap sargısı ( grip denir ona)
Tel deil kortaj olacak.. bilgi vericeksen böle bilgi ver tel yok sap falan bunlar bilgi deil.. cümle kur ilk önce yüklem özne başka şeyler falan.. Nerde öğrenim gördüğünü 3ay da bi izmire turnuvalara geliorum bugun tenis oynamak isterim senle :P

Anıl kardeşim ben sana ÖM olarak açıkladım gerisi...

benım meslegım tenıs deıl beden egıtımı ogretmenlıgı ben gordugum kadarını söledım ve buda yeterlıdır ....bak ben burda tenıscıyım ıddasında bulunuyormuyum? ben bıldıgımı kadarını paylaştım arkadaşla polemık yaratmanın anlamı yok ...

emresener
17-07-2008, 12:39
bende profesyonel tenisçi olarak yannış bilgi verdiğini sölüorum o kadar gökan...

gökan
17-07-2008, 12:41
bende profesyonel tenisçi olarak yannış bilgi verdiğini sölüorum o kadar gökan...

tenıscı sensın:)

kwanc
17-07-2008, 12:47
emre hangi kuluptesin istanbulda meraktan soruyorum sadece?

emresener
17-07-2008, 12:48
yeşilyurt spor kulubu

kwanc
17-07-2008, 12:52
bişey daha sorucam suanda tenis federasyonun basında kım var turkıyede?baya uzak kaldım da pıyasadan sakatlanınca boyle oldu malesef:(

emresener
17-07-2008, 12:53
azmi kumovalı die biri....

ama yakın zamanda seçim var...

kwanc
17-07-2008, 12:56
saol tesekkur ederım

başalp
17-07-2008, 18:11
yeni alıyorsan pek fazla markaya bakma yukarda arkadaşların yazdıkları wilson dunlop v.s rakette marka geçer... ilk planda raketin tek parça olmasına dikkat et... yani fileli kısmıyla sap kısmı aynı metalden olsun... ilk planda yere filen çok sürteceğinden kaliteli bişey almanı tavsiye etmem.. duvar çalışmalarında başarıya ulaştığında eline rahat oturan ve ağırlığından tatmin olacağın bir raket alırsın...

kobeanil11
17-07-2008, 19:04
anladım abi çok sağolun, ciddi anlamda yardımcı oldunuz..:) teşekkür ettim..

efe-E
17-07-2008, 22:00
Profesyonel tenisçi amcamın 2 sene önce hediye ettiği bi Babolat'ım var. Çok kaliteli ve başarılı bir raket. Gripim de wilson galiba. Zaten ayda 1 oynuyorum , onu da unutuyorum.

Ama Babolat iyidir :upp: